- x
*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***
4386 Cevap270303 Görüntüleme74 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1544 Mesaj
4 Haziran 2009; 22:11:13 

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

+1

tak takıcam göz kapağı zorla kapanıyor föz kapagı kapanmadan değdiriyorum lensi bu sefer lens ters dönüyor. ilkini 20 ikincisini 5dk da taktım az önce

Hadi sen gene takabilmişsin ben ne yapayım

Takabilsem sevinçten ağlıcam lens gözümden çıkacak diye korkuyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permanent. -- 4 Haziran 2009; 22:12:35 >

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI LANCER 1.5 İNVİTE M/T

1733 Mesaj
4 Haziran 2009; 22:35:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

Hadi sen gene takabilmişsin ben ne yapayım

Takabilsem sevinçten ağlıcam lens gözümden çıkacak diye korkuyom

şimdi çıkardım lensleri yatıcam birazdan cıkarmasıda bi dertmiş bunların

afineday2die
Intel i7 4770K || Corsair H100i || Asus Z97-PRO (Wi-Fi AC ) || GSkill RipjawsX 2x4 Gb 1866 Mhz || Sapphire R9 290 TRI-X OC || Kingston HyperX 3K 120Gb SSD & Samsung 1 Tb || Corsair 400R & CX750 || Logitech Z623 2+1 || Logitech G105 & Razer Deathadder 2013 & SS QcK+
Galaxy S3 & Nexus 7 (flo) 2nd

1758 Mesaj
4 Haziran 2009; 22:44:34 

Uzmanlar tek eliyle taktıp çıkardığı için yeni başlayanlara pek taktik veremezler

22 Mesaj
4 Haziran 2009; 23:52:10 

ben şu an 15 yaşındayım ve gözüm sağlam ama zevk için lens takmak istiyorum renk değiştirmek amaçlı. izmitte nerede ne kadar fiyata bulabilirim acaba?

577 Mesaj
4 Haziran 2009; 23:56:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Escarpion

ben şu an 15 yaşındayım ve gözüm sağlam ama zevk için lens takmak istiyorum renk değiştirmek amaçlı. izmitte nerede ne kadar fiyata bulabilirim acaba?

Eger gözün bozuk olsaydı lens mükemmel bi icat olabilirdi senin için. Ama sırf göz rengini degiştirmek için takmak çok büyük saçmalık. Bu arada lensler eczanelerde olur ve doktora reçete yazdırman gerekir

Ha bu arada söyliyim renkli lens takarsan çok belli oluyo söylemedi deme 3 kişide gördüm hepside aşırı belliydi

★★★ Fenerbahçe ★★★

22 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:00:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Quintana!

Eger gözün bozuk olsaydı lens mükemmel bi icat olabilirdi senin için. Ama sırf göz rengini degiştirmek için takmak çok büyük saçmalık. Bu arada lensler eczanelerde olur ve doktora reçete yazdırman gerekir

Ha bu arada söyliyim renkli lens takarsan çok belli oluyo söylemedi deme 3 kişide gördüm hepside aşırı belliydi

hmm. sadece biraz hevesliyim hevesimn geçince ztn çıkaracağım çok tkmk istedim daha önce ama bir türlü tam olarak nereden ne kadara alabileceğimi bulamadım:S

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:54:48 

quote:

hmm. sadece biraz hevesliyim hevesimn geçince ztn çıkaracağım çok tkmk istedim daha önce ama bir türlü tam olarak nereden ne kadara alabileceğimi bulamadım:S

Boşver bırak lensi gözünün kıymetini bil bak gör biz neler çekiyoz daha bi göze oturtamadık

976 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:06:12 

eğer göz bozuk değilse lens almak tek kelimeyle enayiliktir.Benim gözler epey bozuk ve lens aldığıma bin pişman oldum.En iyisi kare şeklindeki siyah çerçeveye sahip , organik camlı gözlükler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenar -- 5 Haziran 2009; 1:06:19 >

2698 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:44:05 

Bende almıştık 6 aylık.. Bir kere taktım göz yaşlarım sel oldu Arkadaş takarken lensi gözüme parmağını soktu Cok badireler atlattık ama takmıştık.. Şimdi ise duruyorlar kutularında ondan sonra hiç takmadım

131 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:50:58 

Eğer lensi aldıktan 3 gün sonra hala takarken zorlanıyorsanız, sorun sizde beyler..Merak etmeyin birşey olmaz lense, ben kaç defa yere düşürdüm gözümden çıkardım taktım falan, abartmayın fazla.Tabii ki hijyen çok önemli ama kuruntu yaparsanız sürekli gözünüze batıyormuş gibi hissedersiniz.Ayrıca öyle kolay kolay yırtılan birşey de değildir.

