Şimdi Ara

TT TAAHTÜT İPTALİ CEZASINI GERİ ALMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler yeni yasa falan çıkmıştı şimdi iptal ettirsem 700 küsür ceza çıkarıyorlar bunu ödeyip hakem heyetinden geri almak mümkün mü? sebebim de bol hizmetten memnun değilim, yavaş ve 1 aydır nakil yapılmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deneyin bizde görelim.çok konu açıldı yasaları maddeleri yapıştırdılar buraya tartıştılar ama dava açtım karar şu diyenini görmedim.yapan varsa da helal olsun.bi uyanıkta yorum yazmış diyoki şimdi taahhütü 1 seneden fazla yapmak suç ya.ben 2 senelik taahhüt yaptırsam tam biterken dava açsam paraları geri alırmıyım diyo.Bug bulmuş bide akıllı
    Edit:Sizin sorununuz varmış bu yazım tamamen zevkine iptal edip hak arayanlar üzerineydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilephone -- 20 Temmuz 2016; 16:10:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceza değil o sana uyguladığı indirim bedelini geri alıyor topluca girme ozaman sözleşme işine.
  • bedeli alabilmen için benim bildiğim 24 aylık sözleşmen varsa bu sözleşmenin 28 Mayıs 2014 tarihinden sonra olması gerekir çünkü yasa o tarihten sonra çıktı ve sözleşmenin 12. ayının dolmuş olması lazım yani 13. aya girdiğinizde ceza bedeli olmadan iptal edebiliyorsunuz

http://www.milliyet.com.tr/tuketiciye-taahhut-oyunu-/ekonomi/detay/2105735/default.htm
  • Takip
  • sağolun arkadaşlar uğraşayım bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican0689

bedeli alabilmen için benim bildiğim 24 aylık sözleşmen varsa bu sözleşmenin 28 Mayıs 2014 tarihinden sonra olması gerekir çünkü yasa o tarihten sonra çıktı ve sözleşmenin 12. ayının dolmuş olması lazım yani 13. aya girdiğinizde ceza bedeli olmadan iptal edebiliyorsunuz

http://www.milliyet.com.tr/tuketiciye-taahhut-oyunu-/ekonomi/detay/2105735/default.htm

hocam 2015 te 2 yıllık sözleşme yapmışlardı ve 1 yılı geçti.ben şimdi gitsem iptal ettirmeye bana diyecekleri bilmem kaç lira para isteyecekler.adım gibi biliyorum.
    nefret ettim ttnetten bir türlü kurtulamıyoruz daha öncedende sözleşme bitti iptal ettirdim 2 3 sene sonra 500 600 tl arası haciz gelmiş kağıtla.
    tam şerefsizler bunlar başka birşey değil.memlekette yasa diye birşey yokki bunların anasını ağlatsın.

• Team NINJA kullanıcısına yanıt
    aksine var ama biz uğraşmıyoruz size yakın tüketici hakem heyetine gidip bu yasa ve yapabilecekleriniz hakkında bilgi almanızı tavsiye ederim
  • Ceza adı altında herhangi bir ücret talep edebilmeleri mümkün değil. Taahhütlü aboneliği süresinden önce sona erdirmek istediğiniz takdirde (haklı bir sebep olmaksızın) kurulum ücreti, faydalanılan indirimler, vergiler vs şeklinde bir ücret çıkartılıyor bu ücret geriye kalan taahhüt sürenizde ödeyeceğiniz miktardan fazla ise geriye kalan ayların ücretini ödeyerek abonelik sözleşmesini sonlandırmak mümkün oluyor. Ayrıca hizmetin sağlıklık verilmemesi gibi haklı sebepleriniz varsa her zaman taahhütlü abonelik sözleşmesini fesih hakkınız vardır.
  • Merhaba arkadaşlar
    Şuanda Hipernet 100mbs internet kullanıyorum. Yeni taşınacağım adreste ne fiber ne de Hipernet yok. ( Adreste SOL fiber ve uydunet var ) Türk Telekom burada altyapısı olmadığı için 16mbs ADSL hizmeti verebiliyormuş. Taahhüt Ağustos 2017 de bitiyor.
    Türk Telekoma gidip nakil için görüştüğümde şuanda kullandığım tarifeye uygun tarife olmadığı için bunu iptal edip yeni bir taahhüt yapılacağnı söylediler. Yeni taahhüt yapıp 10 gun sonra iptal ettirsem daha önceki taahhüt bedeli yansıtılır mı??
    Ya da Ceza ödemeden Taahhüt iptali yaptırabilirmiyim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zts Z kullanıcısına yanıt
    Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 16-2:
    quote:

(2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

100 mbit vdsl2 veremiyorsa kuruş cayma bedeli alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Ağustos 2016; 12:19:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 16-2:
    quote:

(2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

100 mbit vdsl2 veremiyorsa kuruş cayma bedeli alamaz.

Yaklaşık 12 aydır kullanıyorum.. Bu süre için yaptığı indirimlerin parası alabilirler mi.
    Turk Telekom ofisine gittiğim de nasıl bir yol izlemek gerekiyor. Yardım için teşekkür ederim.

cayma bedeli demek zaten verilen indirimlerin parasını geri almak demek. hiç kimse havadan bir bedel talep edemez. yukarıda belirttiğim maddeye göre, sizin durumunuzda indirim bedelini de talep etme hakkı yok. Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 16-2 gereği fesih talep ediyorum diyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Ağustos 2016; 12:41:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

cayma bedeli demek zaten verilen indirimlerin parasını geri almak demek. hiç kimse havadan bir bedel talep edemez. yukarıda belirttiğim maddeye göre, sizin durumunuzda indirim bedelini de talep etme hakkı yok. Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 16-2 gereği fesih talep ediyorum diyeceksiniz.

Telekom ofisinde bana biz o adrese adsl hizmeti veriyoruz. Bu şekilde fesih işlemi yapamazsınız diyebilir mi?? Forumda okuduğum kadarıyla bu şekilde yaptıklarını okudum. Yada bir şekilde zora sürerlerse ne yapmak lazım. BTK ya şikayet edip bir sonuç alamayanlar var.
    Bugün Telekoma gidip görüşeyim bakalım ne diyecekler.

Hiç korkmanıza gerek yok, size yeni taahhüt yapıp adsl itelemek için binbir türlü yalan söyleyeceklerdir. Siz şu an 100 mbit vdsl alıyorsunuz. Taşınacağınız yerde ttnet aş 16 mbit adsl verebiliyor. Yönetmelik diyor ki aynı hizmeti aynı nitelikte (yani 100 mbit vdsl'i yine 100 mbit vdsl olarak) veremiyorsa indirim bedeli vs. talep edemez. Olur da talep ederse, btk ve thh yolu ile her türlü geri alırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.