Şimdi Ara

Yeni iPhone modellerinde çözünürlük yükselebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni iPhone modellerinde çözünürlük yükselebilir

Apple’ın bu yıl ki yeni iPhone modellerinde neler sunacağı merakla bekleniyor. Çift kamera gibi çok büyük yenilikler beklenmese de, bazı konularda devrimsel değişiklikler olabileceği de ifade ediliyor. 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması, bunlardan birisi. Çözünürlüklerde de değişiklik yaşanabilir.

İnternete sızdırılan yeni panel görselleri, ekran çözünürlüğü hakkında da ipuçları veriyor. Japan Display tarafından üretildiği belirtilen yeni LCD paneller, 4.7 inçlik modelde Full HD, 5.5 inçlik modelde ise 2560x1440 piksel çözünürlük sunuyor.

İki yıldır ekran çözünürlüğünde artışa gitmeyen Apple’ın, yüzde 20 civarında performans artışı sağlayacak A10 yonga setinden sonuna kadar yararlanmak istediği tahmin ediliyor. Bu bakımdan, ekran çözünürlüklerini arttırarak, kullanıcıya daha kaliteli görüntüler sunmak istiyor.

Ayrıca Bkz.Helio X30 yonga seti resmiyet kazandı

Artan yonga seti performansı ve çözünürlükler, ilk olarak bataryayı olumsuz etkileyecektir. Apple’ın bu noktada batarya kapasitesini bir miktar daha artırması gerektiği düşünülüyor. Boyutlar bozulmadan bu işi yapabilmek için ise, kasa kalınlığından feragat etmek gerekecek.

Diğer taraftan, geliştiricilerin de artan çözünürlüklere göre cephe alması gerekecek. Hali hazırda iPhone ailesinde 4 farklı ekran boyutu ve 4 farklı çözünürlük yer alıyor. Ekran boyutları değişmiyor ancak değişen çözünürlükler için, geliştiricilerin yine kolları sıvaması gerekecek.

Yeni iPhone modellerinde çözünürlük yükselebilir 

• Apple ve devrimsel değişiklik diyince beni bir gülme tutuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aman tanrım bu mükemmel birşey inanılmaz hemen almalıyım

• Normal modelde 1715 mAh batarya var. Çözünürlüğü FHD yaparsa bu pil kapasitesiyle facia olur. En az 2300 mAh batarya gerek. 2300 mAh olması demek de daha kalın bir cihaz demek. Gerçi 8-9 mm olsun ama pil sağlam olduktan sonra kimse dert etmez. O değil de Apple normal modelde de standart çözünürlüğe giderse piyasaya boyun eğmiş olacak ki çok güzel bir şey. En azından abidik gubidik çözünürlüklerde cihaz görmemiş oluruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • devrimsel yenilik ha ?

• Tam anlamıyla HD bile olmayan saçma sapan ekran çözünürlüğünü 720p'ye mi yükselteceklermiş?

Değişen tek şey, her şey!

Apple ©

• Yenilikleri müşterilerine sanki "hadi yine iyisiniz ha" dermiş gibi ekliyor bu apple.

• 1440p yi ekliyecekler ne kolları sıvaması 1080p zaten vardı iphone 6 plus vs 6s plus

• çözünürlük yükselir ram yükselir 10 sene böyle geçiştirirler, bu gidişat ne kadar devam edecek merak konusu

• Bataryaya -1 yazalım şimdiden zira bublar bataryaya 50 mah ekleyip bırakırlar hep böyle olmuştur.

