- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***
4463 Cevap286811 Görüntüleme77 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     49 [51] 53 54 55 56 57 58      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8048 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:20:06 

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaPasam

teşekkür ederim 6 ay sonra muayeneye gittiğimde doktorumdan lens isteyeceğim.evde gözlük dışarıda lens takacağım da bir sorun olur mu ? mesela gözün numarası felan artarmı sabah onu akşam onu takmayla

böyle bir durum olmaz aynı şekilde evde gözlük dışarda lens kullanıyorum. yalnız gün itibarıyla 10 saatlik kullanımda zaman zaman kuruma ve hassaslık hissi hat safhaya ulaştı.öğlen lensi satın aldığım yere danıştım solüsyonu değiştirmemi ve biotrue kullanmamı önerdi şuan biotrue ile tam anlamıyla lensin gözümde olduğunu anlayamıyorum bakalım yarın ne olacak eksi artı yorum yazarım

Eski nick svideoz
Intel i7 3770 / Gigabyte z77x-ud5h wb / Asus 280x top / 2x4gb Corsair vengeance / Ocz agility 120gb ssd / Wd 640gb hdd/ Xilence xp750w / Creative x-fi titanium

2512 Mesaj
5 Şubat 2013; 22:43:22 

biotrue lens solisyonu kullanan var mi arkadaslar? nasildir iyi midir tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8048 Mesaj
6 Şubat 2013; 10:26:34 

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

biotrue lens solisyonu kullanan var mi arkadaslar? nasildir iyi midir tavsiye eder misiniz?

Sadece iyi değil mükemmel

Eski nick svideoz
Intel i7 3770 / Gigabyte z77x-ud5h wb / Asus 280x top / 2x4gb Corsair vengeance / Ocz agility 120gb ssd / Wd 640gb hdd/ Xilence xp750w / Creative x-fi titanium

238 Mesaj
6 Şubat 2013; 10:49:27 

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

böyle bir durum olmaz aynı şekilde evde gözlük dışarda lens kullanıyorum. yalnız gün itibarıyla 10 saatlik kullanımda zaman zaman kuruma ve hassaslık hissi hat safhaya ulaştı.öğlen lensi satın aldığım yere danıştım solüsyonu değiştirmemi ve biotrue kullanmamı önerdi şuan biotrue ile tam anlamıyla lensin gözümde olduğunu anlayamıyorum bakalım yarın ne olacak eksi artı yorum yazarım

Aga öyle diyonda ağustosun 1inde kullanmaya başladım lensi. Sizin gibi dışarda lens evde gözlük şeklinde. 4senedir numaram sabitti hatta doktorum bile daha büyümez demişti. Ama daa taktığım ilk haftada görmemde bi zayıflık olduğunu farkettim şuan sanırım 6 ay oldu ve gözlüğü takıncada farkediyorum en az 0.5 büyüdü. Tabi illa lensten demiyorum ama. 4Senedir büyümeyen göz lens takınca büyümeye başladı

8048 Mesaj
6 Şubat 2013; 11:32:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Zafonte

Aga öyle diyonda ağustosun 1inde kullanmaya başladım lensi. Sizin gibi dışarda lens evde gözlük şeklinde. 4senedir numaram sabitti hatta doktorum bile daha büyümez demişti. Ama daa taktığım ilk haftada görmemde bi zayıflık olduğunu farkettim şuan sanırım 6 ay oldu ve gözlüğü takıncada farkediyorum en az 0.5 büyüdü. Tabi illa lensten demiyorum ama. 4Senedir büyümeyen göz lens takınca büyümeye başladı

Bu kadar kısa sürede 0.5 numara artışı olmaz hele doğru verilmiş bir lense bağlı olarak hiç olmaz sonuçta buna etki edecek tek unsur genetik faktörüdür numara artışını lens yada gözlüğe bağlamak çok yanlış doktoruna sor aynı cevabı alacaksın

Eski nick svideoz

2512 Mesaj
6 Şubat 2013; 11:44:55 

quote:

Sadece iyi değil mükemmel

cok uzun süredir SOLO Care AQUA kullanıyorum.ara ara all in one ,opti free vs kullandım.solo care aqua dan memnunum ama nedense artık değiştirme vakti gelmiş diye düşündüm.

bio true sanırım zeiss in.ilk lens zamanlarımda zeiss kullanmış ve nefret etmiştim.şimdi bu önyargıdan dolayı da biotrue hakkında fıkır edinmeye çalışıyorum.sen kullanıyor musun hocam memnun musun?

