Şimdi Ara

Windows 10 yıldönümü güncellemesi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 yıldönümü güncellemesi başladı

29 Temmuz 2016 itibariyle birinci yılını geride bırakan ve ücretsiz yükseltme fırsatını sona erdiren Windows 10 işletim sistemi, şimdi de yıldönümü güncellemesini dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme, pek çok alanda çeşitli yenilikler ve iyileştirmeler getiriyor.

Dün akşam saatlerinde başlayan güncelleme ile gelen yenilikleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

• Dokunmatik ekranlarda yazı yazma ve çizim yapma amacıyla hassasiyetin arttırıldığı Windows Ink platformu, yeni güncelleme ile kullanıcılara sunulacak. Özellikle Surface gibi ekran kalemi destekli cihazlar için faydalı olacak bu özellik, yapışkan notlar gibi küçük ayrıntılarla destekleniyor. Akıllı yapışkan notlar ise, not aldığınız toplantı zamanları öncesinde hatırlatma yapabiliyor.

• Entegre güvenlik çözümü Windows Defender, otomatik olarak belirli zaman aralıklarında tarama yapma gibi iyileştirmeler kazandı. Windows 10 platformunun güvenli giriş çözümü Windows Hello, çekirdek uygulamalar ve Edge tarayıcısında çok daha kolay bir şekilde kullanılabiliyor.

• Windows 10 ile hayatımıza giren Edge internet tarayıcısı, artık eklenti desteğine kavuştu. Rakiplerindeki bu önemli özelliği edinen Edge, pazarda daha rahat rekabet edebilecek. Ayrıca tarayıcı, daha fazla enerji verimliliği sunacak şekilde optimize edildi.

• Cortana, yeni güncelleme ile kilit ekranında da yerini alıyor. Böylece, kilit ekranından ayrılmadan Cortana’ya pek çok iş yaptırabileceksiniz. Diğer taraftan Cortana, mil hesabı, havaalanında arabayı nereye park ettiğiniz gibi anahtar bilgileri saklayıp sonra tekrar size sunabilecek. Bu bilgileri, resimlerle de zenginleştirebileceksiniz.

• Cortana ayrıca, İngiltere ve ABD’deki Xbox One konsollarına da geliyor. Oyuncular, Xbox konsollarında sesli komutlar verebilecek, oyun satın alabilecek, çoklu oturumlar başlatabilecek veya Kinect kullanıyorsa konsolunu açabilecek. Şimdilik bu özellikler, saydığımız ülkeler ile sınırlı.

• Windows uygulama mağazası, yeni güncelleme ile Windows ve Xbox içeriklerini bir araya getirmeye başladı. Favori uygulamalar, oyunlar, müzikler, uygulamalar; daha kaliteli bir görünüm ve kolay kullanım ile kullanıcılara sunulacak. Xbox Play Anywhere ile oyuncular oyunlara ön sipariş verebilecek ve Windows 10 veya Xbox One konsollarında oynayabilecek.

• Skype Önizleme sürümü, güncelleme ile otomatik olarak bilgisayarlara kurulacak. Önizleme sürümünde, kullanıcılar orijinal sürümdeki tüm özellikleri kullanabilecekler. Sürüm, güncelleme sonrasında Başlangıç menüsüne yerleşecek.

Ayrıca Bkz.Surface Book 2 için gelecek yıl başları işaret ediliyor

Güncelleme sonrasında, Windows 10 sistemlerinin yüzde 20 daha fazla performans sunacağı ifade ediliyor. Ayrıca enerji verimliliğini temel alan 150’den fazla iyileştirme yapıldığı da belirtiliyor. Kurumsal tarafta, eğitim araçlarının daha hızlı kurulması ve çalışması söz konusu.

Windows 10 yıldönümü güncellemesi başladı

• iki kere kendi sitesinden indirip, güncelleme aracı ile kurmayı denedim ama hata aldım. 1511 e de bu hata ile geçememiştim. Sanırım media creation toola son sürüm gelince temiz kurulum yapmak durumunda kalacağım.

