Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8, Project Dream kapsamında geliştiriliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S8, Project Dream kapsamında geliştiriliyor

Bu yıl Galaxy S7 serisi ile yeniden çıkışa geçen ve faaliyet karında büyük artış sağlayan Samsung, gelecek yıl için de kolları sıvadı. Galaxy S7 serisinin başarısını devam ettirmek isteyen firma, Galaxy S8 serisini önemli yeniliklerle donatmayı planlıyor.

Samsung’un sanal gerçeklik konusunda ne kadar ciddi yatırımlar yaptığını son bir kaç senedir görüyoruz. Gear VR gözlük aksesuarı ile kendi ekosistemini oluşturan firma, Oculus destekli yazılım örnekleri ile de ekosistemini yüksek seviyede desteklemeye devam ediyor. Galaxy S8 ile, firma sanal gerçeklik konseptine daha fazla ağırlık verecek.

Sektörden gelen bilgilere göre, Samsung’un yeni Galaxy S serisi akıllı telefonları Project Dream kod adı altında geliştiriliyor. Bilindiği üzere Google, üreticilerin sanal gerçeklik çalışmalarını bir standarda bağlayabilmek adına Day Dream adında yeni bir program duyurmuştu. Project Dream muhtemelen bu programı referans alıyor ve en iyi sanal gerçeklik deneyimini sunmayı hedefliyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Tab J resmiyet kazandı

Sanal gerçeklik içeriklerinde, en iyi deneyimi elde edebilmek için 4K seviyesinde ekranlara ihtiyaç olduğu sık sık dile getiriliyor. Samsung da, bu ihtiyaca yönelik olarak bir süre önce 5.5 inçlik 4K çözünürlükte bir ekran tanıtmıştı. Oculus Rift gibi kasklara hitap ettiği ifade edilse de, ekranın sonraki Samsung amiral gemi modellerinde de kullanılabileceği değerlendirilmişti.

Galaxy S8 serisinde, bahse konu 4K çözünürlüğündeki ekranın kullanılma olasılığı yüksek. Samsung’un daha önce yayınladığı yol haritası, aslında Galaxy Note 5 ile 4K çözünürlüğe geçileceğini gösteriyordu ancak henüz piyasanın hazır olmaması sebebiyle, bu geçiş ertelenmişti.

4K çözünürlüğe sahip bir ekran ile Galaxy S8, sanal gerçeklik alanında çok daha kaliteli içeriklerle donatılacaktır. Elbette yeni cihazın bunu kaldırabilecek bir donanıma ve güçlü bir bataryaya ihtiyacı olacak. Galaxy S8 modelinde 4K ekran göremesek bile, Samsung’un bağımsız çalışan bir Gear VR gözlüğünde kullanma ihtimali de var. 

• Vr ve 4k ya karsiyim sevmiyorum ben max 5.2 inc lik 2k ekran istiyorum

• Note 8 de 4k olcak

• 4k ekrana hangi gpu yetecek merak ediyorum... gtx 1080 koysunlar bari....

• Batarya koyun batarya

Kullanicinin onceligi Vr degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alev topu olur o telefon , kaska dahil ederler herhalde.

• bu haberden sonra s7 fiyatları iyice düşer
  • Yahu 1080p her türlü yeterli o kadar ekrana. Telefon bu plazma tv değil. 2K ekran koydular batarya dayanmıyor, telefon ısınıyor 4K ekran ile herhalde erir telefonlar.
  • 4k eskiden saçma gelirdi ama Vr için olmazsa olmaz.

• Vr icin en az 8k lazim 4k coktan cikmaliydi gec bile kalindi

• 4k yetmez. En az 8k isteriz.

Artik su firmalarin yaptigi aciklamalarin hic birine guvenmiyorum. Alayi yalanci dolanci. 4k olmaliymismis.

• Pentile olmayan 4K lar VR için gereklidir. Ama Samsung hep Pentile takıldığı için %33 efektif piksel yani gerçek algılanan piksellerde Penile olması sebebiyle kayıp olacaktır.

Yani 3 piksel den 1 i aslında yalan.

Şişirilmiş 2K 4K şuanki ler ve ilerdekiler de.

Sebebi var gerçi daha az güç tuketimi.

Ama sahteciliktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 28 Temmuz 2016; 8:15:56 >
  • 4k, 8k, bilmem ne bunlar fasa fiso, cepte önemli olan BATARYA ÖMRÜ. En az 4-5 günü gören teknolojinin gelmesi lazım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Yahu 1080p her türlü yeterli o kadar ekrana. Telefon bu plazma tv değil. 2K ekran koydular batarya dayanmıyor, telefon ısınıyor 4K ekran ile herhalde erir telefonlar.

VR için 4K'dan bahsediliyor. Telefonda zaten normalde 1080p haliyle yeter.
  • Piksel yoğunluğu VR için tek etmen değil. Lcd ekranların oled ekranlara göre VR açısından açık üstünlüğü var mesela. Piksel dizilimi keza önemli.

• 4k veya 8k olsun VR ile düzgün film izleyeyim istiyorum. GPU nun gücü buna yetiyor çünkü. 3D ile işim olmaz. VR için çekilmiş veya standart 4K çekilmiş filmleri sinemaya gitmeden izleyebilmek istiyorum.

• Telefonlara 4K ekran gerçekten gereksiz. VR için özel modeller çıkarılabilir en azından. İsteyen onu alır, VR ile kullanır. Benim monitörüm daha Full HD değil, telefonum 4K olsa n'olacak?

• 4k ekran yapacağına RGB dizilimli 2k yap.

• 5000 mha çıkarılabilir batarya ile sd card ile gelsin

milyonları zor tutarsınız evde

• Ne gerek var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.