Şimdi Ara

Gigabyte Xtreme Gaming GTX 1070 inceleme videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üreticilerinin yeni mücadele alanı, ileri seviyede mühendislik çalışmalarıyla yapılan özel tasarımlar ve yüksek kaliteli bileşenler.

Videomuza konuk olan Gigabyte'ın yeni GTX 1070'i de sınıfındaki en iddialı modellerden biri. Gigabyte tarafından ayrı bir ekip oluşturulan ve ileri seviye özelleştirilmiş modellere yoğunlaşan Xtreme Gaming markasının GTX 1070 modeli sadece tasarım ve özellikleri değil, saat hızı-soğutma başarımı-sessizlik gibi konularda da hayli iddialı. Tüm detayları, merak edilen yönleri ve performans analizini bu videomuzda bulabilirsiniz. 

• Beyler bu kartları sürekli farklı sitelerde farklı modelleri görüyoruz ama bu kartlar stoklara ne zaman gelicek ? birinde olan diğerinde yok bu gün olan mağazada yarın yok ne zaman normal bir şekilde bulabileceğiz bu kartları? gtx 1080 ve 1070 için soruyorum diğerlerinin gelmesini bklemiyorum zaten

• Videonun son 5-6 dakikasında bir cızırdı var.

• Video'nun sonunda bir gariplik mi var?Yoksa benim nette mi sorun var?

• video sorunlu sürekli cızırtı

• Kartın soğutma sistemi ile ilgili önemli bir detaya yer verilmemiş videoda, muhtemelen sökülüp içerisine bakılmadığından dolayı fark edilmemiş.
    Soğutma bloğunun altında yer alan Gigabyte’a özel saf bakır bir plaka bulunuyor. Bu bakır modül sadece GPU’yu değil, VRAM ve MOSFET gibi diğer tüm önemli bileşenlerin de beraber soğutulmasını ve hız aşırtma yapıldığında daha yüksek performans alınmasını sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gaddarnahra

Beyler bu kartları sürekli farklı sitelerde farklı modelleri görüyoruz ama bu kartlar stoklara ne zaman gelicek ? birinde olan diğerinde yok bu gün olan mağazada yarın yok ne zaman normal bir şekilde bulabileceğiz bu kartları? gtx 1080 ve 1070 için soruyorum diğerlerinin gelmesini bklemiyorum zaten

Xtreme Gaming serisi sadece Türkiye'de değil her yerde stoklara limitli geliyor ve anında tükeniyor. Türkiye'de de Hepsiburada, Sanalmarketim, Teknobiyotik gibi sitelerde zaman zaman bulunabiliyor.

Şu anda GTX 1080 Xtreme Gaming Premium Pack Sanalmarketim'de stoklarda var, 3+1 yıl distributör garantili olmak üzere:http://www.sanalmarketim.com/gigabyte-gvn1080xtreme8gd-xtreme-gaming-premium-pack-gtx1080-8gb-gddr5x-256bit-16x/p_64491/

• soğutma konusunda gigabyte en iyisi, ve oc potansiyeli harika, şu an gtx 680 ile sınırları geçtim 75 derecede kalıyor

• oyun 60 fps alıyor hafif kalıyor oyun diyorsunuz.anca yetiyor işte. 30 fps gaming geride kalalı çok oldu. biz 144 fps alamıyoruz diye beğenmiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mangalyurekli

oyun 60 fps alıyor hafif kalıyor oyun diyorsunuz.anca yetiyor işte. 30 fps gaming geride kalalı çok oldu. biz 144 fps alamıyoruz diye beğenmiyoruz.

Aynen oyle. Her sey acik 60fps yi zor yakaliyor. Hafif kaliyor demisler bir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 1080 yakalanamıyor denmiş lakin ben hali hazırda GTX 1080 founders edition ı geçtim , bios edit tool ları çıktıktan sonra OC li sürümleride itinayla geçilicektir.

Aynı ayarlarda ve sistemde GTX 1080 105 FPS küsür alıyor , GPU kullanımları %99 , yapılan OC %100 fanla 15 dakika dayanan tarzda bir OC değildir , 7/24 gaming kalitesindedir.

