Şimdi Ara

İlk maaşınız ne kadardı ve ne hissettiniz ? :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ilk defa işe giriyorum dış cephede harç yapıp ustaya vericem,günlük 45 lira işi tam öğrendiğim zaman 60 lira olacak inşallah. Siz neler hissettiniz ve neler aldınız neler hissettiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bursum var 1000₺

Ama maaşım yüksek lisans bittikten sonra firmamın dediğine göre 3500-4000$ olacakmış.

• Çok iyi iş neydi hocam

• EnoughDumbell E kullanıcısına yanıt
    Elektrik Elektronik hocam meslek Tr de değilim.

• Hocam öğrenci misiniz

• Aynen yazi değerlendirmek için uğraşiyorum borç falan dolu yaşıtlarim şuan eģleniyo fakat napalim kader kısmet demek geliyo sade

• 1500'dü aileye destek oldum onca yıldan sonra :)
  • İlk maaşım 1000 lira civarında idi çok güzel bir duygu gidip harcamıştım gözlük deri ceket aldım borçlarımı kapattım ve bitmemişti param. Markette çalışıyordum izin günümde gidip alışveriş yapmıştım ordan

• İlk yevmiyem 15 TLydi çok kotu histi

• 4500 1.5 maas memur maasi hepsini babama verdim

• ilk işe girdiğimde her konuyu konuşmuştuk da mevzuyu bi türlü paraya denk getirememiştim. İş girdikten sonraki kaynaşma halinde ordaki arkadaşlara sormuştum. Önceden bi miktar duymadığım için 700 800 bandında para bekleyeyim çok da bişey beklemeyeyim dedim. Ondan sonra konuşunca arkadaş saatlik ücreti söyledi bana. Düz hesapla 1200 1300 arası çıkınca kafayı oynatmıştım. O ay ilk çalışmalarımda başka arkadaşlar da saatlerini bana verdiği için onların yerine de çalıştım. İlk maaşım 1550 TL gelmişti. 700 beklerken o mikratı almak açıkçası beni normalde çok bozardı kendimden geçerdim ama yeni ev tutmuştuk ve bütün param depozitoya kiraya gitti. O günden beri aldığım hiç bir paranın keyfini süremedim. Hala da süremiyorum çünkü 7 aydır işsizim.
  • Gemide stajerken aldıgım 1100$ japonyada süvari beyi dinlemedim fahişelere aldandım 4 saatte bitti

• EnoughDumbell E kullanıcısına yanıt
    Hocam umarım istediğiniz yerlere gelebilirsiniz mesleğinizde.

• 700 TL idi sanırım. O zamanlar asgari ücret 1000 lira falan tabii. 16 yaşında kazanmıştım.

Hemen bitmişti diye hatırlıyorum. Bilgisayar toplayınca.

• İnşatta mala vurdum.100 tl yevmiye

• Yas 20 13 yasindayken kahvede cay dagitirdim haftalik 60 tl alirdim ilk parayi aldimda "oglum bu para cokkk laa " demistim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.