Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

purevision toric için Bc 8.50 değerli lens nereden bulurum bir türlü bulamadım
  • Çok aradım taradım, en sonunda aman be deyip softlenss 59 aldım. Bugün kullandım, yanma batma olmadı purevision gibi bu yönden iyi ama tabi yinede eskişehirin kuru ve aşırı sıcak havasında kuruluk oluyor ister istemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Görüntü kalitesi istiyorsanız purevision üstüne tanımıyorum. Hd falan da değil eski mavi kutusu çok daha güzel bana göre. Fakat şu varki sıcak havalarda ve benim gibi kuru gözlerde çok sorun çıkartıyor. En fazla 3 4 saat kullanabiliyorum ondan sonra batma, yanma ve baş ağrısı başlıyor. Kuru gözler biraz daha su tutma oranı yüksek lensleri tercih etsinler. Bu zamana kadar purevision'a katlandım ama artık katlanamıyorum, görüntü kalitesi net olsa da vazgeçeceğim herhalde. İlginçtir ki softlenss 55 i kimse sevmemesine rağmen benimde acayip hoşuma gidiyor günlükler. Yazın tatilde günlük kullanıyorum denizde falan akşam çıkarıp atıyorum mis gibi, ve gözümde var mı yokmu haberim olmuyor unutuyorum. Malum çok çok ince bir lens.

Hocam deniz de nasıl kullanıyorsun
    çıkarmadan mı giriyorsun suya ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

quote:

Görüntü kalitesi istiyorsanız purevision üstüne tanımıyorum. Hd falan da değil eski mavi kutusu çok daha güzel bana göre. Fakat şu varki sıcak havalarda ve benim gibi kuru gözlerde çok sorun çıkartıyor. En fazla 3 4 saat kullanabiliyorum ondan sonra batma, yanma ve baş ağrısı başlıyor. Kuru gözler biraz daha su tutma oranı yüksek lensleri tercih etsinler. Bu zamana kadar purevision'a katlandım ama artık katlanamıyorum, görüntü kalitesi net olsa da vazgeçeceğim herhalde. İlginçtir ki softlenss 55 i kimse sevmemesine rağmen benimde acayip hoşuma gidiyor günlükler. Yazın tatilde günlük kullanıyorum denizde falan akşam çıkarıp atıyorum mis gibi, ve gözümde var mı yokmu haberim olmuyor unutuyorum. Malum çok çok ince bir lens.

sezonluk deniz gözlüğü alıyorum ucuzlardan. Zaten bir sezonda ölüyor gözlük yüzerken ve dalarken gözlük takıyorum. Normal girersem de dalmıyorum dalmayınca bişey olmuyor. Ama günlük lens kullanıyorum gündüz denize giderken takıyorum akşam çıkarıp atıyorum. Bu sene günlük alamadım malesef biraz daha dikkatli kullanacağım.

• quote:

quote:

quote:

sezonluk deniz gözlüğü alıyorum ucuzlardan. Zaten bir sezonda ölüyor gözlük yüzerken ve dalarken gözlük takıyorum. Normal girersem de dalmıyorum dalmayınca bişey olmuyor. Ama günlük lens kullanıyorum gündüz denize giderken takıyorum akşam çıkarıp atıyorum. Bu sene günlük alamadım malesef biraz daha dikkatli kullanacağım.

Yaptığın iş çok zararlı. Sudaki bakteriler gözüne zarar verebilir. Hatta geçen gün bunla ilgili bir haber okudum. Lensle denize havuza falan girilmez. Bu da haber;
    http://www.haberinadresi.com/lenslerdeki-tehlike-h10568.html

Pek alakası yok gibi gözükebilir ama günlük lens olsa neyse de normal lensle denize girmeyin bakteriler illaki yerleşir lense ve gözünüze zarar verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

quote:

quote:

quote:

Yaptığın iş çok zararlı. Sudaki bakteriler gözüne zarar verebilir. Hatta geçen gün bunla ilgili bir haber okudum. Lensle denize havuza falan girilmez. Bu da haber;
    http://www.haberinadresi.com/lenslerdeki-tehlike-h10568.html

Pek alakası yok gibi gözükebilir ama günlük lens olsa neyse de normal lensle denize girmeyin bakteriler illaki yerleşir lense ve gözünüze zarar verir.

bende biliyorum ama yapacak bişey yok mecburum. 6,5 miyop olunca gözlüksüz girilmiyor malesef. Gözlük ise sakat iş 1 kere düşürdüm kaybettim bir tanede tuzlu su yüzünden kaplamaları haşat oldu. Günlük lens kullandım 2 sene denizdeyken ondan öncede normal lensimi kullanıyordum. Çift lens açıyorum. Biri deniz için biri normal kullanım için. Çoğunluklada evdeyken gözlük kullanan biriyim zaten.

Denizden gelir gelmez solisyonla güzelcene temizleyip kutusuna koyuyorum saklıyorum dışarı çıkacaksam tekrar diğer temiz lensimi takıyorum. Evdeysem de o güne gözlükle devam.

