Şimdi Ara

Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıkta belirttiğim gibi Twisted Fate counterlarına karşı nasıl oynanmalıdır, bildiğiniz üzere TR serverinde pek tercih edilmeyen bu şampiyon takım oyunu olmadığı için pek malum. Ligim Gümüş 3 uzun süredir rank oynamıyorum, rank oynadığım rahatsız oluyorum istemsizce seçim yasaklama ekranın da çıkmak veya çıkmamak gibi derdim yok sadece eğlenmeye çalışıyorum, şimdiden teşekkür ediyorum vericeğiniz cevaplar için.

Trde en çok alınan counterları
    ;

Leblanc
    Yasuo
    Fizz
    Zed
    Diana
    Kassadin
    Ahri
    Talon

Rünler;

Counterlarımın genellikle suikastçi şampiyon oldukları için

Mobil olmadığımdan dolayı hareket hızıyla şampiyona birazda olsa mobilitelik katıyorum, ana itemimiz lich boğan olduğu için ekstra hareket hızımızla karakteri kaçma ve kovalama konusunda hızlandırıyoruz. tabi duruma göre ekstra hız için luden alınabilir eğer riskli ise daha defansif gidilebilir.

Kabiliyetlerde ise
    ;

Ani hasarı yüksek şampiyonlar yani suikastçilara karşı iki uçu keskin kılıç almıyorum ziyafet alıyorum daha uzun koridorda kalmak için ve pasifimizden dolayı daha fazla altın kazanmak için suikastçi kabiliyeti ve peksimet arasında gidip geliyorum bu konudada aydınlatırsanız sevinirim.

Sihirdar Büyüleri konusunda;

Lissandra,Fizz vb.;  Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır? tercih ediyorum

Zed,yasuo,diana ; Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır?

Viktor,azir,kassadin;  Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır?

Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır?ne kadar bufflansada pek tercih etmiyorum, onun haricinde  Twisted Fatenin Counterlarına karşı nasıl oynanır?büyüsüde çok kullanışlı ve bekleme süresi oldukça kısa bu büyüyü oyun tarzınıza göre alabilirsiniz biraz agresif olmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reichwehr -- 22 Temmuz 2016; 11:49:36 >

• ben tfnin en önemli etkisini lane pushlaması olarak görüyorum. kafa kafaya birşey yapması zor. 1 levelde agresif olmak şart. kırmızı kartla seri ittireceksin 2 levelde direk kafasına vuracaksın. ama lanede çok zor. bütün herşeyini bir sarı karta bağlamış bir hero. çok kolay baskın yiyor. kolay baskın atıyor. bence lanede olabildiğine safe oynanmalı. 6 olunca direk topa veya müsaitse bota baskın. o ulti hep cd de olmalı. daimi hasarı yok. sarı +q+basic atıp yıldırımı patlatıp geri döneceksin. bütün olayı bu. range avantajı olan her hero tokatlar tfyi. karşındaki pushlarsa kule altı farmla. altını bir şekilde topluyorsun pasifle. onun dışında 6 olmadan önce yardım şart. 6dan sonra ama lanelere güzel ultilerle çok iş yapman lazım. ama lane dışında takımla bariz üstünlük kurar. en önde gidip flash+sarı kartla birini aradan çıkarabilirsiniz hep. carryden ziyade takım için oynamak lazım. ashe ultisi gibi birini tutup indireceksin. lanede ezeceği hero yoktur tahminimce. belki ekko karşısında oynar. ama dediğim gibi safe oynanıp latede ekmeğini yemek şart. ayrıca ilk seferde kartı seçemezsen bi anlamı olmaz. bireyselde bayağı zor hero ama takım için çok güzel pick.
  • Haklısın hocam katılıyorum, rün ve kabiliyetleri defansif şekilde ve lanede kalmaya yönelik yapıyorum genellikle sıkıntı şampiyonlara karşıda itemlerde defansiz oluyor haliyle. amaç 6 seviyeye kadar hayatta kalıp diğer koridorlara 2. ormancı gibi baskın yapmak. orta oyunda ekmeğini bolca yiyorsun şampiyonun. Onun haricinde zaten ayrık ittirme ve kule alma ne kadar çok kule alınırsa harita kontrolünü ele geçiriyorsun Twisted ile harita üzerinde etkili ultisi yüzünden karşı takım rahat hareket edemiyor. Oyun orta ve sonlarına doğru muazzam bir hasar potansiyeli var adcyi tek başına aradan bile çıkartabiliyorsun. teşekkürler yorumun için
  • ahri nerede ?
    talon nerede ? karakter yazmak yerıne assasinler desende olur
    tf card seçene kadar ahri charmlarsa ölüyo genelde roa buıldı gıtmedıyse yada abysal ı yoksa
  • Talon ve Ahri pek tercih edilmiyor yüzden yazmadım ama sonradan gelecek olan arkadaşlar bilgilensin yazdığın için teşekkürler. Talon zedden bile dişli bir rakip, ahri yetenek atışları üzerine kurulu bi karakter 6. seviye olduğunda çok tehlikeli olabiliyor, ittirme konusundada çok hızlı onu kule altına hapsetmek oldukça zor olur bunun için pek bi fikrim yok açıkcası.

