Şimdi Ara

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi - Bastırıldı [ANA KONU] / 3 Ay OHAL İlan Edildi (685. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.802
Cevap
76
Favori
847.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki bu siyaset oyunu ne diye yapılmış madem savunuyorsunuz açıklayın bizi de aydınlatın? Onca insanı oyun üzerine ezdiler öyle mi yüz küsür şehit ve bin küsür yaralı... Hepsi oyun uğrunaydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

yap bakalim aynisini.yalniz belgenin tamaminin bu oldugunu yeteri kadarinin gosterilmedini nasil anlayacagiz?gizli belgenin her tarafinin sana gosterilmeyecegini anliyorsundur umarim adi üstüne gizli belge.

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi - Bastırıldı [ANA KONU] / 3 Ay OHAL İlan Edildi

bide bu var al belki daha kolay çykaryrsyn kopyasyny.

Tamam burada ne görüyorsan yaptığımda da aynısını göreceksin.

Bende gizli belge yapacam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Papaz fetoş öleyim deme seni asacağız.

Ulan makarna yemekten hakketten kafaniz calismiyor. Suna bir cevap ver hele o feto dediğiniz adami bu ulkenin basina musallat eden kim. Ayrica abd aciklama yapti bizden akp hicbir zaman resmi olarak iadesini talep etmedi diye. Hakkette hic mi muhakeme yapabilecek kapasiteniz yok

İade talebi oldu, Gülen papazının da bundan haberi var, darbe ile ilgili yapılan röpörtajda bir kaç kez iade talebi oldu dedi, amerikan eşeği.
    http://www.sondakika.com/haber/haber-feto-elebasi-gulen-darbeci-takipcilerine-de-ihanet-8618284/

Yaa hakketten bende adam yerine koydum soru sordum ama dedigim gibi bedava makarna yemekten kafa calismiyor. Sordugum soruya cevap versene sen. Fettullahi basimiza kim musallat etti. Kim guclendirdi. Ayrica bak abd den olan aciklama
    Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesine ilişkin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den açıklama geldi. Reuters’ın haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Lüksemburg ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesine dair herhangi bir resmi talep almadıklarını söyledi. Darbe girişiminin soruşturulması konusunda ABD’nin Türkiye’ye yardım etmeye hazır olduğunu belirten Kerry, “Gülen hakkında sorulacak sorular olduğunu tahmin ediyoruz” diye ekledi. Kerry, “Açıkçası Türk hükümetini her zaman yaptığımız gibi, meşru kanıtları bize sunmaya davet ettik” dedi

Kafasi makarnadan calismayan arkadasim madem suclu neden talep etmiyorsun bak yunanistana giden komutanlari hemen talep ettin madem bu adam paralel niye talep edemiyorsun

2 kişi konuşurken araya girmeyi hiç sevmiyorum ama böyle yorum görünce yazmak şart oluyor.

Keşke beyin denen organı kullanmayı deneseniz de size laf anlatmak için bu kadar uğraşmasak.
    Eleştirdiğin kesimin makarna yemekten kafası çalışmıyorsa, senin de beynin hamburger yemekten çalışmıyor. Fetö denen adam 40 senedir var. Google'a "Fethullah" ve "Mesut Yılmaz, Çiller, Demirel, Ecevit, Deniz Baykal" vs vs. Ne kadar eski başbakan, cumhurbaşkanı varsa yaz bakalım ne çıkıyor. Ak Parti'den çok çok öncesinde vardı ve hepsi de Fetö ile çalıştı. Şimdi ben sorumu sorayım. Fetö'yü Deniz Baykal niye hep destekledi, yoksa Fetö'yü ülkemize Deniz Baykal mı musallat etti ?

