Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1)ben 10 senedir gözlük kullanıyorum artık lens kullanmak istiyorum.ama lens almadan önce muayene olmak gerekiyomuş.bunun için doktor 100 tl civarı para istedi yaptıramadım bende tabi (pahalı geldi ) siz bu muayene için kaç para ödemiştininiz?100 tl pahalı demi yani

2)bu lens muayenesi kaç saat sürer?yani muayeneyi olup hemen gidip lensimi alabilirmiyim?

3) lens kullanırken herhangi bi problem oluyormu?yani yanma batma falan.forumda bazıları beceremedim olmuyo falan demiş ama kullanımı kolaymı ne dersiniz?sağlıkla alakalı problem çıkarırmı yani?ben sadece dışarı çıkarken takıcam eve gelince çıkarıcam lensi

cevaplarsanız sevinirim çok yakın zamanda alıcam lensi

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

arkadaşlar sizlere sorum olacak

1)ben 10 senedir gözlük kullanıyorum artık lens kullanmak istiyorum.ama lens almadan önce muayene olmak gerekiyomuş.bunun için doktor 100 tl civarı para istedi yaptıramadım bende tabi (pahalı geldi ) siz bu muayene için kaç para ödemiştininiz?100 tl pahalı demi yani

2)bu lens muayenesi kaç saat sürer?yani muayeneyi olup hemen gidip lensimi alabilirmiyim?

3) lens kullanırken herhangi bi problem oluyormu?yani yanma batma falan.forumda bazıları beceremedim olmuyo falan demiş ama kullanımı kolaymı ne dersiniz?sağlıkla alakalı problem çıkarırmı yani?ben sadece dışarı çıkarken takıcam eve gelince çıkarıcam lensi

cevaplarsanız sevinirim çok yakın zamanda alıcam lensi

1.Ben en fazla 5 lira veriyorum bazende hiç vermiyorum(ssk) ama çoğu yer sigortasız 50 lira oluyor
    2.Muayene en fazla 15dk sürer, bende doktor deneme lensi takmıştı 5 6 saat sonra gel demişti (alerji varmı yok mu bakmak için) sende yapmazsa 15dk da muayene olur hemen sipariş verirsin
    3.Başta zor gelir 1 saat uğraşırsın isyan edersin ama eninde sonunda alışırsın
    sağlık problemi çıkarabiliyor bende konjontvit(gözün kızarması) ve göz kuruması problemi çıkardı temmuzdan beri takmıyorum 2 hafta sonra falan yine başlıcam takmaya ama hiç sorunsuz kullanan bir sürü kişi var

• ghost100 eyvallah hocam saol.izmirlisin galiba bana izmirde muayene olabileceğim uygun bi yer söyleyebilirmisin?ben deneme lenside takmak istiyorum göz uyumlumu değilmi diye problem çıkarsın istemiyorum

bi tane hastanede 50 tl ye muayene ediyolarmış sence fiyatı iyimi?
  • eczaneden muayene oldum . 0.5 astigmat çıktı ama çok önemli değil dedi doktor . air optix lens aldım 2 kutu ve losyonu 100 lira bayıldım . lenslerden memnunum batma yanma yapmıyor
  • quote:

ghost100 eyvallah hocam saol.izmirlisin galiba bana izmirde muayene olabileceğim uygun bi yer söyleyebilirmisin?ben deneme lenside takmak istiyorum göz uyumlumu değilmi diye problem çıkarsın istemiyorum

bi tane hastanede 50 tl ye muayene ediyolarmış sence fiyatı iyimi?

ben balçova tarafındayım burda ömür tıp merkezi var 50 tl
    bir kere de kültür parkın arka tarafında özel gazi hastanesi var oraya muayeneye gitmiştim fiyatı tam hatırlamıyorum ama 50 tl olması lazım
    eğer karşıdaysan benim bildiğim karşıyaka göz hastanesi var oraya gittim ama hiç muayene olmadım

bornova alsancak tarafındaysan gazi hastanesi git ama ben gittiğimde baya kalabalıktı internetten randevu falan almak gerekiyor yinede bekliyorsun 50tl fiyat normal her yer öyle zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pirtav -- 11 Eylül 2010; 13:22:56 >

