Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende ilk defa reçeteden farklı bir bc değerini deniycem. 8.8 yok ise 8.7 yi deneyin olmazsa 8.9 kullanırsınız. 0.1 lik fark sorun teşkil etmez heralde
  • beyler selam.

yaklaşık 6 senedir lens kullanıyorum. son 1 aydır gözlerimde bir ağırlık, sulanma, ışığa çok bakamama gibi durumlar olmaya başladı. bunun nedeni lens olabilir mi ?
  • cnryldz kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok teşekkür ederim
  • biomedics 55 kullanan var mı, tavsiye eder misiniz? birde night and day artık üretilmiyor mu?
  • arkadaşlar 2 senedir gözlük kullanıyorum 18 yaşındayım sizce lens alsammı pazartesi doktora gidicem bu olay için lens alsammı takabilirmiyim ? aylık olanı nasıl 1 ay çıkarmıyormuyuz bir arkadaş öyle kullanıyo çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

arkadaşlar 2 senedir gözlük kullanıyorum 18 yaşındayım sizce lens alsammı pazartesi doktora gidicem bu olay için lens alsammı takabilirmiyim ? aylık olanı nasıl 1 ay çıkarmıyormuyuz bir arkadaş öyle kullanıyo çünkü

Sosyal yaşamın için lensi tavsiye ederim. Özellikle Yüzme, futbol, gece hayatı vb. şeyler için lens epey faydalı. İlk bir kaç gün çok zorlanırsın. Ben ilk gün rahat bir 5-6 saat uğraştım. Taktığımda ise ters taktım kıpkırmızı oldu gözüm. Tam çöpe atacakken kendimi zor durdurdum. 2-3 gün sonra tekrar denediğimde ise 1 saatte falan taktım rahat ettim. Aylık lenslerin son kullanma tarihi lensi açtıktan sonra 1-1.5 aydır. Gözünde 1 ay durması yararlı bir durum değil kimse tavsiye etmez. Bence en çok 1 hafta durmalı lens gözde. İdeali 3, en sağlıklısı her gün çıkarmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tirion Fordring

beyler selam.

yaklaşık 6 senedir lens kullanıyorum. son 1 aydır gözlerimde bir ağırlık, sulanma, ışığa çok bakamama gibi durumlar olmaya başladı. bunun nedeni lens olabilir mi ?

Gece telefon pc vb ekrana bakıyorsaniz sebebi bunlardır haricen damar sağlığı için doktora gidin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

arkadaşlar 2 senedir gözlük kullanıyorum 18 yaşındayım sizce lens alsammı pazartesi doktora gidicem bu olay için lens alsammı takabilirmiyim ? aylık olanı nasıl 1 ay çıkarmıyormuyuz bir arkadaş öyle kullanıyo çünkü

Sosyal yaşamın için lensi tavsiye ederim. Özellikle Yüzme, futbol, gece hayatı vb. şeyler için lens epey faydalı. İlk bir kaç gün çok zorlanırsın. Ben ilk gün rahat bir 5-6 saat uğraştım. Taktığımda ise ters taktım kıpkırmızı oldu gözüm. Tam çöpe atacakken kendimi zor durdurdum. 2-3 gün sonra tekrar denediğimde ise 1 saatte falan taktım rahat ettim. Aylık lenslerin son kullanma tarihi lensi açtıktan sonra 1-1.5 aydır. Gözünde 1 ay durması yararlı bir durum değil kimse tavsiye etmez. Bence en çok 1 hafta durmalı lens gözde. İdeali 3, en sağlıklısı her gün çıkarmak.

