Şimdi Ara

Tüm istatistikleri alt üst eden Pokemon Go hakkında dudak uçuklatan rakamlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm istatistikleri alt üst eden Pokemon Go hakkında dudak uçuklatan rakamlar

Ülkemizdeki darbe girişimi nedeni ile gündemdeki yerini kaybetmiş olsa da Pokemon Go tüm dünyada halen çok popüler. Geliştiricisi Niantic ve Pokemon markasının hak sahibi Nintendo tarafında da ciddi bir hareketlilik yaratmayı başaran oyunun büyüleyici yükselişi çarpıcı rakamları ortaya çıkardı.

İlk 5 günde Candy Crush ve Angry Birds’ün ulaştığı rakamları geride bırakarak tüm zamanların en popüler oyunu olmayı başaran Pokemon Go, 6 Temmuz tarihinde yayınlandı. Bir gün sonra yani 7 Temmuz’da ABD’de Android cihazlara Tinder’dan daha fazla sayıda indirildi. 8 Temmuz’da ise ABD’de kullanımdaki Android cihazların %5.16’sına Pokemon Go yüklenmişti.

İlk 3 hafta sonunda ise dünya genelinde Pokemon Go indirilme sayısı 75 milyonu aşmış oldu. Bu rakamın yaklaşık %35’lik dilimini Android, %65’lik kısmını ise iOS cihazlar oluşturdu. Başka bir deyişle Pokemon Go, her saniyede 55 iOS, 26 da Android cihazına indirildi.

Tüm istatistikleri alt üst eden Pokemon Go hakkında dudak uçuklatan rakamlar

Pokemon Go hakkındaki diğer çarpıcı rakamlar ise şöyle: 

• Kullanıcılar günde 33 dakika 25 saniye Pokemon Go oynuyor. Bu rakam Snapchat ve Instagram toplamına eşit
    • Oyun şimdiden Twitter’dan daha fazla aktif günlük kullanıcıya sahip
    • Niantic’e yapılan yatırımlar ise 30 milyon dolar seviyesine ulaşmış
    • Pokemon Go ilk gününde 4.5 milyon dolar kazanç elde etmiş
    • İlk iki haftada oyunun kazancı ise 35 milyon dolar
    • Pokemon Go’nun sadece iPhone kullanıcılarından günde 1.6 ile 2.5 milyon dolar arasında kazanç elde ettiği tahmin ediliyor
    • Pokemon Go Theme Song, oyunun çıktığı ilk hafta sonunda normal seyrinden %382 kez daha fazla çalınmış
    • Pokemon Go, 30 dakikada iPhone 6s’in şarjının %20’sini tüketiyor
    • Oyun her 30 dakika için 5MB veri tüketiyor. Hatta T-Mobile bunun için oyunculara ücretsiz data paketi sunmaya başlamış
    • Pokemon Go ile birlikte küresel ölçekte powerbank satışları %50 artmış
    • Google’da Pokemon aramaları adult içerik aramalarını geride bırakmış

• illuminati 2016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 5 Ağustos 2016; 12:52:05 >
  • Bunun da havası sönecek hatta başladı sönmeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gün geçtikçe oyun albenisini hızla yitirecek. pokemon'u sevmeme hatta çok sevmeme rağmen bu oyun kadar saçma bi uyarlaması olamazdı diye düşünüyorum.

Eldeki teknolojileye bak ortaya çıkan ucube bak. Beta diye savunmasın kimse.

Ayrıca Sanal gerçeklik oyunu diyenler var? Vakti zamanında nokia telefonlarda bulunan kamera vasıtasıyla oynanan sanal gerçeklik oyunu buna 10 basar sanal gerçeklik bağlamında.

• Türkiye'de çıktı mı

• Ben daha oynamadım, resimlerine bakınca da oynayasım gelmiyor. İncelemelerde gördüğüm kadarıyla gps, augmented reality özelliklerinin dışında albenisi yok. Tek artısı milleti sokağa dökmesi biraz popolarını kaldırmış oluyor.

Ama oyun ultra basit ne grafik var ne heyecan. Pokemon gör top at yakala eee?