Takması ise göz kapağı yalama olduktan sonra çok basit, sol elinizin yüzük parmağıyla göz kapağınızı kaldırın, sağ elinizin yüzük parmağıyla gözünüzün alt tarafını aşağı çekin ve sağ elinizin işaret parmağıyla lensi takın.

I fell in love with football as i was later to fall in
love with women: suddenly, inexplicably,
uncritically, giving no thought to the pain or
disruption it would bring with it..

716 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:59:10 

Beyler soru kısa ve net.
Güneş gözlüğü takmak için lens almayı göze alayım mı ?
Yoksa Clipslerle devam mı edeyim? ( Millet uz
aylı gibi bakıyor ama neyse) :D

Xbox 360 Live GamerTag: n0amch0m5ky

PSN: n0amc0m5ky

3972 Mesaj
5 Haziran 2009; 2:32:05 

Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

716 Mesaj
5 Haziran 2009; 6:29:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...

OK üstad ne yapıp edip yarın lensleri bulmam lazım. Cumartesi günü tatile gidiyorum

716 Mesaj
5 Haziran 2009; 7:54:06 

Bugün itibariyle ben de lens kullanmaya başlıyorum arkadaşlar. Başlığı baştan sona okuyamadım. Okuduklarımdan anladığım tek şey şu oldu: Bir sürü marka var. Herkes birinden memnun ve ya değil. Çoğu kimse hala tam olarak takmayı öğrenebilmiş değil.
İnşallah rahat rahat takmayı çıkarmayı öğrenirim de sorun olmaz

577 Mesaj
5 Haziran 2009; 8:05:19 

günaydın herkese şu lensleri takıyımda gidiyim artık okula

★★★ Fenerbahçe ★★★

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 9:58:11 

quote:

günaydın herkese şu lensleri takıyımda gidiyim artık okula

Nispet yapma nispet yapma !

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:09:14 

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

batma falan yok şuan da hafif hissediyorum bazen bir de 25 dk da takıyorum ikisini çok zor ya alışamadım daha

1 ayı aşkın süredir kullanıyorum. 25 - 30 dk gibi bir sürede takabiliyordum.
Şimdi denedim, 2 lenside kutusundan çıkarıp gözüme takmak 55 saniye sürüyor.

saydam bardakların üzerindeki diş izleri gibi

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:12:40 

quote:

Bende bugün lensi aldım takamıyorum iyi mi

Alışırsınız. Ancak gözünüzü çok hırpalamayın. Telaş etmeden yavaşça takın. Önceki mesajlarımda bu konu üzerinde durmuştum bir inceleyin.

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:14:47 

quote:

Göz rengini değiştirmek için lens kullananları anlamıyorum.

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:16:38 

quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

Alışırsınız. Ancak gözünüzü çok hırpalamayın. Telaş etmeden yavaşça takın. Önceki mesajlarımda bu konu üzerinde durmuştum bir inceleyin.

İnceledim hocam incelemez olurmuyum tersi düzü karıştı zaten çok yumuşak lens (focus visitint) kirpik bi deydi mi anında katlanıyor,düşüyor.Şimdi sizin dediğiniz gibi rakamların düz okunduğu yere bakarak takmaya çalışacağım.

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:28:09 

quote:

6 Kutu çok değil mi? Hem birde toric lens için bence çok fazla. Umarım memnun olursun, aldığına pişman olmazsın. Birde 6 Kutu 3 sene gider. 3 sene sonrasını düşünerek, lenslerin son kullanma tarihini kontrol edin.
Unutma B&L'de sorun çıkarsa iade edip paranı alırsın.

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:32:25 

quote:

İnceledim hocam incelemez olurmuyum tersi düzü karıştı zaten çok yumuşak lens (focus visitint) kirpik bi deydi mi anında katlanıyor,düşüyor.Şimdi sizin dediğiniz gibi rakamların düz okunduğu yere bakarak takmaya çalışacağım.

Siz birde J&J Oasis'i görün. Çok yumuşak. İşin iyi tarafı ters takamazsınız.