Asırlık sopa güç patlamasını geciktiriyor, onun yerine dediğin gibi cehennem asası daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reichwehr -- 21 Temmuz 2016; 12:09:09 >
  • çarını bana verirsen öğretirim
  • Hesap paylaşımı yapmıyorum, Tf aman aman öğrenilcek bişey yok sohbet ediyoruz
  • bu rünler kabiliyetler falan boş iş yeteneğin varsa oynarsın net.
  • b00mbastic kullanıcısına yanıt
    Olur mu güzel kardeşim ben sırf bi günümde kabiliyet ve rün değişikliği yaparak oynadım cidden tamamiyle fark ediyor, tabi bu yetenek yoksa kabiliyet ve rün ile olacak iş değil biraz sen katıcaksın birazda rünler kabiliyetler ormancı baskısı katıcak ki tam otursun. nidalee ile ormanı rünsüz dönemiyorsun mesela veya yanlış bir kabiliyetle çok fark ediyor o konuda cidden. şimdi lissandra karşısına arındır veya zed karşısına bitkinlik almazsan üzer
  • Safe oynayıp farma bakacaksın karşında diana zed lb varken takasa girmeye kalkarsan (özellikle sarı kartsız) pek bir şansın yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TriLi T kullanıcısına yanıt
    Malesef o açığı çok iyi kapatmak lazım. kart kullandığını gördüğü zaman genellikle suikastçi şampiyonlar direk takasa girmeye başlıyolar. kart kullandıktan hemen sonra geri çekilmek şart bi kaç minyon feda etmek gerekiyor bazen o hasarı almaktansa. Beni en çok zorlayan karakter genellikle leblanc oluyor sihirdar büyüleri arasında bunun için tercih ediceğim özel bi büyü yok ama diğerleri için bariz belli büyüler var. Leblanc gibi şampiyonunda seri minyon ittirme sıkıntısı olduğu için ittirerek kule altına hapsedebiliyorsun, yorumun için teşekkürler.
  • Youtube'da Apdo'nun Tf vs. Fizz videosu var rehber şeklinde. İngilizce altyazı da mevcut. Dünyanın en iyi tf'lerinden birisi.
    O maçta anlattıklarını tüm assasinlere karşı yapabilirsin neredeyse. O video sayesinde dah etkili oldum TF ile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet iyi oynuyorda çocuk bir değişik sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xerneo

Evet iyi oynuyorda çocuk bir değişik sanki.

Epey değişik. Takım elbise giyiyor, değişik hareketler yapıyor. Robotik insana dönmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: radgolan

quote:

Epey değişik. Takım elbise giyiyor, değişik hareketler yapıyor. Robotik insana dönmüş.

Aynen hele o her videonun başındaki koltukla dönüşüne hastayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: radgolan

quote:

Aynen hele o her videonun başındaki koltukla dönüşüne hastayım.

Yasuo mayın 30000k tr server smörf diyor dönerken çince.

• Ağladım.Gidiyorum.

• Bildiğim kadarıyla pantheon da Tf yi zorlayanlar arasında. Pasifi ve harrası lane de zorluyor. Bu konuda ne düşünüyorsun.
  • By_DoMiNo kullanıcısına yanıt
    Sanırım lanet W'sü kartın efektini engelliyor.
    Lanet Pant

• By_DoMiNo kullanıcısına yanıt
    Menzil olarak fazlasıyla avantajımız oluyor, pantheonun menzili oldukça kısa o kadar yakın bi menzile giren tfyi çok rahat üzerler. kule altı pek rahat farm yapamıyor pantheon kule altından çıkmaya pek fırsatı olmayacak hep ittirdiğimiz için. Sağolun arkadaşlar Apdo demişsiniz ben dopa diye bi koreli arkadaşı izliyordum sanırım aynı kişi yanılmıyorsam? Ayrıca; kart seçerken düz vuruş ardından hemen kart atıp yapıştırabiliriz pantheona.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reichwehr -- 21 Temmuz 2016; 17:43:39 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.