..."Kurulan bu koalisyon kabinesinde Deniz Baykal’ın Erbakan Hoca’sı Başbakan Yardımcısı; Hizbullahçıları ve Madımak Oteli zanlılarını kanatları altına alan Şevket Kazan Adalet Bakanı ve Cumhuriyet tarihinde ilk defa Şeriatçı ve Kürtçü bir parti ile koalisyon kurulması için her türlü ayak oyununu yapan Deniz Baykal ise Maliye Bakanı oluyordu. Aslında Deniz Baykal şu anda müthiş kadrolaşmalara sahne olan polis teşkilatına Fethullah cemaatinin ve diğer tarikatların yerleşmesinde başrolü oynayan kişidir"...
    Kaynak :http://www.turksolu.com.tr/164/ozkarabekir164.htm
    Tarih : 03.12.2007

• 1Teknik kullanıcısına yanıt
    Her olayı kendi içerisinde irdelemek gerekir, Tümevarım yaptığımızda darbe yanlış bir hareketti. Ama şu da var buna zemin oluşturulmuştu, ülkece zaten tansiyon çok yüksekti, bu konuların dışında
    son günlerde rasyonellikten upuzak suriyeli mevzuları konuşuluyordu. Böyle patlak vermesini ben de hiç beklemiyordum ama sonuçta oldu işte... Kanser de iyi birşey değil ama şekeri dayayınca insanda kansere yakalanabiliyor dimi?
    Bazı şeylerin olması da imkansız değil hani..

Darbe iyi mi kötü mü ve feto hainliği dışında gerisi hep tartışılabilir olaylar.

Gri var tabi niye olmasın ? Kim "gri yoktur" dedi ki ?

Sen şimdi bir takım olaylarda tek taraflı düşünen forum üyeleri yok mu diyorsun? 70 - 80 milyon insan var bir sürü insan tek taraflı düşünmüyor mu diyorsun?
    darbeye ses çıkarmayan yada darbeyi istemeyen insanların da sence kendi bakış açısı yok mu?

Dini slogan attıklarına göre kurşuna dizilmeyi hak mı ediyorlar ? Allah akıl-fikir versin ? Biri de askere "senin köprüye barikat kurup ulaşıma kapatmaya ne hakkın var ?" diye sormuyor. O yoldan geçen herkes yolu kapatana tepki gösterirdi zaten.

Dini slogan attıkları için kurşuna dizilmediler, askere hücum ettiler, orada polis yok mu? barikata polisin müdahale etmesi lazımdı, bekleyince ne oluyor, ülkenin barikat kurulmuş her yerinde insanlar bekledi zaten...
    Halk kendi kendini galeyana getirdi, kendi reisleri sokağa çıkın dedi, silahlı askerlere dalın demedi... Nabza göre şerbet vermek denen bir şey var, keşke askerlere allah allah, tekbir nidalarıyla koşmasalardı..
    Kendin söylüyorsun tepki gösterirlerdi zaten diye, Oradakiler sadece tepki göstermedi cihat ilan eder gibi askerin üzerine hareketlendiler... Müzakere, mutabakat yoksa bırakcaksın polise kardeşim...
    ek; sela'lar okundu, ezanlar okundu, ülkeye bizans işgali mi geldi? ülkeye yunan'lar mı saldırdı? bunlar bile halkı iyice gazladı.. Askerin halka ateş etmesi doğru değil yalnız asker beklemedeydi, video'dan gördük
    birileri bir gaz verdi ondan sonra ipler koptu..

Asker "sokağa inip halka sıkalım" demese neden sokağa çıkma yasağı ilan ettiler ? Neden "örfi idare (olağan üstü hal)" ilan ettiler ? Ayrıca 161 kişiyi kim öldürdü ? Japonlar mı ? Siz yazışmalarındaki "ateş serbest" emrini gördünüz mü ?

Darbe yönetime karşı yapıldı, halka ateş etmeden önce uyardıklarını görüyoruz.. Duruma göre yaklaşmak lazımdı.. Sen 161 kişiyi kim öldürdü diyorsun kim öldürecek darbe teşebbüsü yapan askerler ve diğer zırhlı araç kullananlar yaptı,
    ben insanları askerler öldürmedi demedim ne anlatmaya çalışıyorsanız spesifik olun... whatsup konuşmalarına hiç bakmadım, whatsup üzerinden darbe yapılmaz zaten, darbe organizasyonu whatsup'a düştüyse
    bu darbe TSK'nın değil bariz feto'nun organize ettiği organizasyondur.. Darbe protokolü böyle olmaz..

