Şimdi Ara

Dikkat: Kickass’in popüler kopya sitesinde kredi kartı tuzağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dikkat: Kickass’in popüler kopya sitesinde kredi kartı tuzağı 
    Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce kapısına kilit vurularak kapatılan Kickass Torrents’in sahibi Artem Vaulin telif hakları ihlali ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Ardından torrent dünyasının bir diğer büyük ismi Torrentz de paylaştığı elveda mesajıyla esrarengiz bir şekilde yayın hayatına son verme kararı aldı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından torrent’in hiçbir zaman engellenemeyeceğini düşünen bazı girişimciler, platformların kopya veri tabanlarını kullanarak benzer alan adlarıyla çeşitli web siteleri açtılar. Kickass’in kapatılmasıyla yayına başlayan ve kullanıcılar arasında hayli popüler hale gelen Kat.am de bunlardan birisi.

Kısa süre önce Hollywood’daki bazı yapımcıların ve stüdyoların baskılarıyla Amerikan hükümeti tarafından kapatılan Kat.am, birkaç günlük aranın ardından tekrar aktif hizmet vermeye başladı. İlginç bir şekilde dosya indirmek isteyen kullanıcılardan ücretsiz üyelik isteyen sitenin kredi kartı bilgilerini de talep etmesi soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Dolandırıcılar durumu fırsata çevirmeye çalışıyor

Edinilen bilgilere göre ağustos ayın başında kapatılan Kat.am’in alan adı askıya alındı. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar ise aynı alan adını satın alarak sanki site yayına devam ediyormuş izlenimi yarattılar. Torrent üzerinden dosya indirileceği zaman ücretsiz üye olmanızı söyleyen site, ikinci adımda banka kart bilgilerinizi girmenizi istiyor. 

Açıklamada torrent’deki dosyaların sadece belirli coğrafyalardan indirilebildiği, güvenlik ve konum kontrolü amacıyla banka bilgilerinin istendiği belirtiliyor. Her ne kadar deneyimli internet kullanıcılarının kanmadığı bu dolandırıcılık yöntemine inanarak kart bilgilerini paylaşan önemli sayıda kişinin olduğu ifade ediliyor. Kısacası artık kat.am güvenilirliğini kaybettiği için siteden hiçbir şekilde dosya indirmemeniz sizin açınızdan en doğru seçenek olacaktır.

• https://kat.al/

bilgi falan istemiyor, gönül rahatlığıyla torrente devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

https://kat.al/

bilgi falan istemiyor, gönül rahatlığıyla torrente devam.

Aynen ilk günden berihttps://kat.al varken neden insanlarhttps://kat.am ile uğraşıyor anlamadım. Uzantısı bizim millete cazip geldi herhalde.

• Account sorduğu an anladım zaten bir iş olduğunu, başka proxy site bakmıştım. Benim anlamadığım nokta bu kopya sitelerin hepsinin torrent/tracker veritabanı ortak mı?
    Yeni torrent eklenince hepsinde aynısı beliriyor mu?
  • Bende bu siteyi görüyorum yardım bölümü falan sanıyordum iyi basmamışım. Zaten torrent sitesine kredi kartı vermek yapılacak son şeylerden bir tanesi sanırım.
  • Arena-Tr kapanıyor yemişim gerisini. Yify sonrası en büyük darbe oldu resmen Arena.

• Btjunkie iyiydi bikaç sene önce. Kat.al bilgi için tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rarbg.to/ bana yetiyor, tavsiye ederim :)

• .al ya da .am reklamdan geçilmiyordu en son. Her tıklamada 2 pop-up çıkıyordu. Zamunda ile idare ediyorum. Film,dizi için kat daha iyi ama sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korsan içerik indirmek için kredi kartı bilgisi veren adam sığırdır zaten. Hiç acımam.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Arena-Tr kapanıyor yemişim gerisini. Yify sonrası en büyük darbe oldu resmen Arena.

Yapma ya 5TB'lık kredim var orada. Atlarım biyerden valla
  • https://yts.ag/browse-movies eski yts nin çakması ama baya iş görüyor

• YIFY kapandı yts.ag olarak döndü
    KickAss kapandı kat.al olarak döndü
    Arena-TR kapandı inşallah bir şekilde bunuda döndüreceğiz bekleyin :D

• Arkadaşlar , siteden birşey indirmek istediğimizde , kredi kartı bilgisi istiyor hala ?

Durum nedir yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

.al ya da .am reklamdan geçilmiyordu en son. Her tıklamada 2 pop-up çıkıyordu. Zamunda ile idare ediyorum. Film,dizi için kat daha iyi ama sanırım.

Cevap yazmam baya geç oldu ama vereceğim bilgi işine yarar umarım. Veya başkasının işine yarasın.

Reklam engelleyicilerin engelleyemediği "tıkla 1-2 popup açılsın" reklamlarını tarayıcı ayarlarında "Java Script" ayarlarından çözebilirsiniz. alan adını girin ve javayı engelle yapın, bundan sonra o sitede tıkla açıl reklamlardan sonsuza kadar kurtulun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaylandIZMIR -- 4 Nisan 2017; 19:59:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.