Bu arada softlens 59 dan ciddi anlamda memnunum bu ikinci günüm. Yanma ve batma adına hiç bir şikayetim olmadı. purevision hd varken kolanya dökmüş gibi yanma oluyordu sürekli 3 4 saat sonra. 3 sene dayandım en sonunda değiştirdim lens markamı :) Netlik olarakta iyi bulanıklaşma falan yok airoptix gibi. Beklediğimden iyi çıktı.

• Anladım hocam sağolasın
    Eğer numarama uygun günlük bulursam bende günlük almayı düşünüyorum ama bulamadım henüz
  • Lens hayalleri kurarken başıma Papilla ödemi rahatsızlığı çıktı. Dün doktora gittim sebebi bilinmeyen bir nedenden kaynaklı kafa içi basıncı artışı sonucu oluşan Papilla ödemi teşhisi kondu. Erken aşama olduğu için ilaç tedavisi başladı ayrıca kilo vermem söylendi.

Kafa içi basıncı artmış ve sebebi bilinmiyor. Bizim şehirdeki doktorlar da aynı teşhisi koydular fakat sebebini anlayamadıkları için bu konu üzerine uzmanlaşmış doktora görünmemi söylediler. Dün gittim ve teşhis kesinleşti. Ama bende olan durum sebebi bilinmeyen sınıfa giriyormuş. Nadiren böyle olurmuş.
  • Merhaba,
    Yaklaşık 1 yıldır lens kullanıyorum(Acuvue Oasys) . İlk kez lens için muayene olmaya gittiğimde doktor "günlük mü aylık mı" diye sorup muayene yaptıktan sonra bu lensi vermişti sonra da arkadaşlar takmana yardımcı olacak dedi. Ne bir reçete yazıldı ne de değerlerin olduğu bir kağıt verildi elime. Bunu lensi takan acayip antipatik, gergin hatuna sorunca "doktor zaten gözünüze uygun lensi verir, değerler lensin üstünde yazar, başka model kullanmayın" dedi. Doktoru hatırlamıyorum ama hastanenin adı Dünya Göz Hastanesi, Ankara'da Tunus Caddesi'nde...

Konuyu atlaya atlaya okudum biraz ve bazı sayfalarda arkadaşlar göz değerlerini gösteren kağıtları paylaşmışlar. Benim durumumda ihmal mi söz konusu acaba yoksa doktordan özellikle istemem mi gerekirdi bu değerleri? Siteler artık reçetesiz satış yapmadığından ve günlük lens tavsiyesi almak için de tekrar doktora gitmek istiyorum.

Eski değerlerimle karşılaştırmak için( hasta kayıtlarını tutuyorlardır herhalde) de aynı hastaneye gitmek istiyorum ama tecrübesiz oluşumdan ihmalkarlar mı değil mi anlayamadım. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler, İyi Bayramlar.

• ebrehe84 E kullanıcısına yanıt
    Reçete vermesi gerekir. Lens olsun gözlük olsun o reçete gibi belgede o değerlerin yazması lazım. Bir ihmalkarlık olduğu bariz belli yada sırf tekrar kontrol'e gelip tekrar para ödemek zorunda kalman için kasıtlı yapılmış bir olayda olabilir. Orasını bilemem ama kesin olarak doktor hata yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

123 ters yazmıyosa doğru takmışsınızdır.Çıkarırken solüsyonu dökmenize gerek yok paniklemeyin sakince çıkarmaya çalışın bu doktor size bunları dediyse bc değerinizide yanlış ölçmüş olabilir mi bunu düşündüm bi anda

hocam şu renu solüsyonu gözümü çok kötü yaptı galiba tatile gitmeden önce çıkarttırdım lensi şimdi tekrar deniycem kullanmayı
  • ahmet056 A kullanıcısına yanıt
    Renu solüsyon iyi değil. 1. Solo care , 2. biotrue , 3. opti free express olarak deneyin bi markaları bunlar en iyileri zaten sıralama bakarak deneyin :)

• Lens kullananlara imreniyorum. Gözlük kullanmak hele bu yaz sıcağında tam bir işkence. Doktorlara lens versinler diye kaç defa ısrar ettim inatla vermiyorlar. Zaten şu sıralar Ödem yüzünden kullandığım ilaç 5-6 günde beni hayattan soğuttu.

Daha en az 24-25 gün daha kullanacağım. 1 ay dolunca kontrole gideceğim duruma göre ilaca ya devam yada ilaç bırakılacak. Yan etkileri yüzünden iyice tembel oldum. Beynim zonk zonk zonkluyor. Ayaklarımda ara sıra olan yanmaları, su,süt ve ayran bir de çay dışında bir şey içemiyorum da. Tat alma duyum bile değişti. Çok çabuk yorulur oldum. Şansa kolay sinirlenme olmadı.

Kullandığım ilacın bir sürü yan etkisi varmış. Yukarıda yazdıklarım ilacın yan etkileri. Onlar dışında Potasyum kaybına (Tad alma duyusunu azaltıyor. Kola, Soda, Maden suyu ve Bira gibi şeylerden tiksinmeye yol açıyor), sık sık tuvalete gitmeye, sinirlenmeye sebep oluyor.

