Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar ben de toric lens alacağım yarın. Sizlerden torik lens kullananlar hangi markayı tavsiye ederler acaba? Ben Acuvue Oasys Lensi almayı düşünüyorum.

Acuvue Oasys'te odaklama ile ilgili sorun yaşadım. Yani bulanık gösteriyordu.
    Ciba Airoptix
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Arkadaşlar ben de toric lens alacağım yarın. Sizlerden torik lens kullananlar hangi markayı tavsiye ederler acaba? Ben Acuvue Oasys Lensi almayı düşünüyorum.

Acuvue Oasys'te odaklama ile ilgili sorun yaşadım. Yani bulanık gösteriyordu.
    Ciba Airoptix

Dostum senin daha önceki yorumlarını da okuyarak bugün Air Optix siparişi verdim. Yorumların için teşekkürler. Yalnız bende Dioptri bilgisi yazmıyordu. O yüzden sadece silindir kısmını doldurdum. Diğerini 0 olarak yazdım. Gözlük reçetesinde de sph bölümü boştu. Sadece Astigmat miyop var sanırım bende.

• Uzun bir aradan sonra , yine girme fırsatı buldum.Lens kullanmaya başlayalı yaklaşık 3 ay' geçti.İnanılmaz derecede rahat bir şey.İyiki de buna başladım tabii bunda buradaki deneyimli arkadaşların çok büyük yardımları da dokundu.Artık takarken ters-düz sorunu yaşamıyorum, gözümde acıma hissetmiyorum.Profesyonel oldum nerdeyse .Tek sorunum gözümün küçük olması buda biraz zaman kaybı yaratıyo, sağ göze 10 sn takıyorum fakat sol da yaklaşık 1 dk sürdüğü de oluyor .

Buraya gelmişken sizlere bir kaç bir şey danışayım dedim bir de ;
    Ben yaklaşık 6-7 kere lensleri gözümde unutarak uyumuşum.Çoğunda da kalkar-kalkmaz çıkarmadım akşam çıkarıdm yani yaklaşık 36 saat gözümde durdular .Çıkarırken herhangi bir sorun yaşamadım, gözüme filan yapışmış değildi yani.İyi bir şey değil tabii bu ama bunun göze bir zararı olur mu onu sorucaktım.(Dip not: kullandığım lensler günlük tak-çıkar şeklinde Ciba Vision'ın Airoptix 'in Aqua modeli ve %33 su oranı var)

Bunun dışında lense yeni başıyan ve başlıyacak arkadaşlara yardımcı olabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: C£nq

Uzun bir aradan sonra , yine girme fırsatı buldum.Lens kullanmaya başlayalı yaklaşık 3 ay' geçti.İnanılmaz derecede rahat bir şey.İyiki de buna başladım tabii bunda buradaki deneyimli arkadaşların çok büyük yardımları da dokundu.Artık takarken ters-düz sorunu yaşamıyorum, gözümde acıma hissetmiyorum.Profesyonel oldum nerdeyse .Tek sorunum gözümün küçük olması buda biraz zaman kaybı yaratıyo, sağ göze 10 sn takıyorum fakat sol da yaklaşık 1 dk sürdüğü de oluyor .

Buraya gelmişken sizlere bir kaç bir şey danışayım dedim bir de ;
    Ben yaklaşık 6-7 kere lensleri gözümde unutarak uyumuşum.Çoğunda da kalkar-kalkmaz çıkarmadım akşam çıkarıdm yani yaklaşık 36 saat gözümde durdular .Çıkarırken herhangi bir sorun yaşamadım, gözüme filan yapışmış değildi yani.İyi bir şey değil tabii bu ama bunun göze bir zararı olur mu onu sorucaktım.(Dip not: kullandığım lensler günlük tak-çıkar şeklinde Ciba Vision'ın Airoptix 'in Aqua modeli ve %33 su oranı var)

Bunun dışında lense yeni başıyan ve başlıyacak arkadaşlara yardımcı olabilirim

Su oranı düşük, oksijen geçirgenliği yüksek bir lens kullanıyorsunuz. Bu kadarlık bir sürede hiçbir sorun yaşamazsınız. Yanılmıyorsam Ciba Air Optix Aqua günlük tak çıkar değil...

• Arkadaşlar bende -0.25 miyop varmış bunu gözlük yada lens kullanarak düzeltme imkanımız var mı ? Ameliyatı sordum doktora bu kadar numara için risk almaya gerek yok dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Arkadaşlar bende -0.25 miyop varmış bunu gözlük yada lens kullanarak düzeltme imkanımız var mı ? Ameliyatı sordum doktora bu kadar numara için risk almaya gerek yok dedi

-0,25 göz bozukluğunu lensle düzeltirsiniz ama bence gerek yok. TV seyrederken, araba kullanırken vs. gözlük kullanın.
  • quote:

Arkadaşlar bende -0.25 miyop varmış bunu gözlük yada lens kullanarak düzeltme imkanımız var mı ? Ameliyatı sordum doktora bu kadar numara için risk almaya gerek yok dedi

Dostum, bu kadar küçük bir değer için lens falan kullanılmasına gerek yok.