• Digimon GO çıksa keşke..

• Birileri yapar, birileri oynar..
  • İyi bir uçuk kremi bilen var mı?

• Pokemon ne lan? Hadi çizgifilmini izledik ergen aklıyla. Başka hiçbir şeyi kaliteli değildi ki. Tasoları bile berbattı zamanında.

1993-1996 yılları arasındaki sevimli kahramanlar tasolarını yeniden bassınlar. Özellikle mega tasoları. Bu yaşımda çıkar sokaklarda oynarım şerefsizim :D

Telefonla pokemon yakalamak ne la. Memleket işsiz dolu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MysTerYBoY

Gün geçtikçe oyun albenisini hızla yitirecek. pokemon'u sevmeme hatta çok sevmeme rağmen bu oyun kadar saçma bi uyarlaması olamazdı diye düşünüyorum.

Eldeki teknolojileye bak ortaya çıkan ucube bak. Beta diye savunmasın kimse.

Ayrıca Sanal gerçeklik oyunu diyenler var? Vakti zamanında nokia telefonlarda bulunan kamera vasıtasıyla oynanan sanal gerçeklik oyunu buna 10 basar sanal gerçeklik bağlamında.

Bahsettiğiniz Nokia cihazlarda oynanan oyun hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 5 Ağustos 2016; 17:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Pokemon ne lan? Hadi çizgifilmini izledik ergen aklıyla. Başka hiçbir şeyi kaliteli değildi ki. Tasoları bile berbattı zamanında.

1993-1996 yılları arasındaki sevimli kahramanlar tasolarını yeniden bassınlar. Özellikle mega tasoları. Bu yaşımda çıkar sokaklarda oynarım şerefsizim :D

Şaka değil mi yaptığınız? :D
  • daha yeni 17 seviye oldum

• quote:

Pokemon ne lan? Hadi çizgifilmini izledik ergen aklıyla. Başka hiçbir şeyi kaliteli değildi ki. Tasoları bile berbattı zamanında.

Kaliteli olmadığından 980 küsür bölüme ulaşıp dünya çapında milyonlarca hayran topladı zaten.
  • Oyundaki olması gereken önemli özellikler şuan için devre dışı, bu yüzden biraz popülerliğini yitiriyor. Fakat niantic yeni CM aldı ekibe. Eleman şuan oyuncularla hep iletişim halinde, insanlara yine umut geldi. Bekliyoruz bakalım, yeni track sistemi gelsin oyun eski popülerliğine kavuşacak zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abartılıyor 1 yıla artık konuşulmaz, adamlar bildikleri için dövüş sistemi pokemon besleme ve chat gibi özellikleri yavaş yavaş açıcak, tabi yine hack yapımcıları ve account satıcılarının yüzü gülücek

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

Kaliteli olmadığından 980 küsür bölüme ulaşıp dünya çapında milyonlarca hayran topladı zaten.

980 bölümü şu yaşında izler misin? Bölüm sayısı kaliteyi göstermez. Popüler olmasıda kaliteli olduğunu göstermez. Ben ergen yaşta izledim bu çizgi diziyi ve çok seviyordum o bir gerçek. Ama şu yaşta kaliteli olmadığını düşünüyorum. Çocuklara hitap eden popüler olmuş zamanın çizgifilmidir. Buggs Bunny, Roadrunner gibi çok daha eski yapımlar var ki hala yetişkin çevreler oturup aynı bölümleri izleyebiliyorsa, işte kaliteli yapım budur.

Bölüm sayısı kaliteyi mi gösterir popüleriteyi mi?
    Herkes yırtık pantolon giyiyorsa, yırtık pantolon kaliteli midir?

Ya da tam tersi:

Spirited away, Death Note, Code Geass, princess mononokehime, howl's moving castle, laputa castle in the sky gibi DEV YAPIMLAR kalitesiz midir? Mesela bu yapımları otorup şu yaşımda izlerim ki sadece ben değil dünya çapında çoğu yetişkinede hitap eden pedagojik ve geniş hitabı olan kaliteli yapımlar bunlar:http://www.imdb.com/title/tt0245429/?ref_=fn_al_tt_1

Pokemon oyununuda kaliteli yapan BİR TANE ÖĞE sayar mısınız?
    Eğitsel öğeler mi içeriyor? Hayır!
    Zekaya gelişimine dayalı bir öğe? Hayır!