8048 Mesaj
6 Şubat 2013; 19:11:34 

quote:

cok uzun süredir SOLO Care AQUA kullanıyorum.ara ara all in one ,opti free vs kullandım.solo care aqua dan memnunum ama nedense artık değiştirme vakti gelmiş diye düşündüm.

bio true sanırım zeiss in.ilk lens zamanlarımda zeiss kullanmış ve nefret etmiştim.şimdi bu önyargıdan dolayı da biotrue hakkında fıkır edinmeye çalışıyorum.sen kullanıyor musun hocam memnun musun?

biotrue zeiss in değil bausch&lomb firmasının ürünü önyargılı olmanı gerektirecek bir durum yok emin ol

Eski nick svideoz

2512 Mesaj
7 Şubat 2013; 8:08:48 

eyvallah hocam

11172 Mesaj
8 Şubat 2013; 21:29:49 

bugün doktordaydım muayenede.. lenslerimde bitmişti bana astigmat gözler için lens önerdi toric lens yani.. Gözüme uygun olanını aldım doktordan bakalım yarın kullanacam ço kaz farkı var normal lense göre ama senelerdir lens taktığım için bir zoluk çekeceğimi snamıyorum..

1501 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:05:33 

10 seneye yakındır lens kullanıyorum, uzun vadede gözün mikrop kapma riski büyüyor. en güzel kombinasyonu acuvue oasys toric + biotrue solüsyon + netildex göz damlası(mikrop kapmasını önlemek için) ile elde ettim. gözüm biraz rahatsız olduğunda bir damla netildex damlatıyorum düzeliyor.

1501 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:13:01 

quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

bu degerlerde alınabilecek en iyi markayı almıssınız zaten..

oasys toric tavsiye ederim, neden derseniz purevision kullandım, çapı büyük olduğundan gözün hava almasını engellediğini düşünüyorum, gözlerim hep kızarıktı purevision ile. görüşü çok iyiydi ancak purevision 100 puan alırsa oasys toric de 85'tir ve rahatlığı, konforu daha iyi

2512 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:14:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

10 seneye yakındır lens kullanıyorum, uzun vadede gözün mikrop kapma riski büyüyor. en güzel kombinasyonu acuvue oasys toric + biotrue solüsyon + netildex göz damlası(mikrop kapmasını önlemek için) ile elde ettim. gözüm biraz rahatsız olduğunda bir damla netildex damlatıyorum düzeliyor.

Hocam ayni durumdayiz.bende daha once kullandigim solusyonu degistirdim ve biotrue ya bugun gectim bakalim umarim memnun kalirim

1501 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:15:33 

quote:

Orijinalden alıntı: JusTDoiT94

arkadaşlar lenslerimi aldım air optiz night and day

görüntü biraz bulanık ve gözü kapatıp açtığımda netlik gidip geliyor

ilk takışın etkisinden midir

ayrıca doktorumun önerisi üzerine astigmatsız lens taktım astigmat numaralarım 0,75 0,50 oldugu için

sizce yaptığım mantıklı birşey mi

0.75'lik toric lens var ama sana kalmış, fiyat farkına bence değer

1501 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:19:41 

quote:

Hocam ayni durumdayiz.bende daha once kullandigim solusyonu degistirdim ve biotrue ya bugun gectim bakalim umarim memnun kalirim

ben çoğu zaman 2 hafta çıkarmıyorum, haftasonu 2 gün çıkarıp gözü dinlendiriyorum. bir ara hergün çıkarıyordum, ne kadar elimi fazlasıyla yıkasamda tak çıkar sırasında sanırım lens bir şekilde daha çok mikrop kapıyor. gözdeyken damla kullanmak bence en hijyenik çözüm. bazen solüsyona da birer damla katıyorum.

2512 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:38:56 

quote:

ben çoğu zaman 2 hafta çıkarmıyorum, haftasonu 2 gün çıkarıp gözü dinlendiriyorum. bir ara hergün çıkarıyordum, ne kadar elimi fazlasıyla yıkasamda tak çıkar sırasında sanırım lens bir şekilde daha çok mikrop kapıyor. gözdeyken damla kullanmak bence en hijyenik çözüm. bazen solüsyona da birer damla katıyorum.