Biz düz bile takamıyoruz ki demişsinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Korkmazz -- 5 Haziran 2009; 10:33:44 >

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:47:28 

Zaten yemişim bu saatten sonra tersini düzünü iş net görme meselesi olmaktan çıktı iş prestij meselesi artık herkese anlattım durdum lens alacam lens alacam eee aldık aldığımızla kaldık

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:09:51 

LENS TAKMA ÇIKARMA YÖNTEMİ.

1.Takma Yöntemim

- Önce ellerinizi iyice yıkayın.
- lensi kabından çıkarıp, sol işaret parmağınıza alın.
- Gözünüzü iyice açın.
- Gözünüzün alt beyaz kısmına yaklaştın. (Bu kısım önemli.) Beyazına yaklaştırın.
- Çok sakin olun. Endişe etmeyin. Heyacanınız varsa geçmesini bekleyin.
- Gözünüz huylandığı sürece değdirmeyin.
- Kendinizden emin olduğunuzda beyaz kısma değdirin. Elinizi gözünüzden çekmeyin.
- İstemsiz kırpmalar olabilir. Sorun çıkmaz.
- Tık sesini duyduğunuzda olay tamamdır.
- Artık istediğiniz kadar kırpabilirsiniz. Birşey olmaz.

2. Çıkarma Yöntemim

- Yine işaret parmağınızı kullanarak,
- Lensi alt beyaz kısma itin.
- Gözünüz kuru olabilir. Yapışmış olabilir telaş etmeyin. Hafifçe kımıldatın.
- Beyaz kısma iyice itin.
- Kendiliğinden çıkacaktır.
- Çıkardığınız her lensi kendi kutusuna koyun.

Önemli,
Kesinlikle gözünüzü zorlamayın.
Tırnaklarınızı kesin.
Lensi kesinlikle gözün renkli kısmından takıp çıkarmayın. Korneaya zarar verebilirsiniz.

Unutmayın, takıp çıkarması çok kolaydır. Kısa sürede alışırsınız.
Alışamazsanız, profesyonel yardım isteyin. Doktorlardan olmasa (çünkü doktorlar lensi sevmiyor) bile lensi aldığınız yerden yardım isteyin.

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:13:05 

quote:

LENS TAKMA ÇIKARMA YÖNTEMİ.

1.Takma Yöntemim

- lensi kabından çıkarıp, sol işaret parmağınıza alın.
- Gözünüzü iyice açın.
- Gözünüzün alt beyaz kısmına yaklaştın. (Bu kısım önemli.) Beyazına yaklaştırın.
- Çok sakin olun. Endişe etmeyin. Heyacanınız varsa geçmesini bekleyin.
- Gözünüz huylandığı sürece değdirmeyin.
- Kendinizden emin olduğunuzda beyaz kısma değdirin. Elinizi gözünüzden çekmeyin.
- İstemsiz kırpmalar olabilir. Sorun çıkmaz.
- Tık sesini duyduğunuzda olay tamamdır.
- Artık istediğiniz kadar kırpabilirsiniz. Birşey olmaz.

2. Çıkarma Yöntemim

- Yine işaret parmağınızı kullanarak,
- Lensi alt beyaz kısma itin.
- Gözünüz kuru olabilir. Yapışmış olabilir telaş etmeyin. Hafifçe kımıldatın.
- Beyaz kısma iyice itin.
- Kendiliğinden çıkacaktır.
- Çıkardığınız her lensi kendi kutusuna koyun.

Önemli,
Kesinlikle gözünüzü zorlamayın.
Tırnaklarınızı kesin.
Lensi kesinlikle gözün renkli kısmından takıp çıkarmayın. Korneaya zarar verebilirsiniz.

Unutmayın, takıp çıkarması çok kolaydır. Kısa sürede alışırsınız.
Alışamazsanız, profesyonel yardım isteyin. Doktorlardan olmasa (çünkü doktorlar lensi sevmiyor) bile lensi aldığınız yerden yardım isteyin.

Bu seçenek bana çok mantıklı gözüktü az önce yine denedim nafile lens çok büyük duruyor benim göz çukurundan geçmez o

3166 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:16:26 

1.Gözde lens olduğu çok belli olurmu yani göz dışarı doğrumu durur?
2.Fotoğraf çekilirken örneğin lens bozulurmu flaştan
3.Bunun miyop özel astigmat özel vs..mi numara sınırlaması var mı ? alt 1 üst 3 gibi
4.arkadan sert bir hareket veya ani bir hareketle yere düşermi?

