Şimdi Ara

Binada proje dışına çıkmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oturdugumuz sitede 18 müstakil villa tipi bina var , bitişik 2 binadan oluşuyor hepsi,kimisi çatıyı yükseltmiş kat çıkmış kimisi balkonları yıktırıp içeri almış odaları genişletmiş birtek bizim bina orjinal proje bende birşeyler yaptırmak istiyorum ama herhangi bir tartışma yada bişey olurda şikayet ederse millet birbirini herkesinkini yıktırıp ceza keserler diye düşünüyorum o yüzden kararsız kaldım , varmıdır bilen bu işin cezası nedir ne değildir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki gökyüzünde yer yok milleti ufacık ufacık 4 katlı binalara tıktılar. Acıma hocam arazi senin bina senin çık katını
  • emiLL kullanıcısına yanıt
    Kentsel dönüşüm için alınan binalarda 1 kat fazla yapılma hakkı var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerhitz

Kentsel dönüşüm için alınan binalarda 1 kat fazla yapılma hakkı var diye biliyorum.

Olabilir . Bölgesel olarak belediyelerin izni dahilinde imarda kat çıkmak yasak dükkan + 3 kat şeklinde binalara izin veriliyor mesela fatihte . Zaten arsayı veriyorsun adam sana bir bilemedin iki daire veriyor . Bu yüzden arsa sahibi kat çıkmasında ne yapsın .
  • Diğerlerini şikayet ederdim ben olsam

• Ayrı ceza var mı emin değilim ama apartmanlarda bina sakinlerinin çoğunluğunun onayı olmadan balkonun camla kapatılması halinde bile birisi şikayet ederse zabıta ekipleri yıkman için emir gönderiyor; yıkmazsan kendileri gelip masrafı sana ait olmak üzere yıkıyorlar...
  • o kadar adam değüiştrimişken senin değiştirmene bence kimse bişey demez. he oldu da dediler diyelim o zaman bütün site topyekün maziyi anıp ilk günkü haline döner.
  • Apartmanda yasak kat mülkiyeti kanununa göre ama kendi arsan için bişey yok diye biliyorum diğer evleri tehlikeye atamayan her şeyi yapabilirsiniz sonuçta birbirinize bağlı birşeyiniz yoktur...

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Site burası kimsenin kendi arsası değil, her bina iki yapışık müstakil den oluşuyor

• Çok ciddi bir tartışma olmassa kimse şikayet etmez çünkü herkes yapmş zaten. Bizim burası da aynı bahsettiğin şekilde balkonu odaya katan var garajı kapatıp banyoya çeviren falan var ama atı yükseltene rastlamadım henüz. Site sınırının dışına çıkmış hatta bir çok site bizim burada sizin yapacağınız değişiklik nasıl olacak acaba artık balkonu odaya katmak falan çok sıradan hale geldi cambalkon gibi olmaya başladı insanların gözünde özellikle o villa tipi yerlerde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.