Şimdi Ara

HTC 10 ön kamerasından Samsung çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Akıllı telefon pazarında birbiri ile sıkı rakip olan üreticilerin, birbirlerinden teknoloji tedarik etmekte geri kalmadığını da görüyoruz. Örneğin Xiaomi, televizyonlarında LG veya Samsung imzalı paneller kullanıyor. Meizu ise bir dönem Exynos 7420 yonga setini telefonlarında kullanmıştı. HTC 10 modelinde de benzer bir durum söz konusu.

HTC’nin özelleştirme tarafı kendisine ait olan Ultrapixel adındaki kamera teknolojisini hepimiz biliyoruz. HTC markası altında olsa da, firma farklı üreticilerden tedarik ettiği sensörler üzerinde geliştirmeler yaparak tüketiciye sunuyor. Firma, arka kameralarında genelde Sony’den temin ettiği sensörleri kullanıyor. Ön tarafta ise OmniVision veya Samsung yer alıyor.

Yeni Kamera

Firma geçen yıl ki One M9 amiral gemi modelinde OmniVision tarafından sağlanan bir sensör kullanmıştı. Bu yıl ki HTC 10 amiral gemi modelinde ise, ön kamerada Samsung ISOCELL imzasını görüyoruz. Bilindiği üzere, HTC 10 modelinin ön kamerası Ultrapixel teknolojisi barındırıyor ve ilk kez OIS desteği sunuyordu.

Aslında Ultrapixel ve ISOCELL teknolojileri benzer bir mantık üzerine inşa ediliyor. Piksellerin diziliminde yapılan optimizasyon ile, sensörün daha fazla ışık alması sağlanıyor. Üreticiler, bu çözümleri kendi markaları altında pazarlıyor.

HTC 10 modelinde kullanılan sensör 5MP çözünürlüğünde ve Samsung S5K4E6 model numarasına sahip. Bu sensör Galaxy S6, Note 5, Galaxy S7 ve Active gibi son dönemin amiral gemi modellerinde de kullanılıyor. Samsung’un kendi tanımlamasına göre, Advanced ISOCELL teknolojisini taşıyor. Yani daha performanslı ve daha az enerji tüketen bir yapıya sahip.

Ayrıca Bkz.Samsung, turbo hız teknolojisini detaylandırdı

Samsung’un son dönemde kamera sensörü açısından kat ettiği mesafe oldukça dikkat çekici. Firma tarihinde ilk kez çift sensörlü yapılar tasarladı ve bunları pek çok önemli akıllı telefon üreticisine tedarik edecek. Mobil pazarda sensör dendiği zaman akla ilk Sony geliyor. Sonrasında ise OmniVision, Toshiba ve Samsung isimlerini görüyoruz. Samsung, geliştirdiği yeni teknolojilerle daha fazla müşteri kazanarak Sony’nin en önemli rakibi haline gelebilir. 

• Ulan her cikardiklari seye daha tasarruflu daha tasarruflu diyolar telefonu aliyon sarji bi gun dayanmiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Ulan her cikardiklari seye daha tasarruflu daha tasarruflu diyolar telefonu aliyon sarji bi gun dayanmiyo

Aynen m9 kullanıyom günde 2 kez şarj ediyom dahili batarya rezillik garantiye göndersem 1 ay telefonsuz kalacam bataryada çok pahalı htc pişmanlıktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Htc fanları nerde :) samsung un önünde diz çökeceksiniz hepiniz..

• E heralde ön kamerasından çıkacak arka kamerasından çıkacak değil ya Samsung...

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Htc fanları nerde :) samsung un önünde diz çökeceksiniz hepiniz..

asdctvgabhsjıdkoasş ilk okuduğumda samsung ceosu sandım
  • "HTC 10 ön kamerasından Samsung çıktı" çıkışının üzerinden aylar geçmiş bir telefon hakkında bu haberin amacı nedir? Telefon çıkmadan önce bile bilinen bir konuydu bu. Ayrıca HTC, 10'un ön kamerası için Ultapixel değil Ultraselfie marketing tagını kullanıyor.