İlk kullandığım gün misafir vardı 1 bardak kola tüketeyim dedim oda ne şekerli şu gibi sona doğru ilaç tadına benzer tad aldım. Resmen koladan tiksindim. Masada oturan diğer insanlar kola güzeldi diye söyleyince şok oldum. Meğer ilaç yüzündenmiş.

İlaçla ilgili yan etkileri ararken görmüştüm. Aynı ilacı kullanan vatandaşın birinin başına komik bir şey gelmiş. Kola almış ve içmiş akşam firmaya aynı üretim bandından çıkan kolalar bozuk diye mail atmış. 2 saat sonra aklım başıma geldi diye yazmış.

Yan etkileri azaltmak için de bir ilaç verildi ama o ilaç da piyasada yok. Onun yerine potasyum içerikli gıdalar tüketmeyi deniyorum ama pek işe yaradı söylenemez. Sırf Potasyum azaldığı için bu yan etkiler ortaya çıkıyor. Muz ve Patates denedim ama yan etkileri pek durdurduğu söylenemez. Bir de işin en kötü tarafı kullandığım ilaç kan şekerini yükseltiyormuş. O yüzden potasyum almam şart ama onuda fazla alırsam bu defa yine kan şekeri yükselirmiş.

Ama ilacın yararı zararından fazla diyorlar. Oda ne derseniz ödeme kesin çözümmüş. Basıncı düşürüyor ve böylece göz sinirinde olan ödem düzeliyor. Glokom denen hastalığın da tedavisinde kullanılan bir ilaç.

Bir de kullandığım ilaçla ilgili öğrencilere ve dikkat gerektiren iş yapanlara sakın kullandırmayın diyorlar. Kullanıldığı süre boyunca dikkat dağıtıyor ve insanı sersemletiyor deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 31 Temmuz 2014; 14:04:57 >

• Şu an benden mutlusu yok. Annem 2 saat önce dışarı çarşıya çıkmıştı. Çıkmışken eczanelere bakayım demiş ve bir sürü eczane dolaşmış. Az önce abartman görevlisi kapıya çarşıdan alınan eşyaları getirdi ve oda ne aralarında piyasada olmadığı söylenen ilaçta var. Umarım kullandığımda esas ilacımın yan etkilerini dendiği gibi keser.
  • Yukarıda normal lensten Purevision 2 HD for Astigmatism lensine geçtiğimi söylemiştim. Normal lenslerde (Purevision 2 HD ve Oasys) 5-6 saatte batma, puslanma olmaya başlıyordu ama bunda acayip rahat ettim, 12 saat sonra başlıyor puslanmaya.
  • ##.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudolfin -- 23 Mart 2016; 15:35:19 >
  • Arkadaslar ben de lens alicam gibi. Yalniz kafama birsey takildi. Aylik lens kullanmayi dusunuyorum. Sorum : bu aylik lenslerde piyasada atiyorum 60 liraya icinde alti lens olan bi kutu aldim diyelim. Bu alti lensi bir ay icinde mi kullanmak zorundayim yoksa her birini bir ayligina kullanabilirmiyim ? Simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: veterans

Arkadaslar ben de lens alicam gibi. Yalniz kafama birsey takildi. Aylik lens kullanmayi dusunuyorum. Sorum : bu aylik lenslerde piyasada atiyorum 60 liraya icinde alti lens olan bi kutu aldim diyelim. Bu alti lensi bir ay icinde mi kullanmak zorundayim yoksa her birini bir ayligina kullanabilirmiyim ? Simdiden tesekkurler.

her biri bir aylık lakin düzgün kullanmak şartıyla süreyi artırmak mümkün
  • lens işlerinden hiç anlamıyorum o yüzden saçma bir soru olabilir.cerrahpaşada göz muayenesine gitmiştim gözlük reçeti ayzdı ve lens merkezinden randevu al dedi.aldım ama gidemedim.sonra ir daha aldım gene gidemedim.(sınav dönemindeydim ) şimdi boşum sonunda tekrar cerrahpaşaya gitsem beni iki üç ay sonraya atıcak.soruma gelirsek özel hastaneye gitsem muayene olsam doktor bana lens yazar mı ya da özel hastanelerde lens merekzi diye bir şey var mı(daha önce özele gidip lens istemiştim ama hiç lens merkezi mevzusu açılmadı.istersen yazayım ama daha yaşın küçük demişti) . doktor bana gözlük reçetesi ile mi al dicek.kısaca prosedür nedir bilenler açıklasın kütfen
  • Ya bende astigmat 2,75'İn üzerinde 3,5 falanlar. Bu yüzden deneme lensi getirttiren kadın bile hiç tavsiye etmiyor. İnternetten de baktım çok az seçenek var ve kalitesizler mi bilmiyorum. Benim astigmat için lens markası önerir misiniz ve sitesi. Fiyatı kaç olur bir de yıllık kutunun ?
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.