"Daha önce de demiştim, "emir eri" ise her komutan emrindeki askerlere emir verip banka soydursun, parasını cebine atsın. Nasıl olsa suçlu değiller, fakir komutan kalmasın. "

Elma armutu birbirine karıştırmayalım derim, Erlere bir ceza verirsen komutanına 10 ceza verirsin.Askerliği yapmadısyan emir komuta zincirini bilmiyorsan konuşmayalım bu konuları...
    Darbeyi erler planlamadı generaller planladı.. O asker orada emre itaatsizlik yapsa bu sefer belki komutanı ona iki tane sıkacak... Darbeye çıkılmış, darbe başarılı olsa ne olacak o erin hali? her halikarda
    olan emir erine olacak yine, filler tepişti erler ezildi...

1Kimse asker düşmanı değil, algı oluşturmaya çalışmayın. Gezideki tipler polis düşmanı mıydı, üzerlerine molotof atıyorlardı ? Kolluk kuvveti (polis) askere müdahale etseydi katliam çıkardı, belki de sizin gibilerin istediğiniz böle bir şeyin olmasıdır... Ayrıca kimse kimseyi linç falan etmedi, evine hırsız girse polise haber verip gelmesini mi bekleyeceksin, müdahale edip, etkisiz hale getirip polise öyle teslim edersin."

Kimse asker düşmanı değil derken din elden gidiyor nidalarıyla köprü üstünde öldürülen, komaya sokulan askerlere karşı olan hınç pek de feto'ya yönlendirilmiş gibi değildi.. Kimse asker düşmanı değil derken
    çok eminsin, herkesi tanıyorsun galiba.. Gezide darbe yapılmadı, gösteriş olarak başladı, karşılaştırma yaptığın olaylar aynı ölçüde değil, o olaylar çiçekle böcekle ağaçla başladı, provokasyonla nerelere geldi..

""Demokrasi dostlarını 7 Haziran seçimleri öncesinde gördük (CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin "8 Haziran'da (CHP karşıtı) bütün gazetelere el koyacağız, sahiplerini de içeri atacağız" demişti) hatırlatırım. Çok demokratik bir hareket değil mi ? Allah sizin demokrasinizden ülkemizi korusun. Ayrıca şeriat ve din sevmek suç mu ? Sanane birisinin neyi sevdiğinden, sevmediğinden...""

Beni de hemen CHP'li yaptın, hemen entel marjinal yaptın.. Sen ne çok biliyorsun kardeş, üslubun da seviyen de herşeyi belli ediyor..

"Her cümleniz yalan-yanlış, bir biri ile alakasız, aptalca, beyni kullanmadan yazılmış çocukça şeyler. " bunu yazdın ama aşağıda söylediklerin iyice düşünce filtresinden geçmeden alel acele yazılmış şeyler..

Ben de mükemmel bir yorumcu değilim, hatalar varsa konuşuruz sen neyin ideolojik feryadısın böyle!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 17 Temmuz 2016; 20:29:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul37

Allah darbenin engellenmesine vesile olan şehitlerimizden razı olsun. Aşagıdaki yazı olayı yaşayan bir kardesimizden alintidir. Okuyalım:
    olayları şuradan buradan duyan biri olarak değil 9 saat boyunca Boğaziçi Köprüsünde olan biri olarak size hayatımda kolay kolay unutmayacağım geceyi anlatayım...

