Şimdi Ara

Sivilce,Akne ve iz sorunu ciddi (SS'li)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet millet yaklaşık 2 senedir sivilcelerle boğuşuyorum 5 e yakın hastaneye gittim ilaçlarla vs boğuştum sn sonunda zoretanın diye bi hap verdiler bana bilenler bilir bu ilaçta illet bişey cidden dudaklarım parçalandı ağzım kuruyodu sürekli sıkıntılı bişey olduğu içinde bırakmak zorunda kaldım. Siz ne önerirsiniz fikrinizi almak istedim
     Sivilce,Akne ve iz sorunu ciddi (SS'li) Sivilce,Akne ve iz sorunu ciddi (SS'li)
    sağ ve sol yanak olmak üzere 2 foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRevinantz -- 21 Temmuz 2016; 18:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zoretanin tedavi ortasında neden bıraktın ? 3-6 ay arası kullanımlarda başarı oranı %90'ın üzerinde..Katlanaksın biraz.

Benim doktorun verdiği ilaçlarla %60 ı gitti sivilcelerin,iz kaldı biraz.Bi yazayım belki işine yarar.

Nilera okyanus sabunu sabah akşam bunla yüzü yıka
    Silvex her sabah
    Acnemix her gece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bencyamin(yazılışı böyle olmayabilir) ve silvex kullandım ikiside iyi geldi ama sen bol bol hastane gezdiğine göre vermişlerdir önceden büyük ihtimal.

• Aknetrent kullaniyorum tavsiye ederim

• ben kesin çözümünü biliyorum, ilaçları bırak . ben şuan doğal bir çözüm buldum ben her gün uyguluyorum, mesaj gönder (anlatayım)
  • benzamycin - Sivex losyon - İsotrexin - İmex - aknilox
    hepsini kullandım adam akıllı sonuc alamadım.
  • Bu konuda tam olarak bilgi sahibi değilim ama kendi yaşadığım durumdan sana örnek vermek isterim. Benim alnımda sürekli sivilce olurdu.. Sonra bi gün hasta oldum midemden. Ve kendime şöyle bi söz verdim çok az yağlı yiyeceğim. Bunu bir hafta yaptım ve bir haftada alnımdaki sivilce sayısında ciddi bi azalma yaşandı. Yani yedigimiz yiyeceklerdeki yağlar yüzümüzde sivilce oluşumuna neden oluyor. Söylemek istedim. Belki bu yöntemi deneyebilirsin. Yemekte yağları azalt yüzünü de garnier 3 ü bir aradayla düzenli yıka. Eğer sonuç vermezse doktora gidebilirsin. Ama yüzünü temiz tutarsan ve dedigim gibi cok yağlı yiyecekler yemezsen(cips,çekirdekte geçerli buna) sivilcelerin geçer diye düşünüyorum. Psikolojik olarak sıkıntı yaptıgın durumlar var ise sırf bu yüzden de sivilce cıkıyor. Psikolojinize çok dikkat edin. Yediklerinize de çeki düzen verirseniz sivilce sorunu baya bi yokolmuş oluyor. Bu önerimi dene bence.

• siren201 S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah dostum, deniceğim sağ ol.
  • Hap tedavisine başla 6-7 ay kullan duzenli olarak kesin gecirir ama bittikten sonra geçti diye yedikkerine dikkat etmezsen geri bu haline doner simdiden diyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KKardesim bende acnelyse kullanıyorum öncelikle dove sabun ile yüzümü yıkıyorum yuzumu her zaman temiz tutmak zorundasın gözenekler kapandigiicin sivilce olusur. Ama bu acnelyse 1 hafta yüzünün derisini yenilmek için biraz deri döker. Ben kullanıyorum etkisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: iRevinantz

Evet millet yaklaşık 2 senedir sivilcelerle boğuşuyorum 5 e yakın hastaneye gittim ilaçlarla vs boğuştum sn sonunda zoretanın diye bi hap verdiler bana bilenler bilir bu ilaçta illet bişey cidden dudaklarım parçalandı ağzım kuruyodu sürekli sıkıntılı bişey olduğu içinde bırakmak zorunda kaldım. Siz ne önerirsiniz fikrinizi almak istedim
     Sivilce,Akne ve iz sorunu ciddi (SS'li) Sivilce,Akne ve iz sorunu ciddi (SS'li)
    sağ ve sol yanak olmak üzere 2 foto

Bol su iç. Sebze ve Meyveleri tüket. Et yemeklerinin yanında yeşilliği ihmal etme. Yüzünü sabunla yıkama, ph dengesi bozulmasın. Nemlendirici özelliği olan bakım ürünleri kullan. NeoStrata gibi markalardan şaşma. Gidip arkonem krem sürersen daha fazla çıkar.

Sivilce problemin geçtikten sonra Glikolik Asit içeren losyon kullan 6 ay. Lekeler büyük ölçüde geçer. Geçmezse dert etme. 21 22 yaşlarını bekle, estetik cerrahi çok gelişti 2 bin liraya bakar. Geçmiş olsun.

• https://forum.donanimhaber.com/m_118846529/tm.htm

sıkıntısı olanlar mutlaka bu konuyu okuyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhacker09x

ben kesin çözümünü biliyorum, ilaçları bırak . ben şuan doğal bir çözüm buldum ben her gün uyguluyorum, mesaj gönder (anlatayım)

Zoretanin başladım
  • Yarın tekrardan cildiyeye gidiyorum, ve verilen ilaç ne olursa olsun gidene kadar bırakmıcağım.
  • Senden daha kötü durumdaydım.Roaccutane kullanıyorum şuan son aşamasındayım baya düzelme var sadece ilaçtan dolayı kırmızı gözüküyor 1.5 ayım kaldı bırakınca düzelicekmiş.Yanaklarım senin gibi iz kalıcağını söyledi doktor ama tabi tedavisi var %80 %90 oranında düzelirmiş.
  • quote:

ben kesin çözümünü biliyorum, ilaçları bırak . ben şuan doğal bir çözüm buldum ben her gün uyguluyorum, mesaj gönder (anlatayım)

bu forumda takılmanın mantığına aykırıdır. paylaşamayacağınız şeyler için kullanıcıya pm atarsınız. onuda anlamıyorum pm at anlatayım yazana kadar pm atıp anlatabilirsin.
    Forumlar genelde şimdi ve sonrası için bilgilerin edinildiği bir platform olarak kullanılıyor.
  • c vitamini serumu al ucuz googleden araştırabilirsin ingilizcen varsa reddit/skincare de araştırma yap biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AugKunzee

quote:

bu forumda takılmanın mantığına aykırıdır. paylaşamayacağınız şeyler için kullanıcıya pm atarsınız. onuda anlamıyorum pm at anlatayım yazana kadar pm atıp anlatabilirsin.
    Forumlar genelde şimdi ve sonrası için bilgilerin edinildiği bir platform olarak kullanılıyor.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=118846529&p=1&anchorToGo=118846529. Buradan bu durum ile ilgili konu açmıstım.

• dostum gözlerinde bir sıkıntı olmadıysa,kan testlerinde anormallik yoksa o ilacı devam etmelisin tek etkili çözüm yolun budur evet ilaç kurutuyor ama nemlendirici krem alıcaksın bu kadar basit
  • ben de roaccutane kullanıyorum doktor izler kalabilir onlar için başka bi tedavi uygulayacağız dedi doktora danış bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.