Netildex eczanelerde kolayca bulunabilir degil mi hocam?

1501 Mesaj
8 Şubat 2013; 23:56:41 

quote:

Netildex eczanelerde kolayca bulunabilir degil mi hocam?

evet yalnız biraz tuzlu 18TL. netira ve tobrased de kullandım yalnız en iyisi netildex. kişiden kişiye değişebilir yalnız.

11172 Mesaj
9 Şubat 2013; 17:26:09 

B&L bugün denedim toric lensleri süperler.. gözlük kadar iyiler eski normal lensle yakını iyi göremiyordum ama bununla güzel görüyorum sanırım astigmtatı düzelttiğindne doalyı öyle.., uzakta artık daha iyi.

bu arada opti-free express solüsyon kullanıyorum doktor bunu tavsiye ediyor. Damla olarak göz alerjisi vardı onu kullandım btiridm o kadar onun dışında göz rahatltıcı damla lazım olur mu bilmiyorum.. doktora sormak lazım.

749 Mesaj
11 Şubat 2013; 3:57:00 

merhabalar..

Kız arkadaşım için renkli lens bakıyorduk ta tavsiyeniz varmı acaba ?

yani numaralı felan olmycak sadece renk li olcak rengi için takıcak yani.. zararsız sadece renk için bi lens önerirmisiniz.. hangi siteler bilindik nerden alabiliriz ?

Samsung Galaxy Note - N7000

2512 Mesaj
11 Şubat 2013; 15:05:10 

yenı göz solusyonum bio true geldi.2 gündür sanki bana gözü kurutuyormuş gibi geldi.ve bugun gözüm iltahaplandı
aslında dikkat da ediyorum ama sebebini bilmiyorum.aynı kabı 2 gun kullanıyorum.2 gun sonra ıcındekını dokup yenı solusyonu dolduruyorum.

yukarda hocam tavsıye etmıstı netıldex damla aldım az once ve ılk damlatısımda bıle gozumun nefes aldıgını hissettim.umarım iyi gelicek.
gözün iltahap kapmaması yada daha az kapması için neler yapılır?

0 Mesaj
11 Şubat 2013; 17:31:08 

quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

merhabalar..

Kız arkadaşım için renkli lens bakıyorduk ta tavsiyeniz varmı acaba ?

yani numaralı felan olmycak sadece renk li olcak rengi için takıcak yani.. zararsız sadece renk için bi lens önerirmisiniz.. hangi siteler bilindik nerden alabiliriz ?

hangi markaları dusunuyoruz.. hangi renk mesela

Her marka kontakt lens ve solusyon cesitleri ve en uygun fiyatlar...

749 Mesaj
11 Şubat 2013; 17:36:51 

quote:

hangi markaları dusunuyoruz.. hangi renk mesela

hocam marka felan bilmiyorum acıkcası ..

yani kız arkadaşım sadece zevk için takıcağını değişiklik için günlük takıcağını söyledi.. zararsız gözü ağrıtmayan ne bilim siz daha iyi bilirsiniz sanırım.. renk olarak ta okyasnus mavisi , acua , turkuaz veya yeşilimsi bi renk olabilir yani..

Samsung Galaxy Note - N7000

8048 Mesaj
11 Şubat 2013; 23:10:52 

quote:

oasys toric tavsiye ederim, neden derseniz purevision kullandım, çapı büyük olduğundan gözün hava almasını engellediğini düşünüyorum, gözlerim hep kızarıktı purevision ile. görüşü çok iyiydi ancak purevision 100 puan alırsa oasys toric de 85'tir ve rahatlığı, konforu daha iyi

Aslında oasys ve purevision hd nin çapları 14.5 yalnız oasys daha yuşak yapıda olduğu için rahatsızlık hissi yok denecek kadar az purevision kullanmadım ama kullananların yorumlarıda hep bu yönde olmuş

Eski nick svideoz

8048 Mesaj
11 Şubat 2013; 23:19:04 

quote:

yenı göz solusyonum bio true geldi.2 gündür sanki bana gözü kurutuyormuş gibi geldi.ve bugun gözüm iltahaplandı
aslında dikkat da ediyorum ama sebebini bilmiyorum.aynı kabı 2 gun kullanıyorum.2 gun sonra ıcındekını dokup yenı solusyonu dolduruyorum.

yukarda hocam tavsıye etmıstı netıldex damla aldım az once ve ılk damlatısımda bıle gozumun nefes aldıgını hissettim.umarım iyi gelicek.
gözün iltahap kapmaması yada daha az kapması için neler yapılır?