asker köprüyü kapattıktan yaklaşık 1 saat sonra direkt köprüye gittim...ben oraya vardığımda halk henüz toplanmamıştı...kısa bir zaman dilimi içinde kalabalıklaştı...köprünün anadolu/avrupa girişinin gişe kısmının yaklaşık 20 metre gerisinde yoğunlaşıldı...insanların giderek kalabalıklaşmasından korkmuş olacaklar havaya ateş açmaya başladı asker....ilk uyarı ateşlerinden sonra "bu iş böyle gitmez,üzerlerine gidelim nasıl olsa bize ateş etmezler" diye düşünen yaklaşık 50 kişi gişeleri de geçerek askerin 15 metre önüne kadar geldik ki asker sivil vatandaşın üzerine ateş açtı...bayrak açmaya çalışan iki gençten birini bacağından diğerini omzundan vurdu...1 metre kadar önümdeki yaşı 60 civarı olan bir amcayı ağzından vurdular..o yürüyüş esnasında 20ye yakın kişi vurularak yaralandı....koşarak OGS gişelerinin beton duvarlarının arkasına saklandık...kısım kısım 1 saate yakın duvarlar arkasında kalındı...o sırada askerin daha gerideki halk üzerine atışı devam ediyordu...kimimiz koşarak geriye geldi kimimizi polisler gelip aldı...ancak asker herkesin geriye gitmesine izin vermedi ve ateşi sıklaştırınca aradaki duvarda uzun süre mahsur kalan gençler oldu....askerin bu tutumunu gören polis halkı korumak için gişelerden 30 metre kadar geride barikat kurdu..akrep ve iftaiyeler ile barikatı güçlendirdi...ben geriye geldikten sonra ise özellikle ilk 2 saat (00.00 ile 02.00 arası) askerin aralıklı atışları devam etti..çok sayıda insan ya direkt hedef olarak ya da seken kurşunlardan yaralandı ve genellikle motorsikletlerle hastanelere taşındı....bir zaman sonra önce bizden olduğunu zannettiğimiz bir tank metrobüs yolundan gelerek asker grubuna dahil oldu...o sıra ateş sesi pek duyulmadı...ama çok geçmeden tekrar sivil halk arasından kurşunla yaralanan insanlar artmaya başladı....ilk tankın geçişinden yaklaşık 1 saat kadar sonra da Beylerbeyi yönü tarafından bir zırhlı askeri aracın hızla vatandaşın üzerine süre süre aynı zamanda kapağından çıkmış bir askerin sağa sola ateş aça aça geçişine şahit olduk...o sıra insanlar reklam panolarının arkasına saklandı..TÜM GECE BOYUNCA TESLİM OL ÇAĞRISI YAPILDI ANCAK KİMSE ORALI OLMADI....polisin de silahlarını kullanmaya başlamasından sonra asker bu sefer tankını kullandı...2 kere boş toprak alana 1 kere insanların seyrek olarak bulunduğu alana top atışı yapıldı...son atışı ise 1 tomayı hedef alarak yaptı...tomanın metrelerce sürüklenişine şahit oldum...ayrıca gece boyunca köprüye mevzilenmiş bir keskin nişancı gerek halka gerek polise gerekse araçlara ateş açtı....sabah saatlerine yakın vatandaşın yarısı geri döndü anca kalan sayı azımsanacak gibi değildi...teslim olma süreçleri ise sabah 06.30 sularında başladı...son çırpınışlarını sergileyen asker mühimmatının da bitişiyle (teslim alındıktan sonra mühimmatlarının kalmadığı farkedildi) ilk silah bırakıp elleri havada teslim olmaya başladı...halkın üzerine doğru geldiğini göre bazı askerler tekrar silah alıp ateş etmeye çalışsa da teslim alındılar...bu süreçten sonra yaşanılanlara da şahit oldum...evet bazı çirkin durumlar yaşandı...olmaması gereken durumlar oldu...ancak bunu yapan kesim oldukça azdı...halkın geneli ihtiyatlı yaklaştı...polislere yardım etti...ve uzun bir uğraştan sonra teslim alınan askerler otobüslerle olay yerinden uzaklaştırıldı...