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:22:43 

quote:

Orjinalden alıntı: 0 ®h Negatif

3.Bunun miyop özel astigmat özel vs..mi numara sınırlaması var mı ? alt 1 üst 3 gibi

1.Hiç sanmam (şeffaf lens için)
2.Güzel soru
3.Sınırlamaları çok geniş 1-3 dediğinize göre o arada bir yerdesiniz sorun çıkmaz
4.Yumuşak lenste bu imkansıza yakın.Parmağınıza aldığınızda bile çok güzel kavrıyor ters tutuyorum gene düşmüyor

124 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:28:45 

quote:

1. Cok yakından goz temasında bellı oluor yoksa kımse anlayamaz.
2. Yok artık bu soruyu saka olarak degerlendırıorum =) lens temas dısında hıc bı sekılde bozulmas.
3. Bnm gozlerım sol 6.50 sag 6 astıgmatta mevcut kullanıorum belkı yardımı olur genede sınırlamadan hbrım yok.
4. Arkadan deılde onden gelen darbede cıkabılıor.Mesela top oynarken bıle suratına top gelırse cıkabılır on taraftan ama kesınlıgıde yok yanı herseferınde cıkcak dıe dıkkat etmek lasım ama..

Baska soru varsa pm lede sorabılırsınız 8 senelık lens kullanıcısı olarak yardımcı olmaya calısırım..

3166 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:37:56 

pekii şimdi doktora gittim lensle gözlüğün reçetesi farklımı yoksa optikciyle anlaşırmıyım doktora lens reçetesi mi diycem gözler miyopta

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:40:41 

quote:

pekii şimdi doktora gittim lensle gözlüğün reçetesi farklımı yoksa optikciyle anlaşırmıyım doktora lens reçetesi mi diycem gözler miyopta

Ben ssk dan gözlüğümü almak için gittim reçetemi aldım aynı reçeteyi gözlükçüye verip beraberinde lenste aldım.

3166 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:41:48 

quote:

Ben ssk dan gözlüğümü almak için gittim reçetemi aldım aynı reçeteyi gözlükçüye verip beraberinde lenste aldım.

tamam saolun takması mesele olmaz sanırım ne renk alsam yaw almışken kırmızımı alsam

1544 Mesaj
5 Haziran 2009; 11:52:10 

Takması kişiden kişiye değişir mesela ben takamıyorum takabileceğimi de zannetmiyorum.Ama lap diye takan adamda gördüm.Gözümü ellemekten her zaman tiksinmişimdir.O benim için dokunulmazdı hala da öyle (bu kuramı kırmaya çalışıyorum ) İlla renkli alıcam dersiniz bunu yüz şekliniz,teniniz ve saç renginizi göz önüne alarak düşünün.

1112 Mesaj
5 Haziran 2009; 12:02:59 

5. denememden sonra takabildim bugün tam takıyorum yerine oturmamış oluyor diğer lensi elime alınca pat düşüyor sinir oldum yavv

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 12:15:36 

quote:

Orjinalden alıntı: fears87

1. Cok yakından goz temasında bellı oluor yoksa kımse anlayamaz.
2. Yok artık bu soruyu saka olarak degerlendırıorum =) lens temas dısında hıc bı sekılde bozulmas.
3. Bnm gozlerım sol 6.50 sag 6 astıgmatta mevcut kullanıorum belkı yardımı olur genede sınırlamadan hbrım yok.
4. Arkadan deılde onden gelen darbede cıkabılıor.Mesela top oynarken bıle suratına top gelırse cıkabılır on taraftan ama kesınlıgıde yok yanı herseferınde cıkcak dıe dıkkat etmek lasım ama..

Baska soru varsa pm lede sorabılırsınız 8 senelık lens kullanıcısı olarak yardımcı olmaya calısırım..

Numaranız çok yüksek. Daha ayrıntılı yazabilir misiniz numaranızı.
Kullandığınız lensle aranız iyi sanırım. Markası ne?

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 12:23:09 

quote:

Bu şekilde çıkması mümkün değil.
Hatta,
Göz kuruduğu için rüzgarda çıkar diyorlar ama hiç sanmıyorum.
Banyoda düşmez. (hatta dikkat ettim daha bir yapışıyor göze)
gözünüzü ufaladığınızda falan çıkmaz.

124 Mesaj
5 Haziran 2009; 15:21:58 

quote:

Numaranız çok yüksek. Daha ayrıntılı yazabilir misiniz numaranızı.
Kullandığınız lensle aranız iyi sanırım. Markası ne?

