Şimdi Ara

Opel Astra 2012 1.3 cdti H kasa nasıl bir araç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel bir araç

• invoker_ İ kullanıcısına yanıt
    Otomatik şanzıman sıkıntı yapar mı bu araçta?

• quote:

Orijinalden alıntı: Edizedgu

Otomatik şanzıman sıkıntı yapar mı bu araçta?

Aynı araç yakın bir akrabamda var. Aracın şanzımanı çok ağır. Özellikle 1. vites ölüm. 2. ve sonrasındaki viteslerde araba biraz daha akıcı. Ama 1. vites cidden çok fena. Hatta çok dik bir yerde kalınca araba 1. vitese kalkışta gaza 2 3 sn cevap vermediği dahi oluyor.
  • böyle bir araç

• otomatiği kesinlikle alınmaz şehir içinde zaten devamlı vites değişikliğinde secdeye gider gelirsiniz o derece sarsıyor... uzunyoldada bu arabaya güvenilip sollamaya bile çıkılmaz...yani kısacası alınmaz. tek artısı yakıt tassarufu...
  • Şuan cidden üzüldüm otomatik şanzıman almış amcam ve hangi donanım oldugunu bilr bilmiyorum 45 e almış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edizedgu -- 23 Temmuz 2016; 16:23:40 >
  • Hocam siz arkadaşlara bakmayın ben manuel vitesini kullandım, birinci vitesin biraz ağır olduğu doğrudur ancak diğer vitesler normaldir. Otomatiği otomatikleştirlmiş manuel şanzımandır, tam otomatik tork konvertörlü veya çift kavramalı konforu beklerseniz sizi üzer ancak aldığınız malı bilirseniz sıkıntı yok ilk zamanlar biraz sıkıntı çekersiniz ancak alıştıktan sonra yani gazı nerede bırakacağınızı öğrendiğinizde abartıldığı kadar sarsıntılı vites geçişleri yoktur, arıza yaptığında diğer otomatik vitesli araçlar gibi yüksek meblağlı fatura karşınıza çıkmaz. ( Servis fiyatları süper kazıktır, piyasada daha uygun bulabilirsiniz) Herşeyi geçtim yakıt tüketimini gördüğünde tüm bu şeyleri unutur gidersiniz, yanlış hayırlamıyorsam arkadaşım şehir içinde 800-900 km yaptığından bahsediyordu, uzun yolda ise 1000 km yi çok rahat aşıyordu.

• Manuel şanzımanda vites oranları nedeniyle şehir içinde çok sık vites değiştirmek zorunda kalırsınız ...
    1.3 MJ motorun ve şanzıman oranlarının ekonomi amaçlı olması nedeniyle vitesler pek toleranslı değil sıkışık trafikte.... Muadil bir çok araçta sürati düşürdüğümüz Zaman 2.vites ile toparlayıp giderken MJ ler mutlaka 2'den 1'e istiyor...

İçi rahat ferah bir araç, direksiyonu biraz ağırdır manevralarda bir Focus HB , Ceed, İ30 gibi rakiplerine göre yorar insanı..:

Ama sağlam araçtır, 111. Yıl veya Cosmo donanımlısı ayrı bir keyifte...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.