Millet sırf eski çizgifilmin hatrına indirdi bu oyunu ve oynuyor. Nostaljiden başka birşey değil. Sanırsın ki adamlar büyük bir yenilik getirip, yeni bir satranç üretip insanlara hayırlı birşey yaptı.

Gerçekçi olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 6 Ağustos 2016; 1:15:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

980 bölümü şu yaşında izler misin? Bölüm sayısı kaliteyi göstermez. Popüler olmasıda kaliteli olduğunu göstermez. Ben ergen yaşta izledim bu çizgi diziyi ve çok seviyordum o bir gerçek. Ama şu yaşta kaliteli olmadığını düşünüyorum. Çocuklara hitap eden popüler olmuş zamanın çizgifilmidir. Buggs Bunny, Roadrunner gibi çok daha eski yapımlar var ki hala yetişkin çevreler oturup aynı bölümleri izleyebiliyorsa, işte kaliteli yapım budur.

Bölüm sayısı kaliteyi mi gösterir popüleriteyi mi?
    Herkes yırtık pantolon giyiyorsa, yırtık pantolon kaliteli midir?

Ya da tam tersi:

Spirited away, Death Note, Code Geass, princess mononokehime, howl's moving castle, laputa castle in the sky gibi DEV YAPIMLAR kalitesiz midir? Mesela bu yapımları otorup şu yaşımda izlerim ki sadece ben değil dünya çapında çoğu yetişkinede hitap eden pedagojik ve geniş hitabı olan kaliteli yapımlar bunlar:http://www.imdb.com/title/tt0245429/?ref_=fn_al_tt_1

Pokemon oyununuda kaliteli yapan BİR TANE ÖĞE sayar mısınız?
    Eğitsel öğeler mi içeriyor? Hayır!
    Zekaya gelişimine dayalı bir öğe? Hayır!

Millet sırf eski çizgifilmin hatrına indirdi bu oyunu ve oynuyor. Nostaljiden başka birşey değil. Sanırsın ki adamlar büyük bir yenilik getirip, yeni bir satranç üretip insanlara hayırlı birşey yaptı.

Gerçekçi olun.

Adam Miyazaki'nin bütün eserlerini saymış.

O adam zaten efsane kimse ona bir şey demiyor

• Adamların triplerine gel neymiş şu yasında acıp izlenmezmiş pokemon neymiş hiçbir eğitici yanı yokmuş sanal gercekliği kötü falanmış.
    Neyse sırayla cevap vereyim Ar ile Vr farklı seyler bu oyuna sanal gerceklik diyenle iletişimi kes.
    Pokemonu cıkmış efsane yapımlarla karsılastırmış ama sunun farkına var o eserlerin coğunun mangalarıda efsane oldugu için onlarda efsane.Burada kimse cıkıp pokemon > anime dünyası vs demedi o yuzden bu kadar celallenme.Herneyse sanki memlekette miyizaki gibi adamlar varda pokemon oynayan adamlar bunları engelliyor hayattaki en buyuk basarısı foruma uye olup millete işsiz demdk insanlardan gına geldi.Bak millet eğlenmek için herseyi yapıyor kimisi dagcılık yapar kimisi evde anime izler durur buna kimse hakaret edemez.Herkes eğlenmekte özgür sonucta senin özgürlüğünü kısıtlayan birsey yok milletin bu oyunu oynamasıda cok takıyorsa sana eve kapan tekrar tekrar anime izle dur ama bence arada mangaları veya romanlarını oku zira anime izleyerek hiçbirsey öğrenmemişsin sen o eğitici seylerden

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Oyunu hatırlayamıyorum ama netten "nokia camera game" veya "symbian camera games" diye araştırdığımda M mosquitoes diye bir oyun buldum.

Benim hatırladığım oyunda yine hedef alma ve nesneleri vurma vardı fakat yukarıda bulduğum oyun mu emin değilim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.