Şimdi Ara

MSİ PE60 6QE 407XTR KULLANICILAR KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
8
Favori
9.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar MSİ PE60 6QE 407XTR modelini 15.07.2016 itibariyle Ebrar Bilgisayardan sipariş vererek almış bulunmaktayım.

Isı Değerleri

Oyun Oynarken : 45C°-55° Arası
    Boştayken : 32° -37° Arası

Bilgisayarın Linki:http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-pe60-6qe-407xtr-gtx-960m-notebook-pmu348658
    Model
    MSİ PE60 6QE 407XTR Notebook

Özellikler

Ürün Kodu : PE60 6QE [PRESTIGE SERIES]

---------------------------------------------------------------------------------------------
    İşlemci : Intel® Core i7-6700HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz)
    Bellek : 8 GB DDR4 2133 Mhz [32GB'a kadar Destekli]
    Ekran Boyutu : 15.6” Full HD 1920x1080
    Ekran Kartı : GeForce ® GTX 960M 2GB GDDR5
    Disk Kapasitesi : 1 TB 7200 Rpm
    Ön Kamera : HD type (30fps@720p)
    Ses : 4 Hoparlörler + 1 Woofer
    Nahimic ses teknolojisi
    Dynaudio tarafından Özel Ses
    Ses Boost teknolojisi
    Tuş takımı : Tek Arka aydınlatmalı klavye (beyaz)
    Silver Lining Yazdır
    True Color Hızlı Erişim İşlev Düğmesi & Soğutucu Boost Anahtarı
    Usb Bağlantı : 2x USB 3.0, 1x USB 2.0
    Bluetooth : v4.0
    Ethernet : Gigabit LAN
    Wireless : 802.11 ac
    HDMI : Var [4K Destekli]
    Pil : 6-Cell Li-Ion (41WHr)
    Ağırlık : 2.30 Kg
    İşletim sistemi : FreeDOS
    Garanti : 24 Ay MSİ Garantili
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Over. -- 20 Temmuz 2016; 13:13:32 >

• Elinize sağlık
    Forumda almayı düşünen çok insan var ben de dahil, konusunu açmanız güzel olmus
  • Ben de 4 gün önce satın aldım bazı sorunlar yaşıyorum. genel anlamda cihazdan memnunum. Alırken Kingston m/2 ssd de aldım 120gb 187 liraya, ebrar'da taktılar.

- Windows 10 x64 pro kurdum ekran kartı driver'ında sorun yaşıyorum Nvidia GeForce Experience çalışmıyor. Açıyorum logo ekranında kalıyor sonra program yanıt vermiyor. Oyuna girince ekran kartını algılamıyor. 2 kez format 3 kez driver kaldırıp yükledim olmadı.

- SSD ilk defa kullanıyorum. ilk açılışta hızlanma söz konusu ama 7 saniye felan deniyor süre tuttum 17 saniyede açılıyor bilgisayar.

- Windows'u ssd'ye kurup HDD'i yedek yapmama rağmen işlem yokken HDD'den sinir bozucu bir cızırtı geliyor bir fiil. Özellikle sessiz odada çalışırken çok rahatsız ediyor.

- Hiç işlem yokken bile tek fan baya sesli çalışıyor. Bu fanların kontrolünü sağlayacak özellikle ağır olmayan işlemlerde devrini düşürüp sessizleştirecek yazılım var mı?

- Windows işletim pencerelerinde fontlar vs bulanıklık var. Mesela masaüstü bekleme ekranında sorun yokken aygıt yöneticisi sekmesini açtığımda ekran kartı yüklenmemiş gibi fontlar bulanık görünüyor.

Aslında bunlar çok basit sorunlar olabilir. çözülebilir de, ancak ben 4 yıldır macbook air kullandığım için ne açılış hızında, ne hdd konusunda ne fan sesi konusunda sorunum yoktu şimdi performans laptop'u biraz garip geldi

Şimdilik çözemediklerim bunlar bunun dışında cihazın klavyesini, hoparlör kalitesini ve touchpadini ilk etapta çok beğendim. ekranla ilgili bir sorun gözlemlemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turcoblanco -- 21 Temmuz 2016; 10:41:00 >

• Meld M kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam
  • Hayirli olsun benimde dusundugum bi model. Ama ge62 serisinde oldugu gibi coil whine sorunu varmi bu seridede ekran kartindan cizirti geliyormu? Px60,pe60 ve ge62 arasinda kalmis bulunmaktayim sadelik ve ozellikler neredeyse ayni olmasindan dolayi pe60 alip ssd takmayi dusunuyorum. Incelemeniz icin tesekkurler ayrintili incelemenizide bekliyorum. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart.001 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran kartında coil whine sorunu yok cızırtı gelmiyor soğutması gayet başarılı ısınma oldugunda oyun oynarken sadece hdd ın üstü ısınıyor rahatsız edicek şekilde değil px60 modelinin kasası gs modeliyle aynı sayılır biraz ince oldugundan ısınacagını dusunuyor pe60 almak gayet mantıklı olur.
  • Sipariş ettim bende bekliyorum

• bzm B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam

• biraz daha para verip 2qe 491 almaya değer mi ?
  • Konu açtığınız iyi olmuş hocam bende almayı düşünüyorum ama hala kararım kesinleşmedi birde dolar kuru aldı başını gitti fiyatı artmış biraz düşünce alıp 14 gün deneyeceğim.
  • Mavi Buz kullanıcısına yanıt
    Hocam dolar düşecek gibi değil şuan elinizi çabuk tutsanız iyi olur şuan fiyatı uygun
  • Over. O kullanıcısına yanıt
    3400 seviyelerindeydi hocam şuan çok uçuk gerekirse 1-2ay beklerim
  • Mavi Buz kullanıcısına yanıt
    siz bilirsiniz hocam ama düşecek gibi değil inşallah dolar düşer
  • Hocam msi ssd upgrade için altkasayı acmamız gerekiyor ve etiketi söküyoruz. Garanti de sorun oluyor mu??

