Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun suredir lens marketten alışveriş yaparım. Ilgi alakaları cok iyidir. En ufak sorunda bilgilendirmek için geri dönüş yaparlar. 2 kutu ve ustu alımlarda solüsyon hediyeleri vardır. Güvenilir sitedir tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşk ederimbir de rahat ve en memnun kaldığınız lens markası ne sizce?

• İyi akşamlar.Bir süre önce göz dokturuna gözlükten sıkıldığımı söyledim lens yazdı fakat senin gözünde astigmat var ve ilk lensin olduğu için sadece numaranı yazabilirim daha sonraki lensinde astigmatı yazarım dedi benim sorum ise lens görmemde sorun oluşturur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meltem.ktk

Tşk ederimbir de rahat ve en memnun kaldığınız lens markası ne sizce?

Vallahi uzun süredir lens kullanırım fakat bende kronik göz kuruluğu olduğu için her lens bir süre sonra gözde problem yaratıyor bende. Özellikle de oksijen geçirgenliği yüksek olanlar.

Ama en iyi lensler oksijen geçirgenliği yüksek olanlardır göz sağlığı açısından. Oksijen almayan göz uzun vadede problem çıkartır. Su oranı yüksek olanlar ise konfor ağırlıklıdır uzun süreli takmaya gelmez. Oksijen geçirgenliği yüksek lensler su ile çalışır. Gözünüz ne kadar nemliyse o kadar rahat edersiniz çok konforlu olur fakat göz yaşınız az ise lensler çabuk kurur ve ıslanamaz bu seferde 4 - 5 saat sonra batma ve kuruma problemleri çıkmaya başlar.

Görüş netliği olarak en iyi optik malzeme purevision HD2 olanlar biraz daha incedir rahattır diğeri biraz daha kalındır ama görüntü kalitesi ikisininde muazzamdır. Özellikle gece araç kullananlar için tavsiye ederim.

BC si uygun olanlar için accuve oasys uzun süre pc başında zaman geçirenler için iyidir. Ama tek dez avantajı lensler 15 günlüktür. Çoğu kişi aylık sanar ama 15 günlük değişim süresi vardır. Gerçi ben 1 ay kullandım pek dez avantajını görmedim ama 15. günden sonra konfor düşüyor.

Biofinity vardır. Bu lensler gözde uzun süre kalabilir deniyor ama ben sağlıklı bulmuyorum fakat rahatlık olarak iyidir pahalıdır.

Bunların dışında günlük lensler önerebilirim. Ama onlar da numaralarınız farklı ise pahalıya gelebiliyor. Eğer bütçenizi de düşünüyorsanız :)

Ucuz yollu softlenss ve biomedics marka vardır. İkisinide kullandım bir problemle karşılaşmadım. Göz kuruluğu olan ve çok uzun saatler lensle kalmam diyenler için konfor lensi olarak düşünülebilir.

Çok markayı denedim daha saymadıklarım da var :) ama şu anda lens alacak olsam göz yaşı damlası ile purevision alırım. Görüş rahatlığı ve netlik olarak en çok bu lensleri beğendim. Doktorum da accuve oasys önerdi fakat 15 günlük olması biraz canımı sıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsncr

İyi akşamlar.Bir süre önce göz dokturuna gözlükten sıkıldığımı söyledim lens yazdı fakat senin gözünde astigmat var ve ilk lensin olduğu için sadece numaranı yazabilirim daha sonraki lensinde astigmatı yazarım dedi benim sorum ise lens görmemde sorun oluşturur mu ?

astigmat derecesi 0,50 üstü değilse mühim değil. 0.75 e kadar tolere edebiliyor göz. Ama 0.75 ve üstü ise astigmat sıkıntı yaratıyor sanki miyopmuş gibi bulanık görürsünüz uzaktaki nesneleri ayırt edemezsiniz.

Astigmatlı lensler neredeyse 2 kat pahalı olduğu için doktor büyük ihtimal alışmanız açısından böyle yapmış olabilir. Kullanamazsanız falan boşu boşuna astigmatlı almayın demiştir herhalde. Lensi zaten devlet karşılamıyor yazıp yazmaması mühim değil. Doktorun kararını beğenmediyseniz başka doktora başvurunuz :)

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    reçetede sağ göz 0.50 sol göz ise 0.75 yazıyor.Gözlük artık beni bunalttı dersem yeridir özellikle kış aylarında daha kötü buhar tutma ıslanma vs. o yüzden en azından gündüzleri okulda falan lens takarım akşamları gözlükle devam ederim diye düşünüyorum fakat çevremde kime lensi sorduysam gözlük daha iyi dediler ondan dolayı çok kararsızım
  • quote:

reçetede sağ göz 0.50 sol göz ise 0.75 yazıyor.Gözlük artık beni bunalttı dersem yeridir özellikle kış aylarında daha kötü buhar tutma ıslanma vs. o yüzden en azından gündüzleri okulda falan lens takarım akşamları gözlükle devam ederim diye düşünüyorum fakat çevremde kime lensi sorduysam gözlük daha iyi dediler ondan dolayı çok kararsızım

Sizde sadece astigmat mı var ? Tam olarak görme kusurunuz nedir ?

