Şimdi Ara

5.20i // Vectra C // Avansis // Civic // C3 - C4 // Astra Bütçe 37.000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Passat almam da satmam da olay oldu anımsayanlar bilir

Elimde biraz para kalsın mantığı ve sattığım passat konforunu da yaşamak istiyorum.
    Öte yandan az da yakmak istiyorum.
    Kararsızlığım beni bitirecek..

Otomatik kıstas. Ama çok iyi denk gelir ise Manuel de olur.
    Az yakması için LPG li veya direk dizel
    Bakımlı ise km pek sorun değil.
    Mümkün ise hasar kaydı fazla uçmamış.
    Bütçemiz en fazla 37.000 TL civarı

Yukarıdaki modeller dışında önermek istediklerinizi de dinlerim. Konu biraz ivedi.
    Araçların hangilerinin sorun çıkaracağı veya kronik sorunu olduğunu felan bilemiyorum.

Siz değerli üyelerden yardım bekliyorum. Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende hemen hemen ayni butcelerdearayis icindeyim.vectra1.9 dizel,peugeot 407,mondeo arasinda dolaniyoryum.eger biraz daha ufak arac olur derseniz fiat bravolara da bakabilirsiniz.

• anka0658 kullanıcısına yanıt
    Sizin bakındığınız araçların dizelleri sıkıntı olabilir çok dikkat etmek lazım...

Bravo daha doğrusu Fiat veya Reno son tercihlerim arasında. 2011 ve üstü bir araçta ne sınıf olursa olsun bomboş olamaz ya Bu konuda biraz takıntılıyım ama öneriniz için teşekkürler

• Avantis bence

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Neden mesela niçin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: coviden

Sizin bakındığınız araçların dizelleri sıkıntı olabilir çok dikkat etmek lazım...

Bravo daha doğrusu Fiat veya Reno son tercihlerim arasında. 2011 ve üstü bir araçta ne sınıf olursa olsun bomboş olamaz ya Bu konuda biraz takıntılıyım ama öneriniz için teşekkürler

407 de kullanilan 1.6 dizel motor,citroen uretimi bir motor. ford focusta,citroenin tum1.6 dizellerinde,peugeotun 1.6dizellerinde kullanilan sorunsuz bir motor olarak biliniyor.opelin 1.9.cdti motoruda,fiatin urettigi,opelde,alfa 159larda,saabin 1.9tid serilerinde,cadillac bls modelinde ve farkli markalarda kullanilan tork ve beygir olarak gayet guclu bir motor(150beygir guc uretiyor)genede siz bilirsiniz tabiki,ama bu iki motorunda kolay kolay ne parca ne de kullanumdan dolayi sorun yasatacagini sanmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka0658 -- 18 Temmuz 2016; 21:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

Orijinalden alıntı: coviden

407 de kullanilan 1.6 dizel motor,citroen uretimi bir motor. ford focusta,citroenin tum1.6 dizellerinde,peugeotun 1.6dizellerinde kullanilan sorunsuz bir motor olarak biliniyor.opelin 1.9.cdti motoruda,fiatin urettigi,opelde,alfa 159larda,saabin 1.9tid serilerinde,cadillac bls modelinde ve farkli markalarda kullanilan tork ve beygir olarak gayet guclu bir motor(150beygir guc uretiyor)genede siz bilirsiniz tabiki,ama bu iki motorunda kolay kolay ne parca ne de kullanumdan dolayi sorun yasatacagini sanmiyorum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Listedekilerin hangisinin her anlamda en iyi olduğunu söylememe gerek yok...
    Yakıtı şehir içi normal kullanımda 13 lt lpg tüketimini(şehir içi-ankara) kaldıracak bütçeniz varsa aldıktan sonra 3-5 kenara atabilecekseniz. Yada gerektiğinde o parayı çıkarabilecekseniz 2001 ve üstü olan modellerine bakın...OTOMOBİL SIFATINI HAK EDEN GERÇEK BİR OTOMOBİLE BİNERSİNİZ
  • Lpgli avensis iyi olur sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Listedekilerin hangisinin her anlamda en iyi olduğunu söylememe gerek yok...
    Yakıtı şehir içi normal kullanımda 13 lt lpg tüketimini(şehir içi-ankara) kaldıracak bütçeniz varsa aldıktan sonra 3-5 kenara atabilecekseniz. Yada gerektiğinde o parayı çıkarabilecekseniz 2001 ve üstü olan modellerine bakın...OTOMOBİL SIFATINI HAK EDEN GERÇEK BİR OTOMOBİLE BİNERSİNİZ