Geçmiş olsun ortam olabildiğince tozdan arınmış olsun elleri mutlaka protex gibi hijyen gücü yüksek sıvı sabunlarla yıkamak gerekiyor.solüsyonu nereden aldın bilmiyorum ama eczaneden almak en sağlıklısı maalesef bu solüsyonu işininde sahteciliği yapılıyor çok dikkatli olmak lazım alışverişte tek adresin eczane olmalı

Eski nick svideoz

2512 Mesaj
12 Şubat 2013; 0:01:51 

quote:

Geçmiş olsun ortam olabildiğince tozdan arınmış olsun elleri mutlaka protex gibi hijyen gücü yüksek sıvı sabunlarla yıkamak gerekiyor.solüsyonu nereden aldın bilmiyorum ama eczaneden almak en sağlıklısı maalesef bu solüsyonu işininde sahteciliği yapılıyor çok dikkatli olmak lazım alışverişte tek adresin eczane olmalı

Dikkat ettigimi saniyordum ama bu aaralar cok iltahap kapmaya basladi hocam.elimi dogru duzgun yikadigim soylenemez sebebide malum cok uzun suredir lens kullandigim icin artik ozene bezene yapilan takma cikarma islemi artik bi zaman sonra bitiyor.ayni sekilde lens kabindaki solusyonda 1 gunden fazla kullaniliyor.

Eczanemden aldim biotrue aslinda ilk denemem ama ilk denememde sebebini anlamadigim sekilde gozum iltahaplandi.2 gun felan yanma hissettim hatta bana solusyon sanki lensi kurutuyor gibi geldi sonrasinda sol gozum iltahaplandi.bu arada astigmatli oaysis kullaniyirum bende.bu iltahaplanmayi en aza indirmek icin neler yapilabilir hocam.kaliteli bir el sabunu alarak basliycam sanirim.cunku bu rahatsizlik calismami dahi engelliyor

8048 Mesaj
12 Şubat 2013; 0:32:11 

oasys toric ve bioture ikilisini kullanıyorum lensleri düzenli olarak gece çıkartıp solüsyona koyuyorum sabah lensi takmadan iki üç damla solüsyonla tekrar temizleyip birazda üzerinde bırakıp takıyorum temizlik için mutlaka protex veya bu tarz sıvı sabun öneririm havluda sadece sana özel osun bunlara ilk başta olduğu gibi dikkat edersen sorun kalmayacaktır.sabah 9 akşam 11 aralığında kullanıyorum şimdiye kadar batma,kızarma,kuruluk hissi gibi şikayetler hiç olmadı tabi her bünye bir değil bana uyan bir solüsyon sende sorun yaratabilir bunuda unutmamak gerek.

Eski nick svideoz

128 Mesaj
12 Şubat 2013; 7:33:00 

Oasys torric kullanıyorum yıllardır, açıkçası direk ilk aldığım lens buydu, başkasını hiç denemedim, ve gözümden hiç çıkarmadan 1 ay gezdiğimi bilirim, sabah uyandığımda az bir kuruluk hissinden başka bir sorun yaşamadım hiç :D

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

1501 Mesaj
12 Şubat 2013; 9:54:07 

quote:

Aslında oasys ve purevision hd nin çapları 14.5 yalnız oasys daha yuşak yapıda olduğu için rahatsızlık hissi yok denecek kadar az purevision kullanmadım ama kullananların yorumlarıda hep bu yönde olmuş

Purevision ın eğikliğinin daha fazla olması lazım, yani gözü daha sıkı tutuyor. Bu lensin daha sabit durmasını ve görüşün daha net olmasını sağlıyor ancak rahatsızlık da veriyor

565 Mesaj
12 Şubat 2013; 13:30:30 

Biomedics kadar ince başka lens markası varmıdır arkadaşlar?Ben yaklaşıl 15 yıldır lens kullanıyorum bunun ilk 5 yılında birsürü marka değiştirdim ve benim için en ideal olsan lensi yani Biomedicside 10 yıldır sorunsuz severek hatta taparak kullanıyorum...Üretimi duracak TR ye gelmeyecek gibi söylentiler duyunca birden derin bi düşünce sardı beni biomedics inceliğinde lens varmı kullanıp tecrübe ettiğiniz?