• quote:

e o yönden bakılırsa bütün üreticiler ericsonn ve siemens gibi markalara diz çökmesi lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Ulan her cikardiklari seye daha tasarruflu daha tasarruflu diyolar telefonu aliyon sarji bi gun dayanmiyo

Güzel nokta.. Telefonlari neden biraz özellestirmiyorlar anlamiyorum. Ayni HTC 10 telefonun iki versiyonunu cikarsalar biri misal biraz daha kalin olsa ama 5000mAh batarya koysalar. Acaba bunu gerceklestirmek cok mu zor? Sanirim isi iletiminde problem yasatabilir arkayi komple bataryayla doldursalar, ama kullanici icin hos bi secim olur.

Bir de bu Allienware, Monster tarzi cihazlar agir, (kisiye göre) cirkin olsalar da estetikten ziyade performansa önem veren büyük bi kullanici kitlesinin saygisini/sevgisini kazanmis durumda. Akilli telefon sektöründe neden böyle bi yapilanma yok anlamiyorum.
  • Gayet normal. HTC kendi donanımını üreten bir firma değil. Tıpkı Apple gibi sadece yazılım ve tasarım yapıyorlar. Mesala iPhoneların kamerasıda Sony.

Not : Bu zamana kadar hiç HTC telefon kullanmadım. Fanboy diye saldıracaklar başka kapıya.
  • quote:

Sony kamera lensi olan Galaxy sahipleri de Sony'e diz çöksün o zaman
  • Her şey bir yana son yıllarda çıkan en tipsiz ve orantısız telefon Htc 10. Yıllarca kullandım ve özellikle tasarım olarak örnek alınacak bir marka iken bu modeli gerçekten berbat bir tasarıma sahip.

• demekki samsung yazılımı iyi yapamıyor kameralar çekiştiriyor sağa sola...

• quote:

Midemi bulandırıyor bu. Blockladım ama ana sayfa haberlerinde hala görünüyor. Tamamen engellemenin yolu yok mu?

• Biz buna iş ortaklığı diyoruz, samsung markasını sevmiyor olabilirim yada sizde sevmiyor olabilirsiniz ama onlar profesyonel.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhdh

quote:

Midemi bulandırıyor bu. Blockladım ama ana sayfa haberlerinde hala görünüyor. Tamamen engellemenin yolu yok mu?

Bu siteye bir daha girme. Beni de alıntılama. Tanımam etmem adam blokladım diyor yahu. Sen bloklasan ne bloklamasan ne??

Dediğim gibi alıntılama bir daha beni..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 30 Temmuz 2016; 10:55:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Her şey bir yana son yıllarda çıkan en tipsiz ve orantısız telefon Htc 10. Yıllarca kullandım ve özellikle tasarım olarak örnek alınacak bir marka iken bu modeli gerçekten berbat bir tasarıma sahip.

Önemli olan iç güzellik bu telefonda şaka bir yana arka kısım bence mükemmel bir tasarıma sahip.Ön kısım konusunda ise haklısınız,
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Her şey bir yana son yıllarda çıkan en tipsiz ve orantısız telefon Htc 10. Yıllarca kullandım ve özellikle tasarım olarak örnek alınacak bir marka iken bu modeli gerçekten berbat bir tasarıma sahip.

Önemli olan iç güzellik bu telefonda şaka bir yana arka kısım bence mükemmel bir tasarıma sahip.Ön kısım konusunda ise haklısınız,

Valla hocam ben arkasını ön tarafından daha kötü buluyorum :) köşelerdeki konturlar çok itici sanki duvara sürtmüşsün gibi. Tasarım arkalı önlü berbat kendi fikrime göre. İç güzellik dediniz ama orası aslında doğru çünkü telefon donanım ve yazılım arayüzü olarak süper bir telefon.

• Htc yaşıyor mu yahu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LastShip L kullanıcısına yanıt
    Bataryalar artsın kullanım süreleri uzasın artık 5000 mahları 8mm kalınlıkta görebilelim veya yeni bir verimlilik teknolojisi geliştirsinler.

Ama yorumun yalan yanlış. 1 günü çıkartamayan cihaz artık yok. Telefonu alıp saatlerce oyun, film, müzik için kullanırsan yetmez tabi. Hala ufacık cihazlarda oyun oynayacam diye delirenler var. Biraz az pokemon yakalayın biraz sosyal medyadan uzaklaşın 2 gün gidecek bataryalarınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.