Şimdi Ara

Asus'un sızmış SLI sonuçları oldukça ilginç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıda gördüğünüz sonuçları HarcOCP'de yayınlanmış ilginç sonuçlar. SLI tüm oyunlar ve programla uyumlu olduğundan sonuçlarda dikkat çekici. Mesela yukardaki tüm DirectX oyunlarda performans artışı %100 hatta, %90 bile olmasa yeterince tatminkar. Zira bir üst seviye olarak görülen ve çift kat bilek gücüne sahip 6800'leri geçebilmekte. Verimin tam iki kat olmamasının nedeni Nvidia'nın yazılım ve donanımının hatası değil sadece sistemin yüksek FPS'lere çıkarken işlemci ve ram veri yollarına düşen diğer parçaların yavaşlatması.

Ge-Force
    6600GT
    6600GT SLI
    Yüzde artış
    6800 GT
    6800 GT SLI
    Yüzde artış 6800 ULTRA
    6800 ULTRA SLI
    Yüzde artış
    3DMark 05
    3186
    5698
    % 79
    4588
    8271
    % 80
    5211
    9297
    % 79
    DOOM III
    17,3
    32
    % 85
    37,9
    65,2
    % 72
    42,4
    71,7
    % 69
    HALO
    37,23
    58,58
    % 57
    50,01
    72,76
    % 45
    57,21
    79,01
    % 38

Yakın gelecekte göreceğimiz nForce 4'lerin SLI destekli modelleri ile sonunda yıllardır olan çift işlemci dünyası gibi çift grafik işlemcisi kullanabilmek mümkün olacak. Bunun en büyük yararı şüphesiz bir ekran kartını taksitler halinde alabilmeniz ihtiyacınız olduğunda ikinci bir taksit ile son çıkan oyunada göğüs gerecek ekran kartı almak mümkün olacak. Diğer kullanım alanları arasında her ekran kartına bir oyun atamak mümkün olabilecek. Aynı anda her karta takılı birer monitör ile el cihazları sayesinde çift oyun oynamak bir ihtimal gerçekleşebilir.

En uç ama yararlı kullanım alanlarında 3D garafik oluşturma uygulamalarında çift kat performans alınıp üretim zamanı kısaltılabilecek yada her karta iki monitör takarak toplam 4 monitörlü bir sisteme sahip olabilirsiniz. Hali hazırda böyle sistemler olabileceğinden çift monitör hatta daha fazlasını destekleyen ilginç çözünürlüklerdeki oyunlar çıkabilir.

Sayfanın Linki : http://www.hardocp.com/news.html?news=MTE2ODAsT2N0b2JlciAgLDIwMDQ=

• Ati ne yapcek bakalım...
  • ati baka kalacak. desemde yalan olur.

dogrusu bu alienware yaptıgı slı den daha fazla performans artısı oldugunu gosteriyor.alien ware tabi bir ilkti.ve bunu 5 ay once yapmıstı.neyse simdilik beklemek sadece bu.ama bu bizim yanımızda olan bir olay....
  • eski vodoo2 SLI'ı getirene yeni gt SLI verseler ne hoş olurdu :P
  • hakkaten ATİ giderek köşeye sıkışmaya başladı.adamlar vodoo gibi telef olup gitmeselerdi bari.Hadi be ati çıkar güzel ürünlerini yeni teknolojilerini de bizde rahatlayalım.
    nvdia tek kalırsa bizi sabah akşam sağar.
  • ben bir nvidiacı olarak atinin buna karşılık wermesini bekliyorum
    herzaman rekabet iyidir
    nvidia tek tabanca kalırsa artık 5 sene yeni bi kart çıkartmaz
  • alienware 5 ay once yapmisti ama nvidia da suruculeri 2 yildir yaziyormus
  • haloda sli pek bir işe yaramamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: TEKnaKILLAH

ben bir nvidiacı olarak atinin buna karşılık wermesini bekliyorum
    herzaman rekabet iyidir
    nvidia tek tabanca kalırsa artık 5 sene yeni bi kart çıkartmaz

• nVIDIA'nın bu son seri kartları duyurulduğu zaman ATi'yi geçeceği ve liderliği alacağı belliydi. Bu sene nVIDIA liderliği göreceğiz.
    6600GT ve 6800GT bu yıla damgasını vuran kartlar. 6700'lerde sağlam olacağa benziyor. Ama bu kartlara karşılık verecek ATi kartları yok ne yazık ki.
    Sanırım 6700'lerden bir kart alacağım, olmazsa 6600GT. Birde nForce 4 çıktımı.....
  • pek fazla kullanilmayacak bi teknoloji. ;)
    en azindan ben ayni karttan bi tane daha almaktansa üstüne ekleyip
    son teknoloji bi kart satin almayi tercih edenlerdenim.
  • Kat
    quote:

Orjinalden alıntı: yarrix

pek fazla kullanilmayacak bi teknoloji. ;)

katılıyorum..
  • teknolojisi ayni merak etmeyin
    hemen 400 dolar veremezsen 200'e 6600GT alirsin, 2-3 ay sonra bir tane daha alirsin boylece aradaki zamanda oyunsuz kalmazsin
    cok cok gerekli degil ama olmasi guzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: yarrix

pek fazla kullanilmayacak bi teknoloji. ;)

soyle bir hesap yapalım

200$ 6600gt aldın 1 yıl sonrada aynısından 120$ aldın neyaptı 320 $

peki gittin 320$ simdi ne aldın 6800 duz sence aynı hesaba geliyormu gelmiyormu bu bariz acık gorule biliyor.
  • aslında fena fikir değil .. 2 tane yapın sonra bol ikiye baskasına sat.
  • 2 tane yapman için önce anakartını değiştirmen gerekecek ama O yüzden 2 tane 6600 GT yapmaktansa en azından düz bir tane 6800 al daha mantıklı.
  • ne köşesinden bahsediyorsunuz babalar ati bu saatten sonra zor kaybeder asıl problem nvidiada ekran kartı üretmeyi durdurmayı bile planlıyor adamlar çünkü ellerinde fazla bişi kalmadı. ati patlayacak kafanızı yormayın
  • tek nvidia ile ati kazanmıyor samsungla,hynix iyi para kırıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: cck_ylmzzz

ne köşesinden bahsediyorsunuz babalar ati bu saatten sonra zor kaybeder asıl problem nvidiada ekran kartı üretmeyi durdurmayı bile planlıyor adamlar çünkü ellerinde fazla bişi kalmadı. ati patlayacak kafanızı yormayın

Ne patlaması, ne ati si, ne uretim durdurma, nvidia, neyyy???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 15 Ekim 2004, 22:12:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cck_ylmzzz

ne köşesinden bahsediyorsunuz babalar ati bu saatten sonra zor kaybeder asıl problem nvidiada ekran kartı üretmeyi durdurmayı bile planlıyor adamlar çünkü ellerinde fazla bişi kalmadı. ati patlayacak kafanızı yormayın

kim kimi patlatıyor. Bence atinin yaptığı kartlar satılmayıp elinde patlayabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.