• Bir sorum olacak. Ben önceden bilgisayarı W7'den W10'a güncelledim. Bilgisayarın hard diski bozuldu ve yeni bir hard disk takıldı. Tekrar lisanlı W7 sürümü kuruldu. W10'u temiz kurulum ile kursam lisanslı olarak kullanabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım sistemin geneline yaptığım ince ayarlar bozulmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: aliemrey

iki kere kendi sitesinden indirip, güncelleme aracı ile kurmayı denedim ama hata aldım. 1511 e de bu hata ile geçememiştim. Sanırım media creation toola son sürüm gelince temiz kurulum yapmak durumunda kalacağım.

Güncelleme dosyalarını ISO'ya çevirebilirsiniz tekrar indirmenize gerek yok, şurda detaylı anlatımı var.
    http://10.enpedi.com/2015/08/yukseltme-kurulumu-icin-indirilen.html
  • 1511 sürümünde nadirde olsa masaüstü çöküyordu ve kendi kendisini yeniden başlatıyordu explorer.exe bu tarz küçük hatalar vardı onlar giderildi sanırım şuan %50 deyim yüklüyorum nasıl olmuş görücez

• Yüklerim yarın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellemenin yayınlandığı ilk dakikalarda indirme başladı ve sorunsuz bir şekilde yüklendi. Genel performansta artış var.

• quote:

Orijinalden alıntı: LOSSLESSGAME

quote:

iki kere kendi sitesinden indirip, güncelleme aracı ile kurmayı denedim ama hata aldım. 1511 e de bu hata ile geçememiştim. Sanırım media creation toola son sürüm gelince temiz kurulum yapmak durumunda kalacağım.

Windows'un sitesinden medya oluşturma aracını indirin. Programı çalıştırıp farklı bilgisayar için yükleme seçeneğini seçin ve ISO formatında masaüstüne indirin. Iso dosyasını masaüstünde açın ve setup dosyasını çalıştırın. Buradan yükseltme daha stabil.

BU yöntemi de denedim ancak problem aynı. Hiç bir şekilde yükseltme olmuyor. Windows 10 forumlarında da bu soruna bir çözüm getirilememiş, temiz kurulum önerilmiş.

ilginize teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

quote:

Güncelleme dosyalarını ISO'ya çevirebilirsiniz tekrar indirmenize gerek yok, şurda detaylı anlatımı var.

Bu işlemin daha kolay yolları var aslında. Ancak benim sorunumu maalesef çözmüyor. EFI sistem bölümü ile alakalı bir durum söz konusu. Windows forumlarındada bu konu ile ilgili bir çözüm önerilememiş, temiz kurulum tavsiye edilmiş.
    İlginize teşekkürler.

• Günaydın, kurduk bile

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

quote:

Bu işlemin daha kolay yolları var aslında. Ancak benim sorunumu maalesef çözmüyor. EFI sistem bölümü ile alakalı bir durum söz konusu. Windows forumlarındada bu konu ile ilgili bir çözüm önerilememiş, temiz kurulum tavsiye edilmiş.
    İlginize teşekkürler.

Zaten temiz kurulum için demiştim aslında, tekrar indirmeyin hazır güncelleme dosyaları varken ISO'ya çevirip onunla temiz kurulum yapın anlamında (malum AKK başa bela )

• Normal güncelleme olarak gelmeyecek mi ? Dün geceden beri sisteminiz güncel uyarısı alıyorum. Win 10 home edition kurulu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReSpAwN_22

Normal güncelleme olarak gelmeyecek mi ? Dün geceden beri sisteminiz güncel uyarısı alıyorum. Win 10 home edition kurulu.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10/

üstteki "hemen güncelleştir" e tıklayarak gerekli aracı indirip, gelmesini beklemeden güncelleyebilirsiniz
  • bana geldi kurdum. Performans olarak şuan bişey söyliyemem de görsel olarak iyileştirme çok olmuş.