Her gün çıkarabilecekmiyim bilmiyorum ki

• Ben 9 yaşında gözlük kullanmaya başladım o zamandan beri hep gözlüğü atmak istedim bizde göz bozukluğu biraz genetik. annem 7 numarayken ameliyat olmuş öyle atmış şişe dibi gibi gözlükleri. ben de 2.5 senedir lens kullanıykrum gayet memnunum. hani çok hassas davranmanız gerekiyo kör olursunuz falan lafları var ya çoğu kolpa. temiz ellerle taksanız hiç bir sıkıntı olmaz.

edit: göz bozukluğum iki göz de 4.50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detarminant -- 31 Mart 2014; 10:58:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: detarminant

Ben 9 yaşında gözlük kullanmaya başladım o zamandan beri hep gözlüğü atmak istedim bizde göz bozukluğu biraz genetik. annem 7 numarayken ameliyat olmuş öyle atmış şişe dibi gibi gözlükleri. ben de 2.5 senedir lens kullanıykrum gayet memnunum. hani çok hassas davranmanız gerekiyo kör olursunuz falan lafları var ya çoğu kolpa. temiz ellerle taksanız hiç bir sıkıntı olmaz.

edit: göz bozukluğum iki göz de 4.50

hocam bugün lensi aldım 2.5 yıldır gözlük kullanıyorum 18 yaşındayım. adaçm takarken baya kötü oldum taktıktan sonra şekerim düştü sanırım korkudan. ıkarttırdım o yüzden. evde dene takarsın dedi. şimdi nasıl takmalıyım
  • biraz yardım edicek varmı aqua sanırım markası ondan aldım doktor 12 saat de çıkarman gerek dedi ama sanırım aldıgım lens haftalııkta oluyo ben şimdi orda takarken bayılıyordum feci oldum taktıktan sonra şekerim düştü onla alakası yokta korktum sanırım adamın tırnakları uzundu batar falan dedi düzgün dur diye

şimdi evde kendim denicem video falan varmı bir bakıyım şimdi benim sorularım var
    1- 1 haftalık sanırım lens ben günlük çıkarıp takayımmı ?
    2-haftalık kullanırsak uyurken falanda çıkarmıyoruz demi
    3-çıkarıp taktığgımızda kutuya koydugumuzda başka bir şey yapıyormuyuz lens temiz tutma olayı falan nedir?
    4-lense yağmur yağarken su gelirse veya biri gözümüze vs su atar gelirse lens gözümüze girer mi?
    5-lens'in kullanım süresi ne şimdi anlamadım 6 tane var sanırım 90 TL verdim. olay ne adam 3 aylık dedi
    6-lens ile banyo giriliyor mu gözmü kapatıyım
    7- lens rüzgarda uçar mı
    8-nasıl takabilirim

• quote:

biraz yardım edicek varmı aqua sanırım markası ondan aldım doktor 12 saat de çıkarman gerek dedi ama sanırım aldıgım lens haftalııkta oluyo ben şimdi orda takarken bayılıyordum feci oldum taktıktan sonra şekerim düştü onla alakası yokta korktum sanırım adamın tırnakları uzundu batar falan dedi düzgün dur diye

şimdi evde kendim denicem video falan varmı bir bakıyım şimdi benim sorularım var
    1- 1 haftalık sanırım lens ben günlük çıkarıp takayımmı ?
    2-haftalık kullanırsak uyurken falanda çıkarmıyoruz demi
    3-çıkarıp taktığgımızda kutuya koydugumuzda başka bir şey yapıyormuyuz lens temiz tutma olayı falan nedir?
    4-lense yağmur yağarken su gelirse veya biri gözümüze vs su atar gelirse lens gözümüze girer mi?
    5-lens'in kullanım süresi ne şimdi anlamadım 6 tane var sanırım 90 TL verdim. olay ne adam 3 aylık dedi
    6-lens ile banyo giriliyor mu gözmü kapatıyım
    7- lens rüzgarda uçar mı
    8-nasıl takabilirim

