Şimdi Ara

Amerika da neden fransız otomobilleri satılmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
19.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika gibi gelir durumu yüksek 300 milyon insanın yaşadığı bir yerde rekabetin bu kadar kızıştığı bir ortamda neden renault , peugeot ve citroen gibi markalar pazara girmez anlayamıyorum. Tamam amerikalılar japon hayranıdır. Honda civic i en çok satılan yaparlar. Ayrıca bu adamlar konfor düşkünüdür , fransız araçlarda konforlarıyla ön plandadırlar.

• Amerikanın otomobil tercihi farklı Avrupa tüketicisinden.

Nasıl Toyota ABD ye gönderdiği modeller tamamen farklıytsa. İsim benzerliği oluyor sadece. Fransızlarda ABD de yok. Gerçi son yıllarda Renault Nissan ile ve kamyonlarda Mack ile ABD de kendi platformunda araçlar satıyor.
  • Çünkü Avrupa araçlarını kimse takmaz ordada ondan, ne anlamı var...
  • Amerika avrupa araçlarını takmıyorsa neden BMW , Mercedes , vw peynir ekmek gibi satıyor.
  • Milleti şerefsiz de ondan satılmıyor
  • bmw-mercedes-audi tüm dünyada oldugu gibi amerikada da lüks otomobil satis gamini olusturuyor

fransizlar neden tutulmuyor? us versiyonu üretemediklerinden kaynaklaniyor olabilir
  • Fransadada Amerıkan araçları yok.

Parisin Göbeğinde bir eczaneye girdim. Solgar adlı vitamin sordum 5~10* seçenek vardı. Aradığım vitamin yoktu neden yok dedim burda solgar bulduguna dua et dedı amerıkan malı bunlar dedı satmaz kımse dedi.. Ve benden 45ytl lik ilaç için 95ytl istedi. Yani sırf araçta değil çoğu ürün ve hizmette amerika / fransa zıt kutuplar..

Sevgiler
  • 3 sene önce falan, amerikada yaşayan bi akrabam türkiyeye geldi, o zamanlar megane2 ler yeni çıkmıştı, hava alanından aldık bunları, gidiyoruz eve, çocuk megane2 yi görünce şaşırdıaaa ne değişik araba dedi dedim yok mu orda, yok böle enteresan arabalar orda dedi.hatta renault yok dedi çocuk şok oldu türkiyede öle araç görünce, dibi düştü
    bide focus falan çok satılmıyomuş, bildiğimizden farkları yokmuş amerikalıların, hep arkadan itişli araçları seviyolarfocuslar falan aman aman tutmuyomuş.zaten mustang falan o fiyata,,, bende almazdım focus orda

• 25.000 e Mustang GT
    ayda 500 e Cayenne S
    Ayda 1000e Cayenne Turbo S Varken ..
    Petrolun litresi 1 ytl iken.
    Kim biner focus a ...

• şimdi amerikada olmak vardı
  • tamam bu kocaman otomobiler ucuz orda ama neden honda civic best seller vw jetta , toyota camry ilk onda . ilk ondaki diğer araçlar ise zaten pikap
  • quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

şimdi amerikada olmak vardı

Hayır! Şimdi o şartların ülkemizde olması vardı..

Bu sefer olay Dubaiye dönerdi.

Düşünsenize bir ; Golf alacak adam gider porsche alırdı . Ortalık Need For Speed e dönerdi be.

Şuanda Bentley kullananlar ise veyron larla gezerdi.

Gerçi hiçbirşey olmazdı bence araçlar gelse dahi otoban yok yol yok köprü yok nerede kullanacaz.

Vallahi Adam şahinini satar avrupa araç alırdı ...

Ahh Ahh ... Yurdum Vergilerim Benim Ah !!

• quote:

Orjinalden alıntı: gen. cerrah

tamam bu kocaman otomobiler ucuz orda ama neden honda civic best seller vw jetta , toyota camry ilk onda . ilk ondaki diğer araçlar ise zaten pikap

Sorunsuz oldukları için olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gen. cerrah

Amerika avrupa araçlarını takmıyorsa neden BMW , Mercedes , vw peynir ekmek gibi satıyor.

Çok büyük modelleri tabiki tutuluyor. Mercedes zaten 3 sene önce Chyresler ile ortak oldu , artık Mercedes alman değil, amerikan.

Ancak genede halkın tercihi hala o muscle car dediğimiz piskopat makinalardır. Zaten gerçek amerikanda odur.

Vw derken, kimse gidipte orda Golf molf almaz, Passat'da almaz. Phaeton, nadir olarak Touareg ( Cayenne S Turbo orada ucuz ) vs vs.
  • muhtemelen amerika sınırlarına girebilmiş tek fransız, citroen ds tir

Amerika da neden fransız otomobilleri satılmıyor?
  • 2006 Amerika satışları

1. Ford F-Series 796,039
    2. Chevrolet Silverado 636,069
    3. Toyota Camry 448,445
    4. Dodge Ram 364,177
    5. Honda Accord 354,441
    6. Honda Civic 316,638
    7. Chevrolet Impala 289,868
    8. Toyota Corolla 272,327
    9. Nissan Altima 232,457
    10. Chevrolet Cobalt 211,449
  • Kim demiş vw satmıyor diye , jetta ve rabbit baya satıyor orda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Kim demiş vw satmıyor diye , jetta ve rabbit baya satıyor orda

çünkü jetta orada üretiliyor .
  • evet alman otomobilleri amerika'da çok revaçta iken fransız arabalarının hiç satılmaması çok ilginç. demekki amerikalılar fransız dizayn ve teknolojisini beğenmiyor.
  • Ford F-Series (includes F-150, F-250 Super Duty and F-350 Super Duty) — 901,463

Chevrolet Silverado (includes 1500, 1500 Classic, 1500 SS, 1500 SS Classic, 1500HD, 1500HD Classic, 2500HD, 2500HD Classic, 3500, 3500 Classic) — 705,891

Toyota Camry, Camry Hybrid and Camry Solara — 433,703

Dodge Ram (includes 1500, 1500 SRT-10, 2500 and 3500) — 400,453

Honda Accord — 369,293

Honda Civic — 308,415

Nissan Altima — 255,371

Chevrolet Impala — 246,481

Chevrolet Malibu — 245,861

Chevrolet TrailBlazer and TrailBlazer EXT — 244

Alın size 2005 yılı Amerikan otomobil satış bilgileri.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.