Şimdi Ara

Yeni Galaxy Note 7 görselleri ve Gear VR gözlüğü karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Galaxy Note 7 görselleri ve Gear VR gözlüğü karşınızda

Gelecek hafta itibariyle teknoloji dünyasına merhaba diyecek olan Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 7, internette boy göstermeye devam ediyor. Bu kez, model ile birlikte satışa sunulacak olan yeni nesil Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü de karşımıza çıktı.

Samsung’un bu yıl Galaxy S7 ile birlikte yakaladığı yüksek satış rakamlarını devam ettirmesi adına, Galaxy Note 7 hayati önem taşıyor. Bu bakımdan firma, donanımdan ziyade kullanıcının hayatını kolaylaştıracak önemli özellikleri ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Özellikler

Galaxy Note serisinde ilk defa yer verilecek olan Iris tarayıcı sensör bunlardan birisi. Kullanıcının retinasını tarayarak, herhangi bir hamle yapmasına gerek kalmadan kilit ekranını açma veya uygulama şifresi girme gibi işlemleri kolayca yapabilmesini sağlayacak. Üstelik bunları sonra derece hızlı ve akıcı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Diğer taraftan, yine Note serisinde bir ilk olarak cihazda IP68 sertifikası yer alacak. Bu sayede cihazı su altında 1.5 metreye kadar 30 dakika kullanmak mümkün olacak.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 7 duvar kağıtları burada

Boyut kısmına geldiğimizde ise 153.5 x 73.9 x 7.9 mm ölçüleri ile karşılaşıyoruz. Galaxy Note 5 ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olan akıllı telefon, biraz daha dar diyebiliriz. Zira kavisli ekran sayesinde, kenar çerçevelerinden kurtulmuş ve bu da, ön kısmın daha dar olmasını sağlıyor. Telefonu ağırlığı ise 168gr olacak.

Donanım

5.7 veya 5.8 inçlik 2K Super AMOLED kavisli bir ekrana sahip olduğu belirtilen Galaxy Note 7, Exynos 8890 veya Snapdragon 820 yonga seti ile 4GB LPDDR4 RAM kombinasyonundan güç alacak. Yukarıda da değindiğimiz gibi, Samsung donanımdan ziyade kullanıcının hayatını kolaylaştıracak ayrıntılara odaklanmayı tercih etmiş.

Son iddialara göre modelin, 150MB/s yazma hızlarına ulaşabilen 256GB’a kadar UFS 2.0 depolama seçenekleri ile geleceği ifade ediliyor. Batarya konusunda ise 3500/3600mAh kapasite iddiaları mevcut.

Yeni Galaxy Note 7 görselleri ve Gear VR gözlüğü karşınızda

Gear VR

Galaxy Note 7 ile birlikte Samsung’un yeni bir Gear VR konseptine geçiş yapacağı ifade ediliyor. Hem akıllı telefon hem de gözlük tarafında USB Type-C girişi yer alacak ve veri aktarımı bu standart üzerinden yapılacak. Yine Galaxy Note 7 ile birlikte satın alındığında, Gear VR için önemli indirimler de söz konusu olacak.

Galaxy Note 7, pek çok ülkede 2 Ağustos itibariyle ön siparişe çıkacak. Fiyat konusunda 1000$ seviyesine kadar çıkanlar olsa da, kavisli ekranı da göz önüne alarak 800$-850$ civarında başlangıç fiyatının olacağını söyleyebiliriz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Yeni Galaxy Note 7 görselleri ve yeni nesil Gear VR gözlüğü karşınızda

• 5 bin liradan gelir artık.

• İlk defa samsung a geçmeyi düşünüyorum umarım bu model beni üzmez.

• Iphone a pahali diyenler buna ne diyecek acaba

• Siyah kasası şahane duruyor. Yanlış hatırlamıyorsam en son Note 3'te kullanmışlardı o rengi.
  • note 5'le bir sene daha o zaman.

• Gözlüğe Type C girişi koyacaklarına, gözlüğe FOV değeri daha yüksek mercekler koysalar ya...

• Adamlar 5 inçte 4100 mah koyuyor bunlar hala 3600 mah tan bahsediyorlar.. Telefonun fiyatı 1000 dolar olursa bizde 4000 tl den giriş yapar. AMA GERÇEKTEN İYİ BİR GİRİŞ YAPACAK.?????? Ben redmi note 2 den Xaomi Redmi Pro ya geçmeyi düşünüyorum.. Samsunga bu kadar para vermeye gerek yok. Bu kadar para verilirse yine çeyrekte 7 milyar dolarlık kâr eder. Bence hiç gerek yok..

Bide dikkatimi çeken şeyde kullanıcının hayatını kolaylaştıracaği diyor.. İris tarayıcı hariç hiç birşey göremedim.. Kalem tarafında ne olacak bekliyoruz..

• Bende bu modele geçiş yapmayı düşünüyordum. Ancak pek bi yenilik yok gibi ve fiyatlar aşırı abartılı yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1400 liraya sıfır garantili note 4 satılıyor her işinizi de fazlası ile görür.İsraf etmeyin paranizi yazık olur bence

• Note 8 beni paklar. (note 2 kullanicisi)

• Çok pahalı yaw. Ayrıca sadece kavisli bir model var anladığım kadarıyla. Ve bu büyük bir eksi bence. Kavisli ekran çok güzel görünüyor ve kendine çekiyor adamı ama kullanıcı yorumlarına bakılırsa kullanıma pek bir + sağlamıyor. Tam akisine zorluk çıkartıyormuş ki bu da Note serisinin mantığına ters. Bence kavisli telefonlar sadeece S serisine dahil edilmeliydi geçen seneki gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu senede telefon almayacağım, seneye bakarım.

11 sene oldu galiba :D

• note 5'i olan adamin geçmesine hic gerek yok.s7'si olanim hic gerek yok.simdi alsan 5,6 ay sonra s8 cikcak yeni islemci yeni camera modulu bi ihtimal yeni tasarim daha'belki bide batarya.almayip note 8 alsan gene ayni ismelci az hizlandirilmisi ayni camera modulu ayni camera olcak.note serisini grafiker felan degilseniz kalem coknlazim degilse almaya deymez.iphonun s serisi gibi ayni kasa oluyor ama donanim ayni sayilir.samsungun yapmasi gereken s serisi ile note serisini ayni anda piyasaya surmek.eskiden note serisinalmak daha mantikliydi daha stabil ve kasa kalitesi daha iyi oluyordu ama artik s serisi almak daha mantikli(note 5 kullanicisi)

• Note 5 ile oluşacak farklar sizin için önemli değişiklikler sunmuyorsa, Note 5 alın geçin arkadaşlar! Firmalar milyarder olurken sizler günde 12 saat çalışıp fazladan paranızı firmalara kaptırmayın!

• Tip yok ama donanım sağlamdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence note 8 bekleyin.nasıl olsa yıllardır bekliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: salvatore18

İlk defa samsung a geçmeyi düşünüyorum umarım bu model beni üzmez.

aynen bnde not7 ye gecmeyi düşünüyorum senelerdir iphone kullanıyorum inş. pişman olmayız.
  • Note 6 çıkmadan niye 7 çıkıyor anlamadım

• 4K ekrana gectiginde haber ver samsung bu sekilde ister type bilmem ne yap o gozlugu bir halt fark etmez

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.