Korkmaz Bey, size bir soru sormak istiyorum. Benim lensler geldi, fakat lens sanırım gözüme biraz büyük geldi. Çünkü diğer lens kullanan arkadaşımda lens renli kısımda biterken benimkinde beyaz kısmın da ötesinde bitiyor. Ayrıca doktor 14-14.20 yazmıştı çap için ancak astigmatlarda standart 14.50 olduğu için yapabileceğim tercih kalmamıştı.

Açıkçası lensin netliğinden memnunum ama sanki sağımda ve solumda nesneler varmış hissi geliyor ve o nesnelerinde bulanık olduğu izlenimine kapılıyorum. Siz de durum nedir acaba? Bu yaşadıklarım normal midir?

• Bende doktordan randevu almayı düşünüyorum.. Konuyu okudum ama herkes farklı marka söylemiş hangi marka lensi öneriyorsunuz son olarak ... 5.25 5,75 diye hatırlıyorum numaraları...
  • quote:

quote:

Dostum, bu kadar küçük bir değer için lens falan kullanılmasına gerek yok.

Korkmaz Bey, size bir soru sormak istiyorum. Benim lensler geldi, fakat lens sanırım gözüme biraz büyük geldi. Çünkü diğer lens kullanan arkadaşımda lens renli kısımda biterken benimkinde beyaz kısmın da ötesinde bitiyor. Ayrıca doktor 14-14.20 yazmıştı çap için ancak astigmatlarda standart 14.50 olduğu için yapabileceğim tercih kalmamıştı.

Açıkçası lensin netliğinden memnunum ama sanki sağımda ve solumda nesneler varmış hissi geliyor ve o nesnelerinde bulanık olduğu izlenimine kapılıyorum. Siz de durum nedir acaba? Bu yaşadıklarım normal midir?

Diğer lens kullanan arkadaşımda lens renli kısımda biterken benimkinde beyaz kısmın da ötesinde bitiyor.

Toric lensler biraz daha gözde belirgin dururlar. Gözün renkli kısmının dışına taşması normaldir. Her toric lenste bu durum vardır. (B&L, J&J ve Ciba lenslerde aynı durum var)

Baktığınız yerleri net görebiliyorsanız, (TV seyrederken altyazıları, araba kullanırken vs netlik bozulmuyorsa) lensinizde odaklama ile ilgili sorun yok demektir.
    Sağınızda solunuzda neslelerin varmış hissi sanırım daha önce gözlük kullanıyorsanız ondan kalma psikolojik bir durumdur geçici olduğunu sanıyorum.

Sorun yaşamaya devam ederseniz ihmal etmeyin doktorunuza danışın.

• Arkadaşlar benim de gözlerim -1.5
    Gözlük kullanıyorum fakat lens kullanmayı düşünüyorum.
    Henüz doktorla görüşmedim fakat görüşmeden işin maddi kısmını merak ediyorum.
    Aylık lens+solüsyon ıvır zıvır masrafı ne kadar olur?Bunu merak ediyorum.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Arkadaşlar benim de gözlerim -1.5
    Teşekkürler.

1 Kutu lens 53 TL
    2 Kutu alırsanız 360ml solüsyon hediye ediyorlar. 360ml solüsyon 3 ay gidiyor. Hesaplarsak,
    360ml solüsyon 20 TL

Senede 4 kutu lens alırsınız. 212 TL
    2 defa da solüsyon 40 lira (Aslında 4 Kutu 360ml solüsyon gerekiyor ama 2 kutusunu ücretsiz edinirsiniz)
    Senelik toplam maliyet : 252 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Arkadaşlar benim de gözlerim -1.5
    Teşekkürler.

1 Kutu lens 53 TL
    2 Kutu alırsanız 360ml solüsyon hediye ediyorlar. 360ml solüsyon 3 ay gidiyor. Hesaplarsak,
    360ml solüsyon 20 TL

Senede 4 kutu lens alırsınız. 212 TL
    2 defa da solüsyon 40 lira (Aslında 4 Kutu 360ml solüsyon gerekiyor ama 2 kutusunu ücretsiz edinirsiniz)
    Senelik toplam maliyet : 252 TL

Teşekkürler.Aylık 21 TL,hadi 25 diyelim.Bu kadar uygun olduğunu bilsem daha önceden alırdım.

• Geçen hafta Freshlook marka renkli lensim yırtıldı alalı 2 hafta olmuştu.Lens aşırı yumuşaktı sanırım biraz sert davradım.

Şuanda saydam purevision kullanıyorum.Neyse benim sorum bu renkli lenslerin sert olanları ve kutunun içinden 3 çift çıkanları var mı? Varsa ne marka ve fiyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uynus

Geçen hafta Freshlook marka renkli lensim yırtıldı alalı 2 hafta olmuştu.Lens aşırı yumuşaktı sanırım biraz sert davradım.

