Şimdi Ara

Pokemon GO'da hile yapanlar artık kalıcı olarak banlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Pokemon GO'da hile yapanlar artık kalıcı olarak banlanacak
    Son dönemin en popüler mobil oyunu olan Pokemon GO'nun geliştircisi olan Niantic firması, oyunda hile yapanların önüne geçmek için daha sert cezalar vermeye başlayacak. Geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesi üzerinden konu ile alakalı bir açıklama yayınlayan Niantic, bundan sonra Pokemon GO'da hile yaptığı belirlenen kullanıcıların kalıcı olarak banlanacağını duyurdu.

Niantic, bu cezayı sadece oyunun kullanım şartlarını ihlal eden kullanıcılara karşı uygulayacak. Peki nedir bu ihlaller? Pokemon GO kullanıcıları arasında en sık başvurulan hile yöntemlerinin başında GPS yanıltması geliyor. GPS yanıltması kullanarak kendilerini başka bir şehirde gibi gösteren kullanıcılar, bu sayede o bölgede bulunan pokemon'ları rahatlıkla yakalayabiliyorlar. Kullanıcıların başvurduğu diğer hile yöntemleri arasında bot veya üçüncü parti yazılımların kullanılması yer alıyor.

Herkes için adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmak istediklerine dikkat çeken Niantic, hilecilerin önüne geçerek oynanışı geliştireceklerini açıkladı. Bu noktada şirketin bu girişimi hakkında en çok merak edilen konu hile yapanların tam olarak nasıl tespit edileceği. Ayrıca tam olarak nelerin kullanım şartlarının ihlali olarak değerlendirileceği de net bir şekilde açıklanmış değil. Bu yüzden son günlerde Pokemon GO'nun Reddit sayfasında birçok kullanıcı bu konu ile ilgili cevap bekliyor.

Pokemon GO'da daha önce de çeşitli cezalar veriliyor olsa da kalıcı banın gelmesi ile birlikte kullanıcıların çok daha dikkatli olması gerekiyor. Niantic tarafından desteklenmeyen üçüncü parti yazılımların oyun içinde kullanımı bu tür ağır bir ceza ile sonuçlanabilir.

• Oyun ülkemizde çıkmadan gündemden düşüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç gün oynadım pokemonu seviyorum diye sonrasında sıktı sürekli aynı şeyleri yapmak.
  • Bence bu işe geç kaldılar.Birçok kişi oyundan soğudu, hile yapanların durumlarını görünce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niantic bana haksiz yere kalici ban atdilar tek yaptigim ucak seyahati

• Şu oyundan ne kadar çok kişi soğursa o kadar güzel. Oyuna ara verdim. İşler rayına oturunca keyifle oynarım.

• Şehirler arası çok seyehat ettiğimdenmidir nedir. Bende ban yemişim. bu nasıl iş anlamadım.

• Hayır bana kalırsa pokemon banlama yapmıyor sanki, bir yerden diğer bir yere geçerken geçecek zamanı hesaplıyor ve ona göre çalışıyor örneğin amerikada bir arkadaşın mewtwo görüyor ve senin hesabından girerek onu almaya çalışıyor ve oyun 12 saat uyarısız kitleniyor ve sonrasında açılıyor veya üsküdardan taksime yarım saat kitleniyor gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: patren

Niantic bana haksiz yere kalici ban atdilar tek yaptigim ucak seyahati

Eğer haksız yere banlandıysanız aşağıdaki linkten Niantic ile bağlantıya geçip itiraz edebilirsiniz.

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=233187

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum Nihil -- 14 Ağustos 2016; 19:12:11 >
  • Bu oyun ülkelerin alfabetik sırasına göre çıkıyormuş. En son hangi ülkede çıktı acep?
  • Infinitum Nihil kullanıcısına yanıt
    daha önceden ordan ticket atdım ama daha dönüş yapmadılar
  • Allahtan bu sitede çıkmadı banlarlarsa banlasınlar çok ta umrumda diye yazanlar, utanmadan birde böbürlenenler, hile yaptığından keyif alanlar. İnşallah bu örnek olur bütün oyunların içine ediyorlar. Her oyundan soğutuyorlar emek hırsızları fifa ultimate teami de bıraktırdılar bana. Firmalar da buna müsaade ederek onlarda gözümde aynı oranda suçlu ea sport çok mu zor bu hilecilerle coinscilerle uğraşmak inşallah karakterli insan sayısı çoğalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Bence bu işe geç kaldılar.Birçok kişi oyundan soğudu, hile yapanların durumlarını görünce.

Aynen oyle birakan coktan birakti

• O zaman GPS hilesini hiç kapatmayayım...

• Valla nasıl olacak bilmiyorum ama ben oyuna başladığım günden beri fakegps kullanıyorum. Tek sorun hep aynı yerde duruyor karakterim hic yer degismedi şimdiye kadar beni nasıl tespit edecekler cidden merak ediyorum.

Şu an hesabım 40 level hala sağlam bakarım bir banlanma filan olursa yazarım.
  • Peki şuan failed to get game data server hatası alanların hesapları düzelicekmiymiş bunun hakkında fikri olan varmı ?

• Küçük şehirde yaşayanın hilesiz oynaması mümkün değil. Oyunu adam gibi yapsınlar sonra hile yapma desinler. Newyork a falan atıyorum kendimi her yer pokestop gym dolu. Bizim şehirlerde hiç birşey yok.

• Oynayan kaldı mı halen? En fazla 1 - 2 aya biter önceden pokestopların etrafında gymlerde toplanırdık tanışırdık pokemonlarımızı gösterirdik şimdi bir Allah'ın kulu yok ortalıkta. Bence sürekliliği olmayan bir oyun bir zaman sonra silinip yok olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ehlika -- 14 Ağustos 2016; 21:51:25 >
  • Bu saatten sonra biraz zor önünü alır gibi geliyor bu işin adam bot kullanarak soft ban yemeden hem pokemon kordinatını gidiyor, alıyor ve geri geliyor.Sözde hesap satmak falanda yasak sitelerde 30. seviye hesaplar 90 tl'lerden satılıyor.İngress hem direk alıma kapalıydı başlardan bu yüzden belli bir sınırda kaldı hilelerde batmıyor ya da kolay yakalanıyordu ama pokemon apk bulan herkes girebildiği için doğal olarak her nesilin nerdeyse pokemon işitmişliği olduğundan fırladı sonuçta niantic başarısız bir firma olarak adı çıkıyor nintendo ise paraları cukkalıyor.

• merak etmeyin şimdi hile yapanlarda sogudu cunku onlarda ugrasmıstı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.