Şimdi Ara

Fender gitarın rengini kazıtıp yeniden boyatmak zarar verir mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende bir adet Fender USA deluxe Stratocaster ash mevcut. Alırken aşırı hevesli olduğum için rengine falan hiç dikkat etmeden cherry bust ash vardı sadece direk aldım. Çok güzel duruyor parlıyor falan fakat ben kırmızı olsun istiyorum, ağaç çizgileri gözüksün istemiyorum tamamen candy apple red yapmak istiyorum. En iyi luthiere götürücem yaptırmak için fakat önce size bi danışayım dedim. Sizce gitara bir zarar verir mi boyasını değiştirmek ? Sonuç olarka üstünde ki boya silinip yeni boya atılıcak yani bi zarar olmaz diye düşünüyorum ama bilemedim yine de size bi sormak istedim. Teşekkürler şimdiden. Attığım fotodaki gibi olsun istiyorum renk

Fender gitarın rengini kazıtıp yeniden boyatmak zarar verir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecnunReyiz -- 21 Temmuz 2016; 20:38:59 >

• MecnunReyiz kullanıcısına yanıt
    up
  • Tonunu etkiler. Boyatacaksan da iyi bir ustaya yaptırman lazım.Bence boyatma,pişman olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Mysterious -- 23 Temmuz 2016; 0:28:18 >
  • Mr.Mysterious M kullanıcısına yanıt
    Tonunu etkileyecekse hiç dokunmam zaten fakat anlamadığım bişey var zaten gitarın üstünde boya var onu çıkartıp yeni boya attırınca niye tonunu etkilesin ki
  • MecnunReyiz kullanıcısına yanıt
    İnternette biraz araştırırsan bulabilirsin.Elleme ,orijinal kalsın.
  • O gitar boyanın altından ağaç gözükmeyeceği için 2 parça değilde 3-4 parça üretilmişse, sen natural, boyanın altından ağaç gözükecek şekilde boyadığında, birleşim yerleri çizgi şeklinde göz batabilir. 2 parça olsa bile, natural olmadığı için ağacın desen uyumuna dikkat edilmeden yapıştırılmış olabilir. Normalde atıyorum 8 birim kalınlığında bir ağaç, ikiye bölünür, 2 tane 4 birimlik olur ve damarları birbirinin tamamen aynısı olduğundan, yan yana yapıştırıldığında görüntü simetrik olur. Boyalı gitarın altından bu şekilde çıkacağını hiç sanmıyorum. İlla renk değişimi istiyorsan, önce boya kazınır, altında duruma göre, ağaç gözüken yada gözükmeyen (misal surf green) boya atılır. İyi bir luthier, gitarın boyası ile aynı tip ve kalınlıkta boya atarsa ton değişmez. Ama ne kadar iyi olursa olsun, gitarın değeri düşer tabi. ağaç gözükmeyecekse eğer, komple boyanın kazınmasınada gerek yok. hafif zımpara ile boyaya hazırlanır, ince birkaç kat yeni renk geçilir. muhtemelen luthier bu şekilde renk değişimini önerecektir. ağaca kadar kazımak hem zor hemde sonuçta fabrikanın boyası gibi olmaz. hafif zımpara ile renk değişiminde ise, fabrikanın katları korunmuş olur.
  • Hocam fazla bi değişme olmaz lakin söküp tekrar boyamak bayağı para ister.
  • Hocam çok sağlam bi ustaya götürmen lazım ki bu sana oldukça tuzlu bi fiyata patliycaktır. Bana kalırsa hiç elletme derim çünkü tüm parçaları tek tek sökülücek cilası sökülücek zımpara atılıcak bi ton sıkıntı hem zamanını yer hem cebini ki @Mr.Mysterious arkadaşında dediği gibi tonunda oynama olabilir. He dersen ki ben gözümü kararttım istediğim renk olucak, o zaman yolun açık olsun :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.