Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aoe_

johnson&johnson' ın benim gözüme uygun olanı yok ya.
    bunun çapı fln sınırlı derecede. niye böyle yapıyorlarki

Alıntıları Göster
    bende sipariş verdim bakalım hayırlısı ilk kez kullanıcaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralkan -- 19 Aralık 2010; 14:54:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkan

bende sipariş verdim bakalım hayırlısı ilk kez kullanıcaz.

Alıntıları Göster
    selamlar arkadaşlar ,

geçen sene lens kullanıyordum tekrar gözlük takıp ara vermiştim. şimdi tekrar almak istiyorum. yakuza34 nickli arkadaşımızın sitesinde sipariş verim dedim fakat numaralar kısmında kafam karıştı..Doktor muayene reçetemde yazanlar şöyle :

sağ göz :

sph: - 2.50 cyl: - 0.75 aks : 170derece

sol göz :

sph: -2.50 cyl: - 0.75 aks : 20 derece

şimdi bu oranlara göre siparişimi nasıl vereceğim .. sipariş bölümündeki # Dia , # BC , # Dioptri benim yazdığım numaralardan hangileri oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

selamlar arkadaşlar ,

geçen sene lens kullanıyordum tekrar gözlük takıp ara vermiştim. şimdi tekrar almak istiyorum. yakuza34 nickli arkadaşımızın sitesinde sipariş verim dedim fakat numaralar kısmında kafam karıştı..Doktor muayene reçetemde yazanlar şöyle :

sağ göz :

sol göz :

şimdi bu oranlara göre siparişimi nasıl vereceğim .. sipariş bölümündeki # Dia , # BC , # Dioptri benim yazdığım numaralardan hangileri oluyor?

Alıntıları Göster
    Toric lens alacaksın sen. Dioptri kısmında reçetede sph olarak geçen değerleri seçeceksin. + ve -lere dikkat et. Aks da reçetede aks diye verilmiş zaten. Silindirik kısmına da reçetede Cyl diye yazılı olan değerleri seçeceksin.

• quote:

selamlar arkadaşlar ,

sağ göz :

sol göz :

Sevgili deyvidey;

Bc ve Dia recetende yoksa,standart ölçü olan 8,4 - 8,6 verebilirsiniz.
    Dia olarakta 14.20 - 14.00 - 14.50 verebilirsiniz.
    Siz astigmatlı lens alacaksınız.Astigmatlı lensleri buradan inceliyebilirsiniz;

http://www.lenscim.net/Products/Lens-Kategorileri/Astigmatli-Toric-Lensler/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakuza34 -- 20 Aralık 2010; 16:25:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yakuza34

quote:

selamlar arkadaşlar ,

sağ göz :

sol göz :

Sevgili deyvidey;

Bc ve Dia recetende yoksa,standart ölçü olan 8,4 - 8,6 verebilirsiniz.
    Dia olarakta 14.20 - 14.00 - 14.50 verebilirsiniz.
    Siz astigmatlı lens alacaksınız.Astigmatlı lensleri buradan inceliyebilirsiniz;

http://www.lenscim.net/Products/Lens-Kategorileri/Astigmatli-Toric-Lensler/index.html

Alıntıları Göster
    cevaplar için teşkkürler arkadaşlar. Bir sorum daha olacak. Tavisye edebileceğiniz lens markası hangisidir?

Ben PureVision Toric - Şeffaf 1 Ay Gözde Kalabilen Astigmatlı Lens ile Soflens 66 Toric - Şeffaf Astigmatlı Lens arasında kaldım. Marka olarak önceden kullandığım marka olduğundan herhalde seçimim o yöne kaydı.

Mesleğim Sistem mühendisliği . Gün boyu pc başında oluyorum. Yetmiyor Evdede pc başında oluyorum. O yüzden alacağım lens rahatsızlık vermeden beni mutlu etsin istiyorum.

• quote:

cevaplar için teşkkürler arkadaşlar. Bir sorum daha olacak. Tavisye edebileceğiniz lens markası hangisidir?

