Şimdi Ara

Artık resmi: Yahoo satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir dönemin arama motoru devi olarak hafızalarda kalan ve son yıllarda sektörde ciddi bir düşüş içerisinde olan Yahoo, bugün itibariyle çekirdek hizmetlerini resmi olarak ABD’nin en büyük operatörlerden birisi olan Verizon’a sattı.

Firmanın başına Marissa Mayer’in gelişi ile birlikte iyi bir hareketlilik yaşanmış ve Tumblr gibi önemli satın alımlar yapılmıştı. Yine de planlar tutmadı ve Tumblr’ın firmaya 700 milyon dolar zarar getirmesi, Mayer’in liderliğinin de sorgulanmasına neden oldu.

Satış

Verizon’un Yahoo için ödeyeceği miktar 4.83 milyar dolar ve ödeme nakit olarak gerçekleşecek. Satış kapsamında Yahoo’nun internet hizmetleri yer alıyor. Firmanın Alibaba üzerindeki hisseleri, nakit birikimi ve bazı patentleri satışın dışında tutuldu.

Verizon, geçen yıl da AOL firmasını satın almış ve internet hizmetleri konusunda ne kadar ciddi olduğunu göstermişti. Yahoo’nun arama, mail ve Messenger unsurları, Verizon’a güç verecek. Ayrıca, Yahoo’nun reklam teknolojileri de Verizon’un en çok ilgilendiği konuların başında geliyor.

Yahoo, bundan sonra artık tamamen internetten elini eteğini çekmiş oldu. Firmanın Alibaba üzerinde yüzde 15, Yahoo Japan üzerinde ise yüzde 35.5 hissesi bulunuyor. Bu hisselerin toplamı ise 40 milyar doları buluyor. Geçen yıl, ABD’de çıkan bir kanunla, deniz aşırı ülkelerde hisse bulunduran firmaların vergi ödemesi gerektiği kabul edilmişti. Bu yüzden Yahoo’nun da 7 veya 8 milyar dolar civarında bir vergi vermesi gerekiyordu. Aslında internet hizmetlerinin satışı da bu nedenle gündeme geldi.

Ayrıca Bkz.Tumblr hamlesi, Yahoo’yu 700 milyon dolar zarara soktu

Satış konusu her iki taraf açısından kabul gördü ancak tam manasıyla satıldı diyebilmemiz için, belirli devlet kurumlarının onay vermesi gerekiyor. Bu da süreci, yıl sonuna kadar uzatacak. Yahoo, hali hazırda 37.4 milyar dolar pazar değerine sahip. 

• Resmilesti dikkat: yahoo satıldı.

• Nihayet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 25 Temmuz 2016; 17:34:25 >
  • durum çok ciddiiiiii

• simdi bizim ne yapmamiz gerek ?
  • Yahoo servislerinin ABD, Kanada ve İngiltere de yaygın kullanımı var. Dünya'nın geri kalanında ise tam bir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskinin devi ne duruma geldi, çağa ayak uyduramadılar. Hayırlısı olsun.

• Başlık "Artık resmi: Yahoo satıldı"
    Yazı sonu ..... tam manasıyla satıldı diyebilmemiz için .....
    güzellll

• flickr'da onbinlerce resmim vardı.. artık hiçbirine güvende gözüyle bakmıyorum. bir kaç seneye onlarda silinir gider kapatılır vesaire.. sonuçta kar getirmeyen herşeyi kapatıyorlar. benim resimlerimi neden tutsunlar ki? güzelde servisti. google resimler de aynı profesyonelliğe ulaşsa keşke. şimdilik google daha sağlam bir kale gibi gözüküyor. artık resmi yüklemesemde olur..

• Yahoo'ya zamanında yapılan 45 milyar dolarlık teklifi hatırlayanlar ?

• Yaşı 25 ten büyük olanların hatirlama ihtimali var , zamanında aramalar yahoodan yapılırdı, yahoo messenger vardi, ordan malezyalı bir kızla sevgili olan arkadaşım vardı, launch diye bir sayfaları vardı, youtubeun müzik versiyonu sayılır, çoğu sevdiğim muzikleri orada keşfetmiştim , yahoonun yeri ayridir bende

• İşlevi kalmamıştı zaten.
  • sabahlara kadar chat odalarında muhabet ettiğim yer Türkiyem diye bir oda vardı orda takılırdık genelde yurt dışındaki eziklerin takıldığı odaydı

• Yehoo!!

• Hala Yahoo Mail kullanırım. Gmail e bir türlü ısınamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: matraxzalim

Yaşı 25 ten büyük olanların hatirlama ihtimali var , zamanında aramalar yahoodan yapılırdı, yahoo messenger vardi, ordan malezyalı bir kızla sevgili olan arkadaşım vardı, launch diye bir sayfaları vardı, youtubeun müzik versiyonu sayılır, çoğu sevdiğim muzikleri orada keşfetmiştim , yahoonun yeri ayridir bende

29 yaşındayım hıcbır aramayı yahoo üzerinden yapmadım, Msn Messenger kullandım. Geçiniz lütfen

• Yahoo amerikada ozellikle yasli kesim tarafindan kullanilan eski arama motoru yasi 30 ustu olanlar bilir bizde ilk internet yillarimizda yahoo arama motoru kullanmisizdir. Sonraki.yillar google lider oldu tabi simdide amerika basta kanada ve ingilterede yahooya sadik bagli fanatikleri var onlarin sayesinde ayakta duruyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Orijinalden alıntı: matraxzalim

Yaşı 25 ten büyük olanların hatirlama ihtimali var , zamanında aramalar yahoodan yapılırdı, yahoo messenger vardi, ordan malezyalı bir kızla sevgili olan arkadaşım vardı, launch diye bir sayfaları vardı, youtubeun müzik versiyonu sayılır, çoğu sevdiğim muzikleri orada keşfetmiştim , yahoonun yeri ayridir bende

29 yaşındayım hıcbır aramayı yahoo üzerinden yapmadım, Msn Messenger kullandım. Geçiniz lütfen

Birincisi tanımadığınız bir kişiye karşı geçiniz gibi kelimeler kullanmayınız , ikincisi kişisel görüşlerim bunlar , sizi lgilendirmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.