Şimdi Ara

Emniyet kemeri taktiğım için dalga geçtiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 arkadaş araba ile kisa mesafe yola ciktik yaşlar 21-26 arasi, ben arkada oturuyordum,emniyet kemerini taktim dalga gecmeye basladilar bak emniyet kemeri takiyo puhahaha tarzi.. o an hic bise diyemedim bende guldum gectim ama cahillik diz boyu ya emniyet kemeri takmayinca erkek mi oluyosun anasini satiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Helal olsun hocam en iyisini yapmışsın :)

• Doğrusunu yapmışsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acilen arkadaş çevreni değiştirmelisin

• boşver bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar işte

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurallar ve önlemleri kimse kafasından uydurmadı. Şu ana kadar yapılan yanlışlardan ders çıkartılarak uygulanıyor.
    Arabada kemer takarsın, bisiklet kullanırken kask takarsın, inşaatta baret takarsın.
    Sen onları boş ver.
  • Arkada ben de takamiyorum insanlar cins işte

• Bende kemer takarım arkada , herkes güler hatta ama bir kaza anında onlar arabadan fırlayınca el sallayan sen olucaksın hocam boşver
  • Babamda 98 model kartal var. Emniyet kemeri takamıyorsun. Takarsan araba gitmiyor.

Zaten normalde de pek gittiği söylenemez. Olası kazada kendini bıçaklamazsan ölme şansın yok.
  • yarış pilotlarının kat kat kemer taktığını hatta kask taktığını hatta arabalarının içinde koruyucu kafesler olduğunu söyle onlara. bu belki 1 nebze onları önlem almaya itebilir. bi de tek elle direksiyon tutma olayı var. kontrol ve tepkime süreniz yerlere düşüyor tek elle kullanınca. kol dışarda olunca kızlar size hasta olmuyor, eliniz viteste olunca arabaya zarar veriyorsunuz, tespih çekince de sevap kazanmıyorsunuz. direksiyonu 2 elle tutun, kemerinizi takın, hız yapmayın, telefonla oynamayın ve aynalarınızı sürekli kontrol edin. adamı dellendirmeyin uleyn uyun işte kurallara.

• Bizim halkimizda bir gerizekalilik var kurallara uymamayi hava atilcak birsey saniyolar.

Motorlari goruyorum kask yok aynalar kapali yapistiriyor.
    Arabalara bakiyorum kemer yok bisey yok

Guveniniz neye cok merak ediyorum. Koltuk basligini duzgun ayarlamazsam boynun bile kiralsbilicegi gercehi varken bu cesaret niye?
    Tekerlekli sandalyede bubadam deli giderdi desinler diyemi ?

• cengiz hard kullanıcısına yanıt
    Aslında o öyle değil. 4 kişinin olduğu araçta bir kişi bile emniyet kemeri takmazsa, ciddi bir kaza esnasında emniyet kemeri takmayan kişi araçtaki diğer kişilere çarparak onların hayatlarını da tehlikeye sokuyor. Uyarınız, herkesin taktığından emin olunuz.
  • Boş bir yolda ilerlerken, sürücünün sert bir fren yapmasını iste, kemersizler öne doğru uçarken sen sağlam bir şekilde oturuyor olucaksın hızlı giderken kaza anında camdan fırlama şanslarının yüksek olduğunu belki böylece anlarlar, tabi ne kadar iyi sürücü bilmiyorum, fren denemesi yaptırırken arkadan gelen arabayı çarptırmayın kendinize, araç kullanmasına güvenmiyorsan böyle bir şey yaptırma, bir gün bir yerden uçarlarsa kemerin önemini anlarlar. Tabi sağlam oturmuyorlarsa bu frende bile başları bir yere çarpıp yaralanabilirler, özet olarak kemer taksınlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.