Şimdi Ara

BMW yeni reklamında Tesla ile alay etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW yeni reklamında Tesla ile alay etti
    Rakiplerine yönelik sataşmalarıyla bilinen Alman lüks otomobil üreticisi BMW, elektrikli otomobillerin yükselişe geçmesiyle birlikte yüzünü bu yöne doğru çevirdi. Yeni reklam kampanyasında sektörün en popüler isimlerinden Tesla'yı hedef alan BMW, insanların Tesla’yı satın almak için sıraya girerek uzun süre beklemeleriyle dalga geçti.

Kullanıcıların beklemeden hemen satın alabilecekleri hibrit 330e modelini ön plana çıkaran otomobil devi, her ne kadar Tesla’nın ismini açıkça dile getirmese de markaya ait şarj istasyonlarını kullanarak muhattabını üstü kapalı şekilde belli ediyor. Üstelik Tesla’daki depozito ödeme zorunluluğuna da atıfta bulunan BMW, 330e’nin satın alma kolaylığına vurgu yapıyor.

Çevre dostu yapısıyla dikkat çeken elektrikli araçlar henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen sektördeki gelişmeler umut vadediyor. Hükümetlerin de bu alandaki çalışmalara destek vermesiyle özellikle yurt dışında dönüşüm daha hızlı bir şekilde başlamış durumda. Örneğin Almanya yasal düzenlemelerle 2030 yılına kadar tüm otomobillerin sıfır emisyon değerine sahip olması gerektiğini kararlaştırdı. Yani bu benzinli araçların 2030 yılına kadar yasaklanarak elektrikli araçların zorunlu hale getirilmesi anlamına geliyor. Gelecek nesiller için büyük öneme sahip elektrikli araçların yaygınlaşması için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

• bmw otonom araç yapana kadar tesla uçan araba yapar. bir yürüsün gitsin bmw.

• ön ödeme yapılması ve sırada beklenilmesi, firmanın kalitesini gösterir anlayana,

bu firma için zengininde fakirinde farkı yoktur. olması gerekende budur

• İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) gişelerinin önünde durupta 5dk ya bizim vapur kalkıyor diyip vapuru geç gelen XXXXXX isimli firma gibisin bmw.

• Daha önce de yazmıştım tekrar yazayım. Tesla'yı diğer firmalardan ayıran ortada farklı bir teknoloji yok. Diğer firmaların bunun üzerine gitmesi gerekir.

Tesla'da şu an aynı 1999-2005 yıllarındaki Apple gibi gaz reklamlarla, haberlerle ilerliyor.

Şu an performansı en yüksek olan elektrikli aracı sunuyor olabilirler fakat teknoloji olarak diğer firmalardan farklı şeylere sahiplermiş gibi bir hava yarattılar.

Millette yutuyor. Ben de SpaceX görsem, ben de tesla arabasının diğerlerinden farklı teknolojiler bulundurduğunu zannederdim. Oysa işin aslı öyle değil.

Yine amerikanın agresif reklam stratejisi işe yarıyor. Şurada 100 kişiye sorsan tesla'nın farklı olan hangi teknolojisi var diye 98 tanesi tek kelime söyleyemez.

Pil teknolojisi ise tamamen satın alımlarla, patent alımlarıyla yürüyen bir alan. Tesla arabalarındaki pil teknolojileri Tesla'ya mı ait yoksa satın alımla mı kazanılmış?

• BMW Türkiye'de Tesla'yı geçtim VW için bile sıraya girildiğine duysa gülmekten ölür sanırsam
  • Dalga geçmeye çalışmış ama şu var onu belirtmiş:

İnsanlar o firmanın ürünleri için önceden para veriyor. O derece güveniyor. Sıraya giriyor ve heyecanla bekliyor. Zira beklenilesi araçlar üretiyor. Firma aslında gayet iyi.

BMW reklamından anladığım benim bu oldu :)

• Elektrikli araçlar otomobiller, önümüzdeki 10 yıl belki daha fazla bir süre, sadece belli bir kesime hitap edecek. Kendi teknolojilerimizi geliştirmeliyiz, en büyük problem enerji depolama. Maksimum enerjiyi minimum alana sığdırmak.. Bu alanda fikrini hayata geçiren devletlerden biri olmalıyız.

• tek sarjla ne kdar gidiyormus ki hava atiyor bu bmw.arabadan inen bayanda kabloyu hiç toplamıyor sanırım kendi kendine toplanıyor...

• Adamlar haklılar, mevcut pil ve şarj teknolojisi değişmediği sürece elektrikli araç alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Daha önce de yazmıştım tekrar yazayım. Tesla'yı diğer firmalardan ayıran ortada farklı bir teknoloji yok. Diğer firmaların bunun üzerine gitmesi gerekir.

Tesla'da şu an aynı 1999-2005 yıllarındaki Apple gibi gaz reklamlarla, haberlerle ilerliyor.