Sol taraf -6.50 Sag tarafta -6.00 bıde -1.75 astıgmat numarası var dogustan gelme bı goz sorunum var ufakken 3 numara falan taktıgımı hatırlıorum yıllar gectıkte arttı malesef. Bausch&Lomb marka lens kullanıorum hıc degıstırmedım ılk aldıgımdan berı memnunumda bı sorunum yok gercekten numaralarım cok yuksek lens veya gozluk olmadan dolasamıorum tek saglık sorunum bu olsun ne dıım en azından lens veya gozluk ıle gorebılıorum ya oda olmasaydı buna sukur =)

577 Mesaj
5 Haziran 2009; 16:16:15 

quote:

Bu şekilde çıkması mümkün değil.
Hatta,
Göz kuruduğu için rüzgarda çıkar diyorlar ama hiç sanmıyorum.
Banyoda düşmez. (hatta dikkat ettim daha bir yapışıyor göze)
gözünüzü ufaladığınızda falan çıkmaz.

hepsi dogru

arkadan sert bi hareketle düşmüyor. (enseye tokat gibi)
banyo yaparkende hiç sorun olmuyo hatta göz kapagını kapatıp üzerinden aynı yöne dogru peçeteyle 5-6 kere silsen bile kaymıyo yeri lenslerle havuza girip yüzenler bile var

yani benimki böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quintana! -- 5 Haziran 2009; 16:23:24 >

★★★ Fenerbahçe ★★★

3972 Mesaj
5 Haziran 2009; 16:21:51 

quote:

6 Kutu çok değil mi? Hem birde toric lens için bence çok fazla. Umarım memnun olursun, aldığına pişman olmazsın. Birde 6 Kutu 3 sene gider. 3 sene sonrasını düşünerek, lenslerin son kullanma tarihini kontrol edin.
Unutma B&L'de sorun çıkarsa iade edip paranı alırsın.

3 sene değil 6 ay. Her kutu 1 ay kullanılacak...

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

976 Mesaj
5 Haziran 2009; 16:24:50 

quote:

Orjinalden alıntı: kenyack

Beyler soru kısa ve net.
Güneş gözlüğü takmak için lens almayı göze alayım mı ?
Yoksa Clipslerle devam mı edeyim? ( Millet uz
aylı gibi bakıyor ama neyse) :D

clipsler nedir? biraz bilgi verir misin? eskiden gözlük önüne mıknatıslı olarak takılan güneş gözlükleri vardı.Yoksa onları mı kastediyorsun?

374 Mesaj
5 Haziran 2009; 17:13:58 

quote:

3 sene değil 6 ay. Her kutu 1 ay kullanılacak...

Kutu deyince. 1 kutuda 6 lens olur. Her bir lens 1 ay kullanılır. Dolaysıyla 36 lensi 3 yıl kullanırsınız hesabı yaptım.

124 Mesaj
6 Haziran 2009; 3:27:54 

quote:

hepsi dogru

arkadan sert bi hareketle düşmüyor. (enseye tokat gibi)
banyo yaparkende hiç sorun olmuyo hatta göz kapagını kapatıp üzerinden aynı yöne dogru peçeteyle 5-6 kere silsen bile kaymıyo yeri lenslerle havuza girip yüzenler bile var

yani benimki böyle

Denızde ve hazuzdada lensı cıkarmıorum hatta suyun ıcınde gozumude acabılıorum tek sorun balıklama atladıgımda gozum acıksa ya kayıor ya cıkıor bı kac kere dusurdum oyle dıkkat ettıkten sonra ordada sorun yok lenssız hayatımı dusunemıorum yanı..

