Şimdi Ara

Skoda Yeti - Citroen c4 cactus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ailem ile birlikte 1.6 corolla aracımızı satıp SUV tarzl bir araç almayı düşünüyoruz hem yakıt hem fiyat hem silindir hacmi 1.6 dan yüksek olmaması ayriyetten otomatik tercih ettiğimiz için yeti ve c4 cactus düşündük biraz araştırma yaptım 2 side şuan cazip geldi fakat burayada konu açıp yardımcı olabilcek arkadaşlar var ise bekliyorum
    Sorularım ;
    1 Yetimi Cactus mü ?
    2 DSG şanzuman kulllanımı nasıldır yetinin dsg si nasıl
    3 1.4 Yeti benzinli 1.6 yeti dizel
    4 cactus hakkında iç donanımı plastik diyolar güven vermiyormuş
    5 Corolla tam otomatik bu yarı otomatiğin yokuşlarda kaydırma yaparmı
    6 Kullanan arkadaşlar var ise cevaplarını bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeti ama sıfır dizel yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el olarak düşünebiliriz dizel tercihimiz şuanda fakat şu dsg şanzuman hakkında tedirginliğim var

• Yeti dizelin içi son derece kaliteli. Direksiyon tüy gibi. Yakıt ortalama 5.6 lt gösteriyor. Dsg konusu muamma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün fikrim yetiden yana dsg konusunda yeterli bilgiye sahip olmadan almak istemiyorum

• dsg şans işi. sıkışık trafiği fazla sevmiyor. Kimisinde 150000 km sorunsuz gidiyor, kimisi 500 km de arıza veriyor. 2 farklı arızası var. mekatronik ve balatanın bitmesi. Yetkili servis garanti bitse bile desteğe devam ettiği söyleniyor. Eğer garantili onarım olmazsa da özel servislerde de problemi çözmek mümkün olabiliyor. zira yetkili servis fiyatları çok uçuk. Dsg konusunda iyi bir ustanız ve servisiniz varsa dsg mekatroniğini ve balatasını değiştirebiliyorsa sıkıntı olmaz. Çünkü servisin 5000 tl istediği mekatronik yan sanayi olarak 300 tl den başlamakta. 800 - 900 tlye gayet kaliteli yan sanayi makatronik bulunmakta. baskı balata fiyatlarını hatırlamıyorum şimdi ama servise göre daha uygun fiyat alabilirsiniz. ( 3 yıl dsgli araç kullanırken araştırmıştım. Ama hiç ihtiyacım olmadı şükür. Yeti 1,2 tsi dsg aracımı aralık 2015 te sattım. )
  • Bilginiz için teşekkür ederim. Yeti den memnun kaldınız mı ?

• 1.3 otomatik multijet 500l yi seçeneklerinize katın

• Bilginiz varsa paylaşabilirmisin 500L hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: yaman14

Bilginiz varsa paylaşabilirmisin 500L hakkında

Ben 500l sahibiyim 1.4 120 hp turbojet beats edition, 1.3 multijet kullanmadım ama kendi arabam kalıbına göre atik araç yol tutuşu çok iyi sürüş zevkide, bende yeti 500l arasında kalmıştım ilk kez dsg yi yetide kullandım test sürüşü şanzıman aslında mükemmel ama sorun çıkarırsa sıkıntı 500l almasaydım yeti alırdım herhalde, sadece içine oturdum cactus çok bunaltıcı geldi bana, fiatın yerlisini almayın ama 500 serileri gerçekten alınır fiatın en özendiği seri

• Bilginiz için teşekkür ederim

• yaman14 Y kullanıcısına yanıt
    yeti den çok memnundum. Ama büyük bir bagaja ve 8 tane koltuğa ihtiyaç duyunca satmak zorunda kaldık. :))
  • 2.0 gerçi ama Renault un Koleos diye bir aracı var onu da inceleyin derim. Motor-şanzuman sorunsuz, 4 çeker sistemi de Nissan dan alınma.
  • Yeti'nin içi, tasarımı olsun kullanılan malzeme olsun Octavia kıvamında. Zaten Octavia ile aynı platformu kullanıyor. Dizel motor emisyon skandalına bulaşmış olabilir. Dsg tam şans işi. Mümkün olduğu kadarıyla Garanti uzatılmış DSG bulmaya bakın. Tasarımı size hitap ediyorsa, bazıları Dobloya benzetiyor, Yeti alın en iyisi.

• 2.0 tercihim değil ama bakarım biraz araştırma süreci geçirdikten sonra almayı düşünüyorum

• yaman14 Y kullanıcısına yanıt
    Cactus derim hocam dıştan zaten acayip yakışıklı iç olarakta bence başarılı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.