Şimdi Ara

“Galaxy Note 7, bugüne kadarki en çok satan Note cihazı olacak”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “Galaxy Note 7, bugüne kadarki en çok satan Note cihazı olacak”

Dün akşam itibariyle, teknoloji dünyasının merakla beklediği Galaxy Note 7 amiral gemi modelini tanıtan Samsung, yeni cihazından oldukça büyük beklentilere sahip. Şimdiye kadar ki en iyi Note cihazı olarak görülen Note 7, satışlarda da en iyi olabilir.

Güney Kore’den gelen bilgilere göre, Galaxy Note 7 için dünya çapındaki operatörlerden büyük bir ilgi var. Samsung, Galaxy Note 7 modelinin bugüne kadarki en iyi satan Note cihazı olacağını düşünüyor ve bundan son derece de emin.  

Geçen yıl bazı nedenlerden ötürü Galaxy Note 5 modeli, Avrupa’da piyasaya sürülmemişti. Bu yıl ise, Galaxy Note 7 modeli 19 Ağustos itibariyle ABD’de, Eylül başlarında ise Avrupa’da satışa çıkacak. Bu bakımdan, geçen yıla göre Note 7 modelinin önemli bir avantajı ortaya çıkıyor.

Hem tasarım anlamında hem de yazılımsal olarak büyük beğeni toplayan Galaxy Note 7 modelinin en büyük avantajı, kendi dönemi içerisinde ciddi bir rakip ile karşılaşmaması olacak. Aynı dönemlerde piyasaya çıkması beklenen LG V20 ve yeni Sony Xperia amiral gemi modelinin çok zorlayıcı olamayacağı tahmin ediliyor. Xiaomi Mi Note 2 gibi modeller ise daha kısıtlı bir bölgede satışta olacak. Pazarda sadece yeni iPhone modelleri, Galaxy Note 7 modelinin önünü kesebilecek potansiyele sahip.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 7 güç tasarruf modu, ekran çözünürlüğünü düşürüyor

Geçtiğimiz yıllarda, Galaxy Note serilerinin önemli satış rakamlarına ulaştığını görmüştük. Örneğin Galaxy Note 2 modeli, bir yılın sonunda 30 milyon satış rakamını geride bırakmıştı. Elbette, Galaxy S7 serisi ile başlayan yükselişin sürebilmesi için, Galaxy Note 7 modelinin bu yıl içerisindeki satışları daha önemli. Yani 4 aylık bir dönemden bahsediyoruz.

Yine geçmişe dönersek, Galaxy Note 3 modelinin iki ay sonunda 10 milyon satış rakamına ulaştığı biliniyor. Ayrıca Galaxy S7 Edge modeli de 4 ay gibi bir süre içerisinde 13 milyon satış rakamına imza attı. Bu bakımdan, Galaxy Note 7 modelinin 10-15 milyon arasında satış yapabilme potansiyeli mevcut. Galaxy S7 serisinin de satışlarının devam ettiğini düşünürsek, Samsung bu yılı faaliyet karında büyük yükselişler ile kapatabilir. 

• Bence de olmayacak

• zor..

• yaa bi akıllı telefondan daha ne bekliyorsunuz. teknoloji biraz yavaşlasın diyen bizler değil miyiz. samsungun eleştirdiğimiz yanları tasarım, premium hissi v.s. değil mi. bence note7 ile tasarım, premium ve kullanışlılık bir arada. çok ayrıntılı bir şekilde incelemedim ancak çok da güzel özellikleri var. mevcut olanı geliştirmişler. böylece note 5 kullanan bir kişi ben note 7 almalıyım demiyor. note5 kullanıyorum ve muhtemelen 1 sene daha da kullanmaya devam ederim ancak note7 de çok güzel olmuş. tabi ki note7'den çay kahve yapma gibi bir beklentiniz yoksa telefonun hoşunuza gitmeme gibi bir sebebi yoktur.

• Bu telefonun pili en az 4000 mAh olmalıydı bence
    kavis, suya ve toza karşı dayanıklılık hariç yenilik yok.
    S7 edge 5.5 ekranla 3600 mAh koyuyorsun ama note 7 5,7 ekranla 3,500 mAh pil veriyorsun .
    Bakalım kaç saat ekran süresi göreceğiz?

• Pili az, kızılötesi kumanda ve radyo yok. Bunlar yoksa androide gerek de yok. Rakibi de aynı çünkü. Kalemi dışında ilgimi çekmiyor. Ama onu da ne kadar kullanırdım kestiremiyorum.

• hazır yeni vergide gelmişken kaç para olacak bu telefona acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

yaa bi akıllı telefondan daha ne bekliyorsunuz. teknoloji biraz yavaşlasın diyen bizler değil miyiz.