Gözlük bunaltıcıdır gerçekten. Bende uzun süredir gözlük kullanıyorum kuruluk yüzünden. Ara verdim 3 4 aydır. Açıkçası lensten bıktım diyebilirim biraz gözlerim dinlensin :) Ama kış aylarında zor oluyor. Her ne kadar buğu tutmaz cam olsa da bu soğuklarda o da etkili olmuyor Benim lens seçme nedenim göz numaralarım farklı. Sol 6,25 iken sağ 3,75 aradaki bu fark yüzünden optik bozulma çok oluyor gözlük camında. Yani tam numaraları verse doktor bir gözüm büyük görürken nesneleri diğeri ufak görebilir. Bu yüzden dengelemek için 5,50 3,75 olarak alıyorum ve araç kullanırken alaca karanlıkta prblem yaratıyor. Bir de yazın güneş gözlüğü çilesi var

Kışın güneş gözlüğüne pek ihtiyacım olmadı bu sefer o yüzden rahatım ama havalar açınca alacağım lensleri.

Gözlük eğer problem yaratmıyorsa bendeki gibi ve yüzünüze de yakışıyorsa gerçekten en sağlıklısı. Zırt pırt gözünüze bir protez takmıyorsunuz. Fakat estetik olarak , görme kalitesi olarak da lens gözlükten kat kat öndedir. Optik bozulma yok kırılma yok gözün gerçekte nasıl görüyorsa öyle görürsün :)

3 yıl önce uzağı görememe şikayeti ile gitmiştim miyopmuş. Şuan sol göz 2.75 sağ göz 2.50. Gündüzleri ve dışarıda lens kullanırım evin içinde tekrar gözlük takarım gibi bi planım var bakalım burdan alacağım sonuca göre karar verecem artık
  • quote:

3 yıl önce uzağı görememe şikayeti ile gitmiştim miyopmuş. Şuan sol göz 2.75 sağ göz 2.50. Gündüzleri ve dışarıda lens kullanırım evin içinde tekrar gözlük takarım gibi bi planım var bakalım burdan alacağım sonuca göre karar verecem artık

En normali o, sakın lens ile yatıp kalkma bazı ticari satış hilelerine kanıp. Materyaller gözde kalmayı desteklese de 7 gün 1 ay gibi çok ama çok tehlikelidir. En temizi sabah tak akşam eve gelince çıkart gözlüklerini tak gözün nefes alsın rahat etsin modelidir.

Astigmatınız diğer gözünüzde 0,75 o zaman. Bir astigmatsız olarak deneyin bakalım müthiş bir bozukluk hissetmezsiniz diye tahmin ediyorum. Eğer lens takabilirim ilk günden pes etmem derseniz 0,75 olanı astigmatlı seçebilirsiniz. 0,50 olana gerek yok. Bende de 0,50 astigmat var tekinde. Anca çok uzaktaki plakaları okumada sorun yaşıyorum.

hocam peki benim için önereceğiniz bir lens markası var mı çünkü çok önemliymiş kullanılan lensin özellikleri ve ben bu konuda hiçbir bilgiye sahip değilim
  • quote:

hocam peki benim için önereceğiniz bir lens markası var mı çünkü çok önemliymiş kullanılan lensin özellikleri ve ben bu konuda hiçbir bilgiye sahip değilim

Hocam meltem.ktk 'ya yukarda bir cevap vermiştim öneri üzerine size de aynı tavsiyelerim geçerlidir. Zira en iyi lensi kullana kullana bulacaksınız her lens her gözde aynı etkiyi yaratmıyor. :) Göz kuruluğunuz yoksa purevision hd2 iyi seçimdir astigmat lensi de vardır. Hoşunuza gider bu lens.
    hocam yukarıdaki öneriniz üzerine lensmarket.com sitesinde purevision hd2 ürününü gördüm bu lensin yanında ayrıca neler almam gerek ve nasıl kullacağım yazar mı acaba ? :)
  • quote:

hocam yukarıdaki öneriniz üzerine lensmarket.com sitesinde purevision hd2 ürününü gördüm bu lensin yanında ayrıca neler almam gerek ve nasıl kullacağım yazar mı acaba ? :)

2 paket lens alacaksın mecbur göz numaraların farklı. 2 kutu lens alınca sana hediye solüsyon yollayacaklar ekstradan almana gerek yok.

