Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün doktara gittim 8.7 14.00 deperler çıktı GÜNLÜK CİBA VİSİON DAİLİES Verdi birde refresh suni gözyaşı verdi benim ilk sorum her takmadan önce göz yaşı damlasını sıkmama gerek varmı... ? Birde Eczacı lensin üzerinede sıkabilirsin dedi suni olduğu için lensin üzerinede sıkabilimriyim bu damalyı ?

Ve hastanede 20 dk denedim lendi bugün 30 lu kutu aldım daha açmadım sağ-sol göz numaralarım aynı yazmıyor üstünde sağa veya sola ayır etmedenmi takıcam lensi ?

Birde lens kutusunu açmadım daha yarın takıcam tersi düzü karıştırmam dğeilmi iç kısmı biraz göçen kısım korneaya gelicek şekilde takıcam ? Cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Bugün hastanede lensi taktım ama çıkaramadım oradakiler yardımcı oldu çıkarabilirim inşallah bunda çok ince lensler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 27 Mart 2015; 19:46:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyakFilozof

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

evet night and day pahalı ama normal air optix den daha iyi gün içinde baymıyor.
    benim dia 13.8 olduğu için mecbur air optix night and day alcam.
    sizin dia 14 se biofinity den kesin memnun kalırsınız çünkü ben ikisi arasında fark göremedim,şuan tester biofinity bitsin ay başında night and day a devam edeceğim.
    bende de sabah kalktığımda gözümü açamayacak kadar göz kuruluğu var.
    yatarken ve çok sıkıntı olursa refresh tears yeşil olandan kullanıyorum.açınca 1 ayda bitmesi gerekenden.her ay yeniliyorum bitmemesine rağmen.
    önce bu tek tek olandan kullandım oda beyaz çapak yaptı.
    anlatıyorum ama siz daha tecrübelisiniz daha iyi bilirsiniz

Şeytan dürttü purevisionları açtım ya bu sabah geldi kargom :D Şimdi düşünüyorum da keşke biofinity i açaydım. Sanki sol gözümde ilerleme var gibi geldi ama emin değilim kapalı kutu yollar farklı numara isterdim ama geçti artık 6 ay sonra artık Halbuki doktora 3 ay önce gitmiştim. Neyse haftaya bir uğrayayım tanıdık zaten lens varken baksın bir test edelim sorun olmaz derse kullanırım.

Esasında purevision 2 yi tekrar deneyim sonra biofinity geçeyim ikinci ay. 4 aydır gözlük takıyorum gözlerim falan dinlendi o batmalar geçecek mi diye merak ettim. Şu anda batma yok ama kuruma var işte gözümden dolayı o da. Suni gözyaşı ile idare edeceğiz artık :D

Suni göz yaşını siz kendinizmi aldınız doktormu yazdı. Bende de kuruma varda doktora gitmedeb direk eczaneden alsam olurmu.

Olur hocam ben eyestil kullanıyorum. Lens ile kullanılmaz diye bir ibare yok ama yine de doktora sormak lazım. Ben genelde lensleri çıkarınca sıkıyorum gözün yanmasını falan ölüyor güzel oluyor. Çok çekilmez olursa lens üstüne de damlatıyorum. Haftaya doktora gideceğim sorarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Merhaba arkadaşlar bugün doktara gittim 8.7 14.00 deperler çıktı GÜNLÜK CİBA VİSİON DAİLİES Verdi birde refresh suni gözyaşı verdi benim ilk sorum her takmadan önce göz yaşı damlasını sıkmama gerek varmı... ? Birde Eczacı lensin üzerinede sıkabilirsin dedi suni olduğu için lensin üzerinede sıkabilimriyim bu damalyı ?

Ve hastanede 20 dk denedim lendi bugün 30 lu kutu aldım daha açmadım sağ-sol göz numaralarım aynı yazmıyor üstünde sağa veya sola ayır etmedenmi takıcam lensi ?

Birde lens kutusunu açmadım daha yarın takıcam tersi düzü karıştırmam dğeilmi iç kısmı biraz göçen kısım korneaya gelicek şekilde takıcam ? Cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Bugün hastanede lensi taktım ama çıkaramadım oradakiler yardımcı oldu çıkarabilirim inşallah bunda çok ince lensler

Günlük lens ile suni gözyaşı kullanmaya pek gerek yok. Genelde su geçirgenliği yüksek olan ıslak lenslerdir. Lensleri çıkarttıktan sonra sıkarsın gözünü rahatlatmak amaçlı. Eğer lens varken batma falan kuruluk hissedersen birer damla sıkabilirsin.

