Şimdi Ara

HTC’de düşüş sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Akıllı telefon pazarında bir türlü istediği çıkışı yakalayamayan HTC, gelirlerde de düşüş yaşamayı sürdürüyor. Son dönemde sanal gerçeklik sektörüne yaptığı yatırımlar etkisini göstermeye başladı ancak henüz kurtarıcı olmaktan çok uzak.

Yılın ikinci çeyreği itibariyle firmanın elde ettiği gelir 598 milyon dolar civarında. Önceki çeyreğe göre yüzde 27 artış yaşansa da, yıl bazında yüzde 42.7 civarında bir düşüş söz konusu. Özellikle HTC Vive satışlarının, gelirde büyük bir pay sahibi olmaya başladığı ifade ediliyor. Firmanın faaliyet zararı ise 133 milyon dolar seviyesinde. Son 5 çeyrek dönemdir HTC sürekli faaliyet zararı getiriyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi Notebook Air, global olarak satışa çıkacak ama gayri resmi

Firmanın olumlu eleştiriler alan HTC 10 amiral gemi modelinin de başarılı satışlar yaptığı ifade ediliyor ancak net bir rakam verilmiyor. Faaliyet zararı düşünüldüğünde, henüz elde edilen kar marjının firmayı artıya geçirecek seviyelerde seyretmediğini görüyoruz.

Bununla birlikte HTC’nin sanal gerçeklik alanına yatırımları artarak devam ediyor. Daha iyi kaynak kullanımı adına HTC Vive Tech Corporation olarak yeni bir iştirak kuran firma, ayrıca ekosistemin gelişmesi için 100 milyon dolarlık da bir kaynak ayırdı.

HTC Vive 800$ civarındaki fiyatına rağmen tüketicilerden ilgi görüyor. İlk ayında 15 000 adet satan kaskın toplamda ne kadar bir rakama ulaştığı şimdilik bilinmiyor ancak işletmelerin de devreye girmesiyle, gelecek yıl içerisinde 100 bin seviyesinin geçilmesi bekleniyor. 

• M7 gibi bir efsaneden sonra yatıp durdular. Tasarımın içine edip, yerinde saydılar.

Oysaki ekranın sanal tuşlar olmadan biraz büyümesi, kameranın iyileştirilmesi ve 3-5 ufak dokunuşla m8 daha iyi yerlere gelebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 6 Ağustos 2016; 11:02:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alttan üstten bir parmak çerçeve koy. Alt kısıma HTC yazısı koy. Üzerine bir de sanal tuş koy. Ekran adına kullanıcıya resmen ufacık yer bırak. Yetmiyormuş gibi bunu diğer telefonlarla aynı fiyata koy sonra ama bizim gelirler düştü. Şu ana dek batmadığınıza şaşıyorum zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: VoLVoXxX99

Alttan üstten bir parmak çerçeve koy. Alt kısıma HTC yazısı koy. Üzerine bir de sanal tuş koy. Ekran adına kullanıcıya resmen ufacık yer bırak. Yetmiyormuş gibi bunu diğer telefonlarla aynı fiyata koy sonra ama bizim gelirler düştü. Şu ana dek batmadığınıza şaşıyorum zaten

Htc10'a bak bi kardeş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayvan gibi kalın çerçeveli kalın takozlar üretmeye devam edip bir de bulunmaz hint kumaşı gibi fiyat çekerse olacağı bu. Beter olsunlar.

• O alttaki hayvani htc logosunun oldugu yer bi ton yer kaplio orayida ekran kapsa satar nie satmasin bide fiyati var tabi o fiyata insanino telefona para veresi gelmior xioami on numara teller yapmis mesela fiyatida yari fiyat markaya o kadar fazla para istenmez yani xD bu adamda kar yapio ayni ozelligi 1500 e verior

• Baktım kardeş ama o telefon nasıl 3000 lira edecek onu anlamadım?
  • quote:

Baktım kardeş ama o telefon nasıl 3000 lira edecek onu anlamadım?

