Şimdi Ara

WhatsApp’ta sildiğiniz mesajlar iPhone'da saklanmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WhatsApp’ta sildiğiniz mesajlar iPhone'da saklanmaya devam ediyor
    iOS işletim sistemine yönelik araştırmalarıyla sürpriz bilgilere ulaşan Zdziarski, kullanıcıların WhatsApp'ta sildikleri mesajların sanılanın aksine tamamen ortadan kaldırılmadığını ve aslında tüm iletilerin iPhone'da depolanmaya devam ettiğini belirtti. Adeta şok etkisi yaratan iddiasını yayınladığı ekran görüntüsüyle destekleyen araştırmacı bu durumun iCloud yedekleme işlemiyle ya da SQLite kütüphanesinin üzerine yazma işlemi yapmadan cihazda tutulmaya devam etmesiyle bağlantılı olabileceğini, WhatsApp’ın ise kasıtlı olarak böyle bir kayıt yapacağını düşünmediğini dile getirdi.

Yaklaşık 5 yıl önce görülen bazı davalarda iPhone'da konum izlerinin kaydedildiği suçlamalarını net bir dille yalanlayan ancak yine de akıllarda soru işaretleri bırakan Apple, yöneltilen son iddialar karşısında sessizliğini korumaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere yakın zamanda uçtan uca şifreleme özelliğiyle daha güvenli iletişim imkanı sunmaya başlayan WhatsApp kalıcı olarak silinen mesajların geri getirilmesinin mümkün olmadığını, sunucularda bununla ilgili depolamanın yapılmadığını belirtmişti.

Eğer iddialar doğruysa durum çok daha ciddi boyutlara taşınabilir. Örneğin yasal birimlerin gerekli görmeleri halinde kişilerin silinen WhatsApp mesajları delil niteliğinde kullanılabilir ya da cihazınıza fiziksel erişim sağlayan bir kişi mesajlarınıza ulaşabilir. Diğer taraftan iMessage üzerinden gönderilen mesajlarda da benzer durumun yaşandığını söyleyen Jonathan Zdziarski, kişisel veri güvenliği açısından büyük önem taşıyan konuşmaların bu tür platformlarda yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

• Forum, Koyun ve Bilahare Veled'lerden Geçilmiyor.Ne Oldu Bizim Eski DonanımHabere ?

• sen git 4bin tl telefona ver ama mesajlarını bile özgürce silmene müsade etmesinler.sonrada apple şöyle apple böyle.koşarak uzaklaşan beyinciklerinizi fazla uzağa gitmeden yakalayın.

• Apple Fail; Versiyon 1009

• ios güvenilir diye alıyorum diyen arkadaşlara güzel bir cevap olmuş.Blackberry dışında kullanıcı özeline dikkat eden başka marka ve sistem yoktur bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Forum, Koyun ve Bilahare Veled'lerden Geçilmiyor.Ne Oldu Bizim Eski DonanımHabere ?

Veledleri bilmiyorum diğerleri Yunanistana sığındı.
  • Jailbreak vb. yazılımlara sahip cihazlar için sorun olmayacağını düşünüyorum zira tam yetki var kullanıcıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrd

quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Forum, Koyun ve Bilahare Veled'lerden Geçilmiyor.Ne Oldu Bizim Eski DonanımHabere ?

Veledleri bilmiyorum diğerleri Yunanistana sığındı.

Hı hı Öyle.
  • donanım haberin daha bilimsel ve teknik içerikli
    bilgi paylaşımlar sunmasını bekliyoruz !
    neyi nasıl analiz edip çözdüğünü bile yazmayan
    1-2 blog site yazarının yorumlarını tüm dünya paylaşıyor !

peki bunu nasıl yapıyor sorusunun cevabı !

mesaj atmadan önceki sistem iso imajı alınıp,
    daha sonra mesaj atıldıktan sonraki iso imaj alınır,
    ve her iki iso imaj dosyası arasındaki farklar !
    diff denilen 2 dosya arasındaki yapısal farklılıkları gösteren uygulamalarla
    kolayca analiz edilir!https://en.wikipedia.org/wiki/Diff_utility
    zaten ortaya bu ekrandaki gibi görüntüler ortaya çıkar !

yani bir haber yazılacak, yok veri tabanı yok şu yok bu gibi
    neyin ne olduğu anlaşılmayan süslü püslü tabir ve terimlerle
    okuyucuyu saf yerine konuluyormuş gibi haber yazılması
    haberin ne olduğunda ziyade okurun ne yerine konulduğu

yani bu yazı yazanlar sanki diyor ki !
    biz biliriz siz bilemezsiniz !
    olay özetle buymuş !

• uygulamayı kaldırıp yeniden kurarız ozaman...

• Daha önce bir arkadaşım sildiği mesajlara tekrar girebildiğini göstermişti bilmiyorum onunla alakası var mı veya hala bu mümkün mü.

• İphone ABD hükümeti projesidir. Bilgi silmek çok zor İphone'da. İcloud verilerine de öyle kafanıza göre erişemiyorsunuz. Hepsi çok sıkı protokollerle çalışıyor. Android ise tam tersi mahalle yosması gibi herşeyi ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

ios güvenilir diye alıyorum diyen arkadaşlara güzel bir cevap olmuş.Blackberry dışında kullanıcı özeline dikkat eden başka marka ve sistem yoktur bence.

Blackberry bu sıradan kitleye bunu anlatamadığı için çekildi perakende pazarından. Ama hükümetler hala Blackberry OS sözleşmeleri yapmaya devam ediyor. Başta ABD hükümeti olmak üzere. Yani adamar diyor ki siz İphone kullanın biz verilerinize istediğimiz gibi erişelim ama bizim verilerimiz dokunulmazdır o yüzden Blackberry kullanmak zorundayız.
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Dünyanın pis yüzü işte bu durumlar tamamen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber de yorumlar da biraz cahilce olmuş. Bun durum iOS ya da WhatsApp'a özgü bir durum değil. Günümüzde kullanılan hiçbir işletim sistemi sildiğiniz içeriği yok etmez, sadece dosyalama sisteminde bu içeriğe işaret eden pointer'ı siler. Android de böyle çalışır, Windows da, Linux ve Unix de.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

İphone ABD hükümeti projesidir. Bilgi silmek çok zor İphone'da. İcloud verilerine de öyle kafanıza göre erişemiyorsunuz. Hepsi çok sıkı protokollerle çalışıyor. Android ise tam tersi mahalle yosması gibi herşeyi ortada.

Icloud'u gördük ne kadar güvenli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

İphone ABD hükümeti projesidir. Bilgi silmek çok zor İphone'da. İcloud verilerine de öyle kafanıza göre erişemiyorsunuz. Hepsi çok sıkı protokollerle çalışıyor. Android ise tam tersi mahalle yosması gibi herşeyi ortada.

Ben güvenlik üzerine bir yorum yapmadım.

• quote:

quote:

quote:

Tabi tabi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi tabi.

Kafanıza göre erişememek Bir güvenlik eleştirisi değildir beyinsiz. Bu bir bürokrasi eleştirisi. İlla birisi çıkıp sinir bozmak zorunda mı lan burda? Türkçe bilmiyor ama laf sokmaya çalışıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.