şimdi sabahtan beri paylaşılan şeylere bakıyorum...çoğunun orada olmadığını anlamak uzun sürmüyor...bir taraf aşırı müthiş tablo çizerken diğer taraf ortada efsane vahşet vardı diyor....herkesin kendince haklı olduğu noktalar var....evet...ortada emir alarak iş yapan gençler erler var....halkın bunlara yaptığını doğru bulan var bulmayan var...ben buna da şöyle bakıyorum...dün gece orada abisini kaybedip babası yaralanan adam da var taa Altunizade durağından durumu izleyen de...haliyle normal bir kafayla yapılmış şeyler değil bazı olaylar...ayrıca ortada bir debdebe durumu söz konusu...o yüzden kalkıp da bu pek hoş olmayan olayı gerçekleştiren insanlara siz insan değilsiniz tribine giren insanlara pek itibarım yok...er mevzusunda fikrime gelince... evet bunlar emir eri askerler...yap dersin yaparlar....bir akşamüstü kalk dediler kalktı bin dediler bindi...buraya kadar tamam...ancak in dedikleri yer Boğaz Köprüsüydü...sık dedikleri insanlar kendi halkıydı...ve polis 8 saat boyunca teslim ol çağrısı yaptı....tüm bunlara rağmen onlar halkına sıktı...bayrak açan kardeşine sıktı...polise teslim olmadı...sivil halka sık ulan diyen üstü yerine halka sıktı...işte orada duracaksın...bu topraklarda emri uygulamamak için intihar eden erler de oldu...üstüne sıkan erler de...kendi halkına bomba at emri veren Esed'e rest çekip hava kuvvetlerinden ayrılan Suriyeli askerlerde....bu çocuklar fotoğraflarda korkmuş görünüyorlar..ben de olsam o halkın öfkesinden korkardım....bir tarafım bu şekilde dövülmelerine razı değil...ancak kesin bildiğim bir şey varsa masum değiller...bizim savunduğumuz ve sevdiğimiz asker ruhuna erişmiş değillerdi...onurlu bir Türk askeri özellikle de yaşı henüz kalbi kurumayacak kadar ufaksa bunu yapmamalıydı...ancak olan oldu....canlarını yitirenler ve yaralananlar var...ancak hangi taraf kazandı derseniz...bence sahada kazanan yok..elbette devlete ve millete yapılan bu girşimi geri püskürten vatandaş işin bu kısmını kazandı...ancak onca ölen insan görüp onca yaralıya müdahale edip üstüne bir de bunu yapanın aldığı emri koşulsuzca uygulayanın ve halkına sıkanın sözde Türk askeri olduğunu gördükten sonra "kazandık" diyemedim.....

Kısaca:

Asker sıkmadı diyene ASKER SİVİLE SIKTI! Gözümün önünde öldüler!!Yaralandılar!!Bir kurşun da pantolonumu yırtıp geçti!!

Halk sadece yandaşlardan oluştu diyene HALK BİR BÜTÜNDÜ!! Akp-Chp-Mhp diye ayrışmadı kimse..Kuran okuyan teyze de vardı andımızla gezende..

Halk askeri katletti teslim olunca diyene VATANDAŞIN ÇOĞU SAKİNLİĞİNİ KORUDU!!Olabildiğince soğuk kanlı kalındı.Elbette bazı gruplar oluştu.Ancak onların içlerindekilerin çoğu o gece orada yakınlarını kaybedenlerdi..

Boşuna inmeyin sokağa diyene ise VATANDAŞ İNMESEYDİ SABAHA BAŞKA YERE UYANIRDINIZ!!Asker halka her ne kadar ateş açsa da gözünü tam karartamadı.Ancak polisin üzerine tankla bile ateş açtı.O gece askeri durduran halktı..

Yobazlar kafa kesti diyene KİMSE KİMSENİN KAFASINI KESMEDİ!!Yobaz diye Işidci diye yaftaladığınız sakallı şalvarlı adamlar o küçük öfkeli gruplardan teslim olmuş askerleri ve ölüleri "bize yakışmaz" diyerek korumaya çalıştı!!

Arada kaynamaması gereken bir yazı.