Paketi açıp sağ ve sol lenslerini taktıktan sonra gece yatmadan lensi gözünden çıkartıp solüsyn kabına koyacaksın ve üstüne solisyon dökeceksin. Lensi geçecek kadar olsa yeterli.

Sabah lensi takarken lensi çıkaracan kaptan avcuna koy üstüne temiz solisyon dök avucunu salla şöyle ve gözüne tak. Takma çıkartma zamanla olacak şeyler ne kadar anlatsam boş kendin netten bakarak video izleyerek taktik geliştireceksin artık

cevaplarınız için teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldunuz artık sıra denemede :)
    merhaba hocam
    çok faydalı ve güzel bir paylaşımınız olmuş teşekkürler.
    tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum
    bende yaklaşık 1 yıldır lens kullanıyorum.
    haftanın 6 günü sabah 9 akşam 6 pc başındayım işim gereği.
    göz kuruluğumda var ve refresh göz damlası kullanıyorum.
    ne olursa olsun lens gibisi yok,yıllardır gözlüğü kendime yük yapıyomuşum
    önce accuve oasys aldım ve bc değerim 8.6 olmasından dolayı gözümde durmadı.halbuki doktor yazmıştı onu
    onu iade ettim air optix aldım onda da pc başında zorlandım.
    sonra purevision HD2 aldım ve onda da pc iyiydi fakat batma oluyordu rahatsızlık.
    sonra air optix night and day aldım en memnun kaldığım buydu fakat işte insan arayış içine giriyor.
    şimdi de biofinity deneme lensini kullanıyorum 3 gündür ve bir fark göremedim air optix night and dayla arasında.

lensleri her akşam çıkartıyorum sabah takıyorum.
    şimdi ben bu günlük kullan at lenslerden alsam memnun kalırmıyım ?
    siz denedinizmi bunları.
    sonuçta her akşam çıkartıp kaba koyuyorum.
    bu günlükleri çıkartır atarım diyorum
    biotrue nin var mesela o da 60 tl bir aylığı.
    yardımlarınızı bekliyorum.

Bayağı tecrübeliyiz bende 4 5 senedir lens kullanıyorum. Purevision hd kullandım hep. Ama artık nedense gözümde batma yapıyor.bir kaç saatten fazla takamıyorum. oksijen geçirgenliği ya da su geçirgenliği azdı baktığımda.Göz kuruluğum da var benim. Oasys çok duyuyorum ama sanırım çapı uymuyor bana, iki göz farklı birinde astiğmat var ve biri 8.6 diğeri 8.9. tekrar bi lens muayenesi şart galiba bana

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba hocam
    çok faydalı ve güzel bir paylaşımınız olmuş teşekkürler.
    tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum
    bende yaklaşık 1 yıldır lens kullanıyorum.
    haftanın 6 günü sabah 9 akşam 6 pc başındayım işim gereği.
    göz kuruluğumda var ve refresh göz damlası kullanıyorum.
    ne olursa olsun lens gibisi yok,yıllardır gözlüğü kendime yük yapıyomuşum
    önce accuve oasys aldım ve bc değerim 8.6 olmasından dolayı gözümde durmadı.halbuki doktor yazmıştı onu
    onu iade ettim air optix aldım onda da pc başında zorlandım.
    sonra purevision HD2 aldım ve onda da pc iyiydi fakat batma oluyordu rahatsızlık.
    sonra air optix night and day aldım en memnun kaldığım buydu fakat işte insan arayış içine giriyor.
    şimdi de biofinity deneme lensini kullanıyorum 3 gündür ve bir fark göremedim air optix night and dayla arasında.

lensleri her akşam çıkartıyorum sabah takıyorum.
    şimdi ben bu günlük kullan at lenslerden alsam memnun kalırmıyım ?
    siz denedinizmi bunları.
    sonuçta her akşam çıkartıp kaba koyuyorum.
    bu günlükleri çıkartır atarım diyorum
    biotrue nin var mesela o da 60 tl bir aylığı.
    yardımlarınızı bekliyorum.

