Şimdi Ara

Google, Android uygulamalarının boyutlarını büyük oranda düşürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, Android uygulamalarının boyutlarını büyük oranda düşürüyor 
    Mobil internet paket fiyatlarının makul seviyelere indirilmesi ve cihaz depolama alanlarının ise artmasıyla artık geliştiriciler akıllı cihazlar için yayınladıkları uygulamaların boyutlarına çok fazla dikkat etmiyorlar. Durum böyle olunca örneğin 20 megabayt sanarak indirdiğiniz bir oyun, ilk açılışta yüklenmesi zorunlu içerikle birlikte yaklaşık 2 GB’ı bulabiliyor.

Google ise her geçen gün artan uygulama boyutlarının önüne geçebilme adına Play Store için geliştirdiği yeni algoritmayı devreye almaya hazırlanıyor. Buna göre "bsdiff" adını taşıyan yeni sıkıştırma teknolojisiyle uygulama boyutları yüzde 50 ila yüzde 75 oranında düşürülecek. Diğer taraftan özellikle mobil oyunlarda karşımıza çıkan ve oyunun boyutunu birkaç GB’a kadar çıkarabilen genişleme dosyaları da yüzde 12 ila yüzde 65 arasında küçültülecek. Edinilin bilgiye göre Play Store'daki uygulama bilgilerinde bundan böyle güncelleme boyutları da açıkça yer alacak.

Düzenlemeyle birlikte cihazların depolama alanlarının ve mobil data paketlerinin daha verimli kullanılmasını hedefleyen Google, geliştiricilerin ise konuya karşı duyarlı hareket etmelerini istiyor. Henüz test aşamasındaki yeni algoritmanın hayata geçirilmesinin biraz zaman alacağı tahmin ediliyor.

• sonunda...

• ya gapps 1 gb yemesin razıyım ben.

• iyiymiş.

• Akk varken zaman kazandıracak.Bizim ülkemizde çok büyük bir etkisi olur ayrıca giriş seviyesi telefonlar da coşar.
  • Facebook u düşürsünler.
    Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane.
    Facebook kuruyorsun. 50 MB mı ne diyor.
    Kuruyorsun. Bir bakıyorsun 450-500 MB olmuş.
    Sanırsın ki NAR...

• bu düşük hafızalı cihazlar için çok iyi olmuş...

• Güzel bir gelişme. Kotalar yükseltilmiyorsa uygulama boyutları düşürülür :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • normal şartlarda linux çekirdeğin verilecek 2 satırlık komut için
    20 mb lık dosya indirmek gibi
    saçma sapan uygulamalarla
    uğraştırılıyor insanlar !

• %50-75 arası sıkıştırma nedir???

PiedPiper gibi bir olay olur. İşin iç yüzüne ayrıntılarına bakmak da fayda var. İnsanlar codec ler için yıllar harcıyor...

• Çöp uygulamaların sayısınıda düşürse iyi olur. Uygulama kalitesi çok düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: anomaly

ya gapps 1 gb yemesin razıyım ben.

opengapps.org > Pico

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

opengapps.org > Pico

böyle şeyleri özellikle s3 minide çok yaptım ama şuan elimde xperia m2 var ve çoğu romu stok halde gapps kurulu geliyor. gappsi silmek için ne yapabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anomaly -- 26 Temmuz 2016; 12:45:16 >
  • quote:

quote:

quote:

opengapps.org > Pico

böyle şeyleri özellikle s3 minide çok yaptım ama şuan elimde xperia m2 var ve çoğu romu stok halde gapps kurulu geliyor. gappsi silmek için ne yapabiliriz ?

İndirdiğiniz rom zip'ine girin > system > app ve priv-app klasöründen rom flaşlamadan önce istemediğiniz uygulamaları silin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

opengapps.org > Pico

İndirdiğiniz rom zip'ine girin > system > app ve priv-app klasöründen rom flaşlamadan önce istemediğiniz uygulamaları silin.

Teşekkürler.

• Android biraz daha stabilleştirilse güzel bir sistem aslında. Apple el atsa androide güzel olur diye düşünüyorum.
  • Facebook telefonun anasini aglatiyor. Facebook lite kullaniyorummm. Temiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • facebook'un uygulamasını indirmeye gerek yok. bu ve benzeri uygulamalar internet sitesinin mobil versiyonu.Tarayıcıdan ekrana kısa yol gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilasat -- 26 Temmuz 2016; 15:34:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.