1544 Mesaj
6 Haziran 2009; 16:45:52 

Ben de dün ilk kez (belkide son kez ) lensimi TAKTIRDIM gittim gözlükçüye bir vatandaş gözümü tuttu diğeri de lensi yerleştirdi göz kapağımda bi kaç kere lense yerleştirdi nakavt etti ama solüsyonlayıp sonunda takabildiler sonra da daha az çaba ile sol göze.Sağ göz o kadar güzel oturdu ki hissetmek ne kelime eskisinden daha hafif ve hareketli gibiydi acıma batma vs. yoktu ama diğer göz ilk takıldığı andan beri battı şikayetimi belirttim 1-2 dk içinde alışırsın dediler neyse dedim eyvallah sol göz numaram tam olmasına rahmen net göremiyordum be batıyordu sağ göz 2 ama lens 1.75 ti ama sağdan kat kat daha iyi görüyordum neyse zaman geçti yemeğe gittimbatmaya devam tabi sol taraf bi sağ gözümü kapayıp bakayım dedim yok bozuk görüyorum haalaa halla lens gözümde bi yerde hissediyorum ama kornea üstünde olmadığı kesin neyse geçtim ayna karşısına baktım bulamıyorum sonun da göz kapağını aşağı indirdim ki ne göreyim lens ikiye katlanmış birbirine yapışmış gözümün alt kısmında o korku ile gözümü ellemekten tiksinen ben gözümü oyacak bir eda ile lensi çıkardım.Şimdi bir sağlam bir bozuk gözle kalakaldık başım ağrıdı eve gittim lensi çıkaracağım (sağ gözdeki) döktüm solüsyonu göze ele kıstırarak alayım yok olmuyor aşağı çekeyim diyorum yok olmuyor yapışmış sanki meret kenarlarını görebiliyorum ama alamıyorum neyse çağırdım arkadaşı yattım yüzüstü gözüme solisyon banyosu yaptırdım.ben göz kapaklarını açtım arkadaş kıskaca aldı ve tırnaklar gibi bir eda ile de olsa lensi çıkarmayı başardı.Bu saatten sonra lens bi daha takmam heralde

Birde lensin göze değen kısmı yapışkan tarafımı olması gerek yani parmakta anında yapışabilen kısmı ? Belkide adam yanlış taktı sol gözü çünkü sol göze lensi başka biri taktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permanent. -- 6 Haziran 2009; 16:48:15 >

1036 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:22:02 

tırnaklarını kes
işaret parmağın ve baş parmağın ile çimdik at al direk lensi
öyle yapamıyosan
dimdirek işaret parmağına doğru bak işaret parmağın ile lensi aşağı kaydır sonra çimdik at al olmazsa korkma korkarsan yapamazsın bu işi

1381 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:25:11 

quote:

ve gittim lensi çıkaracağım (sağ gözdeki) döktüm solüsyonu göze ele kıstırarak alayım yok olmuyor

Dostum naptın sen gözüne solüsyon mu döktün Lensi çıkarırkende takarkende solisyonu göze dökmeyeceksin.Takarken avucuna alıcaksın lensi üstüne solisyon döküp diğer elinin işaret parmağı ile temizleyeceksin çıkarırkende direk çıkarıp avununa alıp sonra solisyon döküp temizleyeceksin.

Lensin Yapışkan tarafı diye birşeyi olmaz iki tarafıda aynı derecede gözü tutar ters takarsan batma yapar düz takarsan bir batma hissetmezsin.

Tersini düzünü ayırt etmenin yolu parmağının üstüne koyduğunda aldığı şekildir tersse daha çukur derin olur yani şu şekilde
0

Nasıl takacağına gelince belki okuyup denemiş olabilirsin ben yinede yazayım belki işine yarar

Sağ göze takarken lensi sağ avcuna koy solisyonla temizle sonra sağ elinin işaret parmağına solisyon dök temizle sol elinin işaret ve baş parmağı ile lensi kenarından tut sağ elinin işaret parmağının ucuna doğru koy.sol elinin orta parmağı ile gözünün üst kapağını yukarı çek sağ elinin orta parmağı ile alt kısmı aşağı çek ve işaret parmağının ucundaki lensi hafif göze dokundur dokundurduktan sonra sağa sola doğru hafifçe oynat ve bırak ama sakın gözünü kırpma göz kapaklarını hala tutuyorken gözünü sağa sola oynat lensin iyice oturduğunu aynada gör sonra kapat gözünü.

Ekleme: lensi takarken işaret parmağına solisyon dökmeden lensi üstüne koyar takmaya çalışırsan göze dokundurduğun sırada lens parmağında solisyon olmadığı için parmağından ayrılmak yerine ters dönüp parmağına yapışır göz yerine parmak ucuna takılır

Sol göz için lens sol elinin işaret parmağının üstünde olacak sağ elinin orta parmağı ile üst kapağı yukarı çekeceksin vs.. aynı şeyler.

Çıkarırken yine takarken yaptığın gibi göz kapaklarını yukarı aşağı çek sağ gözündeki lensi çıkarıyorsan sağ elinin işaret ve baş parmaklarını gözüne götür işaret parmağını gözün renkli kısmına hafif dokudurup baş parmağına doğru çek ve ikisi arasına sıkıştırıp lensi çek al sonra solisyonla temizle lensi ve kutusuna koy.