ADANA-SEYHAN

8048 Mesaj
12 Şubat 2013; 13:50:43 

Benim bahsettiğim eğri değeri olan bc degil.dia yani çaplar eşit bc ise seninde dediğin gibi purvisionda fazla

Eski nick svideoz

401 Mesaj
12 Şubat 2013; 21:33:13 

Bausch & Lomb PureVision 2 HD lensim var arkadaşlar. Zar zor da olsa ilk takışımda becerdim 20 dakikada. Sağ taraf taktığımda çok yandı ve yaş aktı ama şu anda rahat. Fakat sol tarafda rahat edemedim. Hala da sağa göre daha hissiyatlı sol taraf. Çıkarıp bir daha taktım ve devam ediyor. Sizce neden böyle arkadaşlar?

Lensin tersi düzü nereden belli oluyor? Tekinde D diğerinde ise B harfi var. Bu harfler ne tarafa göre nasıl gelecek? İkiside simetrik harf olduğu için her yerden düzgün okunuyor.

Ayrıca yakınıma ve aşağılara bakınca bulanma oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

401 Mesaj
12 Şubat 2013; 22:11:56 

Ekleme yapayım: her iki lensi de çıkardım. Sol gözümde hala hafif bir acı var. Sanırım onun yüzünden batıyor gibi geliyordu. Gözümü çizmiş olamam herhalde, değil mi arkadaşlar?

0 Mesaj
13 Şubat 2013; 13:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

Biomedics kadar ince başka lens markası varmıdır arkadaşlar?Ben yaklaşıl 15 yıldır lens kullanıyorum bunun ilk 5 yılında birsürü marka değiştirdim ve benim için en ideal olsan lensi yani Biomedicside 10 yıldır sorunsuz severek hatta taparak kullanıyorum...Üretimi duracak TR ye gelmeyecek gibi söylentiler duyunca birden derin bi düşünce sardı beni biomedics inceliğinde lens varmı kullanıp tecrübe ettiğiniz?

soflens38 de yapı olarak digerlerine gore oldukca incedir.. ama cok ince kontakt lenslerin kullanımıda zordur..

565 Mesaj
13 Şubat 2013; 14:29:56 

Aktif olarak haftanın 3 günü basketbol oynarım,halı saha maçı vs yaparım ama hiç sorun yaşamadım,arada sırada banyoda yasa gözlerimi aşırı ovuşturusam göz içinde kayma yapıyor tabiki :) ama onun dışında gözümde lens varmı yokmu hiç haberim dahi olmuyor...tavsiyeniz için teşekkürler dediğiniz lenside deneyeceğim...

ADANA-SEYHAN

199 Mesaj
18 Şubat 2013; 16:27:11 

arkadaşlar, benim sol gözümde 1.5 derece astigmat var. muayene olurken doktor "toric lens kullanmana gerek yok, astigmatın o kadar da yüksek değil" gibisinden bir şey söyledi. sizce toric değil de sadece miyop için lens alsam zararlı olur mu? görüş olarak çok fark eder mi?

9792 Mesaj
18 Şubat 2013; 19:12:56 

quote:

Orijinalden alıntı: robin scherbatsky

arkadaşlar, benim sol gözümde 1.5 derece astigmat var. muayene olurken doktor "toric lens kullanmana gerek yok, astigmatın o kadar da yüksek değil" gibisinden bir şey söyledi. sizce toric değil de sadece miyop için lens alsam zararlı olur mu? görüş olarak çok fark eder mi?

evet görüs olarak fark eder tabikide hocam ama ne kadar eder bilemem

Unutma, unutturma.
Çocukken her gece yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her gece yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Al Capone

59 Mesaj
18 Şubat 2013; 23:40:52 

Arkadaşlar annem 2-3 yıldır gözlük kullanıyor.Muayene için hastaneye gittiginde reçetesinde sağ gözünde Vitrum Spher uzak için -1,00 çıktı sol göz için;Vitrum Spher,Vitrum,Axis -0,75,Prisma Basis 60' (derece) Çıktı.Bu ''Prisma Basis'' ne demek açıklayabilirmisinz ?

