Şimdi Ara

Elon Musk'tan devrimsel 'güneş çatısı' fikri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elon Musk'tan devrimsel 'güneş çatısı' fikri
    Tesla ve SpaceX'in yanı sıra SolarCity'nin de kurucusu olan Elon Musk, Salı günü gerçekleştirdiği bir konuşma sırasında yeni nesil bir çatı fikrini açıkladı. SolarCity'nin alternatif enerji kullanımına yeni bir boyut kazandıracak devrimsel bir ürün üzerinde çalıştığını belirten Musk, tamamiyle güneş hücrelerinden oluşan çatılar üreteceklerini ifade etti.

Musk bu yeni çatı fikrinin hali hazırda kullanılan 'çatı üzeri güneş panelleri'nden çok daha farklı olacağını belirtiyor. "Çatı üzerinde olan bir şey değil, çatının ta kendisi" ifadelerini kullanan ünlü girişimci sistemin nasıl işleyeceğine dair detaylı bir açıklama yapmamış olsa da kullanıcıların kendi ev dizaynlarına özel olarak üretilmiş çatılar sipariş edebileceğini söyledi.

Musk'ın yeni nesil çatı fikirlerini duyurduğu bu toplantıda SolarCity'nin ikinci çeyrek sonuçları da açıklandı. Şirket, Tesla'nın dev satın almasından sonra ikinci çeyrekte toplam 55.5 milyon dolarlık kayba uğramış ancak aynı süreçte satışlarını 102.8 milyon dolardan 185.2 milyon dolara çıkarmış. SolarCity'nin hisselerinde Tesla satın almasından sonra zaten bu tür bir değişim bekleniyordu.

• Helal olsun !

• hakikaten yeni bir fikirmiş! Şimdiye kadar niye akıl erdimemişler :)

• Bunu düşünmek için Elon Musk mı olmak gerekiyo :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremqw

Bunu düşünmek için Elon Musk mı olmak gerekiyo :P

Düşünmek için hayır, ama yapmak için onun kadar paran olması gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumun sahibi elon musk sanki. Haftada 5 kere elon musk 10 kerede tesla haberi yapilmazsa editorlerin maaslari odenmiyor herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbzlim -- 13 Ağustos 2016; 21:18:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbzlim

Forumun sahibi elon musk sanki. Haftada 5 kere elon musk 10 kerede tesla haberi yapilmazda editorlerin maaslari idenmiyor herhalde.

Teknoloji haberi sayfasında ne bekliyorsunuz seda sayan haberleri mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi mi keşfetmiş ? Uzay ve okyanus yataklarında değerli madenler var ama NEDEN çıkartamıyoruz sorusuna cevap gibi olmuş! Doğa da neredeyse birçok şey GÜNEŞ ENERJİSİNİ kullanıyor ve E.M 'dan daha ZEKİ_ler :)) Maalesef onlar $ kullanmıyor işte!!!

• Aklıma GİNGER "Zencefil" geldi :)))))))

• Bunu düşünebilmek de yetmiyor. Uygulamaya geçirmek ve insanları satın almaya ikna etmek daha önemli. Solar City'den çok daha güçlü tonla şirket var, sadece para da değil iş. Son zamanlarda çok sık "bu kadar basit ve gerekli şey nasıl hayatımıza geç girdi" diye düşünüyorum bazı yazılım güncellemeleri, yeni programlar veya aletleri kullanınca. Bu da öyle bir durum.

• iyi fikirde ona para mı dayanır....

• Ben zaten hep soruyordum kendi kendime neden catilari direk panellerden uretmiyorlar diye. Bi nedeni var ki uretmiyorlar olsa uretirlerdi diye kapatiyordum konuyu. Bence devrimsel degil gec kalinmis bir fikir

Edit: yorumlari okumadan yazmistim genel fikir ayni yondeymis :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bender B. Rodriquez -- 13 Ağustos 2016; 0:37:16 >
  • Dünyaya en çok iyiliği dokunan adamlardan biri

• Bu adamı yaşatmazlar gibime geliyor.

• Aynı haberleri döndürüp döndürüp yayınlıyorsunuz. Bu ne abi.

• Elon Musk'a veya onu haber yapan editörlere çamur atanların her şeyden önce National Geographic'in Mega Fabrikalar Tesla Model S belgeselini izlemelerini öneririm. Bir devrim yaratmanın ne gibi zorlukları olduğunu ve bu yolda normalden çok daha akılcı kararlar alınması gerektiğini gösteren kişidir Elon Musk. Bulamayanlar için video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy55ozzy -- 13 Ağustos 2016; 1:37:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: gbzlim

Forumun sahibi elon musk sanki. Haftada 5 kere elon musk 10 kerede tesla haberi yapilmazda editorlerin maaslari idenmiyor herhalde.

Teknoloji haberi sayfasında ne bekliyorsunuz seda sayan haberleri mi?

Sayin anlama sorunu ceken arkadasim tesla vs haberleri yapilmasina mi laf soylemisim ben.
    Benim sitem ettigim nokta tesla ve elon musk hakkinda en ufak bir sey olsun aninda haberinin yapilmasi.
    Forum adamlarin resmi yayın organina dondu.

• Çocukken D Çocuk'ta bir çizgi film yayınlanıyordu , yaşlı bir adamla onun öğrencileri modunda gençler vardı. Böyle çevre sorunlarıyla falan uğraşıyorlardı. Bir ara enerji sorununu konuşurken yaşlı adam uzaya güneş paneli çıkartılarak enerji üretilmeli gibisinden bir şeyler söylemişti. O aklıma geldi bu haberi görünce.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Çocukken D Çocuk'ta bir çizgi film yayınlanıyordu , yaşlı bir adamla onun öğrencileri modunda gençler vardı. Böyle çevre sorunlarıyla falan uğraşıyorlardı. Bir ara enerji sorununu konuşurken yaşlı adam uzaya güneş paneli çıkartılarak enerji üretilmeli gibisinden bir şeyler söylemişti. O aklıma geldi bu haberi görünce.

d çocuk değildi o
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmngngr

quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Çocukken D Çocuk'ta bir çizgi film yayınlanıyordu , yaşlı bir adamla onun öğrencileri modunda gençler vardı. Böyle çevre sorunlarıyla falan uğraşıyorlardı. Bir ara enerji sorununu konuşurken yaşlı adam uzaya güneş paneli çıkartılarak enerji üretilmeli gibisinden bir şeyler söylemişti. O aklıma geldi bu haberi görünce.

d çocuk değildi o

Harbi mi ya? Benim aklımda D Çocuk diye kalmış. Harbi kanaldaydı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.