• Beyler bende lens almayı düşünüyorum sormak istediğim soru şu acaba lensleri gözlükçüdenmi alıyoruz + lensleri sigorta karşılıyormu (gözlükte olduğu gibi ) ?
  • Selam arkadaşlar ben 14 yaşındayım.Biraz küçük diyebilirsiniz ama çok uzun zamandır bilgisayar kullandığım için artık böyle ortamlara da iyice alıştım :D Neyse,ben lens almak istiyorum.Çok iyi araştırdım.En son ölçüme gittiğimde 1.25 miyop vardı her iki gözde de.Ama şimdi 2 falan olmuştur kesin çünkü gitmeyeli baya oldu muayeneye.Annem falanda destekliyor beni :) Alıcaz yani artık herşeyine kadar araştırdım.Yarın da doktor muayenesine gidicem.Acaba doktor bana lens verirmi yani bazı doktorların gıcığı tutuyo vermiyo fln yaşım 14 ama hijyen açısından falan hiç problem olmaz benim için yani çok temiz bakabileceğime inanıyorum :) Acaba onada böyle söylesem alabilirmiyim? :)
  • Merhaba!

Yaklaşık 1 aydır Bausch&Lomb lens kullanıyorum. Titiz ve temiz olmak kaydı ile lens kullanmak gerçekten büyük rahatlık. Özellikle artık güneş gözlüğü bile takmak muhteşem.

Korneamızda kan damarlarımız olmadığı için oksijeni dışarıdan alır. Siz lens taktığınızda alınan oksijen miktarı azalır. Onun için lens kullanmaya başlayınca gözün beyaz kısımlarında ufak kan damarları oluşmaya başlar.

Kesinlikle hergün lensinizi çıkartın. Ben akşam eve geldiğimde eğer bir daha dışarı çıkmayacaksam kesinlikle lensimi çıkartırım. Gözlüklerimi takarım. Uzak bir yere yolculuk yapacaksam gözlüğümü ve lens kabımı (küçük solüsyonu ile birlikte) mutlaka yanıma alırım.

Unutmayınki, lens ile gözlük birbirini tamamlayıcıdır. Gözlükten sıkılınca lens takarsınız. Problem çıkmadan lens takmayı uzun süre istiyorsanız gözlüğünüzü kenarı atmayın. Gözlerinizin hala bozuk ve proteze ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Herkese inanmayın ve uzmanları iyi dinleyin. Başkasının tükürükle temizlediği lens veya 6 ay gözünden çıkarmadığı lens sizin için geçerli olmayabilir.

Bu rahatlığı uzun yıllar sürdürebilmek için bilinçli olun. Hayatta görmek kadar güzel ve değerli çok az şey var. Bu değeri bilin.

Sağlıklı günler dilerim; saygılarımla.

• Bu mesajıma cevap verirseniz çok sevinirim.Bide Eskişehir'de olan arkadaşlar varsa dediklerimi yapsın pişman olmasın :) Bugün lens için muayeneye gittim.Zübeyda hanım semt polikinliğine gittim arifiyedekine sakın ama sakın gitmeyin oraya ya! Devlet hastanesi diye bakmadılar bile.Gitmeseymişim daha iyi olurmuş yani.Çok fena sinir oldum.Önce sırada bekliyorduk hemşire çağırdı orada bir göz ölçüm odası vardı bizi oraya götürdü.Gözümü ölçtüler bi tane makinede biri 2,75 diğeri 3,00 çıktı.Nasıl olur ya dedim! En son 1 sene önce gelmiştim 1.25 ti.Ama benim abimin gözleri şu an 3 numara ve gözlüğünü takınca hiç göremiyoyrum.Arkadaşımın gözlüğünü taktım 2 numaraydı onla görmüştüm mesela.Çok şaşırdım vede üzüldüm sonucu görünce.Sonra işte neyse annemle birlikte gelmiştik doktorun odasına girdik sıra bize geldi.Ya inanamadım vrya,adam gözüme bakmadı bile! Dedik biz bukadar yüksek beklemiyoduk oda dediki bunlar tavan sonuçlar dedi,bizim size vereceğimiz gözlük en fazla 1.25 1.50 dir dedi.Daha önce böyle birşey duyan varmı arkadaşlar ya? Doktorun adı da Sacit Taştaban'dı.Baya yaşlı bi adam.Gözümü muayene etmedi zaten.Dedim ben 1.25 le göremiyorum ama dedim numaralarım büyüdğü içn dedim,ona alışıcaksın gibisinden bişey söyledi.Ben böyle bi saçmalık duymadım ya :D Gözlüğü takmasam da aynı görüyorum taksam da.Adam alış diyo.Sonra annem lens konusu açtı işte.konuşturmadan yaşı küçük fln dedi bakamaz o dedi.Zaten annemi zor ikna etmiştim.Başladı çok kolay mı zannediyosunuz bikaç yıl sonra kör olur falan dedi.Annem zaten hemen caydı.Gözlüğe alış fln diyolar ama ben nerdeyse 1 ay araştırdım bunu,artık lensin oluşturabileceği hastalıkların adını bile ezberledim nerdeyse.Adamın bizi bi dövmediği kaldı.Annemi ikna ettim bizim burda tanıdık bi gözlükçü vardı işte ona gittik.Ordakiler de yaşı biraz küçük,isterseniz veririrz bakabilirse sorn olmaz ama ilerde sorun yaratabilir falan dediler.Ama Ümit Tıp da tanıdıkları var doktorun ismi Ömer di galiba bide onunla görüşün falan dediler.Yardımcı olur dediler.Yarın için oraya randevu adık.Bu son şansım alamazsam herşey bitecek ya arkadaşlar çok moralim bozuldu.Sakın oraya gitmeyin asla tavsiye etmem :/

