Şimdi Ara

Google'dan acil durumlarda hayat kurtaracak yenilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google'dan acil durumlarda hayat kurtaracak yenilik
    Trafik kazası, yangın ve yaralanma gibi acil durumlarda polis, ambulans ya da itfaiyenin bulunduğunuz yere ulaşma süresi çoğu durumda ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgiyi belirliyor. Özellikle şehirler arası yollarda ve -insan yoğunluğunun daha az olduğu- gecenin ilerleyen saatlerinde yaşanabilecek muhtemel acil durumlarda kişiler olayın şokuyla o an nerede olduklarını tayin edemeyebiliyorlar.

Google ise bu soruna çare olması ve can kayıplarının mümkün olabildiğince azaltılması için "Acil Konum Hizmeti" adını verdiği yeniliğini duyurdu. Google Play Hizmetleri'nden erişilebilen serviste Android işletim sistemli bir cihazdan (Android 2.3 ve üzeri sürüm) yetkili birimleri aradığınız takdirde karşınızdaki operatöre konumuz harita üzerinde işaretlenerek gönderiliyor. Böylelikle siz nerede olduğunuzu kestiremeseniz dahi uygulama ekiplere gerekli bilgileri ileterek en kısa sürede yanınızda olmalarını sağlıyor.

Konum için Wi-Fi, GPS ve mobil ağ bağlantısından yararlanan "Acil Konum Hizmeti"nin ayrıca yerel acil arama servislerin altyapıları tarafından da desteklenmesi gerekiyor. Google Ürün Yöneticisi Akshay Kannan acil durum aramalarının yaklaşık yüzde 70'inin mobil cihazlar üzerinden yapıldığını ve doğru yere en kısa sürede ulaşılmasının insan hayatını kurtarabileceğini belirtiyor. Şu an Birleşik Krallık ve Estonya’da hizmete sunulan "Acil Konum Hizmeti"nin yakın zamanda diğer coğrafyalarda da yayınlanması bekleniyor.

• çok önceden gelmesi gerekiyodu. geç de olsa iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

Olayın şokunu yaşayan insanın aklına "dur bir telefonuma bakayım nereymiş burası" düşüncesi biraz zor gelir.

Ama yinede iyi bir özellik.

haberi okumus olsaydiniz bu fonksyonun kazazedeye degil hattin diger ucundaki yardim ekiplerine harita uzerinde konum gosterdigini ve kazazedenin boyle bir durumda kalmayacagini anlardiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

Göz ucuyla bakma şansım oldu yorumu sildim

heee, iyi etmissin !
  • güzel bir düşünce ama tr de olmaz...

• Şerefsizim aklıma gelmişti.

• eNabız ve Turkcell Acil uygulamaları ile bu tür özellik kullanılabiliyor uzun süredir.

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Niye?
  • 1 taşta 2 kuş hem senin nerde olduğunu her zaman bilecek hemde kaza anında hemen ambulans çağıracak.

• quote:

Orijinalden alıntı: serci244

1 taşta 2 kuş hem senin nerde olduğunu her zaman bilecek hemde kaza anında hemen ambulans çağıracak.

https://youtu.be/BHyqhWkbnfo?t=2m23s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • boyle bir seyi yapmasi zor degil. onemli olan tum telefonlarda ve acil servislerde standartlamis iyi calisan bir sistemin olmasi. google tum telefonlarda hazir altyapi olusturdugunda gercekden fark yaratacaktir.

• Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Google'ın bazı fonksiyonları tr de yok, ondan dedim gelse de geç gelir...
  • Şimdi ülkemize 5 yılda anca gelir.

Daha play müzik bile gelmedi ülkemize cahiller.Neden getirmiyorsunuz müziği?
  • Bizde sağlık Bakanlığının uyulmaması var zaten "acil yardım butonu" diye aratıp yükleyin. Haberde anlatılanları yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.