Büyük ihtimal siz de de göz kuruluğu var. Refresh düz su gibi bir göz yaşı damlası pek aman aman bir etkisi yok. eyestil çok iyidir bir de Tears Naturale Free .

accuve aoasys ben de kullandım zmaanında BC tolere ediyor desede benimde BC 8,6 ve uzun süre sonra gerilme yaptı göz yüzeyinde. Bu gerilmeler bazen numara ilerlemesine sebep olabiliyor. Ondan sonra 4 olan numaran bir anda 6 ya fırladı zaten. Bazı doktorlar yok öyle birşey olmaz desede Amcam bir ihtimal olabilir demişti. O yüzden gözde fazla kuruyan oksijensiz kalan göze yapışan lenslerden uzak durmak lazım. Lensin gözde kayması en makbulü.

Günlük lensler aşırı derecede rahattır. Bir süre kullandım ve çok memnun kaldım. Softlenss 'in günlüklerini kullanmıştım. Yazın büyük rahatlık oluyor. Denize giderken falan takıyordum denizden döndükten sonra çıkarıp atıyordum çöpe Ama jelatin gibi birşey aşırı derecede ince. Gözde bazen kuruyor yapışıyor çıkartması işkence olabiliyor eğer lens ile uyursanız ve göz kuruluğunuz varsa. Ama onun dışında müthiş rahat ve gözünüzde lens var mı yok mu belli değil. Fiyatları da ona göre pahalı günlüklerin. Numaralar farklı olunca daha tuzluya geliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: meltem.ktk

Bayağı tecrübeliyiz bende 4 5 senedir lens kullanıyorum. Purevision hd kullandım hep. Ama artık nedense gözümde batma yapıyor.bir kaç saatten fazla takamıyorum. oksijen geçirgenliği ya da su geçirgenliği azdı baktığımda.Göz kuruluğum da var benim. Oasys çok duyuyorum ama sanırım çapı uymuyor bana, iki göz farklı birinde astiğmat var ve biri 8.6 diğeri 8.9. tekrar bi lens muayenesi şart galiba bana

8 sene oldu lens takalı. Bir askerde takmadım geçen sene 6 ay bir de şimdi 2 aydır takmıyorum gözlerimi dinlendiriyorum.

Purevision 'a alıştıysanız başka lensler rahat olsa bile görüntü olarak onu arayacaksınız :D Bazı lensler uzun süreden sonra bulanıklık yapıyor gözde açıp kapattıkça. Ama o batma sorunu da insanı hayattan bezdiriyor. Purevision göz kuruluğu olanlarda çok batma yapar hele bir de alerji olmuşsanız.

Sizin gözleriniz de benimkine benziyor, semptomlardan onu anladım az çok. Göz kuruluğum var dediniz, 1 saatten fazla takamıyorum diyorsunuz. Bazen gözünüze kolonya kaçmış gibi yanma da yapar bu hemen takar takmaz da olabilir ya da bir iki saat sonra da olabilir. Eve gideyim de lensleri çıkartayım diye iç geçirirsiniz hep.

Şu anda lens kullanımına bağlı olarak sizde göz yorgunluğu var gibi. Doktora görünmenizde fayda var. Hem bu yaşadığınız sorunları anlatırsınız hem de bir göz muayenesinden geçersiniz. Büyük ihtimal steril göz damlası verir. Oasys 'i bir süre kullandım ve yukarıda da yazdığım gibi bazen gözde gerilme yapıyor her ne kadar belli bir BC 'ye kadar tolere ediyor dese de. Kalite olarak iyi ama uzun süre takınca pek hoşuma gitmedi.

Sizin reçeteniz, bir doktora görünün ve bir süre gözlerinizi dinlendirin gözlük kullanın. Ve solüsyonunuzu 3 ayda değiştirin 3 ayı geçmesin kimyası bozuluyor gözde alerjiye sebep oluyor ve son kullanma tarihi yaklaşmış solüsyonlar almayın hiç bir zaman. Tavsiyem biotrue olacaktır. Renu falan asla kullanmayın.

• Teşekkürler hocam ya evet hem de nasıl dışarda uzun süre lensle kalayım hemen çıkarıp atmak istiyorum ya da eve gel koşa koşa gözlüklerimi evde takıyorum ama takıntı mıdır nedir katiyen dışarda takamıyorum maalesef. Hatta burdaki forumda da yazdım lazer düşünüyorum ama bakalım emin değilim araştırıyorum

teşekkürler hocam.
    şimdi bu günlükler de 60 tl 30 adedi.
    çok ince olmasından fiyat uygun yani .
    şimdi günlük olanlardan alıp denemeye değer mi?
    alıpta çöpe gitmesin şimdi bende göz kuruluğu var fakat lensle yatmam.kurursa damla damlatırım.
    deneyeyim mi günlük olanı ne dersiniz?
    takması çıkarması normal lens gibi mi?
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.