Şimdi Ara

Gorilla Glass 5 geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teknoloji dünyası tarafından ilk kez iPhone modelleri ile birlikte tanınan ve o günden sonra pek çok sektörde bir numara haline gelen ABD’li Corning, Gorilla Glass adındaki panelini güçlendirmeye devam ediyor.

Bugüne kadar, akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, giyilebilir cihaz gibi farklı sektörlerde, Gorilla Glass dayanıklı camların dördüncü nesle kadar geldiğini görmüştük. Dün itibariyle, bu dayanıklı cam serisi beşinci ve en sağlam sürümüne terfi etti.

Toplamda 4.5 milyar cihazda kendisine yer bulan Gorilla Glass camların yeni üyesi, daha çok düşmelere odaklanıyor. Firma yaptığı araştırmalarda, hemen herkesin telefonlarını bir kere düşürdüğünü tespit etmiş. Ortalama düşüş yüksekliği ise yaklaşık olarak 1 metre olarak ölçülmüş. Bu bakımdan, teknolojiler de bu yönde geliştirilmiş.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S7 Active su geçirirse, ücretsiz değişim yapılacak

Gorilla Glass 5 testlerinde, yaklaşık 1.6 metreden gerçekleşen düşmelerde camın herhangi bir kırılma emaresi göstermediği görülmüş. Yani, ortalama olarak ölçülen mesafeden çok daha fazla. Bu da, cihazlara daha iyi bir koruma sağlayacak.

Gorilla Glass 4 sürümüne göre 1.8 kat daha sağlam olan yeni sürümde, bir nokta geride kalmış gibi görünüyor. Dönen bir varil üzerinde yapılan testlerde, Gorilla Glass 4 ve 5 çizilmelere karşı benzer seviyede dayanıklılık gösteriyor. Yani, düşmelerden çok çizilmelere önem veren üreticiler veya tüketiciler için, dördüncü nesil halen cazip durumda.

Gorilla Glass 5, şimdiden pek çok üreticiye tedarik edilmiş durumda. Yıl bitmeden ilk cihazların piyasada olması bekleniyor. Galaxy Note 7, LG V20, yeni Sony amiral gemisi muhtemel adaylar arasında. Gorilla Glass 4 ve 3 versiyonlarında ise fiyat biraz daha ucuzlayacak. 

• kaç yıldır antireflective özelliği çıkacak diye bekliyorum.

• Cam koruma ucuz, pratik, kullanışlı ve telefonun bir parçası gibi hiç sırıtmıyor. Who needs Gorilla!

• Tırt.
    Heryıl aynı palavra. İsterse Gorilla Glass 15 çıksın hepsi tuz buz.
    Cam gibi şeffaf plastiğe AR-GE yatırımı yapılmalı.

• Note 3'ü 2 yıl kullandım korumasız, gayet memnunum. Kaç kere de düştü. Çok az çizik var.
  • şu korumalardan kurtulsak artık, gerçi samsung tablet kullandım korumasız 2-3 yıldır hem çoluk çocuğun elinde gezdi pek de bişey olmadı temiz duruyor

• 0.2mm tempered cam iş görüyor. Kasadan gelen darbelerde iyileşme olacak diye tahmin ediyorum. Telefonların çerçeveleri ve yanları için de bir şeyler yapsalar daha iyi olacak

• Goriller

• 2-3bin TL bir telefona veriyorsanız kılıf ve temperli cam alıp takacaksınız kardeşim.sonra ağlamayın boşuna.
  • 2-3 bin tl lik cihazın camındansa 10tl ye alıp taktırdığım cam daha çok güven veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dragontrail'i tercih ederim gorilla glass yerine sağlamlık açısından sony cihazlarda farketmissinizdir büyük ihtimalle scratchproof özelliği mükemmel fakat gorilla glass nedense daha çok tercih ediliyor

• RIP Harambe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crashlone -- 21 Temmuz 2016; 12:59:24 >
  • ekrem71 ekran paneli ayrı şeydir koruyucu can kaplama ayrı şeydir bırak artık şu donanımhaber okurlarının yakasını :)

• Daha önce kullandığım htc desire 610 hiç bir koruyucu kullanmadım 1m den düştü ekranının üzerine kırılmadı şuan kullanmış olduğum Samsung S7 Edge de ekran koruyucu kullanmıyorum. Düşerse de düşer yapacak bişey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

2-3bin TL bir telefona veriyorsanız kılıf ve temperli cam alıp takacaksınız kardeşim.sonra ağlamayın boşuna.

Adamlar o kaliteyi almak istediği için 2000 3000 tl veriyolar 😒

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon üreticileri, ekran camından neredeyse telefonun yarı fıyatı kadar para kazanıyorlar. Sırket gelır kaynagını nıye dusursun? O yuzden bu teknolojıyı (gorıllaglass) bence agırdan alıyorlar. Uretıcılerın cam uretıcılerıne bılmedıgımız yaptırımları olabılır.

• istedigi kadar gelissin yine kiriliyor yine kiriliyor. kir tutmayan cam yeter bana

• Geçen tanıtılan bir telefon vardı. Ceviz filan kırılan. Demekki gorilla glass ı filan hikaye. Büyük firmalardan zaten taş gibi telefon yapmasını beklemek saçma olur. Bir ekran kırığına 500 tl den aşağıya ücret almıyorlar...

• kılıf olmadıktan sonra isterse gorilla glass 10 olsun fayda yok
  • Ultron x1 deki kaç m yükekten düşünce kırılıyor peki ?
    Onunki daha sağlam diyorlar da.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.