1- markasını tam olarak söylerseniz daha net cevap yazabilirim.
    2- Göz sağlığınız için düzenli her gün çıkartmaniz gerekiyor.Kısa uykularda kestirme gibi mesela onlarda çıkartmanıza gerek yok bende çıkartmıyorum o zaman.
    3- lensi çıkardıktan sonra isterseniz avucunuzun içine solüsyon döker biraz lensi o şekilde temizleyebilirsiniz nette videolar var zaten
    4- Lense su değerse bişey olmaz mesela ben bazen yüzümü yikarim lens takili iken şu ana kadar bir sorun cikmadi.
    5- Yine tam olarak markasini yazin bunu da cevaplariz.
    6- Sağlık açısından girmemeniz daha iyi.
    7- Nasıl uçacak ki
    8- İnternette videolarını bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 31 Mart 2014; 18:14:21 >

• Arkadaşlar daha önce 1 sene kadar lens kullanmaya çalıştım(Sol 1 sağ 2 numara). Çalıştım diyorum çünkü bir türlü alışamadım. Beni hep rahatsız etti, batma oldu, bulanıklık oldu. Kullandığım Oasys ve bir de day&night diye bir lensti. Bundan bir sene önce doktora gittim, göz numaramın değişmediğini söyledi. Takmasam ilerler mi dedim, ilerlemez dedi. Ondan beri kullanmıyorum. Ancak sanki kullansam daha iyi olacak gibi geliyor. Özellikle sol gözümü kapadığımda sağ ile kötü görmek beni rahatsız ediyor. Benim gibi bu şekilde uzun süreli lensten dolayı rahatsızlık yaşamış, daha sonra bunu çözmüş olan varsa yardımcı olabilir mi?
  • Selamlar.ben de oasys torik 8.6 lens kullaniyorum.fakat bu bc ve dia degerlerinden haberim bile yoktu.gozluk kullanmadigimdan optikciye gittim ve bisekilde bana sattilar.daha sonra yasadigim sorunlari anlatamam.cunku gozlerimin capi yapisal olarak kornea dikliginden dolayi 8 imis.ve dusununki 8.6 bc degeri ile lens kullanmaktayim.doktorlar ozel lenslerin bulundugunu ve bunlarin fiyatininda 1500 tl civarinda oldugunu soylediler.ben uzun arastirmalar sonucu hassas korneya ozel yapim euracon soft lens toric markasini ve zeissin contaks individual toruc lensleri buldum aslinda bu lensleri daha cok buyuk numaralilar kullanmakta.ama benim gibi cap sorunundan dolayi kullanan varmi acaba.bu lensler yillik kullanan varsa tavsiye almak isterim

• Nisanla beraber gözlerimdeki alerjik konkonktivit de kendini gösterdi. İlginçtir bu sefer sadece sol gözümde oluyor, göz resmen lensi dışarıya atıyor. Güneşe küfür ediyorum her dakika her saat. Güneş gözlüğümün de camı kırıldı, resmen yere bakarak yürüyorum yolda. Of ki ne of!
  • Arkadaşlar biotrue 300ml solüsyon kullanıyorum ve bana 4-5 ay yetiyor. Ama kutunun üzerinde 3 aydan sonra kalın solüsyonu atınız yazıyor. 3. aydan sonra kalan solüsyonu kullanmamızın bir sakıncası var mı? Yoksa 3. aydan sonra solüsyon etkisini mi kaybediyor?
  • Beyler bi yardım edin

http://www.lensmarket.com/bausch-lomb/purevision-2-hd

Bu lensin hd olmayanı nı aldım kullanan var mı rahat mı gaç gün takılabilir
  • Purevision 2 hd ye lens solüsyonu tavsiye edecek var mı ? Solo care kullanıyorum ama lens bulanıklıklaşıyor neden olabilir acaba ? Evde birde optik free express var konuda deneyeceğim

• Arkadaşlar 2 yıla yakın süredir lens kullanıyorum 1 aylık lens 3 ay 4 ay falan kullandığım oluyor hiç bir sıkıntı olmuyor şimdi bu başlığı görünce aklıma geldi 3-4 ay çok fazla tabiki fakat 2 ay kullansam bir sıkıntı olur mu
  • 395808 3 kullanıcısına yanıt
    1 aylık lensleri 3-4 ay daha kullanmayın hocam en fazla 45 gün falan kullanın

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.