Şimdi Ara

Hackerlar'dan iOS'ta açık bulana Apple'dan daha fazla para ödeme teklifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hackerlar'dan iOS'ta açık bulana Apple'dan daha fazla para ödeme teklifi

Apple’ın yazılım ürünlerindeki kritik hataları ilk günden itibaren tespit edebilmek amacıyla başlatacağı 200 bin dolarlık ödül programının yankıları sürüyor. Hataların Apple'ın vadettiği paralardan çok daha değerli olduğunu düşünen hack şirketleri, kendi ödül programını başlattı.

Ayrıca Bkz.Apple, 200 000 dolar ödüllü açık bulma programı başlattı
    Apple’ın ödül programında sistem açılışındaki hataları bulanlar 200 bin dolara kadar ödül alıyor. Güvenlik sistemlerinin sakladığı gizli verileri açığa çıkarak hataları bulanlar ise 100 bin dolara kadar ödüllendiriliyor. Bunun haricindeki farklı kategorilerde açık bulanlar ise 50 bin dolara kadar ödül alıyor.

Hatalar Apple'ın Vadettiği Paradan daha Kıymetli 

Exodux Intelligence adındaki bir hacker firması ise iOS 9.3 ve sonrası sürümler için bir ödül programı başlattı. Programda en fazla 500 bin dolara kadar ödül kazanmak mümkün. Aslında Exodux Intelligence, bir hacker firmasından ziyade kara borsa firması. Yani yaptığı iş farklı.

Firma pek çok yazılım platformu için ödül programları düzenliyor. Programların adını ise Araştırma Sponsorluğu olarak belirlemiş. Bu platformlardaki açıkları bulanlara ödül veren firma daha sonra bu açıkları üçüncü taraf hacker gruplarına daha yüksek fiyattan satıyor. Bilindiği üzere milyonlarca kullanıcıyı etkileyen bu tür açıklar, hackerlara milyonlarca dolar kazandırıyor. Exodux Intelligence da bu pastadan kendine düşeni almak istiyor.

iOS haricinde Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Adobe, Windows 10 gibi platformlarda da ödül programları var ancak miktar en fazla 150 bin dolara kadar çıkıyor. iOS programı en fazla ödül miktarına sahip ve muhtemelen de büyük ilgi görecektir. 

• Başlık ile içerik arasında bağlantı kuramadım yardım ? Ekrem abi bizimi koparion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinovaAir -- 11 Ağustos 2016; 13:07:31 >
  • Bela yola çıkmış koşarak geliyor.

• Hackerlar'dan iOS'ta açık bulana Apple'dan daha fazla para ödeme teklifi

• quote:

Orijinalden alıntı: NinovaAir

Başlık ile içerik arasında bağlantı kuramadım yardım ? Ekrem abi bizimi koparion

Ekrem bu ne bekliyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayıp ama Hürriyet haberlerine çevirmişsiniz.Başlığa baktım, içeriğe baktım rest çekme ile ilgili birşey bulamadım. Ya kullanıcılardan özür dileyin ya da başlığı değiştirin!

• başlık- apple nin böyle bir programı var. acıgımı bulana para verecem diyor
    içerik- applenin degil böyle bir ödülü yok. başka firma var o ödülü veriyor. sonra buldugunuz acigi hackerlara o satıyor :D:D:D

• Ya apple program başlatmış açık bulun para vercem diye
    Başka bir hackerlara bilgi satan kara borsa firmasıda ona karşı program başlatmış açık bulun appledan daha fazla para vercem demiş

• NinovaAir

Ekrem'in yazdığından daha çok habere yoğunlaşsan ? ayrıca düzgün yazmış, sizler kaç yaşında bebelersiniz anlamadım.yaş ortalaması iyice düşmüş bu forumun ?

Ekrem71 devam et kardeşim bizim için haber haberdir. Yolun açık olsun.

• Hatasını fark edip başlığı düzeltmiş bu da bir şeydir en azından
  • ve apple'dan bi algı operasyonu daha.

• Ahahaah, Apple'ın fiyatını arttırmak için yapmışlardır. Tanıdıklarına bir iki kez para verirler. Apple'da açık bulana daha fazla para vermek için fiyatları arttırır...

• ekrem'in iş başında olduğu nasıl da belli oluyor...

• herkesin bildiği gibi apple da bluetooth olmaması çoğu insanı telefondan uzak tutmuştur en büyük hata bu

• Heçkır Osman is coming

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hackerler bile firma kurmuş açığı bulsak bile inanmazlar kendileri alacaklardır parayı.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmanın yaprağı yeşil olmalı rengide kırmızı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.