• Cevap için teşekkürler, yarın kullanmaya başlıcam sorunsuz kullanırım İnş. :)
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Lensi bıraksam gözlüğe dönemde kuruluk tan kurtulamıyorsam lense devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lens çok rahat ya 4 saattir takılı şuan takamdan önce göz damlası damlatıyorum... Kuruluk nasıl anlaşılıyor arkadaşalr batma felen yaparsamı benim gözler lens yoken bile kuru hissediyorum ama batmafelen yapmadı ve çok rahat takarken 3-4 lensi pert ettim düşürdüm,büktüm ama uğraşlar sonunda taktım çıkarırken bayha zorlanıcam
  • Çıkarma deneyimim çok kötü geçti sağı normal çıkardık tabi yardımsız çıkaramadım abim yardım etti, Sol gözüm'de aynı şekildeyaptık ama fena kızardı sol gözüm damar damar oldu kendim bir türlü çıkaramadım ya Arkadaşlar yokmu kolay bir taktiği yol gösterin yapamıyorum videoları 100 kere izledim sağa doğru ittiriyorum katlanıyor yakalayamıyorum aşağı çekiyorum yakalayamıyorum ne yapıcam çıkarırken nereye itsem kendi otomatik çıkar
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    İtmeyin öyle sol elinizin baş parmağı ve işaret parmağınızla göz kapaklarınızı açın sonra sağ elinizin yine aynı parmaklarıyla gözünüze yaklaştırın baş parmağınızla işaret parmağınızı aynı anda lense otutturun sonra çekin bilmem anlatabildim mi ama ben bu şekilde alıştım ta ilk baştan
    Lensi sadece sinek tutarmış gibi tut ve çek
  • Direk gözbebeğimizin üzerindeykenmi dediğinizi yapıcam hastanede sizindediğiniz gibi hiç ittirmeden çimdikleme yöntemi ile aldırmaya çalıştılar yapamadım
    Aynen dediğiniz gibi çimdikleme gibi alacaksınız o şekilde daha kolay olacaktır yukarıda ki arkadaşın dediği de aynı yere çıkıyor
  • Beyler air optix aqua kullanıyorum.solüsyon olarakta Optix free express. miyopum 3er derece her 2side. Ben 1 hafta uğraştım takamadım en sonunda optikçiye taktırdım bir şekilde .Ama şimdi tekrar takmakla uğşramamak içine n azından 3-4 günde bir çıkarayım diyorum.1 gece yattım sıkıntı olmadı hiçbir sıkıntı yok sabah kalktığımda biraz çapak,birazda gün içerisinde uyku hissi.Sizce bir zararı olur mu ? birde bu lens göze yapışır mı öyle 3-4 çıkartmadan kullanmakla ?
    Son olarak yapışırsa çıkartmak için optix free expressi gözüme damlatayım mı yumuşaması için?
  • plep05 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar selam özellikle sağlık hakkındaki yazışmalarınızı okudum. Gaes işitme merkezi istanbul, ankara, bursa şubelerinde ücretsiz işitme testi yapıyormuş işitme konusunda sorunu olan varsa bilgisi olsun. Hatta internet sitesinden de bakabilirsiniz. :)
    http://www.gaes.com.tr/
  • Hocam gözde tutma boşuna lensleri evet bende dün mesela arkadaşlardan tavsiye aldım ama çıkarmaya çok yaklaşmışken yapamadım tekrar abime çıkartırdım ama bayha yol katettim lensleri biraz daha kolay takabiliyorum, çıkarma işleminde kaydırıyorum ama çimdikleyemiyorum korkudan onada alışıcam yavayş yavaş 10 güne kalmaz öğreneceğimi düşünüyorum çok iyi bir şekilde,

Sizde takma derdine 3-4 gün bekletmeyin gözde ben 5-6 saat durmasına rağmen gözümde kuruluk hissediyorum , sizde olmasada böyle devamlı gözde uzun süre tutukça kuruluk gibi problemelryaşayabilirsiniz en iyisi alışmanız takıp-çıkarmaya hızlıca

Bende kullanmaya başlamadna önce bu yapışma olayını araştırdım bayha suni göz damlası felen kullanabilirsiniz diyorlar internetde

• Acuvue oasys kullanıyorum astigmatlı lens 4 saatin üzerinde kullandığım zaman bir uyku hali geliyor bana kurumaya başlıyor doktora gitmeden göz damlası alsam bir sıkıntı çıkar mı ?

• Air optix kullanıyorum. Bir haftayı geciyor bazen gozumde. Bu kadar rahat bir marka ilk defa kullanıyorum.hic hissetmiyorum gozumde. Daha once purevision hd kullandım. Kuruluk batma ilk satte başlıyordu

• Yıllarca purevisıon kullanan biri olarak evet air optix de iyi ama oasys sanki yok gözümde diyebilirim. Ki ben purevisıon kullanırken artık lensi bırakmayı düşünüyordum gözümde batma hissi çok yapıyordu. Lensi bir saatten fazla gözümde tutunca hemen eve gelip lensi çıkarıp gözlüğümü takmak istiyordum o derece bir de göz kuruluğu var bende tabi ah ki ne ah şu an gayet iyi yani hatta bi ara da oasys in günlüklerini denemeyi düşünüyorum.kesinlikle OASYS diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhanben

Air optix kullanıyorum. Bir haftayı geciyor bazen gozumde. Bu kadar rahat bir marka ilk defa kullanıyorum.hic hissetmiyorum gozumde. Daha once purevision hd kullandım. Kuruluk batma ilk satte başlıyordu

Air optix aqua mı kullanıyorsunuz ? 4 gün 3 gecedir çıkartmıyorum gözümden yarın gidip optikçide çıkarttıracağım bir sıkıntı olur mu sizce yapışma felan gibi ? batma kuruma yok gibi duruyor sadece ilk sabah gözümde çok çapak vardı sarı sıvımsı ondan sonra gitti.
  • Air optix toric kullanıyorum.kendin neden çıkarmıyorsun lensini. Zor degilki

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhanben

Air optix toric kullanıyorum.kendin neden çıkarmıyorsun lensini. Zor degilki

çıkartabilsem neden çıkartmayayım?beceremiyorum göz reflekslerimi yenemiyorum

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.