Şuanda saydam purevision kullanıyorum.Neyse benim sorum bu renkli lenslerin sert olanları ve kutunun içinden 3 çift çıkanları var mı? Varsa ne marka ve fiyatı?

renkli lens kullanmanızı tavsiye etmem.
    lens sonuçta gözünüze taktığınız yabancı bir cisim. kullandığınız sürece riskleri var. zaten renklisi gözde çok belirgin yapay ve kötü duruyor.
  • doktordan tavsiye(ben yalancısıyım): gözün lens takma süresi 10yıl akrabam (çok yakın) 10 yıldır takıyor ne zaman lens taksa doktora gidiyor ve şuan onun için lazer operasyonu riskli .Gözlük takıyor.LENS (bence) alacaksanız sert lens alın (tamam göz o2 lamıyor ama 24 saatte takmayın evdeyken gözlük dışarda lens)
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

doktordan tavsiye(ben yalancısıyım): gözün lens takma süresi 10yıl akrabam (çok yakın) 10 yıldır takıyor ne zaman lens taksa doktora gidiyor ve şuan onun için lazer operasyonu riskli .Gözlük takıyor.LENS (bence) alacaksanız sert lens alın (tamam göz o2 lamıyor ama 24 saatte takmayın evdeyken gözlük dışarda lens)

Böyle birşey olduğunu sanmıyorum lensi temiz ve kalitelisini kullandığın sürece.Pis kullanırsan 10 yıl değil 10 gün bile olmaz iltihaplanır...

Ama şu bir gerçek renkli lens göze tam bir işkence.Sürekli rahatsızlık veriyor kalitesi de berbat.Şuanda 1 haftadır Purevision kullanıyorum gözlerim bayram etti resmen.Gündelik hayatta gözde lens var mı yok mu hissetmiyorsun...

• Şimdi hayatım da ilk defa lens kullanıcam.

Daimi kullanıcısı değil tek dışarı çıkarken ve dersanede iken takma amaçlı kullanıcam. Evdeyken gözlük takarım heralde.

Bir de futbol veya basketbol oynarken.

Hangisini alayım şaşırdım. Purevision dedi doktor bana ama gene deneyimlilere sormak iyi olur.
  • Air Optix Aqua kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Şimdi hayatım da ilk defa lens kullanıcam.

Daimi kullanıcısı değil tek dışarı çıkarken ve dersanede iken takma amaçlı kullanıcam. Evdeyken gözlük takarım heralde.

Bir de futbol veya basketbol oynarken.

Hangisini alayım şaşırdım. Purevision dedi doktor bana ama gene deneyimlilere sormak iyi olur.

doğru yaparsın bence al hangi marka olduğununa sen karar ver yada takanların görüşünü al
    ama yazdığın gibi kullanmazsan yıllar sonra anlayacaksın ablam şuan lens takamıyor...
  • Arkadaşlar, bendeki astigmat için önce Air Optix lensleri denedim. Netlik iyiydi ancak bc değer 8.7mm olduğu için gözüme büyük geldi. Acuve Oasys lensleri denedim. Ne netliğinden ne de rahatlığından memnun kalmadım. Sonra bana Bausch and Laumbs deneme lensini gönderdiler. İlk taktığım gün gözlerime inanamadım. Hem net görüyordum, hem de gözümde hissetmiyordum lensi( BC değeri 8.5mm ). Ancak bu lenstede şöyle bir sorun yaşıyorum. Lensi takmak tam bir işkence. Diğer denediğim lensler tak diye takılırken bu lensi neredeyse gözün irisine ben götürüyorum elimle ve 5-10 dk mı alıyor bazen. Öbürkülerinde 1 dk da hallediyordum. Bu o lense özgü bir durum mudur bilemiyorum ama sol gözüme taktığım lensi kısa sürede takabilirken, sağ gözüme taktığım lenste bayağı zaman harcıyorum.

Bir de lensi gözüme ilk taktığımda sanki sabun gözüme gelmiş gibi yanıyor ve kıpkırmızı oluyor, 5-10 dk sonra ise her şey normale dönüyor. Bu neden kaynaklanabilir?

Bausch and Lamb'sta yaşadığım bir diğer sorun ise terslik düzlük olayı. Diğer lenslerde bu durum çok bariz belli iken maalesef bu lenste bir türlü hangi tarafın düz hangisinin ters olduğunu anlayamıyorum. Üzerinde bir takım rakamlar var ancak bu rakamlara hangi açıdan baktığımda düz kabul ediliyor onu bilemiyorum. Parmağıma koyup, yukarıdan mı bakmam gerekiyor, yoksa göz hizasına getirip öyle mi bakmak gerekiyor bilemiyorum.

Bu yazdığım konularda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.