Model : ASUS GTX 1070 STRIX O.C

OC Değerleri : +120 Core , +704 Memory

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 10 Ağustos 2016; 12:57:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Elimden 2 tane GTX 1070 SC geçti. Kartlar kutusunda yazan boost hızının çok üzerine çıkıyor zaten. Açtığım gibi 1.9-2GHz aralığında çalışıyorlar hiç bir ayar vs yapmadan. GTX 1070, 1080p kartı, 1080 de 2K kartı ama VRam yetersiz gelek 1080'e o da ayrı mesele. Rise of The Tomb Raider'da 7.4GB Vram tüketimi gördüm 1080p Ultra ayarlarda. fps ise sabit 60 değil. GTA V biraz lüzumsuz ayarlara sahip bir oyun. Extended distance ve extended shadow distance ve 8xMSAA etkisi yok veya çok çok az olduğu halde performansı öldüren ayarlar. Onları kapatınca 2K'da ot dahil Ultra'ya alınca 60fps "sabit" veriyor tek kart. Sıcaklık olarak da oto fan ile sesssiz modda 74 derce ve 1400Rpm'e kadar fan görürken agresif modda 65 derece ve 2100Rpm fan görmek mümkün. %100 fan ile %50 fan arasında da pek fark olmuyor. birisi 61 derece birisi 65 derece. Çıkan sese değmiyor. Witcher 3 2K'da oynanır ama 4K olmaz aynı ayarlarla. 1080p-2K Ultra, 2K-2K Geniş Ekran High-Ultra, 4K high-medium ayarlar için uygun bir kart. DX12 gelince şöyle olacak böyle olacak diyoruz da hiç öyle olmadı şimdiye kadar. DX11 gelince de aynısı söylendi, kartlar driver güncellemeleriyle ne kadar performans artışı getirdiyse onunla kaldı. DX11 geldi, fps uçtu diyemedik çünkü grafiklere bir açlık vardı. Hele Crysis gibiler... Şu anda 1070'e 2000TL vermeye değmez. 1700-1800'e Lightning gibi modeller çıkarsa onlara verilir, yoksa alın yurtdışından hiç Türkiye ile uğraşmayın derim. Özel soğutmalı kartların hemen hepsi aynı sıcaklıkta çalışıyor, aynı frekanslara çıkıyor, aynı sonuçları veriyor. Arada bir sessizlik ve kullanılan pcb üzerindeki parçaların kalitesi farkı var o kadar. En düşüğe kaçmadığınız sürece de memnun eder. Nvidia, Pascal ile ısı üretimi ve güç tüketimini çözmüş, custom soğutmalı modeller de bu yüzden fizik sınırlarına dayanıyor. Geriye dediğim gibi fanların sesi ve kullanılan parçaların kalitesi kalıyor. Ama günün sonunda alacağınız performans %1-2 farkla aynı oluyor. Ben Heaven'da 108fps allıyorum, başkası 105-110fps alıyor. Fast Sync açarsam 90-100fps arasına düşüyor. 1080 ile arasında fiziksel olarak çok fark olduğundan aradaki fark bir türlü kapanmıyor. Can sıkmaya gerek yok. Almayı düşünenlere şimdiden hayırlı olsun, CW'siz kartlar dilerim.

Meraklısına dipnot: Elimden geçen 2 tane 1070 SC'de belirli durumlarda, belirli oyunlarda aşırı CW olmasından dolayı kartlarda hafif bir titreme ve restart sorunundan dolayı iade ediyorum. Saatlerce AC Unity, Witcher oynasam da sorun yok, ETS2 açılış animasyonunda max 20 saniye dayanıyorlar, sonra restart basıyor.

• mini itx kasalarda kart genis oldugu icin sorun cikabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

GTX 1080 yakalanamıyor denmiş lakin ben hali hazırda GTX 1080 founders edition ı geçtim , bios edit tool ları çıktıktan sonra OC li sürümleride itinayla geçilicektir.

Aynı ayarlarda ve sistemde GTX 1080 105 FPS küsür alıyor , GPU kullanımları %99 , yapılan OC %100 fanla 15 dakika dayanan tarzda bir OC değildir , 7/24 gaming kalitesindedir.

GTX980 Ti ye epey yaklaşmış

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

GTX 1080 yakalanamıyor denmiş lakin ben hali hazırda GTX 1080 founders edition ı geçtim , bios edit tool ları çıktıktan sonra OC li sürümleride itinayla geçilicektir.

Bios edit araçları çıktıktan sonra 2.3 GHZ civarına çıkılabileceğini düşünüyorum zira şuan voltajı gpu kafasına göre dalgalandırıyor ve gereksiz limitlemeler mevcut.

Bahsettiğiniz GTX 980 Ti a sanırım hotwire mod yaptınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 10 Ağustos 2016; 13:55:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Bios edit araçları çıktıktan sonra 2.3 GHZ civarına çıkılabileceğini düşünüyorum zira şuan voltajı gpu kafasına göre dalgalandırıyor ve gereksiz limitlemeler mevcut.

Bahsettiğiniz GTX 980 Ti a sanırım hotwire mod yaptınız.

Evet hotwire var ama pek bir anlami yok bu kart icin. gpu voltaj olarak +0 vgpu da sadece mem. Ve pll de voltaj var.

• Bu kur farkı ile almak iyice zorlaştı.

• 1080 P monitör için Gtx970'den 1070'e geçmeye değer mi? Yani full HD çözünürlükte iki kart arasında çok ciddi fps farkı var mı?

• Maxıs kullanıcısına yanıt
    Core hızı benimde kullandığım değerde yalnız ben belleklere bu kadar yuklenilmesini tavsiye etmiyorum.

• GTX 1070 ve sonraki yıllarda çıkacak kartlar artık full hd de çok uzun yıllar oyunculara iyi deneyim yaşatırlar. Hatta 2K da bile öyle. Teknoloji çok hızlı gelişse de ömür olarak bu seri biraz daha uzun götürür gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.