Kardeş günümüzdeki amiral gemileriyle aynı özelliklere sahip hatta fazlası bile var.İçinden çıkan kulaklik zaten 200-300 lira edecek bi kulaklık.şuan iphone,note 7nin 3500-4000 liraya satıldığı bu ülkede niye 3000 tl etmesin onu anlamadım? Neresini beğenemedin cihazın

• Htc sanal tusu kaldirip samsung tarzinda geri tusu felan koymasi lazim o ekrandaki siyah bosluklarla logosunu ordan kaldirmasi lazim arkays mi koyar nereye koyarda koysun 5 inch die alion kapasitif siyah ekran yerlerini ciktinmi kullanilan alan 3 inc xD boyle bu kadar bile iyi satior

• Tasarım çizgisi olarak 2-3 yıl geride kalmış bir cihaz. Bu telefonun en baba rakibi Samsung yani S7 Edge değil mi? Bunun ardından Huawei Ascend filan bile demiyorum Huawei P8 Lite gibi 900 liralık telefondan daha hantal ve çerçeveleri daha büyük telefonun var. Şu an kullandığım LG G3 çıkalı iki yıldan fazla oldu sanırım ve o bile bu telefona göre çok daha şık. Bu ay sonu çıkacak olan Note 7'ye girmedim bile. RAM, işlemci kısmı nerdeyse her tepe modelde aynı, atlıyorum. Kamera konusunda Samsung piyasayı tokat manyağı yaptı son serisi ile. Pil de öyle 4000 filan değil. Eskiden herkesten farklı ikili hoperlör filan vardı, tasarımı beğenmesem de farklı bir noktası vardı. Şu an HTC 10 için bir telefonu alınır kılan, özel kılan hiçbir detayı göremiyorum. Buna rağmen fiyatı 3000 lira. Sonuç olarak bu telefonun neden bunu alayım sorusuna bir cevabı yok. Bu nedenle pazar payları düşüyor zaten.
  • mobil bölümdeki erime devam edecektir böyle devam ettiği sürece. 9-10mm telefon yokken o seviyede HTC hep en kalını yaptı, hem de ses haricinde fazladan hiç bir şey sunmadığı halde. Fiyatta ise hep tepeye oynadılar. Millet 6-7mm telefon yaparken 9mm telefon yapıp her alanda geri kalıp daha yüksek fiyat çekersen nasıl ilerleyeceksin? Bugün HTC M10 2800TL'ye satılıyor. Android'in ağa babası Galaxy S7 Edge ise 2500TL, düz S7 ise 2200TL. Fazladan %10-20 para istiyorsan sende bir şeyler olacak ki fazladan bundan dolayı fiyatı fazla diyelim. Ek hiç bir şeyin yok. Hiç bir şey! Bir avuç fanatiğin var, onlar fiyatına bakmadan alıyor, başka da kimseye satamıyorsun bu halinle. Takoz gibi 9mm telefon mu kaldı? 800TL ucuza satılan S7 ile kıyaslayınca her alanda geride kalan bir cihaz. Her alanda. O farkı açıklayacak tek şey HTC'nin kazık atmaya çalışmasıdır. Apple pahalı falan diyoruz da en azından iPhone diyoruz, bir piyasası var, duruşu var. Şu anda en tepe modellerde Samsung Galaxy S ve Note serisi harici telefon yok. Bir tarafta adını unutmaya başladığımız Sony, bir tarafta kazıkçı HTC, bir tarafta güncelliğini yitirmiş Apple, bir tarafta da ne yapacağını şaşırmış LG var. Bir tarafta da her elini attığında liderliğe oynayan aralarında da uygun fiyatlara bulunan Samsung var. Varsa söyleyin de daha uygun model biz de ondan alalım. Diğer üreticilerin yaptığı saçmalıkların cezasını Samsung'un daha da güçlenmesiyle ödüyoruz. Bu da rekabeti öldürüyor.