• 1 saatte güncelledi gelen özellikler fark edilmeyecek derecede ayrıca boot zamanıma ekstradan 2 3 saniye daha eklendi ki pek haz etmedim.

• Codec kurmada zorluk çıkarıyor,.ax uzantılı dosyaları registrye kaydetmiyor,onun dışında sıkıntı yok şimdilik.
  • "Windows Defender, otomatik olarak belirli zaman aralıklarında tarama yapma gibi iyileştirmeler kazandı." Vay be adamlar nasıl düşünmüş bunu!

"Edge internet tarayıcısı, artık eklenti desteğine kavuştu. " Olamaz böyle bir inovasyon!

Hayrına çalışan(organizasyon) toplulukların çıkardığı tarayıcılarda yıllardır eklenti desteği hatta gelişmiş eklenti mağazaları varken, en dandik 15 yıllık antivirüslerin bile gerçekleştirdiği otomatik tarama özelliğinin pazarın %95ini elinde tutan sözde dünyanın en büyük yazılım firması tarafından yeni verilebiliyor olması akla mantığa sığmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOSSLESSGAME

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Bir sorum olacak. Ben önceden bilgisayarı W7'den W10'a güncelledim. Bilgisayarın hard diski bozuldu ve yeni bir hard disk takıldı. Tekrar lisanlı W7 sürümü kuruldu. W10'u temiz kurulum ile kursam lisanslı olarak kullanabilir miyim?

Windows'un sitesinden medya oluşturma aracını indirin. Programı çalıştırıp farklı bilgisayar için yükleme seçeneğini seçin ve ISO formatında masaüstüne indirin. Rufus adlı programın şu an güncel olan 2.10 sürümünü indirip en az 8 GB boş bir USB belleğe(Bellek formatlanacaktır.) sisteminize göre UEFI veya MBR olarak yazdırın. Sonrasında sıfır kurulum yapın. Kurulum sırasında ürün anahtarım yok seçeneğini seçin. Bİlgisayarınız kurulduğunda internet üzerinden etkinleşecektir. Windows 10 anakartın BIOS sistemini lisansladığı için anakart değişmediği sürece sistem key girmeden kurulabiliyor. Son olarak şunu söylemekte fayda var Windows 7 sürümü Home Premium'a kadar olan sürümler Windows 10, diğerleri Windows 10 Pro'ya yükseliyor. Windows 8.1 Single Language olanlar ise Windows 10 Single Language oluyor. Sistemi sıfırdan kurarken buna dikkat etmek gerekiyor. Çünkü; ISO'nun içerisinde tüm sürümler bulunuyor. 32-64 Bit olayına da dikkat etmekte fayda var.

Cevap için teşekkürler. Ana kart değişmediği için Windows 10'u kurmamda bir sorun oluşmaz anladığım kadarıyla. Ben normalde geçen yıl çıkınca yükseltme yaptım ve iso dosyasını indirip üzerine temiz kurulum yapmıştım. Fakat kurarsam anlaşılan geçen yılki kurduğum iso dosyası içine güncellemeler yüklü olmadığı için güncellemeyi ayrıca inidirip kuracak sanırım. Yeni iso dosyasını indirip kurmam gerekiyor sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• işime yarar tek bir özellik okumadım.

Ayrıca bahsedilen yenilikler Windows 10 işletim sistemi ile değil işletim sistemi üzerinde çalışan uygulamalar ile ilgili. Editörler bile işletim sistemindeki değişiklikler ile uygulamalar arasındaki değişiklikleri birbirine karıştırırsa sitedeki ergenler ne yapsın..

İşletim sistemine ait tek bir yenilik yada eğişiklik yazmıyor yazıda. yok skype eklenmiş yok edge eklenti desteği almış.. bunlar işletim sistemi değilki uygulamalar.. işletim sisteminde bir değişiklik yok o zaman hiç birşey yazılmadığına göre..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.