• Hiç iphone kullanmamıştım düne kadar. Iphone 4 sahibi olan 65 yaşındaki bir teyzemiz beğendiği bir türküyü telefona melodi yapmamı istedi. Ne kadar kolay bir istekti bu. Hemen kendi android telefonumdan istenen türküyü indirdim ve teyzemizin telefonuna bluetooth ile göndermeye çalıştım. Bir türlü iki cihaz birbirini görmedi. Neyse olabilir böyle şeyler deyip, iphone üzerinden indireyim bari türküyü dedim ve safariyi açıp indirdiğim bağlantıyı açtım, fakat indirilemiyor sadece dinlenebiliyordu. Biraz homurdandıktan sonra bari bilgisayardan indirip usb kablo ile bağlantı sağlayayım da öyle atayım türküyü diye düşündüm. Sonra bilgisayarımı açıp türküyü indirdim ve iphone'u usb üzerinden bağladım. Sonra pencere açıldı ve telefondaki DCIM klasörü gözüktü. Hemen türküyü kopyaladım ve telefonda ana dizine yapıştırmaya çalıştım fakat sadece okumaya izin vardı, olmadı. Sonra yine homurdandım ve itunes kurmam lazım herhalde dedim. Sonra itunes indirdim ve kurdum. Telefona malum türküyü atabildim sonunda. Sonra normal bir vatandaş gibi ayarlar menüsünden zil sesini değiştirmeye çalıştım fakat baktım ki oradan olmuyor. Sonra müzik çalar üzerinden olur herhalde diyerek oraya gittim fakat ordan da olmadığını farkettim. Sonra lanet okuyarak google amcaya sordum sıradan bir parçanın iphone için nasıl melodi olacağını. Sonra resimli anlatımları bir bir takip ettim ve her adımda Apple için ayrı dua ettim. Yaklaşık 2 saat süre sonunda kendi telefonumda indirme dahil 1 dakidada yaptığım melodi olayını yapabildim. Yorumu size bırakıyorum, saygılarımla...

• ozmenakif kullanıcısına yanıt
    Alışan biri için oda 1 dakika sürüyor merak etme. Ayrıca iosun güvenli olmasıda bu yüzdendir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

Hiç iphone kullanmamıştım düne kadar. Iphone 4 sahibi olan 65 yaşındaki bir teyzemiz beğendiği bir türküyü telefona melodi yapmamı istedi. Ne kadar kolay bir istekti bu. Hemen kendi android telefonumdan istenen türküyü indirdim ve teyzemizin telefonuna bluetooth ile göndermeye çalıştım. Bir türlü iki cihaz birbirini görmedi. Neyse olabilir böyle şeyler deyip, iphone üzerinden indireyim bari türküyü dedim ve safariyi açıp indirdiğim bağlantıyı açtım, fakat indirilemiyor sadece dinlenebiliyordu. Biraz homurdandıktan sonra bari bilgisayardan indirip usb kablo ile bağlantı sağlayayım da öyle atayım türküyü diye düşündüm. Sonra bilgisayarımı açıp türküyü indirdim ve iphone'u usb üzerinden bağladım. Sonra pencere açıldı ve telefondaki DCIM klasörü gözüktü. Hemen türküyü kopyaladım ve telefonda ana dizine yapıştırmaya çalıştım fakat sadece okumaya izin vardı, olmadı. Sonra yine homurdandım ve itunes kurmam lazım herhalde dedim. Sonra itunes indirdim ve kurdum. Telefona malum türküyü atabildim sonunda. Sonra normal bir vatandaş gibi ayarlar menüsünden zil sesini değiştirmeye çalıştım fakat baktım ki oradan olmuyor. Sonra müzik çalar üzerinden olur herhalde diyerek oraya gittim fakat ordan da olmadığını farkettim. Sonra lanet okuyarak google amcaya sordum sıradan bir parçanın iphone için nasıl melodi olacağını. Sonra resimli anlatımları bir bir takip ettim ve her adımda Apple için ayrı dua ettim. Yaklaşık 2 saat süre sonunda kendi telefonumda indirme dahil 1 dakidada yaptığım melodi olayını yapabildim. Yorumu size bırakıyorum, saygılarımla...