Şu an performansı en yüksek olan elektrikli aracı sunuyor olabilirler fakat teknoloji olarak diğer firmalardan farklı şeylere sahiplermiş gibi bir hava yarattılar.

Millette yutuyor. Ben de SpaceX görsem, ben de tesla arabasının diğerlerinden farklı teknolojiler bulundurduğunu zannederdim. Oysa işin aslı öyle değil.

Yine amerikanın agresif reklam stratejisi işe yarıyor. Şurada 100 kişiye sorsan tesla'nın farklı olan hangi teknolojisi var diye 98 tanesi tek kelime söyleyemez.

Pil teknolojisi ise tamamen satın alımlarla, patent alımlarıyla yürüyen bir alan. Tesla arabalarındaki pil teknolojileri Tesla'ya mı ait yoksa satın alımla mı kazanılmış?

Söylediğiniz konuda bazı eksiklikler var. Bakın tesla 2012 de 3,5 milyar dolarlık bir şirket ve hala(model 3 lansmanından önce) kendilerini küçük bir üretici olarak görüyorlar.
    Şu an piyasa değeri 35 milyar dolar. Dünya tarihindeki en büyük ön siparişi ve olası üretim taahütleriyle en büyük satışı başarmak üzereler.

Kurdukları supercharger ağı (ücretsiz) dünyada eşsiz . Bayi yapılanması disrübütörsüz yani direkt. Aracın bataryadan motora aktardığı 1300 amper akım seri üretimde sanırım eşsiz. Bu arada ben bu yıl 250 km autopilot kullandım ve sanırım 1,5 yıldır millet cayır cayır kullanıyor.

Pil patentli olabilir ama dünyanın en büyük kapalı alanlı yapısını (gigafactory) yapıyorlar ve hatta ilk aşaması bitti pil üretimi için. Daha bir sürü yenilikleri var ve tabii ki eksiklikleri de var.
    REKLAMSIZ 400BİN ÖN SİPARİŞ

BMW konusuna gelirsek ; 3 milyar € harcayarak (Tesla'nın 2012 piyasa değeri) ürettikleri araçlar i3 ve i8 .BMW iyi ki bu işe girdi yani arabaları asla küçümsemiyorum ama i3 ve i8 genel maksatlı değiller. BMW gibi bir firmanın alay ettiği şey şu an bulundukları noktanın 3 yıl ilerisinde. Bu arada Tesla model 3 sonrası (10 milyar km kullanım hedefi var) otonom sürüşe geçeceğini açıkladı(bakınız 2. masterplan) . Reklamdaki araç 22 km tam elektrikle gidiyor. Yani aslında elma ile armut karşılaştırılmış.
    Amerika'da baz model model s vergi avantajıyla 60 bin dolarlara geliyor. Asgari ücret kabaca 1500 dolar. Bizde 60 bin e ne alındığını çoğunuz biliyorsunuzdur.

Son olarak Tesla Turkiye diye bir site var ve bu haber orada 2 gün önce yayınlandı .Orada ki yorumun linkini veriyorum ve lütfen bir okuyun. Bu arada BMW ceo cu zaten üretimdeki model x için kameraların çalışmadığını sanıp aracın içindeyken üretilemez diyor :)
    TESLATURK BMW REKLAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokinto -- 10 Ağustos 2016; 16:41:49 >
  • o değilde, evlere çevreye bak :(

• Ha bu arada bende ön sipariş için para ödeyenlerdenim:)
  • Gençler elektrikli araç piyasasına tam anlamıyla Almanlar girdi mi tesle mesla kalmaz ortada merak etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Das Boot

Gençler elektrikli araç piyasasına tam anlamıyla Almanlar girdi mi tesle mesla kalmaz ortada merak etmeyin

Sen öyle san.
  • Alay etmeleri bile tehdit olarak gördüklerini ve ciddiye aldıklarını gösterir

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayufo

tek sarjla ne kdar gidiyormus ki hava atiyor bu bmw.arabadan inen bayanda kabloyu hiç toplamıyor sanırım kendi kendine toplanıyor...

aynen :)
  • benzinli motordan şarj edebilen araba modeli çıkıncaya kadar sabır etmek en iyisi !

elektrik ekonomik ama acil ve hayati bir hastane işi çıkınca program boka sarar !

• Hadi oradan BMW

TESLA ortaya çıkmasaydı hepiniz bir 100 yıl daha fosil yakıtlı araba üretmeye devam ederdiniz. Baktınız adamlar tek başlarına otomobilde fosil yakıt dönemini kapatmaya çalışıyorlar sizinde paçalar hafiften tutuşmaya başladı.

• istanbul trafiğinde çekici üstünde yada yol kenarında çekici bekleyen araçları sayın 10 taneden enaz 3 ü BMW dir :D daha benzinli araçların istanbula dayanmıyor ne artistlik yapıyonla bebe

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.