Bende senin gibiydim gözüme dokunamazdım hatta lens yazan doktor sen lens falan kullanamazsın demişti takamamıştı lensleri bir türlü.Ben bile 2 3 günde alıştıysam sende alışırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~VeNoM~ -- 6 Haziran 2009; 17:32:00 >

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

851 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:32:15 

bende bugün gidip deneme toric lenslerimi aldım markası air optix gözlükten sonra güzel bir duygu gerçekten ama bayağı zahmetli oluyor.İlk önce sağ gözüme takmaya çalıştım o kolay oldu ama sol gözüm beni çok zorladıki şu an eve geldim sol gözde bi acaiplik var nette göremiyorum,çıkarırken gene sağ kolay yaptım ama sol ondada çok zorladı.Opti-Free diye solüsyon verdiler 20 tl yanındada lens saklama kabı var.Şimdi bu kabı kullanmadan ilk solüsyonda durulayıp içine solüsyon döküp lensleri gece ona koycam sabah alcam ve takcam dimi diğer akşam o solüsyonu döküp kaba gene solüsyon dökcem başka yapcağım bişey var mı

1381 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:37:25 

Opti- Free kaliteli bir solisyon ablam 2 senedir bende 1 senedir onu kullanıyoruz bir şikayet olmadı sendede bir sorun olmazsa hep onu al

Kaba solisyon doldur kapaklarını kapat iyice çalkala sonra kapaklarını açık bırakıp hava aldır çok kötü kokuyor zaten onlar.iyice havalandıktan sonra lensleri çıkardığında lensleride solisyonla temizle sonra kaba koy ve üstüne solisyon dök.Hergün hergün kaptaki solisyonu tazelemeni söylüyorlar fakat ben 3 günde bir falan tazeliyorum yoksa solisyon yetişmiyor bir zararını görmedim gerçi zaten öyle 10 saat lens takmıyorum günde 3 5 saat takıyorum.

Lensleri takarken yukarda da yazdım önce avcuna koy üzerine biraz solisyon dök mesela lensin çukurunun alacağının 2 katı kadar falan işaret parmağınla lense bastırmadan hafifçe ovuştur içi temizlensin bazen ufak ufak iplik gibi şeyler kalıyor onlar batma yapar göze.Temizledikten sonra tak.Çıkardığındada aynı şekilde temizleyip kutusuna koy

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

851 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:43:21 

quote:

Orjinalden alıntı: ~VeNoM~

Opti- Free kaliteli bir solisyon ablam 2 senedir bende 1 senedir onu kullanıyoruz bir şikayet olmadı sendede bir sorun olmazsa hep onu al

Kaba solisyon doldur kapaklarını kapat iyice çalkala sonra kapaklarını açık bırakıp hava aldır çok kötü kokuyor zaten onlar.iyice havalandıktan sonra lensleri çıkardığında lensleride solisyonla temizle sonra kaba koy ve üstüne solisyon dök.Hergün hergün kaptaki solisyonu tazelemeni söylüyorlar fakat ben 3 günde bir falan tazeliyorum yoksa solisyon yetişmiyor bir zararını görmedim gerçi zaten öyle 10 saat lens takmıyorum günde 3 5 saat takıyorum.

Lensleri takarken yukarda da yazdım önce avcuna koy üzerine biraz solisyon dök mesela lensin çukurunun alacağının 2 katı kadar falan işaret parmağınla lense bastırmadan hafifçe ovuştur içi temizlensin bazen ufak ufak iplik gibi şeyler kalıyor onlar batma yapar göze.Temizledikten sonra tak.Çıkardığındada aynı şekilde temizleyip kutusuna koy

ok çok sağol

851 Mesaj
7 Haziran 2009; 3:28:32 

bu lensin tersini veya düzünü nasıl anlarız o çukur olur resminde gibi olmuyo bende lensler aynı oluyo iki türlüde ben şöyle bişey farkettim solüsyon kabında lens solüsyondayken bi tarafta içinde olduğu çok belli oluyo diğerinde belli olmuyo acaba çok belli olan tarafı mı düz tarafı bide şu takma ve özellikle çıkarma işlemleri çok başımı ağırıtcak gibi gece yatarken çıkarmaya özen göstericemde bazen uyuya kalsam sabah uyanınca sorun teşkil eder mi ayrıca uzun otobüs yolculuklarında kaç saattir çıkarmakla uğraşıyorum bu saate kadar deli oldum valla şunun videolu bi anlatımı yok mu acaba

