Şimdi Ara

Samsung’un faaliyet kârı tüm beklentileri aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung’un faaliyet kârı tüm beklentileri aştı

Son iki yıldır akıllı telefon pazarında durgunluk sürecine giren Samsung, bu yıl özellikle Galaxy S7 amiral gemi serisinin etkisiyle yükselişe geçti. Firmanın ikini çeyrek faaliyet karı, kendisinin de dahil tüm beklentileri aşmış durumda.

Rakamlar

Yapılan açıklamaya göre, yılın ikinci çeyreği itibariyle firmanın geliri 45.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yıl bazında yüzde 5 artış yaşanırken, faaliyet karı da 7.2 milyar dolar ile son iki yılın en yüksek seviyesini yakaladı. Faaliyet karında yüzde 20 civarında artış yaşandı.

Firmanın faaliyet karının yarısı mobil bölümden geldi. Mobil bölüm yaklaşık 22 milyar dolar gelir ile bir miktar düşüş gösterdi ancak faaliyet karı yüzde 20 civarında artarak 3.84 milyar dolar oldu. Mobil bölüm de, son yılların en yüksek faaliyet karına imza attı.

Firmanın gelir konusunda artış gösteren iki önemli bölümü daha bulunuyor. OLED panel ve LCD televizyon segmentindeki talep artışı, Samsung Display bölümüne 120 milyon dolar kar ve yaklaşık 6 milyar dolar gelir getirdi. Yarı iletken bölümü ise 11 milyar dolar gelir ve yaklaşık 2 milyar dolar faaliyet karı elde etti.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Tab J resmiyet kazandı

Samsung yılın ilk yarısında önemli başarılara imza atmayı başardı. Bunda rakiplerin düşüş göstermesi de etkili oldu. Android tarafında LG, Sony, HTC amiral gemileri varlık gösteremedi. iPhone ailesi ise, yılın ilk yarısında düşüş yaşadı. Bu dönemde, Samsung’u zorlayan Çinli üreticilerin büyümesi oldu.

Yılın ikinci yarısında Samsung’un atacağı adımlar daha büyük önem taşıyor. Firma, Galaxy Note 7 modeli ile ilgiyi yüksek tutmaya çalışacak. Bu dönemde Galaxy S7 Edge Plus adında yeni bir model şaşırtıcı olmayacaktır. Özellikle iPhone 6SE serisi, LG V20, Sony Xperia Z6 gibi yeni amiral gemi modelleri, Samsung’u frenleyebilir.  

• Adamların yazıcısı, kliması,buzdolabı, telefonu,sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşım için MR Cihazları bile çok güzel.

Ama bi' tek kulaklıklarını sevmiyorum.Onu da AKG ve Pioneer ile telafi ediyorum.

Adamlar Zaten Türkiye'ye Kore Savaşı nedeniyle ayrı ki özen gösteriyor.

• S7 Edge Plus diye niye bir model olsunki? 5.5" ekranı daha ne kadar büyütebilir veya hangi işlemci veya özellikle fark yaratabilir artık? Esnek panel teknolojisi ile farklı bir model piyasaya sürer yıl sonuna doğru olur biter.

• yarı iletken bölümü 2.2 milyar kar edilmiş denmiş. ne tür ürünleri içeriyor bu yarı iletkenler?

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

yarı iletken bölümü 2.2 milyar kar edilmiş denmiş. ne tür ürünleri içeriyor bu yarı iletkenler?

işlemciler,dökümler,bellek modülleri,ssdler,transistörler yüksek teknoloji fabrikasyon gerektiren ürünlerin üretimini kapsıyor.
  • Samsung’un faaliyet kârı tüm beklentileri aştı
  • sertacaygun kullanıcısına yanıt
    hocam bende Samsungun telefonu , camasır makinası, buzdolabı, tableti herseyi var ve cok memnumum.
    kulaklık olarakta iyi modelleri var gear circle & level over cok cok iyi ozellikle level over beats wireless kadar
    basarılı ama standart telefonla gelen kulaklılar kalitesiz ona katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Adamların yazıcısı, kliması,buzdolabı, telefonu,sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşım için MR Cihazları bile çok güzel.

Ama bi' tek kulaklıklarını sevmiyorum.Onu da AKG ve Pioneer ile telafi ediyorum.

Ozen derken ? 4k li s5 ve note 3 yerine fullhd li modeli ayni fiyattan sattilar.. Ulke olarak guncellemeleri en son aliyoruz ve svoice siriden once cikmasina ragmen hala Turkce konusamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung'a saygı duyuyorum her alanda çalışıyorlar ve çok başarılar. Bazıları sadece cep telefonu sattıgını zannedıyorlar.

• ben dün samsung s7 aldim neden sony almadim ? cünkü sony isi bilmiyor eski aliskanliklarini degistirmemisler yani hala markasina güveniyor yemisim senin markani !!! sony olacagina samsung olur lg olur motorola olur kisaca konuya dönmek gerekirse samsung kullanicisini mutlu etmeyi biliyor bizde destegimizi eksik etmiyecegiz samsung a

• Biri ekreme z serisinin bittigini soylesin

• samsungu sevmem ama başarı kodlarında var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catacombofdevil

quote:

Orijinalden alıntı: nty35

yarı iletken bölümü 2.2 milyar kar edilmiş denmiş. ne tür ürünleri içeriyor bu yarı iletkenler?

işlemciler,dökümler,bellek modülleri,ssdler,transistörler yüksek teknoloji fabrikasyon gerektiren ürünlerin üretimini kapsıyor.

teşekkürler hocam sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

Biri ekreme z serisinin bittigini soylesin

İnternete sızdırılan yeni amiral gemi modelini Xperia Z6 olarak adlandırıyorlar.
  • Samsung hemen hemen her sektörde faaliyet gösteriyor ve hepsinde de başarılı. G.Koreliler çalışkan insanlar. Bir zamanlar Türkiye de böyleymiş. Tarikatlar, Cemaatler, vs. kanını emmiş, önünü tıkamış bu milletin, bu ülkenin. G.Kore elimizden tutarsa eğitim, bilim ve teknolojide güzel yerlere gelebiliriz. Sonuçta bize can borçları var. Vampir ülke değiliz, canlarını istemiyoruz. Uzmanı oldukları konularda, elimizden tutsunlar yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 28 Temmuz 2016; 19:12:15 >
  • quote:

Adamların yazıcısı, kliması,buzdolabı, telefonu,sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşım için MR Cihazları bile çok güzel.

bize özen gösterdiklerini de nereden çıkarttın? özen gösterseler bize 3.dünya ülkelerine sattıkları exynos işlemcileri kakalarlar mıydı yıllarca?
  • HTC 10 incelemesinin altına yazmıştım durumun bu noktaya geleceğini. Maalesef 2015 ve 2016 yıllarında HTC, SONY ve LG tarafında başarılı ve rekabetçi ürünler göremedik (gerçi bu yıl hala bitmedi ama android tarafında pek ümidim yok). Resmen el birliği ile birinci yaptılar Samsung'u telefon pazarında TEBRİKLER!

• Telefon tarafında özellikle S6'dan başlayarak bugüne gelindiğinde, sonuna kadar hak ediyorlar bu yükselişi.
    Televizyon, SSD, Ram, klima ve bazı beyaz eşyalar konusunda da yine çok başarılı bir firma.
    Umarım yükselişe geçtik, ortalıkta doğru düzgün rakip de yok diyip sallamaya başlamazlar.

• adamlar girdiği sektörde ya 1. ya da 2. oluyor bence hakediyorlar...

• quote:

Tank bile üretiyor adamlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.