• Arkadaşlar bunu alıntılayıp fikirlerinizi yazar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarafsizyorumcunuz

HALK SİLAHLANDIRILSIN DİYEN +'LASIN ARKADAŞLAR

Burayada mı dadandın Futbol bölümünü bitirip?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde incelemeden yorum yapmışsınız. Dünyada sivil uçakların düşürüldüğü bir çok örnek var;
    http://www.haber7.com/yasam/haber/1181627-iste-tarihte-fuzeyle-dusurulen-yolcu-ucaklari
    Bu ise en büyüklerinden biri;
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Malaysia_Airlines%27%C4%B1n_17_sefer_say%C4%B1l%C4%B1_u%C3%A7u%C5%9Fu

• birader sqana laf anlatamadik arjkadasa da sabir versin allah.senin uzerine ates aciliyor esin dostun olduruluyor.sabaha kadarda bu adamlar silahi birakmayip mermisi bitene kadar direniyor hala seninle çatisiyor.atacak mermisi cephanesi kalmayince son care olarak teslim oluyor ve sen sonra onu geciriyorsun.arkadasini kardesini oldurmus olan vurmak desil aksine kardesini, seni korumakla gorevli askeri.nasyl anlayacaksin o sinirle bir de her insan ayni degilki kimi korumaya calismis kimi vurmus.yasamadan bilemeyiz iste neresini anlayamiyorsunuz bende bunu anlamadymki?
  • quote:

Bak işine hadi Türkiye de bitsin dimi.
  • quote:

Gezici ünlüler halk tarafından cezalandırılmalıdır.Halk hazır sokaktayken tüm hainler yok edilsin

şimdi elindeki sütü bırak ve git uyu.
  • idamı falan getireceklerini sanmıyorum eğer konu vatan hainlerini asmak ise ilk başta apo denen pezevenki asmaları gerekir ki biz de idamın vatan hainlerine uygulanabileceğine inanalım. sadece darbeciler için geleceğini sanmıyorum. apoyu asarlar mı onu da sanmıyorum.
  • quote:

Amacın ne kardeşim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pengarox

Sikkofield'in bir yazısı ilk kez beni ikna etmekten bu kadar uzak kaldı. Kısaca tespiti şu; darbeyi dış güçler yaptırdı. Darbenin başarısız olacağı bir kurguydu. Ordumuzun içindeki kendi adamlarının bir kısmını feda ettiler. Sebebini anlayamadım.

kesinlikle katılıyorum. Bu sefer aşırı derecede yazmak için yazmış ve teorisel konuşmuş. Ne darbecilere ne de hükümete dokundurmadan dış mihrakları suçlayıp bana göre çok vasat bi yazı yazmış.
  • soyken kullanıcısına yanıt
    aferim demek bunlar yapilabiliyor.peki ses kaydi yapabilir misin?meraktan sordum belge yapilirsa ses kaydi da yapmak zor olmaz herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Hocam sizde incelemeden yorum yapmışsınız. Dünyada sivil uçakların düşürüldüğü bir çok örnek var;
    http://www.haber7.com/yasam/haber/1181627-iste-tarihte-fuzeyle-dusurulen-yolcu-ucaklari
    Bu ise en büyüklerinden biri;
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Malaysia_Airlines%27%C4%B1n_17_sefer_say%C4%B1l%C4%B1_u%C3%A7u%C5%9Fu

cahillikten ölecek adamlar ne bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Her olayı kendi içerisinde irdelemek gerekir, Tümevarım yaptığımızda darbe yanlış bir hareketti. Ama şu da var buna zemin oluşturulmuştu, ülkece zaten tansiyon çok yüksekti, bu konuların dışında
    son günlerde rasyonellikten upuzak suriyeli mevzuları konuşuluyordu. Böyle patlak vermesini ben de hiç beklemiyordum ama sonuçta oldu işte... Kanser de iyi birşey değil ama şekeri dayayınca insanda kansere yakalanabiliyor dimi?
    Bazı şeylerin olması da imkansız değil hani..

Darbe iyi mi kötü mü ve feto hainliği dışında gerisi hep tartışılabilir olaylar.