• nedenini bilmem ama htc hd zamanlarındaki arayüz ile şimdikini karşılaştırırsam hd t3333 zamanları daha çağdaş arayüzü vardı.
    birde halen anamenüde aşşağı doğru mu bilmiyorum ama vazgeçmedilerse vazgeçmeliler.

• "HTC’de düşüş sürüyor"

duse duse çakilamadi gitti....kac yildir dusuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 6 Ağustos 2016; 18:56:47 >
  • HTC'nin maalesef bir türlü aklı başına gelmiyor. Hep bir şeyler eksik bu telefonda yada fahiş fiyat politikası var. Son çıkan telefonlarından örnek vereyim.
    Mesela HTC M10'un rakibi S7 EDGE veya NOTE 7 değildir Samsung S7'dir. Bugün S7'yi 2.400TL fiyatla bulabilirken M10 3.000TL civarında seyrediyor. Neden ve hangi özelliğine 600TL fazla para vereyim? Ayrıca S7 ailesi çıktıktan ve hatta 10 milyon satış barajını geçtikten sonra telefonunu tanıtıp daha sonra piyasaya sürebildi. Akıl almaz bir pazarlama hatası. Telefon değiştirmek için bekleyen kitleyi maalesef Samsung kaptı. Ayrıca sen insanların ellerindeki telefonu satıp seni tercih etmeleri için Samsung'un getirdiği yeniliklerden daha üstün elle tutulur bir yenilik de getiremedin.
    Telefon teknolojisini elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Bunu bilen arkadaşlarım telefon değiştirirken (özellikle ikilemde kalınca) benimde fikrimi alırlar. Bu aralar en çok karşılaştığım soru HTC ONE A9 mu alayım SAMSUNG GALAXY A5 2016 mı? Bence daha iyi bir telefon olmasına rağmen maalesef HTC ONE A9 al diyemiyorum. O 2150Mah batarya nedir öyle? Güzel özelliklerle dolu fiyatı da çok güzel olan çok hoş bir telefon. Resmen fiyat segmentini (1400TL-1500TL arası) silip süpürebilecek potansiyeli var. Ama gelin görün ki hangi akla hizmet bu batarya konmuş bu telefona. Bende durumu açıklayıp A5 2016 al yolda kalma diyorum soranlara.
    Benim gibi yorum yazan dış kapının mandalı konumundaki insanlar bile böyle şeyleri farkedebiliyorken bu adamlar neden hatalarında ısrar ediyorlar anlamadım.
    Yazık ettiler güzelim şirkete.

• Lg , Sony ve Htc nin ne yapmak istediklerini inanın ki anlayamıyorum Resmen Samsung ve Apple' a para kazandırıyorlar....Hakediyorlar...

• m7 tasarımana koy v20 özelliklerini sat 2300 den en çok satan telefon olmazsa birşey bilmiyorum

• Bi ara çok popülerdi One serisi, M7 falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞamlıReis

quote:

Alttan üstten bir parmak çerçeve koy. Alt kısıma HTC yazısı koy. Üzerine bir de sanal tuş koy. Ekran adına kullanıcıya resmen ufacık yer bırak. Yetmiyormuş gibi bunu diğer telefonlarla aynı fiyata koy sonra ama bizim gelirler düştü. Şu ana dek batmadığınıza şaşıyorum zaten

Htc10'a bak bi kardeş

Ben baktım kardeş.Tek değişen şeyi alttaki htc yazısı kalkmış o yazının olduğu boşluk duruyor

Kalın çerçevelerde cabası.Aşağıya koydum anlarsın ne demek istediğimi

HTC’de düşüş sürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 7 Ağustos 2016; 11:34:51 >

• Güncelleme desteği yok telefonlarının

• bi bitmedin ama htc helal olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.