Sizlere sorum da,lensin gözde olumsuzluk yaratilmesi için kaç sene kullanmak gerekiyor? Yani risk dedikleri kadar çok mu? Zaten ben sadece okulda takıcam gelince koyarım solüsyona sabaha kadar durur.Ama bu kör olma riski falan nedir biri anlatsın şunu nolur :/

Birde gidenler varsa bu ömer bey nasıl iyi biri mi?

Ya napıcam bilmiyorum bana bir yol gösterin arkadaşlar lens alamzsam gözlük hayatta takmam yani her seferinde söylüyorum.Hem hiç rahat değil hemde bana hiç yakışmıyor.Ne yapcağım bilmiyorum ya :/ Biri cevap versn lütfen :/

• Fixdual, yukarıda yazdığım gibi sadece lens kullanmak bence iyi değil. Arada bir gözlük takmak ve lensin yanında gözlüğünün de olması bir avantaj. Göz numaran çok değil ama bir düşün derim. Önce gözlüğünü al, bir süre sonra lens alırsın.

Kör olma konusuna gelince:
    Kör olmak için illaki lens kullanmak gerekmez :) . Temiz bakılmayan her göz hastalık kapabilir. Hastalıklar da kötü sonuçlar doğurabilir. Ama doktorların dediği, dikkatli olmamız ve riskleri bilmemiz gerektiği. Araba kullanmaktan insan sakat kalır mı? Eğer güvenlik olmadan ve kontrolsüz kullanırsa, kesinlikle evet.

Onun için bence lens konusunda çok ısrarcı olma, 1-2 ay gözlüğünü kullan, ailen duruma alışsın, sonra lens için çalışmalara başlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

Fixdual, yukarıda yazdığım gibi sadece lens kullanmak bence iyi değil. Arada bir gözlük takmak ve lensin yanında gözlüğünün de olması bir avantaj. Göz numaran çok değil ama bir düşün derim. Önce gözlüğünü al, bir süre sonra lens alırsın.

Kör olma konusuna gelince:
    Kör olmak için illaki lens kullanmak gerekmez :) . Temiz bakılmayan her göz hastalık kapabilir. Hastalıklar da kötü sonuçlar doğurabilir. Ama doktorların dediği, dikkatli olmamız ve riskleri bilmemiz gerektiği. Araba kullanmaktan insan sakat kalır mı? Eğer güvenlik olmadan ve kontrolsüz kullanırsa, kesinlikle evet.

Onun için bence lens konusunda çok ısrarcı olma, 1-2 ay gözlüğünü kullan, ailen duruma alışsın, sonra lens için çalışmalara başlarsın.

