Şimdi Ara

Apple, 200 000 dolar ödüllü açık bulma programı başlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, 200 000 dolar ödüllü açık bulma programı başlattı

Yazılım açıkları ve hataları, geliştiricilerin en büyük sorunlarından birisi. Bir anda milyonlarca cihazı etkileyebilecek seviyeye gelen yazılım açıkları için, teknoloji devlerinin ödüllü programlar düzenlediğini görüyoruz.  Bu trendden uzun süredir uzak kalan Apple, artan tehditler nedeniyle strateji değiştirdi.

Hazırlanacağı üzere, MacOS ve iOS işletim sistemleri bir dönem en güvenli platformlar olarak lanse ediliyordu. Kullanıcı sayısının artık milyar sınırını geçmesi, Apple sistemlerinin de doğrudan hedef olmasına neden oldu. MacOS, iOS, tvOS ve watchOS platformlarında oluşabilecek açıklar, kişisel verilerin sızdırılması riskini taşıyor.

Program

Black Hat güvenlik konferansında konuşan Apple güvenlik mimarileri şefi Ivan Krstic, Apple ürünlerinde güvenlik açıkları bulan ve bunları rapor eden kişiler için, 200 bin dolar ödüllü bir programa başlayacaklarını açıkladı. Program uzun soluklu olacak.

Apple, ürünlerini geliştirmek için hali hazırda bir kaç güvenlik firması ile işbirliği halindeydi ve belirli bir meblağ ödeme yapıyordu. Bununla birlikte, hem firmanın kendi test kullanıcıları, hem de güvenlik firmaları hata bulmada artık zorlanmaya başlamıştı.

Uzmanların, sektördeki en yüksek ödül meblağlarından birisine sahip olduğunu belirttiği program için bazı kısıtlamalar mevcut. Örneğin ödüller belirli bir kategorideki açıklar için verilecek. En yüksek ödül, açılış bileşenlerinde bulunan hatalara verilecek. iCloud hesaplarına izinsiz erişim veren hatalar ise, küçük miktardaki ödüller içerisinde değerlendiriliyor.

Ayrıca ödül programının belirli bir araştırmacı grubunu kapsadığı ifade ediliyor. Yine de, ödül rehberine uyan açıklar bulan standart kullanıcılar da, programdan faydalanabilecek.

Ayrıca Bkz.Yenilikçi özellikleriyle Dropbox Paper, herkesin kullanımına açıldı

Bu tarz ödül programlarının, fayda sağlama ve yeni yetenekler keşfetme konusunda önemli katkıları oluyor. Hali hazırda, Saint Bernardino katilinin iPhone’ununu kırmak için FBI 1 milyon dolarlık bir ödül programı başlatmıştı. Twitter ise, bugüne kadar kendi programında 322 bin dolar ödül dağıttı. Instagram da, bir süre önce 10 yaşındaki bir çocuğa, bulduğu açık için 10 000$ para ödülü vermişti. 

• Sıkıysa bulun demişler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pangu 200.000$'ı beğendi

• uc kurusa satin alamazsin beni

• quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

uc kurusa satin alamazsin beni

200.000 $ = 603.509,407₺ = 60.350.940 Kuruş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

uc kurusa satin alamazsin beni

200.000 $ = 603.509,407₺ = 60.350.940 Kuruş.

pm at is bulayim sana mesajindan anladigim kadariyla issizsin
  • JoeyBane kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan sana zor gelen bana çok kolay geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bir tane bulayim ama once iphone almam lazim 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaki83 -- 6 Ağustos 2016; 6:29:03 >
  • JB yoksa Apple düşmeye mahkum.kimse demesin jb yapanlar sadece %10 %15 gibi diye.atmayın kafanızdan.çok olmayabilir ama azımsanmayacak derecede jb kullanıcıları.

JB YOKSA APPLE ÇÖP

• Bulduğumuz açıkları hangi adrese rapor etmemiz gerekiyor acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Pangu ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    iOS'ta açık bulup bu açıkla JB yapan ünlü çinli grup

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşin ucunda Çin varsa Apple şansını fena zorluyor demektir.
  • Bunlarda kurnaz açıkları buldurup milyon dolarlık zararları 200 bine kapatma peşinde😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.