Şimdi Ara

Yeni nesil Nexus telefonların arayüzü ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil Nexus telefonların arayüzü ortaya çıktı

Google’ın Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile birlikte piyasaya süreceği yeni nesil Nexus telefonlarda, çok daha farklı bir kullanıcı arayüzü bizi bekliyor. Google, bazı arayüzlerinde gördüğümüz sürükleme tarzındaki kontrol sistemini stok Android ana ekranlarına da sunacak.

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen sızıntılara göre, yeni Android ana ekran uygulamasında daha çok sürüklemelere dayalı bir kullanım tecrübesine şahit olacağız. Örneğin en alt kısımdaki menü dizilimini yukarı doğru çektiğinizde, uygulama menüsü karşınıza geliyor. Menüyü aşağı çekerek kaybedebiliyorsunuz.

Ana ekranda, artık bir ızgaralı uygulama menüsü kısayolunun yer almadığı dikkat çekiyor. Bunun yerine küçük bir ok işareti yerleştirilmiş. İster sürükleme yaparak, isterseniz ok işaretine tıklayarak uygulama menüsüne ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca Bkz.En ucuz amiral gemisi Lenovo ZUK Z2, olimpiyatlara gidiyor

Diğer taraftan, ana ekranda artık büyük bir G ikonu yerini almış. Bu ikona tıkladığınızda, Google arama penceresi ekrana geliyor. Ayrıca ekranı sağa doğru sürüklediğinizde, asıl Google arama ekranının olduğu internet sayfası çıkıyor. Yani yeni arayüz, biraz daha hareketli ve biraz daha dinamik olarak tasarlanmış. G ikonunun karşısına ise bir ajanda widget’ı yer alıyor. Bu widget’ın herhangi bir şekilde hareket ettirilemediği ve kaldırılamadığı ifade ediliyor.

Google’ın Android 7.0 ile birlikte tanıttığı Assistant adındaki gelişmiş yapay zeka sisteminin, bu dinamik tasarımda başrol oynayacağı tahmin ediliyor. Google Now on Tap olarak bildiğimiz, içerik analiz ve arama çözümü de, Assistant markası altına geçecek.

• Android 6 tasarımı daha iyi bence.

• bu sefer olmamış google.

stock kullanıcıları alternatif launcher uygulamalarina yonelecektir.

google assistant launcher da bu sekilde guncellenirse kullanici kaybedecektir.

• muhteşem olmuş bence. daha pratik ve daha şık. güzel bir çekmece açılış animasyonu da koyarlarsa tadından yenmez

• Bu aralar Nexus telefonlarına ilgim arttı açıkçası Türkiye'de olsa kesinlikle denemek isterim. Arayüzü genel olarak beğendim ama şu kamera uygulamasıda bir düzelse güzel olacak ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sailfish os dan özendiler ama insanların hala swipe tabanlı arayüzü kaldıramadıklarının farkında değil galiba windows 8 bunun için bir dersti

• Ben de beğendim. Sıklıkla kullanılmayan özelliklerin göz önünde olmasına gerek yok. Bir de şu bildirim çubuğundaki simgelere el atsalar iyi olacak. HTC Sense simgeleri çok iyi mesela.

• Ben şahsen beğendim, gayet güzel duruyor.
  • Çok daha iyi duruyor

• Şu saf androide hiç bir zaman alışamadım tek benim heralde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çok beğendim
  • Mükemmel olmuş. Şuan kullanılan arayüz çok sıkıyor. Yenisi çok iyi. Fazla söze gerek yok. Biran önce kullanmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 1.6ya geri dönüş olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce yükledim CM 13 yüklü Galaxy Nexus cihazıma beğendim ilk başta garipsiyorsunuz uygulama çekmecesi yok diye ama alışmak çok kolay ...

• Keşke nexuslar boomsound ile gelse

• ah birde türkiyeye getirseler

• şu uygulama kısmında beyaz arka plan iğrenç duruyor şeffaf olması gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

az önce yükledim CM 13 yüklü Galaxy Nexus cihazıma beğendim ilk başta garipsiyorsunuz uygulama çekmecesi yok diye ama alışmak çok kolay ...

Dostum nasıl yükledin ? markettte launcher olarak mı yüklüyorsun. Benim xperia p me olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 3 Ağustos 2016; 10:41:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

az önce yükledim CM 13 yüklü Galaxy Nexus cihazıma beğendim ilk başta garipsiyorsunuz uygulama çekmecesi yok diye ama alışmak çok kolay ...

Dostum nasıl yükledin ? markettte launcher olarak mı yüklüyorsun. Benim xperia p me olur mu ?

https://www.androidfilehost.com/?fid=24588232905722237 bu linkte dosyanın içinde apklar var biri launcher diğeri duvarkağıdı normal launcher Android 4.1 ve üstünü destekliyordu elimdeki cihazda 6.0.1 old için uyum sorunu yaşamadım ama denemekte yarar var Android 4.1 li cihazda kurulur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 3 Ağustos 2016; 11:31:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24588232905722237 bu linkte dosyanın içinde apklar var biri launcher diğeri duvarkağıdı normal launcher Android 4.1 ve üstünü destekliyordu elimdeki cihazda 6.0.1 old için uyum sorunu yaşamadım ama denemekte yarar var Android 4.1 li cihazda kurulur muhtemelen.

sağol

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.