Teknoloji biraz yavaşlasın derken 2 senede bir çıksın falan manasında söylüyorlar. Sonuçta aynı özelliklerde üstüne 5 yerine 7, 7 yerine 8 logosu bile konup çıkartılsa alan olduğu için, alamayan da, her sene yenilemeye yetişemeyen de ezik kalmış oluyor :D. Malesef böyle saçma bir şekilde gösteriş, zenginlik göstergesi oldu telefonlar. Asgari ücretli bile geçim zor derken gidip borç harç o en son modeli alıyor.

Sonra bilgisayar diye sorsan çok pahalı derler. Telefondaki atari oyunları için 2000TL verirler. Hem de bir kaç senede bir. Tabi okulda, işte, evde çıkartıp masaya koymanın havası başka :P

Steam istatistiklerine göre hala kullanıcıların %50 den fazlası 2 çekirdekli işlemci kullanıyormuş.

4 çekirdekli q6600 işlemciler çıkalı 9 sene oldu. (şimdinin eski i3 leriyle eşdeğer) 9 Sene önce hala nokia lar çıkıyordu. Şimdi kimsede nokia yok. Ama dual core, falan hala var :P

• Ust model telefonlara fm radyo, dahili televizyon ve projektör bekliyorum..

• İlginç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple cihazlari icin bu sene beklentilerin dusuk olmasi Samsung'u ön plana cikarabilir..

• donanimhaber den Erdi ve Mesut ellerinde Note7 oldugu Samsung Turkiye ertesi gun yani DUN Note5 ile de kiyaslamali bir inceleme videosu yayinlanacagi soylendi ama dun bitti bugun suan itibariyle bu video incelemesi yok.

Note5 ile kiyaslama ve S7 Edge ile de kiyaslanmasini bekliyoruz .

S7 Edge deki on kameradaki detaylarin kaybolmasi sorunu bakalim Note7 deki ayni on kamerasinda da var mi ?!

Bilindigi uzere yabanci ulkelerde on kamerasi detaylarin yok oldugu bir kamera kronik sorunlari kullanicilar tarafindan dile getirildi .

Note7 diye isimlendirme 7 serisinin Note lusu yani Galaxy S7 lerle bir olacagi suphem vardi ve gercek oldu.

Esasli bir iyilestirme yok : Batarya S7 Edge nin aynisi bile degil daha fazla kapasitelisini beklerdik. RAM 6 GB olsa idi . Sonucta Touchwiz sil bastan stock Android arayuzlusune yakin birsey de olamazdi .

Arkasi hala temperli cam olmasi kotu .

Note serisi yeni bir tasarimla one cikardi Note4 te oyleydi ama artik isi bozdular .

Artik yeni bir tasarim icin yeni Galaxy S serisini beklemek gerek bu anlasiliyor.

O yuzden fiyatlarina gore Note7 Note5 veya Note2 in satislarina ulasmasi icin hakli bir argumani malesef yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

donanimhaber den Erdi ve Mesut ellerinde Note7 oldugu Samsung Turkiye ertesi gun yani DUN Note5 ile de kiyaslamali bir inceleme videosu yayinlanacagi soylendi ama dun bitti bugun suan itibariyle bu video incelemesi yok.

Note5 ile kiyaslama ve S7 Edge ile de kiyaslanmasini bekliyoruz .

S7 Edge deki on kameradaki detaylarin kaybolmasi sorunu bakalim Note7 deki ayni on kamerasinda da var mi ?!

Bilindigi uzere yabanci ulkelerde on kamerasi detaylarin yok oldugu bir kamera kronik sorunlari kullanicilar tarafindan dile getirildi .

Note7 diye isimlendirme 7 serisinin Note lusu yani Galaxy S7 lerle bir olacagi suphem vardi ve gercek oldu.

Esasli bir iyilestirme yok : Batarya S7 Edge nin aynisi bile degil daha fazla kapasitelisini beklerdik. RAM 6 GB olsa idi . Sonucta Touchwiz sil bastan stock Android arayuzlusune yakin birsey de olamazdi .

Arkasi hala temperli cam olmasi kotu .

Note serisi yeni bir tasarimla one cikardi Note4 te oyleydi ama artik isi bozdular .

Artik yeni bir tasarim icin yeni Galaxy S serisini beklemek gerek bu anlasiliyor.

O yuzden fiyatlarina gore Note7 Note5 veya Note2 in satislarina ulasmasi icin hakli bir argumani malesef yok .

Yayın yasağı olabilir veya erdi hocanın her zaman piyasadaki en iyi inceleme yapmak için çabaları nedeni ile süre uzamış olabilir.
    İncelemeden bir görüntü;
    https://twitter.com/fx57/status/760797438210957312

• Her ne kadar çok güzel bir cihaz olduğunu düşünsem de Note 5'i geçeceğini sanmıyorum. Kullanıcıların aklında ve gönlünde hala Galaxy S7 Edge var

• Dört senelik emektar Note 2'mi değiştirmek için bu cihazın detaylarının açıklanmasını merakla bekliyordum. Ancak maalsef benim için Note 7 büyük bir hayal kırıklığı oldu.

