Şimdi Ara

Android dünyasının lideri Samsung Galaxy S7 Edge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android dünyasının lideri Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung, akıllı telefon pazarına ilk kez kavisli ekrana sahip bir akıllı telefon yani Galaxy Note Edge modelini sunduğu zaman, ilgi konusunda ciddi şüpheler vardı ve stoklar da sınırlı tutulmuştu. Ne var ki, ilgi beklenenden yüksek oldu ve stoklar yetersiz kaldı. O günden sonra Samsung, tüketicilerin kavisli ekranlara ne kadar heyecan duyduğunu gördü ve Edge modeli artık bir seri haline geldi.

Samsung, Galaxy Note 7 modeli ile kavisli tasarımı artık standart hale getirdi. Haliyle düz ekranlı bir modele göre fiyatı da yüksek olacak. Peki Samsung, tüketiciyi nasıl dinledi ve kavisli tasarımı benimseme kararı aldı? Sorunun cevabı son yapılan analizlerde.

Strategy Analytics tarafından yapılan son analize göre, yılın ilk yarısında Android ekosisteminin lider telefonu Galaxy S7 Edge oldu. Biraz daha yüksek fiyattan pazara giriş yapmasına rağmen, model toplamda 13.3 milyon adet sattı. Bu da, tüketici ilgisinin kavisli ekranlar üzerinde de yoğunlaştığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 7 ile tanışın: İşte detaylar

Ekosistemin ikincisi ise sürpriz bir şekilde geçen senenin Galaxy J2 modeli olmuş. Bilindiği üzere Galaxy J2 2016 modeli bu yıl piyasaya çıkmıştı. Uzun bir süredir raflarda olan Galaxy J2, toplamda 13 milyon adet satmış. Galaxy S7 ise 11.8 milyon adet ile üçüncü sırayı almış. Üç model toplamda 38 milyon adet satmış oluyor. Toplam pazar payı ise yüzde 6.6.

Samsung’un haricinde Huawei P9, Oppo R9 ve Vivo X7 modellerinin de iyi bir performans sergilediği ifade ediliyor ancak bunlar listeye dahil edilmemiş. Yıl genelindeki listelerde de muhtemelen sıralama değişmeyecektir zira bu modeller halen büyük ilgi görüyor. Galaxy Note 7 ve LG V20 gibi modeller ise, bu yıl için konuşmak gerekirse yaklaşık 4 aylık bir süre içerisinde satışta kalacak. Bu bakımdan etkisi sınırlı olacaktır.

Yılın ilk yarısında, Android ekosisteminde toplamda 577 milyon telefon satılmış. Yıl bazında yüzde 5 civarında bir artış söz konusu. Bu rakamın yaklaşık 250 milyonu pazarın ilk 5 sırasındaki isimler yani Samsung, Huawei, Oppo ve Vivo’dan geliyor. 

• 3000 TL olsa S7 edge mi alırsın araba mı alırsın buna karar vermek gerekiyor Türkiye'de öncelikle

• J2 o kadar satıyorsa tüketicide mantık aramaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

3000 TL olsa S7 edge mi alırsın araba mı alırsın buna karar vermek gerekiyor Türkiye'de öncelikle

3000 TL ye hangi arabadan bahsediyorsun. At arabası mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3000 TL olsa S7 edge mi alırsın araba mı alırsın buna karar vermek gerekiyor Türkiye'de öncelikle

https://www.sahibinden.com/otomobil?price_max=3000&sorting=price_desc

Bunlardan birini seç ya da s7'yi seç deseler ben s7'yi seçerim kardeş. Benim hayatım 3 bin liralık arabaya binmekten değerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

3000 TL ye hangi arabadan bahsediyorsun. At arabası mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-aciklamayi-iyi-oku-325330293/detay

• şu haberleri görünce keşke edge mi alsaydım diyorum
  • Kesinlikle bu ünvanı(fiyatını demedim) hak eden bir ürün
    Az biraz daha düşsün fiyatı eşime alacağım inşallah

• Kesinlikle hakkında kitap yazılacak telefon.

• Samsung 2 sene S serisi telefon çıkarmasa bile S7 Edge nin gideri var.

• Telefon 3000 liralık işlem yapmıyor bu kesin olan ama yurt dışı fiyatı 1850 liraya denk geliyor. Sorun telefonun fiyatında değil yurdumuzdaki satış fiyatlarında. Mesela hattınıza kampanyalı taksit ile almak isteseniz 3900 civarı bir bedele karşılık geliyor. İnanılmaz yüksek bedeller veriliyor. Telefon için istenilen özel tüketim vergilerinin mantığı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzays1z

quote:

Bunlardan birini seç ya da s7'yi seç deseler ben s7'yi seçerim kardeş. Benim hayatım 3 bin liralık arabaya binmekten değerli.

Hocam kahkaha attım

• Güzel telefon yapmışlar helal olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hana-MicHi__ -- 3 Ağustos 2016; 14:41:20 >
  • J2 ye şaşırdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • J2 n'apmış öyle
  • Bugüne kadar üetilmiş en zarif telefon. Donanım olarak da önemli bir eksiği yok. Bu durumda daha uzun bir süre bu ünvanı sürdürür.

Note 7 donanımı ve kalemiyle öne çıksa da zerafeti çok geri kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASAP Rocky

quote:

Orijinalden alıntı: uzays1z

quote:

Hocam kahkaha attım

3000tl o arabalara vereceğime 1000tl ye bisiklet alırım daha güvenli arta kalan 2000tl ile de note 5 alırım :)

• ne s7 ne s7edge...

benim için lider telefon bana en çok şey sunan telefondur.fiyat sınırı olmadan bana göre android'de lider sony z5compact'tır.android'de bu ekran boyutuyla bu kadar özellik sunan bir telefon daha yok.büyük ekran benim için olumsuz bir özellik.

herkesin zevkleri de yaşam tarzı da farklı.herkes için 1-2 doğru telefon boyutu olması saçma bir genelleme.samsung da çıkarsın s7'nin aynısının ufağını.isteyen beğendiği boyunu alsın.bu kadar basit.apple ne güzel çıkardı 4"lik SE'yi peynir ekmek gibi satıyor.
  • 1 GB RAM li J2 bu kadar kısa süre içinde 13 Milyon adet satıyorsa ben bişey demek istemiyorum, yoksa banlanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Road.Runner

1 GB RAM li J2 bu kadar kısa süre içinde 13 Milyon adet satıyorsa ben bişey demek istemiyorum, yoksa banlanırım

Ucuz ve yeterli bence çok bir şey istemeyenler için

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.