65 yasinda ve IPhone sahibiyseniz hayat gercekten zor

• Yanında iPower sadece 199 dolar :)

• Samsung ekibi konuyu basmış yine neyse,

Tanıtım öncesi geleneksel çözünürlük yükselecek haberlerine hoş geldiniz, çözünürlük bence yükselmez, yükselmesin de
    çünkü 326ppi yeterli piksel boyutu ve aralığına sahip, eğer çözünürlük yükselirse 6ss mi atık 7 mi dersiniz o cihazda kullanılacak a10'a devrimsel bir gpu koyulması gerekir yoksa 6s göre daha yavaş çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 11 Ağustos 2016; 12:51:14 >
  • quote:

Hiç iphone kullanmamıştım düne kadar. Iphone 4 sahibi olan 65 yaşındaki bir teyzemiz beğendiği bir türküyü telefona melodi yapmamı istedi. Ne kadar kolay bir istekti bu. Hemen kendi android telefonumdan istenen türküyü indirdim ve teyzemizin telefonuna bluetooth ile göndermeye çalıştım. Bir türlü iki cihaz birbirini görmedi. Neyse olabilir böyle şeyler deyip, iphone üzerinden indireyim bari türküyü dedim ve safariyi açıp indirdiğim bağlantıyı açtım, fakat indirilemiyor sadece dinlenebiliyordu. Biraz homurdandıktan sonra bari bilgisayardan indirip usb kablo ile bağlantı sağlayayım da öyle atayım türküyü diye düşündüm. Sonra bilgisayarımı açıp türküyü indirdim ve iphone'u usb üzerinden bağladım. Sonra pencere açıldı ve telefondaki DCIM klasörü gözüktü. Hemen türküyü kopyaladım ve telefonda ana dizine yapıştırmaya çalıştım fakat sadece okumaya izin vardı, olmadı. Sonra yine homurdandım ve itunes kurmam lazım herhalde dedim. Sonra itunes indirdim ve kurdum. Telefona malum türküyü atabildim sonunda. Sonra normal bir vatandaş gibi ayarlar menüsünden zil sesini değiştirmeye çalıştım fakat baktım ki oradan olmuyor. Sonra müzik çalar üzerinden olur herhalde diyerek oraya gittim fakat ordan da olmadığını farkettim. Sonra lanet okuyarak google amcaya sordum sıradan bir parçanın iphone için nasıl melodi olacağını. Sonra resimli anlatımları bir bir takip ettim ve her adımda Apple için ayrı dua ettim. Yaklaşık 2 saat süre sonunda kendi telefonumda indirme dahil 1 dakidada yaptığım melodi olayını yapabildim. Yorumu size bırakıyorum, saygılarımla...

Bisikleti çok iyi kullanabiliyorum deyip araba kullanmayıda aynı sandığın için gelmiş bunlar başına. İki ayrı işletim iki ayrı ekosistem, sence yaşadıkların iOS un eksiklerimi? Senin tecrübesizliklerin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

quote:

Bisikleti çok iyi kullanabiliyorum deyip araba kullanmayıda aynı sandığın için gelmiş bunlar başına. İki ayrı işletim iki ayrı ekosistem, sence yaşadıkların iOS un eksiklerimi? Senin tecrübesizliklerin mi?

Demekki ios böyle aşırı basit bir işlem için bile ciddi tecrübe ve ustalık gerektiren bir sistem uzak durmak lazım...

• O kadar paraya satılan şu cihazların küçük ve büyük modellerine göre 3500-5000mah gibi pil kullansalar gam yemeyeceğim de bu pile rağmen dünyanın parasını gözü kapalı veriyorlar ya cidden anlam veremiyorum.
  • Ekran kasa oranıda düzelsin artık

• quote:

Ben 28 yaşında bir IT ci olarak katılıyorum bu yazdıklarınıza çok basit bir işlem için elli tane işlem yapmak gerekiyor..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.