Şimdi Ara

PSİKOLOJİK RAPORUM [SSLİ]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1. Paranoid
    2. Öfke
    3. Depresyon
    4. Kişiler arası duyarlılık
    5. Psikotik (Şizofeni vs.)

• Bu kadar kasma kendini. Kendini cok kötü hissediyorsan psikolog+psikiyatri ye git. Psikiyatri zaten herkese antidepresan veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu neye göre belirleniyor? Yazılı test mi?
  • damage1000 kullanıcısına yanıt
    http://www.turkpdr.com/modules/test/SCL_90_R.htm
  •  PSİKOLOJİK RAPORUM [SSLİ]

bana göre normalsin
    hocam sallamıyorsan bir şey soracağım, insanlara karşı bir düşmanlık var mı? nasıl hissediyorsun?
  • A.F.Y.D kullanıcısına yanıt
    var. herkesi rakip olarak görüyorum. onlarda beni öyle görüyor diye düşünüyorum. samimiyet kuramıyorum. yalnız hissediyorum. psikologa gitmem lazım ama babam para vermem diyor. psikiyatrist e yıllar önce gittim bir işe yaradığı yok ilaç yazıp şutluyorlar.
    psikologların bir halt bildikleri yok bence, bir de benimkinin 2.5 katı allah kolaylık versin.

Biri paranoid'i açıklamış;

PARANOİD (KİŞİLİK BOZUKLUĞU)

Genç erişkinlik döneminde başlayan; başkalarının davranışlarını kötü niyetli yorumlayan, güvensiz, kuşkucu, haksızlığa dayanamayan, kıskanç, kavgacı yapıda insanlardır. Hostil, irritabl, kızgın olurlar.

Paranoid hastalara tanı koymak güçtür. Çünkü muayene sırasında iyi görünmeye çalışırlar. Gergin, inceleme eğiliminde olan, duygulanımı ciddi ve mizahtan uzak kişilerdir.Başkalarının zararlı olabileceğinden, aldatıldığından kuşkulanma; dostlarının, iş arkadaşlarının güvenilirliğinden kuşkulanma; aleyhine kullanılacağını düşünerek sır vermek istememek; sıradan söz ve olaylardan anlam çıkarma; haksızlığa, önemsenmemeye dayanamayan, kinci insanlardır; eşlerinden kuşkulanırlar; kendilerine zarar verileceği yargısına varıp ani tepki gösterirler.

Bazı hastalarda yaşam boyu sürebilir; iş, insan ilişkileri ve evlilik yaşamında sorunlu olan kişilerdir.

• A.F.Y.D kullanıcısına yanıt
    hepsi tutuyor ama bunlar herkeste yok mu ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz hard

Rahatlayın beyler dünya sizin üstünüzden mi geçiyor bu neyin stresi hastalığı? Kendinize gelin ya neyiniz var sizin? Hey Allahım

Krdş biraz oran orantı yaparsan anlarsın olayı.

Dünyanın üzerinizden geçme durumu/Normal bir insan = Günlük zorluklar/Psikolojik olarak güçsüz bir insan

Edit: Testi ben de denedim, sonucu buraya atardım da iş iyice sidik yarışına çevrilmesin istiyorum. "Senin sorunların benim sorunlarıma göre normal, benim sorunum senin sorununu döver" falan askdkflgl

Bu tarz psikolojik sorunları olan çoğu kişiye olumlu bir şekilde bakılmamasının sebebi bu sanırım. Hepsi kendini özel bir şey sanıyor, psikolojik sorunları olan diğer insanlarla kıyaslayıp kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. Adam kendi sorununu çözmek için mi buraya konu açtı senin anlamsız kıyaslamalarını görmek için mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 20 Temmuz 2016; 20:25:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son günlerde denemediğim psikolojik test bu varmış heralde ve bunu da yaptım. Sonuç;

• Paranoid ve Psikotik çok kötü, depresyon dediğin geçerde, diğer ikisi sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F.Y.D

Beyler durum ciddi ne yapsam;

1. Paranoid
    2. Öfke
    3. Depresyon
    4. Kişiler arası duyarlılık
    5. Psikotik (Şizofeni vs.)

Bir ilgi alanın fln var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• var, kızlara ilgi duyuyorum gerçi artık ilgi duymuyorum pek, erkeklere duymuyorum
  • quote:

Paranoid ve Psikotik çok kötü, depresyon dediğin geçerde, diğer ikisi sıkıntı

Hocam nedir bunlar bir de siz tanımlar mısınız? Araştırıyorum da bir de kendi cümlelerinizle sizden duymak istiyorum.

Son günlerde rezalet haldeyim. Depresyon testleri yapıyordum ben de, makaleler okuyorum o konular üzerine bilgilenmek amaçlı. Kafam çok dalgın.
  • quote:

var, kızlara ilgi duyuyorum gerçi artık ilgi duymuyorum pek, erkeklere duymuyorum

Peki koridor futbolu gibi hobilerin fln var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.berk

quote:

Paranoid ve Psikotik çok kötü, depresyon dediğin geçerde, diğer ikisi sıkıntı

Hocam nedir bunlar bir de siz tanımlar mısınız? Araştırıyorum da bir de kendi cümlelerinizle sizden duymak istiyorum.