Cevabın için teşekkür ederim :) Ama ben okulda kesinlkile gözlük takmak istemiyorum ve çok temiz bakabileceğime de inanıyorum zaten.Kullanım talimatlarının hepsini ezberledim.Çok temiz de kullanırım benim açımdan hiç sorun olmaz.Bu arada bugün özel doktora gittik.Gözlerim baya ilerlemiş 2.75 olmuş.Ben okulda takmıyordum önde oturmaya çalışıyorum gözlük takmadığım için,ama şimdi öyle bir şeyde olamıyıcak nekadar önde oturarursam oturayım göremem.Lens almak şart oldu ama bugünkü doktor belki seneye verebilirim dedi.Oda gözümde sorun olduğu için değil,temizlik açısından biraz şüphelendi bence onun için.Lensi mutlaka almam lazım ama numaramı ölçtürecek yer bulamıyorum.Dünkü optikçiye bidaha gidicem söyliyicem bakalım onlar ne diyecek.Belki denemelik verebiliriz diyorlardı :)

Bu arada benim asıl sorum şu.Yani kör olmaktan kastım,her doktor veya her optikçi diyor ki eğer şimdi kullanmaya başlarsan gözünde mutlaka problem çıkar.Kör olmaya kadar gider rahatsızlık mutlaka olur diyorlar.Bece temiz kullandıktan sonra birşey olmaz ama illa olacak diye birşey varmı bunu merak ediyorum :)

• Eğer her doktor ve uzman sana aynı şeyi söylüyorsa, bence dinlemekte fayda var. Kaç yaşındasın bilmiyorum fakat erken yaşta gözünle ilgili problem yaşamanı kimse istemez. Belki biraz sabredip beklemen yerinde bir davranış olacaktır.

Üstelik kendine yakışan gözlüğü Eskişehir gibi bir yerde bulmakta zorlanmazsın. Emin ol bazen gözlüklü olmak lensli olmaktan çok daha çekici olabilir. Bana yakışmaz mantığından kurtul. Zaten sadece lens kullanırsan zorluk çekersin. Daha önce dediğim gibi en sağlıklısı gün içinde lens takıp evde veya seyahatte gözlük kullanmak. Hem lens kullanman ileride lazerle ameliyat olma riskini gözlüğe göre azaltır. İleride ameliyatla kökten kurtulmak en iyisi değilmi?

Karar senin. Umarım gözlerinle problem yaşamazsın.
  • Cirm arkadaşım tekrar çok teşekkür ederim :) Fikirlerine saygım sonsuz :) Ki doğru da konuşuyorsun bence :) Zaten hem gözlüğüm de var :) Bazen evdeyken televizyon izlerken falan takıyorum.Ama dediğim gibi,zaten bende lens almaya çok meraklı değilim ama benim için ihtiyaç haline geldi bu.Alınca sadece okulda takıcam yani en fazla 6-7 saat :) Bana okulda lazım çünkü.Çok fazlada gözümde tutmak istemiyorum sağlığım açısından.Zaten konu sadece bana lensin yakışıp yakışmaması değil,ben genel olarak gözlükten şikayetçiyim :) Yani hiç rahat edemiyorum.Bir ara yaklaşık 1 ay taktım aralıksız.Burnumun üzerinde kıpkırmızı bir iz oldu ve uzun sürede ağrı yaptı :) Hemde gözümde gözlük varken rahat edemiyorum.Aslında bana göre gözlük kullanmak da tehlikeli.Mesela daha bu sene okulda bir çocuk basit bi şekilde yere düşmüştü.Ama gözünde gözlük olduğu için,kırıldı vede gözüne girdi cam.Çok iğrenç bişeydi.Yani gözlük de tehlikeli bence lens kadar.Sonuçta gözlük gözün dışında olan birşey ama lens içinde.Gözünü falan biryere iyice çarpmadıktan sonra lense birşey olmaz.Ama gözlük gözün yere değmese bile dışarıda olduğu için hemen kırılıyor. :)

Birde şöyle bir durum var :) Mesela beden eğitimi derslerinde gözlüklü olanlar gözlüğünü falan çıkarıyor doğal olarak.Tabiki lens olduğu zaman gözüme top gelmesi de çok sakıncalı ama,gözlüğü derste mecburen çıkardığım için hiçbirşey göremiyorum top oynarken falan :) Hatta birkaç kez de dursun dedim ama gözlük düştü yere :D Yani bilemiyorum tabiki lens de çok çok sakıncalı birşey,ama ben olaya şöyle bakıyorum.Doktorlara kalsa lens hayatta kullanılmaması gereken birşey.Ama o zaman bunu kullanan binlerce insan salak mı yani? Neden gözlerinin kör olma fln riski bukadar yüksekken taksınlar ki? :)

Kısacası lens benim okul hayatımı ve okuldaki başarımı çok arttırcak birşey benim gözümde.Tabiki temiz kullanıldığı sürece. :)

