Şimdi Ara

Akyumen Holophone: Hem bilgisayar hem akıllı telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akyumen Holophone: Hem bilgisayar hem akıllı telefon

Genelde bir cihaz içerisinde çift işletim sistemi ne Google ne de Microsoft tarafından hoş karşılanmıyor. Olanlar ise daha çok tablet modellerinin içerisinde yer alıyor. Akyumen Holophone adındaki akıllı telefon, bu açıdan ilginç bir konsepte sahip.

Akyumen Holophone, firmanın söylemine göre 7 inçlik bir akıllı telefon ancak bilgisayar gibi de kullanabiliyorsunuz. Firma, Continuum gibi bir özelliği kullanmak yerine, tüketicilere doğrudan bir bilgisayar sistemi sunmaya karar vermiş. Çift işletim sistemine sahip akıllı telefonda, Android 5.0 ve Windows 10 sürümleri bir arada bulunuyor.

7 inçlik bir ekranda Android 5.0 işletim sistemi rahatça kullanılabiliyor ancak Windows 10 tarafına geçtiğinizde, küçük ekran işleri biraz zorlaştırabilir. Bu noktada, diğer ilginç bir ayrıntı olan projeksiyon modülü devreye giriyor. 35 lümen parlaklığa sahip olan modül, 100 inçe kadar 720 çözünürlük yansıtabiliyor. Kablosuz fare ve klavye ile tam bir bilgisayar deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Ayrıca Bkz.Yeni Galaxy Note 7 görselleri ve Gear VR gözlüğü karşınızda

Cihazın donanımı oldukça tatmin edici seviyede. 4 çekirdekli ve 1.8GHz saat hızında çalışan Intel Atom x5-Z8300 işlemcinin güç verdiği cihaz, 500MHz hızında entegre Intel grafik birimi barındırıyor. 4GB RAM ile birlikte, gündelik işlemler için tatmin edici bir performans ortaya koyabiliyor. Cihazın 128GB depolama kapasitesi, hafıza kartları ile artırılabiliyor.

Arka kısmında 13MP çözünürlüğünde, ön kısmında da 5MP çözünürlüğünde bir kamera olan cihazın, en zayıf noktası bataryası. 2910mAh kapasiteli batarya, büyük ekrandaki içerik tüketiminde sıkıntılar yaşatabilir. Hele bir de projeksiyon modülü açıldığında, şarja bağlı bir cihaz haline gelmesi büyük ihtimal.

Akyumen Holophone, 750$ fiyat etiketine sahip. Bluetooth hoparlör, oyun kontrolcüsü ve batarya standından oluşan paket ise 950$ olarak satılacak. 1 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak olan model için ön siparişler dolmuş durumda. 

• ucube resmen

• Hayatımda gördüğüm en güzel en yenilikçi telefon bir ödülü hakkediyor

• Sen her şeyi en son koy fakat batarya rezil olsun

Şarja takılı mı kullanacağız Windows 10'u?
  • Hem bilgisayar hem telefon olmuyor maalesef bu tür 2 si 1 cihazlar. Yarım bilgisayar yarım telefon daha mantıklı bir isimlendirme...

• İlginç bir ürün olmuş. Daha da geliştirilebilir.

• Bu neyin güveni? Paketine göre fiyat değişiyor. Full paket 950$ mı olur? 2910 mAh batarya koyuyorsan eğer, o paketteki ürünleri de yanında bedava vericeksin arkadaş. Rafa kaldırırlar bunu..
  • Ayrı projeksiyon modülü

En azından 5-6.000 mah

Usb type C

Mikro hdmi

Bunlar olsa idi keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanıtımını bekleriz

• Oh be sonunda...

Hayalimdi böyle dual boot bir cihaz. Çok kullanışlı bence.

• Gerek yok boyle cihazlara en azindan benim icin lazim degil pcyi oyun amacli kullaniom zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Sen her şeyi en son koy fakat batarya rezil olsun

Şarja takılı mı kullanacağız Windows 10'u?

Harici batarya kiti ile 950 dolara satılmasının da sebebi belli olmuyor mu

• ilgimi baya çekti.takipteyim

• İkili işletim sistemi daha fazla güç tüketir. Buna oranla pil gücünün arttırılması lazım.

• DUALÇÖP CİHAZ

• çift işletim sistemi ve uyduruk projeksiyon için 750 $ fiyat ve ön siparişler dolmuş. tabi yersen

• Şakk diye Crysis açıcan ortamda 3 milyarlık telefonla pohemon go oynayanlara alçaktan uçan f16 gibi patades edeceksin allahıma

• 7 inç ekrana 2900 mah batarya. 2 saat gitmez batarya bu donanımla.

• cep telefonunda tam bilgisayar deneyimi olayına inanmıyorum. daha MS Office mobile'a font bile yüklenmiyor.
  • Madem yaptın, yaradana sığınıp şu projeksiyon çıkıntısından geriye kalan boşluğu da batarya ile doldursaydın ya 6000-7000 mAh.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.