• balistik402 kullanıcısına yanıt
    Bileşenlere zarar vermezseniz garantiden çıkmıyor dostum
  • balistik402 kullanıcısına yanıt
    Aynen "Over" arkadaşın dediği gibi aldığım yerde taktırdım servisi arayıp onaylattım açtığında herhangi bir yere zarar vermezsen etiket vs sorun olmuyor
  • Hayırlı olsun güle güle kullan arkadaşım, elim varıp da 2 aydır açamadım konuyu sanaymış kısmet.
    Dell 7559 alarak çıktım yola fakat MSI da durduk. 7559 konusunda tüm hikayem var.
  • turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Tez zamanda da sorunların çözülür inşallah.

1- Bu sorunla hiç karşılaşmadım, bir şey diyemeyeceğim.
    2- SSD ne aldın bilmiyorum fakat Kingston aldıysan biraz yavaş, Samsung 850 EVO aldım gayet iyi hızı bence.
    3- Bendeki HDD'de bir problem yok sendekinde bir problem olabilir.
    4- Evet işlemci fanı sürekli çalışıyor MSI'ın sitesinde ki Silent Option bile fayda etmedi. Linkteki programı dene istersen. (firmware içinden fan için olanı kesinlikle kur)
    5- MSI True Color'u yükle kesinlikle. Profiller arasında geçiş yapıp gözüne uyanı veya istediğini ayarlayabilirsin. Açıkça bulanıklık bende var mı çok dikkat etmedim, aldıktan sonra bir kaç arkadaş ekran konusunda sıkıntılı olduğu için düşündüklerini söylemişlerdi ama beni rahatsız etmedi (Dell'den sonra)

Sorunların devam ediyorsa çok gecikmeden servise bir göster derim sonuçta teknoloji ürünü malum.

Benim alış amacım tamamı ile işteyken güçlü bir şey kullanmaktı ve MSI yetiyor bu konuda, konfigürasyonuda değiştirdim ihtiyaçlarım doğrultusunda.
    2x16 GB DDR4 1600 Mhz Kingston HyperX Impact RAM
    512 GB Samsung 850 EVO M.2 SSD (Normal Sata olan) (ilerde inşallah 950 Pro olanı)
    120 GB Sandisk Extreme SSD (elimde boştaydı)

Bu şekilde ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ney69 -- 25 Temmuz 2016; 22:23:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ney69

Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Tez zamanda da sorunların çözülür inşallah.

1- Bu sorunla hiç karşılaşmadım, bir şey diyemeyeceğim.
    2- SSD ne aldın bilmiyorum fakat Kingston aldıysan biraz yavaş, Samsung 850 EVO aldım gayet iyi hızı bence.
    3- Bendeki HDD'de bir problem yok sendekinde bir problem olabilir.
    4- Evet işlemci fanı sürekli çalışıyor MSI'ın sitesinde ki Silent Option bile fayda etmedi. Linkteki programı dene istersen. (firmware içinden fan için olanı kesinlikle kur)
    5- MSI True Color'u yükle kesinlikle. Profiller arasında geçiş yapıp gözüne uyanı veya istediğini ayarlayabilirsin. Açıkça bulanıklık bende var mı çok dikkat etmedim, aldıktan sonra bir kaç arkadaş ekran konusunda sıkıntılı olduğu için düşündüklerini söylemişlerdi ama beni rahatsız etmedi (Dell'den sonra)

Sorunların devam ediyorsa çok gecikmeden servise bir göster derim sonuçta teknoloji ürünü malum.

Benim alış amacım tamamı ile işteyken güçlü bir şey kullanmaktı ve MSI yetiyor bu konuda, konfigürasyonuda değiştirdim ihtiyaçlarım doğrultusunda.
    2x16 GB DDR4 1600 Mhz Kingston HyperX Impact RAM
    512 GB Samsung 850 EVO M.2 SSD (Normal Sata olan) (ilerde inşallah 950 Pro olanı)
    120 GB Sandisk Extreme SSD (elimde boştaydı)

Bu şekilde ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor.

Hocam bilgisayarı kız kardeşim için aldım ben zaten halihazırda macbook air kullanıyorum ne hdd ne fan var ona alışınca bu çok gürültülü geldi. Ekrandaki bulanıklık olayını çözdük windows 10'un 1080p ekran ölçeklendirmesinden dolayıymış renklerle ilgili bir sorunum yok. n vidia yazılımını da bir şekilde hallederim muhtemelen yeni güncelleme ile bir sorun kalmaz. ssd kingston biraz yavaş beklediğim performansı görmedim. Şuan tek sorun hdd'den sürekli gelen cızırtı ve fanın işlem yokken bile deli gibi dönmesi.

• turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi HDD için bir şey diyemiyorum sorunlu olabilir, fakat fan evet sürekli çalışıyor (min. 3,000 devir) kimse çözüm bulamamış okuduğum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.