1- Kavisli ekranı sevenler var biliyorum ama ben nefret ediyorum. Benim gibi düşünenler için düz ekran seçeneği de olmalıydı.
    2- Hadi su geçirmezlik için değiştirilebilir pilden fedakarlık edildi diyelim, Pil en az 4000 mAh. olmalıydı
    3- Telefonu uzun yıllar kullanabilmemiz için 5-6 GB RAM konulmalıydı.
    4- Ekran fotoğraf ve video için 4K çalışabilmeliydi (Bknz. Sony)
    5- Infrared, FM radyogibi özellikler olmalıydı.
    6- Android 7 ile çıkış yapmalıydı. Şimdi 6 ile çıkardılar 7 belki 8 verilir devamı gelmez. Bence burada işin uyanıklığıa kaçıldı. Android 7 ile çıkılsa bir ekstra Android versiyonu da ileride alınabilirdi.
    7- S7 ile aynı işlemiyi kullanmak nedir. Daha büyük bir telefon yapıyorsun, pil yükselt, işlemciyi güçlendir. Ama yok, yok, yok...

• Baya gaza gelmişler... Pili az, kavisli ekran note 7 de olmamalıydı, note serisinin bir ağırlığı var ve böyle bir yatırım yapılmamalıydı note a, kavis S serisine özel olmalıydı. Kavisin güzel görüntü dışında bir artısını görmedim, zararı da tutuşu zorlaştırması. Ayrıca S7 ye S820 koyuyorsan note a S821 koymalıydın, bu sefer olmadığını düşünüyorum, S7 edge yerine note 7 almak için hiç bir sebep yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 4 Ağustos 2016; 11:17:59 >
  • Note 3 gibi arka kapak açılabilir olsa büyük ihtimalle geçerdi.

Şuan ki halinin alınabilir olması şarj süresine bakacaktır eğer s7 edge performans sağlar ise belki geçebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    Yabanci sitelerde bu yasak yok. Dun yabanci forumlarda incelemeleri yapildi . Yuksek ihtimalle onlarinki Snapdragon 820 varyantlisi ...

Exynoss lu Note7 Cat9 ( Snapdragon 820 olanlar Cat12 ! modeme sahip ) modeme sahip.

Turkiye gibi bir ulkede LTE-A yani 4.5G li bir ulkede Snapdragon 820 ile gelse idi hem FM Radyo da aktive edilebilirdi nede olsa TRT bandrol vergisi ile FM Radyo olmayan ile olan arasinda ciddi bir ekstra vergi maliyeti Samsung acisindan sorun olmasa gerek .

Erdi sonucta dun icin soz verdi evvelki gun lansman oncesi de Note7 ler ellerinde imis .

Gec olsun iyi olsun ama cok gec olmasin.

Satislardan once incelemesi kiyaslamali videosu sart .

Samsung Konsept Magazalarinda da teshir amacli kullanabilecegimiz Note7 ler keske suan olsa ...
  • yav he he bekle en cok satacak o fiyatla satarsın sen

• Sanki s821 koysa aradaki farkı anlayacaktınız. Abartmayın bence. İşlemci gayet yeterli. Önemli olan yazılımsal özellikler ki o da bolca mevcut zaten. Bu telefon donanımdan ziyade yazılım telefonu olmuş. Bataryaya adamlar s7 edge ile karşılaştırmalı bakmıyor, note 5 e göre bakıyor. 500 mah artmış diyor. Kalemin kapladığı yer nedeniyle telefon büyüse dahi alan daralıyor. 3000 mah bataryaya sahip Note 5 kullananlardan öyle aşırı bir batarya sorunu duymadım ben, 3500 mah bataryalı Note 7 gayet yeterli olacaktır. Ha 4000 olsa kötü mü olurdu, tabii olmazdı ama kullanıcı şu da olsun bu da olsun der, dile kolay tabi. Yorumlarda tek katıldığım nokta Ram konusu. Evet Ram 6 GB olmalıydı ve alanın kafası rahat olmalıydı bu konuda. Bunu yapabilirlerdi ama yapmadılar.

Ayrıca sene 2016 olmuş hala Fm radyo niye yok diyenleri de anlayamıyorum. Samsung seneler önce fm radyoyu kaldırdı. Bir daha geri geleceğini de sanmıyorum.

Sonuç olarak telefon gayet iyi ve kullanıcısını memnun edecek türden. Kavis olayına da çok takılmayın çünkü bunun kavisi S7 Edge gibi değil. Telefonu kavramak gayet kolay ve kenarlara yanlışlıkla dokunma olayı yok. İncelemelerde görebilirsiniz.

Telefonun tek kötü tarafı fiyatı olacak. Fiyat konusunda umarım bir sürpriz yaparlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.