Birde sana birkaç sorum olacak.Bugünkü doktor 1 sene sonra vereceğini söyledi,oda hijyen için yani :) Ama ben hijyende kendime güvendiğim için hemen almak istiyorum.Ama gözümde sorun varmı diye lens muayenesine giremedim.Acaba kaliteli optikçilerde ölçüm falan yapılabiliyormuş bu doğru mu? Doğruysa gözümde problem yoksa almayı düşünüyorum ben.Aylık olanlardan alayım,baktım zor iş bırakırım :) Yeterki içimde uhde kalmasın :) Birde optikçi istersen denemelik lens getirtiriz dedi bana gör diye.Acaba bu parayla falan mı oluyor birde günlük falan mı yani nasıl oluyor acaba? Gerçi ben göz çapımı öğrenebilirsem internetten sipariş vermeyi düşünüyorum ama :) Bir bilgin varmı bu konuda ? :)

Tekrar teşekkür ederim kardeşim :)

• Rica ederim.

Umarım ailen ve doktorun ile birlikte doğru bir karar alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgc -- 14 Eylül 2010; 22:34:50 >
  • arkadaşlar bugün doktora tekrar gittim
    geçen sene elegance lens kullanmıştım gözümden kayıyordu.
    üni. açılacak tekrar gittim bugün.
    göz çapını makina ile ölçtü.ilk gittiğim doktor kağıt gibi birşey sokmuştu gözüme.
    baush&lomb purevision tester ını istedim umarım olur.
    göz çapını makina ile ölçmeleri garibime gitti.
    ve astigmatımda var ama astigmatsız lens yazdı..
  • accman dostum bendede astigmat vardı ama doktor astigmatsız yazdı.optikçiye sordum astigmatın düşükse idare eder dedi.

bende bugün aldım lensi.daha ilk defa kullanıyorum.optikçide 15 dakka falan uğraştım ama takamadım.çok zormuş takıp çıkarması optikçi taktı.lens gözüme değince bi anda batma hissi oluyo ve o anda gözümü kırpıyorum ve girmiyo lens napacağımı şaşırdım çıkarmaya çalıştım onuda beceremedim.onuda optikçi çıkardı.

sizdede ilk göze değince batma oluyomu??ve bu lensi nasıl takıp çıkarcam öyle kaldım noolur yardım edin

• quote:

accman dostum bendede astigmat vardı ama doktor astigmatsız yazdı.optikçiye sordum astigmatın düşükse idare eder dedi.

bende bugün aldım lensi.daha ilk defa kullanıyorum.optikçide 15 dakka falan uğraştım ama takamadım.çok zormuş takıp çıkarması optikçi taktı.lens gözüme değince bi anda batma hissi oluyo ve o anda gözümü kırpıyorum ve girmiyo lens napacağımı şaşırdım çıkarmaya çalıştım onuda beceremedim.onuda optikçi çıkardı.

sizdede ilk göze değince batma oluyomu??ve bu lensi nasıl takıp çıkarcam öyle kaldım noolur yardım edin

bendede ufak astigmat var
    aynı şeyleri yaşıyoruz
    http://www.uzmantv.com/kontakt-lens-nasil-cikarilir
    şuradakileri izle genede olmayacak ama alışkanlık işiymiş

• Arkadaşlar sorularıma başka cevap verecek yokmu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixdual

Cirm arkadaşım tekrar çok teşekkür ederim :) Fikirlerine saygım sonsuz :) Ki doğru da konuşuyorsun bence :) Zaten hem gözlüğüm de var :) Bazen evdeyken televizyon izlerken falan takıyorum.Ama dediğim gibi,zaten bende lens almaya çok meraklı değilim ama benim için ihtiyaç haline geldi bu.Alınca sadece okulda takıcam yani en fazla 6-7 saat :) Bana okulda lazım çünkü.Çok fazlada gözümde tutmak istemiyorum sağlığım açısından.Zaten konu sadece bana lensin yakışıp yakışmaması değil,ben genel olarak gözlükten şikayetçiyim :) Yani hiç rahat edemiyorum.Bir ara yaklaşık 1 ay taktım aralıksız.Burnumun üzerinde kıpkırmızı bir iz oldu ve uzun sürede ağrı yaptı :) Hemde gözümde gözlük varken rahat edemiyorum.Aslında bana göre gözlük kullanmak da tehlikeli.Mesela daha bu sene okulda bir çocuk basit bi şekilde yere düşmüştü.Ama gözünde gözlük olduğu için,kırıldı vede gözüne girdi cam.Çok iğrenç bişeydi.Yani gözlük de tehlikeli bence lens kadar.Sonuçta gözlük gözün dışında olan birşey ama lens içinde.Gözünü falan biryere iyice çarpmadıktan sonra lense birşey olmaz.Ama gözlük gözün yere değmese bile dışarıda olduğu için hemen kırılıyor. :)