1544 Mesaj
7 Haziran 2009; 23:15:22 

aynen işte sorun orda iki tarafı da aynı şekli alıyor lensin bir tarafı parmağa daha iyi yapışıyor bir tarafı yapışmıyor oradan ayırt edebilirim ama hangisi düz

851 Mesaj
8 Haziran 2009; 0:22:50 

hangisi düz lens ustalarından yardım istiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguroz89 -- 8 Haziran 2009; 0:22:47 >

577 Mesaj
8 Haziran 2009; 0:29:22 

onun tersi düzü bendede belli olmuyo netarafanı çevirirsem çeviriyim aynı gözüküyo

ama ben şöyle bişey keşfettim. takınca bütün gün batıyosa eger öbür gün diger tarafını takıyorum ve busefer batmıyosa düz olan taraf burasıdır diyorum yani 2 tarafıda deneyin batmayanı düz olanıdır bidahada kaybetmemeye çalışın düz tarafını

★★★ Fenerbahçe ★★★

131 Mesaj
8 Haziran 2009; 0:42:30 

Ters tarafını taktıysanız eğer lens gözünüze oturmaz, taktığınız anda anlarsınız zaten.Genelde alt tarafı surekli oynar yerinden, 2 taraftan da takın üst üste anlayabilirsiniz farkı.

Yalnız olay batma ile alakalı değil, temiz bir lens ters takılsa da batmaz fakat göze oturmaz burdan anlarsınız.

I fell in love with football as i was later to fall in
love with women: suddenly, inexplicably,
uncritically, giving no thought to the pain or
disruption it would bring with it..

851 Mesaj
8 Haziran 2009; 1:43:39 

dün 1 saat çıkarmaya uğraştığım lensleri 10-15 dk civarında çıkardım ilerleme var

374 Mesaj
8 Haziran 2009; 10:25:33 

quote:

Orjinalden alıntı: uguroz89

hangisi düz lens ustalarından yardım istiyoruz

Hani tabak gibi durunca düz, kenarları sivri durunca ters mevzusu benim işime yaramıyor.
Bir defa J&J ters olunca tabakla çanakla alakası olmayan bir duruş sergiliyor. Takmayı denediğinizde olaki gözünüze oturttunuz, elinizi çektiğinizde fırlayarak çıkıyor.

B&L'nin tersini düzünü bakarak anlayamıyorum.

J&J Oasis Toric ters takılamıyor.
Ancak B&L ters takılabiliyor. Ters taktığınızda batma yapıyor

J&J Oasis üzerinde yazı yok. (Toriclerde aşağıda ve yukarıda çizgi var. Ne işe yarıyorsa)
B&L'de yazı var. ne demekse 2 yazıyor üzerinde. dıştan bakınca yazı düz görünüyorsa düzdür.

Ciba'da durum ne bilmiyorum. Ters takmayı denediğinizde takılıyor mu?

374 Mesaj
8 Haziran 2009; 10:32:51 

quote:

Orjinalden alıntı: uguroz89

dün 1 saat çıkarmaya uğraştığım lensleri 10-15 dk civarında çıkardım ilerleme var

çıkarması çok basit.
gözünüzün beyaz kısmına itin. kendiliğinden çıkar.
takıp çıkarmayı her zaman gözün beyaz kısmında uygulayın.
sanırım hatayı burada yapıyorsunuz. renkli kısma elinizi götürdüğünüzde hem gözünüzde kırpma olur hemde renkli kısma zarar verebilirsiniz.

2698 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:00:34 

Arkadaşlar Ben gözümü çok kasıyorum.. Kirpiklerin maşalahı var..Elimi götürmeden pırpır ediyor:D

Yok mu bunun yolu ya.. Gözüme takana kadar gözüm kanlanıyor :S ayar oldum yaa

124 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:46:36 

Beyler bu kadar ters duz muhabbetıne takılmayın hıc bakmıorum seklıne ne sekılde dıe oturuorsa dvm edın kullanın cıkarması 2sn yemı almıor dırek lensı ortasından tutup bastırıorum gozbebegımın orasına yanı 2 ye katlanıor gelıor.
Yenı baslayanlar ıcın ıse takması sorun olucak normaldır gozunuze yabancı bısey takıorsunuz sonucta ama bıras sabır edersenız bı sure sonra goz alırıs alısana kadar zorluk cekersın takmasındada en fazla 2sı ıcın 15 20 sn ye harcıorum ılk takısımı hatırlıorum ama 3kısı ugrasmıstı takmam ıcın =)

1544 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:58:22