Ben PureVision Toric - Şeffaf 1 Ay Gözde Kalabilen Astigmatlı Lens ile Soflens 66 Toric - Şeffaf Astigmatlı Lens arasında kaldım. Marka olarak önceden kullandığım marka olduğundan herhalde seçimim o yöne kaydı.

Mesleğim Sistem mühendisliği . Gün boyu pc başında oluyorum. Yetmiyor Evdede pc başında oluyorum. O yüzden alacağım lens rahatsızlık vermeden beni mutlu etsin istiyorum.

Sürekli gözde kalabilen lensi tercih etmelisiniz.Purevision toric çok daha uygun olur.
  • quote:

quote:

Sürekli gözde kalabilen lensi tercih etmelisiniz.Purevision toric çok daha uygun olur.

Alıntıları Göster
    yakuza 34 son bi sorum olacak , sitede şipariş sistemi nasıl işliyor. Yani siparişi bu gece verdiğimde ürünü ne zaman alabilirim ? Bu cidden önemli çünkü şuan gözlüksüz ve lenssiz sıkıntı çekiyorum.

• quote:

yakuza 34 son bi sorum olacak , sitede şipariş sistemi nasıl işliyor. Yani siparişi bu gece verdiğimde ürünü ne zaman alabilirim ? Bu cidden önemli çünkü şuan gözlüksüz ve lenssiz sıkıntı çekiyorum.

Alıntıları Göster
    Sipariş verdiğiniz günün evelsi günü lensiniz sizde olacaktır.Merak etmeyin.
    Saygılar...
  • quote:

Sipariş verdiğiniz günün evelsi günü lensiniz sizde olacaktır.Merak etmeyin.
    Saygılar...

Alıntıları Göster
    8.40 8.60 8.70 bu değer çok önemli midir? şu an kullandığım lens bc 8.6 almak istediğim lens 8.7.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Sizlere sorularim var yardimci olabilirseniz sevinirim:
    1)sol gözüm 2.25 Miyop,sag gözüm ise 2.75 Miyop.
    Ben bu halde Johnson&Johnson Acuvue Qasys(şeffaf) alabilir miyim?
    2)En iyi lens markası hangisidir?(Bilgisayar,TV gun icinde çok kullanırım.Her detayı görmek isterim,gözümde batmasın,bas ağrısı yapmasın,gözümde bir süre kalabilsin)
    3)Freshlook markasının sadece renkli lensleri mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theturx

8.40 8.60 8.70 bu değer çok önemli midir? şu an kullandığım lens bc 8.6 almak istediğim lens 8.7.

Bc değeri 0.3 fark etmedikçe pek sorun çıkarmaz.Sizin bc değeriniz 8.6 ise,8,4 ve 8.9 olarak ta alabilirsiniz.Bu değer fazlasıyla aşılırsa sorun olur.Kayma olur.Ama varsa en doğrusu kendi çap ölçünüzde lens almaktır.
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakuza34 -- 4 Ocak 2011; 22:04:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

Arkadaşlar merhaba,
    2)En iyi lens markası hangisidir?(Bilgisayar,TV gun icinde çok kullanırım.Her detayı görmek isterim,gözümde batmasın,bas ağrısı yapmasın,gözümde bir süre kalabilsin)

Vermiş olduğum bilgiler haricinde sorunuz olursa,beklerim.
    Saygılar...
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Saygılar...

Çok teşekkürler hocam çok yardımcı oluyorsunuz,Allah razı olsun.
    İnşallah ben de hafta sonu almış olacağım lenslerimi.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Saygılar...

Çok teşekkürler hocam çok yardımcı oluyorsunuz,Allah razı olsun.
    İnşallah ben de hafta sonu almış olacağım lenslerimi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba..daha önce yazdım ama yardımcı olursanız sevinirim..günlük lens kullanıyodum ama uyku düzeni bozuk sabah erken kalkıp akşamüstüde uyuyan biri olduğumdan günde 2 defa çıkarıp takmak baya zor geldiği için bıraktım..uyanık vaktimin çoğuda ya bilgisayar ya televizyon yada kitap başında geçiyor..bu saydıklarımda gözü yoran durumlar olduğundan lens baya zor oldu bana..ama dile kolay 15 senedir gözlük takıyorum..artık çıkarmak gözlüksüz bi yaşam istiyorum..hergün takıp çıkarma angaryası olmayacak ama taktığım süre içinde yukarıda saydığım uyanıkken gerçekleştirdiğim gözü yoran durumlardada beni çok zorlamayacak olan bir lens öneriniz varmı...haftalık takılan uyurkende gözde kalan lensler nasıl..sıkıntı yaratıyomu..aynı şekilde aylık takılan lensler nasıl...ne kadar zaman aralıklarında takıp çıkarırım uzun takılan lensleri..bana uygun olacak markasıyla bi lens önerirseniz sevinirim kullanan ve bilgi sahibi olan arkadaşlar..

