Şimdi Ara

EN İYİ DİZEL MOTOR(PSA-GM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
0
Favori
21.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun süredir takip ediyorum fakat bu konuda topik görmedim.
    merak ediyorum 1.6 CC ye kadar en iyi dizel motor sizce hangisi. ekonomi/performans oranı nedir

ikisi arasında en iyi dizel hangisi.

opel ve fiyatın kullandığı General Motors imzalı multijet-cdti yada
    ford,citroen,peugeotun kullandığı PSA imzalı HDİ-TDCi

sadece motor olark hangiini seçediniz 1600 cc ye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezgin434343 -- 26 Ocak 2007; 22:01:16 >

• HDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

HDI
    Volvo , Peugeot , Ford , Citroén tarafından ortak kullanılan 1.6 turbo dizel motor 109hp güc , 240nm (anlık olarak 260nm) üretmesi sessiz ve titreşimsiz çalışması ile bence 1600cc altı en güzel motordur.İkinci sırada ise benim gönlümde Renault 1.5 dci 100hp motor vardır
  • multijet +1

triger kayışı yerine zincir kullanılıyor.

Ayrıca kullanıldığı modeller ekonomik tüketim ve bakım sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    1.6HDI 110 hp 240 Nm

Peugeot ford citroen ve en sonundada mini cooper ,malesef tr ye getirilmedi.Tüm ihtiyaçlara yönelik çok güzel bir motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gismo -- 26 Ocak 2007; 22:22:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibulut

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    psa, ford ve volvoda kullanılan 1560 cc lik 110 hp motor bence 1600 cc ye kadar olan motorlar içinde en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco59

psa, ford ve volvoda kullanılan 1560 cc lik 110 hp motor bence 1600 cc ye kadar olan motorlar içinde en iyisi.

Alıntıları Göster
    1248cc 90hp 200nm motor taşıyan bir araçla PSA-Ford ortaklığının 1560cc 109hp 240nm motorunu karşılaştıramayız bence.. Soruya cevap değil ama bariz şekilde TDCI motor üstün Avrupa'da 1.7 CDTI 125hp 250nm motorlu Corsa'lar var yakında Astralar da geliyor esas kıyaslama onda olmalı ama ÖTV yüzünden muhtemelen göremeyeceğiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

multijet +1

quote:

Orjinalden alıntı: lervolerto

multijet +1

+1000
    fakat 1.6 16v hdi de güselldir bana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco59

Alıntıları Göster

başlığım buydu.özetle niye ikisi.yılardır HDİ motoru hep iyi biliyordum ve bundan sonraki aracımı inşallah bi aksilik olmazsa bu motoru kullanan araçlardan almayı düşünüyordum.fakat geçenlerde yılın motor ödüllerini dağıtan bi site adı aklıma gelmiyo şimdi neyse multijet motoru sanırım dizeller içinde birinci seçmiş.saygın bi ödül sanırsam.hemen aklımda soru işreti dedimki acaba multijetmi !!!!! yani aslında bu topiği bunun için açmıştım.ama çokta önemli değil başka ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz 1600 e kadar dizel motorlar hakkındada bilgi verebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gezgin434343

başlığım buydu.özetle niye ikisi.yılardır HDİ motoru hep iyi biliyordum ve bundan sonraki aracımı inşallah bi aksilik olmazsa bu motoru kullanan araçlardan almayı düşünüyordum.fakat geçenlerde yılın motor ödüllerini dağıtan bi site adı aklıma gelmiyo şimdi neyse multijet motoru sanırım dizeller içinde birinci seçmiş.saygın bi ödül sanırsam.hemen aklımda soru işreti dedimki acaba multijetmi !!!!! yani aslında bu topiği bunun için açmıştım.ama çokta önemli değil başka ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz 1600 e kadar dizel motorlar hakkındada bilgi verebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    janjan 1.7 cdti 125 ps ama 280 tork...

• quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

janjan 1.7 cdti 125 ps ama 280 tork...

Alıntıları Göster
    http://www.youtube.com/watch?v=IJ-6ztMXTjU
    Bir de sessizlikte gercekten uzerine yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: codeThoreau

http://www.youtube.com/watch?v=IJ-6ztMXTjU
    Bir de sessizlikte gercekten uzerine yok.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sadece hacim güç oranına bakıyorsanız hyundainin 1.5 litrelik 110bg güç veren motoru var. birde motorları yakıt ve performans açısından karşılaştırabilmek için benzer araçlarda kullanılmaları lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vasago

arkadaşlar sadece hacim güç oranına bakıyorsanız hyundainin 1.5 litrelik 110bg güç veren motoru var. birde motorları yakıt ve performans açısından karşılaştırabilmek için benzer araçlarda kullanılmaları lazım.

Alıntıları Göster
    multijet dunyada 2005 yılının en iyi dizel motoru secıldı..General Motors un ürettiği bu motor commonrail adı altında suanda opellerde de kullanılmakta..Aracım Albea multıjetti yakın zamanda sırf aynı tekmolojı var dıye astra dızel ile değiştirdim.Motor kapagımı 100 bın km yapmama ragmen servısten servıse acıyorum..ne yağ yakması ,ne kışın çalışma zorluğu nede çekiş veya performans.Hdi motor basınca nekadar gidiyor ..bir kullanana sorun.ayrıca multıjetin daha az yaktıgına adım kadar emınım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vasago

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: vasago

COROLLA 4D4

• quote:

Orijinalden alıntı: Fahreddin

quote:

Orjinalden alıntı: vasago

COROLLA 4D4

Alıntıları Göster
    Tartışmasız Ford ve Psa ürünü TDCİ ve HDI

• quote:

Orijinalden alıntı: FullPerfromance

Tartışmasız Ford ve Psa ürünü TDCİ ve HDI

Alıntıları Göster
    performans dersen tdci
    ekonomi dersen multijet
  • quote:

Orijinalden alıntı: drcnkmst

performans dersen tdci
    ekonomi dersen multijet

Alıntıları Göster
    HDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerson

HDI

Alıntıları Göster
    bir d4d motorlara bakin isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunberber

bir d4d motorlara bakin isterseniz

Alıntıları Göster
    Bence 1600cc de en performanslı dizel motor (tabi Türkiyedeki )
    2007 Kia ceratolardaki 1.6 16 v 115 bg 260nm torklu olan CRDI motordur.
    2. TDCI ve HDI gelir
    ekonomi ve sesizlik olarak ise bence Renault dci,
    D4D ve multijet te çok övülenlerden. Ama şu anda piyasada yeni ve çok kötü diyebileceğimiz dizel motor yok zaten ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: bsd

Bence 1600cc de en performanslı dizel motor (tabi Türkiyedeki )
    2007 Kia ceratolardaki 1.6 16 v 115 bg 260nm torklu olan CRDI motordur.
    2. TDCI ve HDI gelir
    ekonomi ve sesizlik olarak ise bence Renault dci,
    D4D ve multijet te çok övülenlerden. Ama şu anda piyasada yeni ve çok kötü diyebileceğimiz dizel motor yok zaten ;)

Alıntıları Göster
    CDTİ 1248cc 90 hp, Varmı daha ötesi?? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ratkow -- 5 Şubat 2007; 15:45:03 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.