Bahsi geçen araç BMW sanki.
    Km sıkıntısı olmasa... Beni korkutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: coder73

Lpgli avensis iyi olur sanki.

Ne yazık ki Diyarbakır da bir tane bulmuştum ve satıldı. 5 gün durdu ilan

Şuan güncel ama düştüğünde takibime alıyorum evet. Neden peki ? Yani sizi avensis e iten nedir ?

• quote:

aynen öyle. biraz bakım masrafı kenara ayrılabilirse e39 mükemmel seçim olur.
  • coviden C kullanıcısına yanıt
    Korkmayın ustaya gösterin sıkıntısı yoksa km si orjinalse alın. Almanyada insanlar 1 milyon km biniyor(bakımları düzgünse)
  • Mondeo 2.0 tdci jatco ghia

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Korkmayın ustaya gösterin sıkıntısı yoksa km si orjinalse alın. Almanyada insanlar 1 milyon km biniyor(bakımları düzgünse)

Bilgilendirme ve öneri için çok teşekkür ederim.

5.20 olmaz ise denk geldiği takdirde 5.25 veya 5.28 alabilirim. Kasayı taşıması için...

Düşünceniz nedir bu motor hqcimlerinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

aynen öyle. biraz bakım masrafı kenara ayrılabilirse e39 mükemmel seçim olur.

Şimdi son 1 hafta içerisinde yaptığım araştırmalarda (malum sitede)
    98 ve 2001 arasına rast geldim.

Kasa sınıflandırması hangi yıllarda hangisidir ?
    Bu e39 değilde, farklı bir tür olması durumunda sorun mu teşkil eder ?

Öte yandan sizin bakım masrafı dediğiniz olay, nasıl bir araç düşer bilemiyorum ama benim bakım zamanım geldiğinde kesinlikle kosifler veya doğuş servislerine götürmeyi düşünüyorum. En azından sonrasında standart sanayi

• coviden C kullanıcısına yanıt
    520i ler gitmez. Ha 530i den 540i den konfor kalite olarak aşşa değil tabiki sadece motor küçük. Çok performans aramayan adamın alacağı modeldir 520i. İdeal motoru 530i olanı. Düzgün temiz bulursa 528i yada 525ide alınır. 2001den aşşa bakmamaya özen gösterin

• 1.9 CDTi Vectra C'lerin km düşürüleni çok fazla var. Alacaksanız 2006 model ve üstünü tavsiye ederim, makyajlı kasa daha çok tutuluyor 1.9'larda. Elegance olanlara baktım ama sadece 13 tane var ve fiyatlar çok dengesiz. İstanbul Pendik'te 2008 model Elegance var, geçenlerde satılıktı ama ilan kalktı, 2 gün önce çarşıda gördüm. Muhtemelen satılmayıp ilan süresi doldu.

Temizini bulmak zor, şuan ki piyasaya göre 1.9CDTi pek tavsiye etmem.

• Hocam Vectra C ler çok güzel ama çok para istiyorlar birde çok km yapmışlar. 200.000km geçmemiş cdti elegance bulursanız alın derim. Eğer bir sorunuz varsa buyrun 3 sene kullandık.

• 98000 km'de 2005 design edition vectram satilik. 1.6 benzinli, lpg hic takilmadi. Dusunurseniz detaylari aktaririm.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.