Gri var tabi niye olmasın ? Kim "gri yoktur" dedi ki ?

Sen şimdi bir takım olaylarda tek taraflı düşünen forum üyeleri yok mu diyorsun? 70 - 80 milyon insan var bir sürü insan tek taraflı düşünmüyor mu diyorsun?
    darbeye ses çıkarmayan yada darbeyi istemeyen insanların da sence kendi bakış açısı yok mu?

Dini slogan attıklarına göre kurşuna dizilmeyi hak mı ediyorlar ? Allah akıl-fikir versin ? Biri de askere "senin köprüye barikat kurup ulaşıma kapatmaya ne hakkın var ?" diye sormuyor. O yoldan geçen herkes yolu kapatana tepki gösterirdi zaten.

Dini slogan attıkları için kurşuna dizilmediler, askere hücum ettiler, orada polis yok mu? barikata polisin müdahale etmesi lazımdı, bekleyince ne oluyor, ülkenin barikat kurulmuş her yerinde insanlar bekledi zaten...
    Halk kendi kendini galeyana getirdi, kendi reisleri sokağa çıkın dedi, silahlı askerlere dalın demedi... Nabza göre şerbet vermek denen bir şey var, keşke askerlere allah allah, tekbir nidalarıyla koşmasalardı..
    Kendin söylüyorsun tepki gösterirlerdi zaten diye, Oradakiler sadece tepki göstermedi cihat ilan eder gibi askerin üzerine hareketlendiler... Müzakere, mutabakat yoksa bırakcaksın polise kardeşim...
    ek; sela'lar okundu, ezanlar okundu, ülkeye bizans işgali mi geldi? ülkeye yunan'lar mı saldırdı? bunlar bile halkı iyice gazladı.. Askerin halka ateş etmesi doğru değil yalnız asker beklemedeydi, video'dan gördük
    birileri bir gaz verdi ondan sonra ipler koptu..

Asker "sokağa inip halka sıkalım" demese neden sokağa çıkma yasağı ilan ettiler ? Neden "örfi idare (olağan üstü hal)" ilan ettiler ? Ayrıca 161 kişiyi kim öldürdü ? Japonlar mı ? Siz yazışmalarındaki "ateş serbest" emrini gördünüz mü ?

Darbe yönetime karşı yapıldı, halka ateş etmeden önce uyardıklarını görüyoruz.. Duruma göre yaklaşmak lazımdı.. Sen 161 kişiyi kim öldürdü diyorsun kim öldürecek darbe teşebbüsü yapan askerler ve diğer zırhlı araç kullananlar yaptı,
    ben insanları askerler öldürmedi demedim ne anlatmaya çalışıyorsanız spesifik olun... whatsup konuşmalarına hiç bakmadım, whatsup üzerinden darbe yapılmaz zaten, darbe organizasyonu whatsup'a düştüyse
    bu darbe TSK'nın değil bariz feto'nun organize ettiği organizasyondur.. Darbe protokolü böyle olmaz..

"Daha önce de demiştim, "emir eri" ise her komutan emrindeki askerlere emir verip banka soydursun, parasını cebine atsın. Nasıl olsa suçlu değiller, fakir komutan kalmasın. "

Elma armutu birbirine karıştırmayalım derim, Erlere bir ceza verirsen komutanına 10 ceza verirsin.Askerliği yapmadısyan emir komuta zincirini bilmiyorsan konuşmayalım bu konuları...
    Darbeyi erler planlamadı generaller planladı.. O asker orada emre itaatsizlik yapsa bu sefer belki komutanı ona iki tane sıkacak... Darbeye çıkılmış, darbe başarılı olsa ne olacak o erin hali? her halikarda
    olan emir erine olacak yine, filler tepişti erler ezildi...