Son günlerde rezalet haldeyim. Depresyon testleri yapıyordum ben de, makaleler okuyorum o konular üzerine bilgilenmek amaçlı. Kafam çok dalgın.

2013 yılının teknolojisiyle,2014 yılını görmek için yaşayabilirsiniz.

• Paranoid Kişilik Bozukluğu

Paranoid kişilik bozukluğu, bulunan kişiler sürekli şüphe içinde olan, tüm insanlara güvensizlik duyan özelliktedir. Çevresine düşmanca tavırlar sergiler, sürekli huzursuz ve kızgın yapılarıyla bilinirler. Rahatsızlığı bulunan kişiler, tedavi olmak için çaba harcamazlar. Erkeklerde kadınlara oranla daha yaygın bir rahatsızlıktır. Genetik olarak aile bireyleri arasında geçiş yapar. Erken ergenlik döneminde başlaması yaygın olan bozukluğu yaşayan kişilerin kıskanç olmaları dikkat çekici bir özelliktir. Çevresindeki kişilerin, eşlerinin sebepsiz olarak sadakatını sorgular. Hastalar genellikle duygusuz görüntü verir, gerçekçi olmalarıyla gurur duyarlar. Bazı durumlarda ömür boyu sürecek olan bir rahatsızlıktır. Kişilerin çoğunlukla evlilik hayatları ve iş hayatları sorunlarla doludur. Psikoterapi ile tedavi edilmeleri uygundur. Grup psikoterapisi için uygun hastalar değillerdir. Bozukluk hezeyan, halüsinasyon ve formal düşünce bozukluğu içermediğinden, paranoid şizofreniden ayrılır.

Paranoid kişilik bozukluğunun belirtileri nedir?

Karşılarına çıkan kötü davranışları affetmedikleri gibi, kin tutma duyguları fazladır.
    Yalan söyleme ve gerçekleri saptırma oldukça yaygındır.
    Herkesten üstü olduklarını düşünerek, ukalalık yapar, kendine fazla güvenirler.
    Otoriteye karşı baş kaldırma eğilimleri vardır.
    Kuşku duyma, kıskançlık ve çekememe duyguları baskındır.
    Sorumluluk almak istemez ve suçunu üstlenmekten kaçınırlar.
    Çevresinden gelen normal davranışları bile kötü olarak algılamak.
    İnsanların sadakatlerinden şüphe duymak ve çevresine güvensiz olmak.
    Sadece kendilerini korumak amacıyla, aşırı derecede saldırgan tutum sergilemek.
    Başkalarını suçlama eğilimi içinde olmak.
    İnatçı, sabit fikirli ve ketum bir yapıda olmak.
    Her an için kızmaya, agresifleşmeye ve öfkelenmeye hazır olmak.

Psikoz nedir?

Psikotik olmak demek, geçici olarak gerçeklerden kopmak demektir, bu rahatsızlık algılamayı ve algıları işlemeyi değiştirir.
    Öncelikle anlam algılamaları (idrak etme) "özgün idrak"haline gelir ve düşünce çağrışımsal atlamalar halinde gelişir (şizofrenik psikozlar). Veya bu değişiklikler ruh hali ve motivasyonun (duygusal psikoz) güçlü dalgalanmalarının ifadesidir – genelde depresif bir yönde (ünipolar) veya her iki yönde manik-depresif (bipolar).
    Gerçek acı, çelişkiler çok güçlü, kararlar imkansız veya duygular dayanılmaz olduğundan bu kopuş bir korunma mekanizması olabilir. Aşırı zorlanmalarda (travmalarda) veya tam bir motivasyon kaybında çok istikrarlı kişiler bile bu tepkiyi verebilirler. Çok duyarlı kişiler de istikrarsız dönemlerde, baskı altında veya sosyal kırılma dönemlerinde psikotik tepki verebilirler. Dispozisyon hastalığın ön durağı değildir, hassaslığın incinmiş arka yüzü olarak görülmelidir. Spesifik ruhsal, bedensel, sosyal veya ailesel iç dinamik durumu bağımsız hale getirebilir ve ağırlaştırabilir: Belirli bilişsel örnekler depresyonu derinleştirebilir, beyin metabolizmasındaki değişiklikler hassaslığı daha da keskinleştirebilir, sosyal kaygılar izolasyonu artırabilir, aile içi anlaşmazlıklar çelişkileri derinleştirebilir.

Psikotik semptomlar içsel istek ve kaygılara ve yaşam konteksine bağlı olarak çok çeşitli biçimler alabilirler. Psikotik semptomlar örneğin akustik veya optik halüsinasyonlar, kuruntular veya düşünce süreçlerinin değişmesidir. Hastalar örneğin bir takım sesler duyarlar, kendilerini gerçeklere aykırı olarak tehdit, izlenme veya kontrol altında hissederler, olaylarla kendi kişilikleri arasında gerçekçi olmayan bağlantılar kurarlar, başkalarının düşüncelerini "okuma" yeteneğinde olduklarını düşünürler veya kendi fikirlerinin bilinenden farklı olduğunu söylerler. Davranışları sık sık değişir, eskiden olduğu gibi verimli değildirler ve kendilerini dostlarından ve ailelerinden geri çekerler. Bu "semptomlara yönelik" bakış açısının yanında başka bakış açıları da vardır (Bakınız: Bölüm „Psikozların anlaşılması”).

• Benimki de bu
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Delilik iyidir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.