Şimdi Ara

Exynos 8890 yonga setli bir Meizu akıllı telefonu testlerde ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Exynos 8890 yonga setli bir Meizu akıllı telefonu testlerde ortaya çıktı

Meizu’nun Samsung Exynos yonga setleri ile olan macerasını, PRO 5 modelinde yaşanan tedarik sıkıntıları nedeniyle bitirdiğini düşünüyorduk ancak gelen bilgiler, ortaklığın küllerinden doğduğunu gösteriyor.

Meizu M96

AnTuTu benchmark testlerine yansıyan sonuçlara göre Meizu, Samsung’un mevcut en güçlü yonga seti olan Exynos 8890’ı yeni bir amiral gemi modelinde kullanmak istiyor. Meizu M96 kod adıyla görünen akıllı telefon, 2K çözünürlüğünde ekrana sahip. Cihaz 4GB LPDDR4 RAM ile destekleniyor ki bunu da muhtemelen Samsung tedarik ediyor, yanında 32GB depolama kapasitesi yer alıyor.

Arka kısımda 12MP, ön kısımda 5MP çözünürlüğünde kamera bulunan modelde, Android 6.0 işletim sistemi üzerinde Flyme OS arayüzü çalışıyor. Bunun haricinde cihazla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle, Meizu M96 en güçlü Android telefonlardan birisi durumunda. Zaten hali hazırda Snapdragon 820/821 ve Exynos 8890 yonga setleri Android ekosisteminde sıkı bir mücadele içerisinde. Aynı seviyede rekabet edebilecek başka bir yonga seti bulunmuyor.

Şimdi cevabı merak edilen sorular; yeni akıllı telefon hangi ismi alacak ve ne zaman piyasaya çıkacak? Normalde Meizu, PRO ve MX serisi amiral gemi modellerini lanse etti. Yılın geri kalanı için ise herhangi bir amiral gemi serisi bulunmuyor. Daha çok orta seviyeye yönelik akıllı telefonlar bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Metal tasarımlı Meizu M3E duyuruldu

Meizu’nun bu yeni akıllı telefonu PRO 7 olarak gelecek yıl başlarında piyasaya sürmesi yüksek ihtimal. Böylece hem yonga setinin maliyetleri azalmış olacak hem de yeni yonga setine geçiş olduğu için tedarik konusunda sıkıntı yaşanmayacak. Geçen yıl, Galaxy Note 5 ile aynı dönemde piyasaya çıkan PRO 5, tedarik konusunda büyük problemler yaşamıştı. 

Exynos 8890 yonga setli bir Meizu akıllı telefonu testlerde ortaya çıktı 

• Helal olsun Meizu'ya Samsung'un işlemcisi ile Samsung'dan daha performanslı çalışıyor.

• düşünmeden alırım keza şuan meizu mediatekle çalıştığı için batarya ve performans sıkıntıları var

• Telefonlarının arkasındaki o çirkin "MEİZU" yazısı bile almama sebebidir bence. Bi düzeltemediler şu logolarını , bu ne çirkinliktir arkadaş!
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Telefonlarının arkasındaki o çirkin "MEİZU" yazısı bile almama sebebidir bence. Bi düzeltemediler şu logolarını , bu ne çirkinliktir arkadaş!

Değişen tasarımı bilmiyorsun sanırım neredeyse 1 yıl oldu yeni logoyu ve yazı tipini kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Telefonlarının arkasındaki o çirkin "MEİZU" yazısı bile almama sebebidir bence. Bi düzeltemediler şu logolarını , bu ne çirkinliktir arkadaş!

General Mobile bunu beğendi.
  • Mediatek dış kapının dış mandalı olmuş ismi bile anılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

quote:

Değişen tasarımı bilmiyorsun sanırım neredeyse 1 yıl oldu yeni logoyu ve yazı tipini kullanıyor.

Bu değiştirilmiş hali mi hocam ben pek bir fark göremedim, neyse.

Gene de çok çirkin duruyor bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

quote:

Bu değiştirilmiş hali mi hocam ben pek bir fark göremedim, neyse.

Gene de çok çirkin duruyor bence.

Yeni tasarım logonun, samsung un logosundan daha iyi olduğu kesin.

• Greylights kullanıcısına yanıt
    Bence değil.

Herkesin zevki farklı tabi ama Samsung unki çok daha hoş bence.

• Türkiye pazarına giriş yapıyorlar anladığım kadarıyla. Amoled ekran ve exynos işlemcili samsung harici tek marka diye biliyorum. Fiyat avantajı ile gelirse başarılı olabilir.

• Fiyat performans olursa düşünülebilir aslında.

• Pro 5 gibi bir cihaz üreten firma sonra gitti saçma sapan pro 6'yı yaptı. Pro 7'nin SD 820 serisi bir işlemciyle yakın zamanda çıkması şarttır.

• düşünmeden alınabilir tabi fiyata da bağlı...

• 1500 lira altı olursa alınır.

• Apple olmasa firmalar hangi tasarımı kullanacaktı merak ediyorum. Camdada öncü oldu alüminyumdada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.