Birde şöyle bir durum var :) Mesela beden eğitimi derslerinde gözlüklü olanlar gözlüğünü falan çıkarıyor doğal olarak.Tabiki lens olduğu zaman gözüme top gelmesi de çok sakıncalı ama,gözlüğü derste mecburen çıkardığım için hiçbirşey göremiyorum top oynarken falan :) Hatta birkaç kez de dursun dedim ama gözlük düştü yere :D Yani bilemiyorum tabiki lens de çok çok sakıncalı birşey,ama ben olaya şöyle bakıyorum.Doktorlara kalsa lens hayatta kullanılmaması gereken birşey.Ama o zaman bunu kullanan binlerce insan salak mı yani? Neden gözlerinin kör olma fln riski bukadar yüksekken taksınlar ki? :)

Kısacası lens benim okul hayatımı ve okuldaki başarımı çok arttırcak birşey benim gözümde.Tabiki temiz kullanıldığı sürece. :)

Birde sana birkaç sorum olacak.Bugünkü doktor 1 sene sonra vereceğini söyledi,oda hijyen için yani :) Ama ben hijyende kendime güvendiğim için hemen almak istiyorum.Ama gözümde sorun varmı diye lens muayenesine giremedim.Acaba kaliteli optikçilerde ölçüm falan yapılabiliyormuş bu doğru mu? Doğruysa gözümde problem yoksa almayı düşünüyorum ben.Aylık olanlardan alayım,baktım zor iş bırakırım :) Yeterki içimde uhde kalmasın :) Birde optikçi istersen denemelik lens getirtiriz dedi bana gör diye.Acaba bu parayla falan mı oluyor birde günlük falan mı yani nasıl oluyor acaba? Gerçi ben göz çapımı öğrenebilirsem internetten sipariş vermeyi düşünüyorum ama :) Bir bilgin varmı bu konuda ? :)

Tekrar teşekkür ederim kardeşim :)

ben gittim o kadar para verdim lens muayenesi diye bi çapımı ölçtü bide numaramı.çapını ölçtürceğin ucuz bi yere git ölçtür.ben o kadar para verdim sonunda pek bişe yapmadılar.ilk alıyosan gözlükçüden alki nası takıp çıkarcağını gösteriyolar.ama işkence gibi söyliyeyim.bugün 2.günüm takabildim bugün artık çıkarmayıda yaparım heralde.senin alcağın aylık lensler hatta markalarınıda söyliyeyim B&L purevision,Johnson&johnson bunlar en ünlü markalardır doktorda onu yazacaktır zaten.çapını ölçtür,gözünde hastalık yoksa al.bende hafif alerji var ama kaşıntı yapmıyor o yüzden kullanabiliyorum

ben bişeler daha sorcam şimdi lensi takmayı başardım ama gözümde bişey olduğunu hissediyorum gibi.yani rahatsız etmiyo ama sanki bişe var gibi hassaslık var.yeniyim diyemi acaba yoksa sizlerdede oluyomu?normalmi?

2.sorum : bende astigmat vardı ama astigmatsız lens aldık.bi yere bakınca sanki hafif bi bulanıklık oluyor gibi ama biraz bakınca düzeliyor.astigmattan dolayımı oluyor yoksa başka bi problemmi var??gözlüğüm astigmatlıydı ve 0.50 astigmatım.sorularımı cevaplarsanız sevinirim

• arkadaşlar bugün yeni birşey öğrendim.eğer gözünüz lazer ameliyatı için uygun değilse başka bi yöntem varmış.fakik iol denilen bi ameliyatmış.eğer lazerden korkan veya gözü lazer için uygun olmayan kişiler bunu araştırsın katarakt ameliyatı gibi yapılıyormuş.bu yöntem gözün içine mercek konularak yapılıyormuş.eğer beğenmezseniz tekrar çıkarılabiliniyomuş mercek.yani lazer gibi değil ,geri dönüşü var.bunu olmak isteyen arkadaşlar araştırsın buldukları sonuçları burada paylaşırlarsa iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.