Durup Dururken Durdum.

775 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~natre
23 Şubat 2013; 18:31:37 

Gözlük numaram 1.25 (miyop, her ikisi de) olduğu halde lens için diyoptri değerine 2.25 yazılmış. Lensler ile yakın mesafede hafif sıkıntı var gibi. Numarası büyük olduğundan 1 gün taktım şimdilik takmıyorum. Durduk yere ilerletmeyelim.

Sizce normal midir lenste bu kadar fark? Bana kalırsa yanlış yazdı.

417 Mesaj
24 Şubat 2013; 2:38:01 

Arkadaşlar günlük lensi önerirmisiniz
önerirseniz hangi markanın günlüğünü önerirsiniz.

Teşekkürler..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Şubat 2013; 19:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: robin scherbatsky

Aynı sıkıntı bende de var , torik lens mi alsam kontak lens mi karar veremiyorum.Optikçi oasis markası için 2 kat fiyat fark ediyor dedi.Hatta lenslerim geldi şuan gidip almadım.Yıllık 400 liraya denk geliyor.

Şu konuda bilgi verin arkadaşlar , torik lensler kaç numaradan sonra kullanılıyor?

775 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~natre
25 Şubat 2013; 18:52:24 

Pc ve telefon ekranında bulanıklaşma normal midir? Zamanla alışır mıyım?

21 Mesaj
25 Şubat 2013; 20:59:41 

o değilde benim gözler 0.50 astigmat. lens yokmu 0.50 astigmata. araba ve motosiklet kullanırken gözlük rahatsız ediyor malesef.

1857 Mesaj
26 Şubat 2013; 12:20:25 

Lens kullanirken basim cok agriyor cikarma istegi oluyor.Cogu lenste boyle oluyor nasil gecer?

368 Mesaj
26 Şubat 2013; 20:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Lens kullanirken basim cok agriyor cikarma istegi oluyor.Cogu lenste boyle oluyor nasil gecer?

Bende de aynı durum oluyordu. Gün sonuna doğru başımda bir ağrı oluyordu. Lensi çıkarınca ağrı yavaş yavaş gidiyodu. Doktora gittiğimde doktora da söyledim. Doktor göz kuruluğu olabileceğini söyledi. Göz damlası verdi kullanıyorum şuanda. Göz oksijensiz kaldığında baş ağrısına yapma olasılığı varsa bana öyle geldi :s

Ahmet Emin

368 Mesaj
26 Şubat 2013; 20:56:44 

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bir sorunum var.
Acuvue Oasy kullanıyordum 1 senedir. Night & Day daha iyi falan dediler peki dedim bunu alalım. İki gözümün de numarası aynı. İnternetten aldım. geldi, 2 gündür kullanıcağım fakat kullanamıyorum. gözüme taktığımda bir gözümdeki lens sürekli batma yapıyordu. her gözümü kırptığımda orda olduğu belli oluyordu. belki yeni bir lens kullanmaya başladığımız için böyle oluyordur, alışmak gerekiyordur dedim akşama kadar bekledim geçmedi. daha sonra o batma yapan lensi diğer gözüme taktım. sorun nerde olduğu anlaşılır belki diye :s bu sefer diğer gözde de aynı şey oluyordu. lensci.com dan aldım lensleri? ne yapayım arkadaşlar? lenste bir sorun olabilir mi? böyle şeyler oluyor mu?

Ahmet Emin

816 Mesaj
27 Şubat 2013; 11:11:25 

elimde kullanılmamış bio true lens solüsyonu bulunmakta. 300 ml ve 120 ml olmak üzere iki şişe. ilgilenen var ise özel mesaj atabilir. uygun fiyata vericem.