1Kimse asker düşmanı değil, algı oluşturmaya çalışmayın. Gezideki tipler polis düşmanı mıydı, üzerlerine molotof atıyorlardı ? Kolluk kuvveti (polis) askere müdahale etseydi katliam çıkardı, belki de sizin gibilerin istediğiniz böle bir şeyin olmasıdır... Ayrıca kimse kimseyi linç falan etmedi, evine hırsız girse polise haber verip gelmesini mi bekleyeceksin, müdahale edip, etkisiz hale getirip polise öyle teslim edersin."

Kimse asker düşmanı değil derken din elden gidiyor nidalarıyla köprü üstünde öldürülen, komaya sokulan askerlere karşı olan hınç pek de feto'ya yönlendirilmiş gibi değildi.. Kimse asker düşmanı değil derken
    çok eminsin, herkesi tanıyorsun galiba.. Gezide darbe yapılmadı, gösteriş olarak başladı, karşılaştırma yaptığın olaylar aynı ölçüde değil, o olaylar çiçekle böcekle ağaçla başladı, provokasyonla nerelere geldi..

""Demokrasi dostlarını 7 Haziran seçimleri öncesinde gördük (CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin "8 Haziran'da (CHP karşıtı) bütün gazetelere el koyacağız, sahiplerini de içeri atacağız" demişti) hatırlatırım. Çok demokratik bir hareket değil mi ? Allah sizin demokrasinizden ülkemizi korusun. Ayrıca şeriat ve din sevmek suç mu ? Sanane birisinin neyi sevdiğinden, sevmediğinden...""

Beni de hemen CHP'li yaptın, hemen entel marjinal yaptın.. Sen ne çok biliyorsun kardeş, üslubun da seviyen de herşeyi belli ediyor..

"Her cümleniz yalan-yanlış, bir biri ile alakasız, aptalca, beyni kullanmadan yazılmış çocukça şeyler. " bunu yazdın ama aşağıda söylediklerin iyice düşünce filtresinden geçmeden alel acele yazılmış şeyler..

Ben de mükemmel bir yorumcu değilim, hatalar varsa konuşuruz sen neyin ideolojik feryadısın böyle!!

adamsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: richierich59

Arkadaşlar bunu alıntılayıp fikirlerinizi yazar mısınız ?

Bu darbe değil.
    BU TERÖR.
    ABD fetöyü her tarafa sızdırdı yavaş yavaş temizleyeceğiz.HALK temizleyecek.Reis halkı silahlandıracak halk ve emniyet askerin ve tüm fetöcülerin canını alacak.

Artık HALK ya cellat olacak ya da KOYUN.Ben cellat olmayı seçiyorum karsıma cıkan babam olsa bile doğrarım

Babanın parasını çatur çutur harcarken öle demiyodun ama

• Hala anlamıyorsunuz be

Yüksek Askeri Şura’da tamamen tasfiye olacağını anlayan Cemaate yakın teröristlerin işi bı. Son bir hamle yaptılar, kurtulmak için! Bu darbeyi yapan yüksek rütbelilerin bazıları bir ay sonra o tasviye olackların listesinde yer alıyordı zaten. Ufak bi azınlık grupla intihar eylemi yaptılar gibi de düşünülebilir. Bu azınlıkla başlayıp halkın da desteğini almayı umdular ama öyle olmadı üstüne bekledikleri gibi TSK ve yabancı güçler de destek vermeyince, halk da direnince bazı kritik yerleri bombalayarak, trtyi cnnyi basarak, cumhurbaşkanının kaldığı otele 3 helikopterle saldırararak,köprüleri tutup meclisi, özel kuvvet komutanlığını ve pistleri bombalayıp gelecek destekleri engellemek üzere son kozlarını oynasalar da başarılı olamayıp tüm planları suya düşmüş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instance -- 17 Temmuz 2016; 20:35:26 >
  • quote:

رئيس البرلمان قبل السفر الغادرة الشابات البيضاء في عزلة ل

Ben burayı Türk forum sitesi diye biliyordum yoksa yanlışlıkla Irak yada Suriye forum sitesinemi düştük. ama önemli değil ya ülkenin Irak yada Suriye'den farkı mı kaldı
  • 
Sayfa: önceki 683684685686687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.