arkadaşlar.. bi sorum daha olacaktı..havuzda yüzerken suya pek dalmam..yani suda gözümü pek açmam..lens kullanımının havuzda bi sıkıntısıda olurmu..sadece meraktan sordum..

• quote:

Orijinalden alıntı: ksslugano

arkadaşlar merhaba..daha önce yazdım ama yardımcı olursanız sevinirim..günlük lens kullanıyodum ama uyku düzeni bozuk sabah erken kalkıp akşamüstüde uyuyan biri olduğumdan günde 2 defa çıkarıp takmak baya zor geldiği için bıraktım..uyanık vaktimin çoğuda ya bilgisayar ya televizyon yada kitap başında geçiyor..bu saydıklarımda gözü yoran durumlar olduğundan lens baya zor oldu bana..ama dile kolay 15 senedir gözlük takıyorum..artık çıkarmak gözlüksüz bi yaşam istiyorum..hergün takıp çıkarma angaryası olmayacak ama taktığım süre içinde yukarıda saydığım uyanıkken gerçekleştirdiğim gözü yoran durumlardada beni çok zorlamayacak olan bir lens öneriniz varmı...haftalık takılan uyurkende gözde kalan lensler nasıl..sıkıntı yaratıyomu..aynı şekilde aylık takılan lensler nasıl...ne kadar zaman aralıklarında takıp çıkarırım uzun takılan lensleri..bana uygun olacak markasıyla bi lens önerirseniz sevinirim kullanan ve bilgi sahibi olan arkadaşlar..

arkadaşlar.. bi sorum daha olacaktı..havuzda yüzerken suya pek dalmam..yani suda gözümü pek açmam..lens kullanımının havuzda bi sıkıntısıda olurmu..sadece meraktan sordum..

arkadaşım çok pc başındaysan sakın bausch lomb puruvision alma!!!!
    çünkü görüntü sürekli bulanık pc ye bakarken ve 2-3 saat zorlanarak pc ye bakmaktan sonra çok fena gözün ve başım ağrıdı.
    bunada çözüm varmış geç haberim oldu...
    Johnson & Johnson Acuvue OASYS markalı lens pc başında hiç sıkıntı vermiyormuş.bence bunu alabilirsin bu da '''yakuza34''' nick li arkadaşımızın tavsiyesi
    benim daha aldığım pruvisionlar evde boş boş duruyor ve bu bulanıklık olayı beni lensten tiksindirdi,onun için ara verdim ve Johnson & Johnson Acuvue OASYS bu lensten almayı düşünüyorum biraz zaman geçsinde ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1840 -- 24 Aralık 2010; 9:51:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ksslugano

Uyku düzeniniz bozuksa günlük kullan at lensler size kesinlikle uygun değil.Çünkü o tür lenslerle uyumak sakıncalı bir durum.Size burada daha önce de başka arkadaşlarıma önerdiğim gibi Acuvue Qasys i öneririm.UV koruması size bilgisayar karşısında rahatlık sağlıyacaktır.Uyurken bu lens sıkıntı asla yapmaz.Su geçirgenliği yüksektir.Kurumayı önler.Aylık ve 1 haftalık gözde kalabilen lensleri mutlaka 3 günde bir gözünüzden çıkarıp,gözünüzün oksijen alması için çıkarmalısınız.Sürekli gözde kalabilmesinden aslında kasıt,uyurkende kalabilir,gözünüzde unuttuysanızda problem olmayabilir anlamındadır.Aksi taktirde bu lensleri 1 ay boyunca gözde tutmak sıkıntı yaratır.Muhakkak en fazla 5 günde çıkarıp dinlendirmek zorundasınız.Acuvue Qasys lens ile havuza ve denize girebilirsiniz.Banyoda yapabilirsiniz...
    Saygılar...

Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz ;

http://www.lenscim.net/Konu/Sikca-Sorulanlar.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakuza34 -- 24 Aralık 2010; 18:23:03 >

• quote:

Arkadaşlar merhaba,
    Arkadaşlar bugün lenslerim geldi de taktım baktım göremiyorum gözümün kendi halinden daha kötü oldu. Benim bildiğim bir çizgi oluyor üstünde onu yukarı getiriyoruz ama o çizgi yok bunda. Bausch Lomb Softlens Toric. Deneyimi olanlar varsa söylesin sonradan alışınca düzeliyor mu? Yoksa hiç takmayacağım atacağım çöpe. Sinir oldum takması da zor. Ne elde duruyor ne bükülmeden duruyor. Kaç tane lens taktım bunun gibi illet bir şey görmedim. Çok sinirim bozuldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Arkadaşlar bugün lenslerim geldi de taktım baktım göremiyorum gözümün kendi halinden daha kötü oldu. Benim bildiğim bir çizgi oluyor üstünde onu yukarı getiriyoruz ama o çizgi yok bunda. Bausch Lomb Softlens Toric. Deneyimi olanlar varsa söylesin sonradan alışınca düzeliyor mu? Yoksa hiç takmayacağım atacağım çöpe. Sinir oldum takması da zor. Ne elde duruyor ne bükülmeden duruyor. Kaç tane lens taktım bunun gibi illet bir şey görmedim. Çok sinirim bozuldu.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benim gözlerim sol 4.5 sağ 2.5 astigmat var.

Benim için en iyi lens hangisi ?Ben aylık istiyorum takıcam 1 ay kalıcak gözlük kullanmaktan çok sıkıldım.Sonra ben günde en az 3 saat bilgisayar-tv-telefon gibi ekranlara bakarım.Yüzümü ,gözümü okulda olsam bile her teneffüs yıkarım.Zor olur mu?Birde internetten almak riskli olmaz mı?Ne bileyim burdan alınca hem ilgilenirler bi sorun olduğunda gidersin optikçiye derdini anlatırsın çok mu fiyat farkı var?Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Arkadaşlar benim gözlerim sol 4.5 sağ 2.5 astigmat var.

Benim için en iyi lens hangisi ?Ben aylık istiyorum takıcam 1 ay kalıcak gözlük kullanmaktan çok sıkıldım.Sonra ben günde en az 3 saat bilgisayar-tv-telefon gibi ekranlara bakarım.Yüzümü ,gözümü okulda olsam bile her teneffüs yıkarım.Zor olur mu?Birde internetten almak riskli olmaz mı?Ne bileyim burdan alınca hem ilgilenirler bi sorun olduğunda gidersin optikçiye derdini anlatırsın çok mu fiyat farkı var?Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Aman Bausch Lomb Softlens Toric alma da ne alırsan al. Dediğim gibi kendi bozuk halinden daha kötü görüyorum şu anda. Sanırım açısını bulamıyor. Bir yerden tester iste. Denemelik yani bir çift. Gelsin bir dene. Eğer iyi görebilirsen kutu siparişi verirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Aman Bausch Lomb Softlens Toric alma da ne alırsan al. Dediğim gibi kendi bozuk halinden daha kötü görüyorum şu anda. Sanırım açısını bulamıyor. Bir yerden tester iste. Denemelik yani bir çift. Gelsin bir dene. Eğer iyi görebilirsen kutu siparişi verirsin.

Alıntıları Göster
    arkadaşların yazdıklarından sonra bende kararsız kaldım. bausch lomb prevision toric ile Johnson & Johnson Acuvue OASYS Toric lens arasında idim. bausch lomb'da karar kılmıştım fakat olumsuz yorumlar olunca tekrardan Johnson & Johnson Acuvue OASYS markasına yöneldim. Hangisini alsam bilemiyorum. Denemede yapamayacağımdan aldığımda pişman olmakta istemiyorum

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.