0 Mesaj
27 Şubat 2013; 13:45:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcalisan

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bir sorunum var.
Acuvue Oasy kullanıyordum 1 senedir. Night & Day daha iyi falan dediler peki dedim bunu alalım. İki gözümün de numarası aynı. İnternetten aldım. geldi, 2 gündür kullanıcağım fakat kullanamıyorum. gözüme taktığımda bir gözümdeki lens sürekli batma yapıyordu. her gözümü kırptığımda orda olduğu belli oluyordu. belki yeni bir lens kullanmaya başladığımız için böyle oluyordur, alışmak gerekiyordur dedim akşama kadar bekledim geçmedi. daha sonra o batma yapan lensi diğer gözüme taktım. sorun nerde olduğu anlaşılır belki diye :s bu sefer diğer gözde de aynı şey oluyordu. lensci.com dan aldım lensleri? ne yapayım arkadaşlar? lenste bir sorun olabilir mi? böyle şeyler oluyor mu?

Qasys B.C 8.4 N&D ise hem 8.4 hem 8.6 uretim mevcut once gelen lensinizin B.C sini bi kontrol edin sonrada DIA ları farklı biri 13.80 digeri 14.00 olmalı lazım yanlıs hatırlamıyosam, kontakt lensinizde de sıkıntı olabilir. son olarak herkesin goz hassasiyeti farklılık gosterebildiginden dolayı kiminde cok iyi olan kontakt lens bir baskasında batma yanmalara yol acabilmektedir.

368 Mesaj
27 Şubat 2013; 15:57:12 

quote:

Qasys B.C 8.4 N&D ise hem 8.4 hem 8.6 uretim mevcut once gelen lensinizin B.C sini bi kontrol edin sonrada DIA ları farklı biri 13.80 digeri 14.00 olmalı lazım yanlıs hatırlamıyosam, kontakt lensinizde de sıkıntı olabilir. son olarak herkesin goz hassasiyeti farklılık gosterebildiginden dolayı kiminde cok iyi olan kontakt lens bir baskasında batma yanmalara yol acabilmektedir.

BCler önceki lensimle aynı 8.4; fakat dia, değeri oluyo sanırım, oasyde 14.0dı şimdikinde 13.8. küçük bir fark bu kadar hissettirir mi? yalnız sorun sadece tek bir lenste. diğer tekinde böyle bir sorun yaşamıyorum.

Ahmet Emin

0 Mesaj
27 Şubat 2013; 17:38:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcalisan

BCler önceki lensimle aynı 8.4; fakat dia, değeri oluyo sanırım, oasyde 14.0dı şimdikinde 13.8. küçük bir fark bu kadar hissettirir mi? yalnız sorun sadece tek bir lenste. diğer tekinde böyle bir sorun yaşamıyorum.

dedigim gibi diger yazdıklarımıda okuyun lutfen, birde zaten Qasys ile rahat ediyorsanız degistirmeye gerek yok bence

0 Mesaj
27 Şubat 2013; 17:51:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Aynı sıkıntı bende de var , torik lens mi alsam kontak lens mi karar veremiyorum.Optikçi oasis markası için 2 kat fiyat fark ediyor dedi.Hatta lenslerim geldi şuan gidip almadım.Yıllık 400 liraya denk geliyor.

Şu konuda bilgi verin arkadaşlar , torik lensler kaç numaradan sonra kullanılıyor?

numaralarınız nedir nasıl iki kat fiyat veriyorlar siz bana aldıgınız fiyatlarıda verin

0 Mesaj
27 Şubat 2013; 18:13:30 

quote:

Orijinalden alıntı: 377

Gözlük numaram 1.25 (miyop, her ikisi de) olduğu halde lens için diyoptri değerine 2.25 yazılmış. Lensler ile yakın mesafede hafif sıkıntı var gibi. Numarası büyük olduğundan 1 gün taktım şimdilik takmıyorum. Durduk yere ilerletmeyelim.

Sizce normal midir lenste bu kadar fark? Bana kalırsa yanlış yazdı.

astigmatınız var ise eger tolare etmek icin miyopunuza eklemis olabilir.. tekrar gidip sorunuz, yanlıs olcum yapılmadıysa benim dedigim gibidir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Şubat 2013; 19:44:54 

quote:

numaralarınız nedir nasıl iki kat fiyat veriyorlar siz bana aldıgınız fiyatlarıda verin

Gözlükte astigmat numaralarım 1.75 ve 1.50.Ama lensde numaralar biraz düşüyor diyorlar.Optikçilerden torik lens alınmaz , internet alıcam fakat daha kapsamlı bir lens muayenesi olmam gerekiyor.

8048 Mesaj
1 Mart 2013; 23:40:07